dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie Bio-hybryda 2500 z ekopol łęczyca

    Witam

    Proszę o opinie użytkowników powyższej oczyszczalni z użytkowania.


    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie wkopałem wczoraj dotarła, nie wiem więc na razie jak działa, jednak przyznaje, że obsługa bardzo miła była w firmie eko-*** (nie będe robił reklamy )
    Z wkopaniem filozofii widzę nie ma jednak będę musiał dopytać fachowców z forum jak się zabrać za uruchomienie ile wody dolać itp.

    Może mi ktoś powie w jakim celu są te gumy w środkowej komorze? One pływać beda po wierzchu aby powietrze nie docierało czy po spodzie?
    Praca wrze ^^

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadają moi rodzice i jest ok. Ja się teraz buduje i też będę ją instalował.
    Słaby punkt to zegar czasowy. Szybko się psuje, koszt niewielki do zakupu w sklepie elektrycznym. Jak postoi bez załączonego napowietrzana zrobi się problem. Bakterie przestaną działać. Jak w każdej bakterie wrażliwe na żrącą chemie typu domestos oraz wyroby ropopochodne.
    Generalnie przy małej wprawie działa jak najbardziej poprawnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam i użytkuje od okolo roku. Co tydzien zawsze sypie bakterie, chociaz wedlug producenta nie powinienem tak czesto. Ze srodkami chemicznymi w domu nie ma zadnych ograniczen, Nie kupujemy też zadnych specjalnych eko itp. Przez Cały rok działała bardzo dobrze timer dmuchawy rowniez. Miałem teraz przez dwa tygodnie gosci i Niestety przelali mi oczyszczalnie, Do tego niestety znalazłem chusteczki nieropuszczalne w wodzie co spowodowalo zatkanie przeplywu miedzy pierwsza komora a komora ze zlozem. Przyjechla szambiarka, wybrala wszystko, lacznie z chusteczkami itp. Napełniłem na nowo oczyszczalnie i zadalem bakterie, Czyli jak po pierwszym uruchomieniu, Zobaczymy jak bedzie dalej.
    Te kształtki w srodkowej komorze sluza jako zloze biologiczne, a dokladniej tworzy sie ono na sciankach tych ksztaltek...podobno
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #5

    Domyślnie

    Kłaniam.
    Jak wygląda w praktyce kwestia ewentualnej uciążliwości akustycznej oczyszczalni, o której pisze producent?
    Planuję posadowić oczyszczalnię jakieś 8-9 metrów od okna sypialni. Niby niemało, ale jeszcze mogę wszystko przeorganizować.
    Dlatego proszę o odpowiedzi, jak to u Was wygląda.
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam sypialnię na piętrze od strony oczyszczalni i według mnie jest niesłyszalna. Jak chcesz sprawdzić jak hałasuje idź do sklepu gdzie mają duże akwaria tam również jest stosowana taka pompka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Ja mam sypialnię na piętrze od strony oczyszczalni i według mnie jest niesłyszalna. Jak chcesz sprawdzić jak hałasuje idź do sklepu gdzie mają duże akwaria tam również jest stosowana taka pompka
    I to jest bardzo konkretna odpowiedź.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Witam
    Też się przymierzam do tej oczyszczalni bo przekonała mnie ta 10 letnia gwarancja ku mojemu zdziwieniu na wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni czyli na dmuchawę również. Ale mam pytanie do użytkowników. Zauważyłem że na zdjęciach studnia chłonna ma rurę odpowietrzającą. Tak nieśmiało zapytam : po jaką cholerę? Przecież to nie drenażówka a taka wystająca rura będzie mnie tylko denerwować. Jeśli już ma być jakieś odpowietrzenie to nie wystarczy jakaś niewielka dziura w pokrywie?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Witam
    Też się przymierzam do tej oczyszczalni bo przekonała mnie ta 10 letnia gwarancja ku mojemu zdziwieniu na wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni czyli na dmuchawę również. Ale mam pytanie do użytkowników. Zauważyłem że na zdjęciach studnia chłonna ma rurę odpowietrzającą. Tak nieśmiało zapytam : po jaką cholerę? Przecież to nie drenażówka a taka wystająca rura będzie mnie tylko denerwować. Jeśli już ma być jakieś odpowietrzenie to nie wystarczy jakaś niewielka dziura w pokrywie?
    POczytaj dobrze gwarancję, pompa nie jest objęta 10-letnią gwarancją.
    Podczas odpompywania ścieków do studni nadmiar powietrza uchodzi przez rurę zapobiegając jego sprężaniu, dodatkowo studnia jest "wietrzona" i pewnie jeszcze parę powodów by się znalazło, których nie wymieniłem.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam oczyszczalni więc nie poczytam niestety. Dzwoniłem do firmy i Dobra Kobieta która odebrała tel upierała się że wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni ma 10 lat gwarancji włącznie z wentylatorem którego są tak pewni bo podobno jeszcze żaden im się jeszcze nie popsuł. Co do pompy to nie bardzo wiem o którą Ci chodzi. Wydawało mi się że ścieki przepływają pod wpływem grawitacji. Więc albo nie doczytałem albo chodzi o pompę do przepompowywania oczyszczonego ścieku jeśli ktoś ma studnie chłonną wyżej.U mnie na szczęście tak nie będzie. Wracając do studni chłonnej to wynika z tego że wystarczy jakiś mały otwór który musi byc drożny i tyle. Jedyny sens tej rury ze studni chłonnej jaki widzę to tylko zabezpieczenie wentylacji zimą po zasypaniu studzienki przez śnieg.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam

    oczyszczalnia zamontowana jedyne co mnie zaciekawiło to nowszy sterownik do dmuchawy ma dwa tryby pracy normalny i ekonomiczny

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Jeszcze nie mam oczyszczalni więc nie poczytam niestety. Dzwoniłem do firmy i Dobra Kobieta która odebrała tel upierała się że wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni ma 10 lat gwarancji włącznie z wentylatorem którego są tak pewni bo podobno jeszcze żaden im się jeszcze nie popsuł. Co do pompy to nie bardzo wiem o którą Ci chodzi. Wydawało mi się że ścieki przepływają pod wpływem grawitacji. Więc albo nie doczytałem albo chodzi o pompę do przepompowywania oczyszczonego ścieku jeśli ktoś ma studnie chłonną wyżej.U mnie na szczęście tak nie będzie. Wracając do studni chłonnej to wynika z tego że wystarczy jakiś mały otwór który musi byc drożny i tyle. Jedyny sens tej rury ze studni chłonnej jaki widzę to tylko zabezpieczenie wentylacji zimą po zasypaniu studzienki przez śnieg.
    Studnia chlonna dziala podobnie jak drenaz tylko nie musi miec takiej efektywnosci jednak jakas wentylacje musi posiadac zeby dochodzilo tam powietrze. Maly komin tak jak napisales zapewnia droznosc w zime i uniemozliwia zalanie studni woda deszczowa

  13. #13

    Domyślnie

    W projekcie mam szambo. Prawdopodobnie będę zmieniał na oczyszczalnię z odprowadzeniem do rowu.
    Jak wygląda "woda" z tej oczyszczalni?
    Spadek terenu pozwala na grawitacyjne odprowadzenie. Tylko nie wiem jak sprawa z czystością tego, co z niej wypływa.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W projekcie mam szambo. Prawdopodobnie będę zmieniał na oczyszczalnię z odprowadzeniem do rowu.
    Jak wygląda "woda" z tej oczyszczalni?
    Spadek terenu pozwala na grawitacyjne odprowadzenie. Tylko nie wiem jak sprawa z czystością tego, co z niej wypływa.
    Czy producent przewiduje odprowadzanie bezposrednio do wod? W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych w zaleznosci od tego jaki to row, gdzie odpływa itd. moze byc wymagany operat wodnoprawny potwierdzajacy jakosc wprowadzanych sciekow oczyszczonych. Nie jestem pewien szczegolow ale na pewno dowiesz sie tego w gminie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    Studnia chlonna dziala podobnie jak drenaz tylko nie musi miec takiej efektywnosci jednak jakas wentylacje musi posiadac zeby dochodzilo tam powietrze. Maly komin tak jak napisales zapewnia droznosc w zime i uniemozliwia zalanie studni woda deszczowa
    Wytłumacz mi po co ma tam dochodzić powietrze i trzeba jakiś komin? Jeśli to studnia chłonna, a nie zbiornik do odparowywania. Wiesz ja się na tym nie znam ale z tego co czytam, to w drenażu jest potrzebne powietrze do przetwarzania(oczyszczania) ścieku i po to te kominki napowietrzające. Studnia chłonna jest natomiast do odprowadzania już oczyszczonych ścieków.Dlatego mnie dziwi ten kominek.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 14-09-2013 o 20:59

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Wytłumacz mi po co ma tam dochodzić powietrze i trzeba jakiś komin? Jeśli to studnia chłonna, a nie zbiornik do odparowywania. Wiesz ja się na tym nie znam ale z tego co czytam, to w drenażu jest potrzebne powietrze do przetwarzania(oczyszczania) ścieku i po to te kominki napowietrzające. Studnia chłonna jest natomiast do odprowadzania już oczyszczonych ścieków.Dlatego mnie dziwi ten kominek.
    W studni na tej samej zasadzie co w drenazu zachodzi tez nieznaczne podczyszczanie sciekow. Drugim czysto fizycznym powodem dla ktorego powinna tam byc wywiewka jest to ze jezeli do studni wplywa woda to cos musi sie stac z powietrzem ktore tam jest, musi gdzies uchodzic

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    Czy producent przewiduje odprowadzanie bezposrednio do wod?
    O ile się nie mylę Biohybryda ma certyfikat CE (Wojski - ratuj!). Jak ma certyfikat i sprzedaje oczyszczalnie = spełnia warunki rozporządzenia MŚ, czyli wolno odprowadzać ścieki oczyszczone do rzeki, rowu, strumyka, na ogólnych zasadach. To nie jest sprawa chciejstwa producenta, tylko spełniania warunków. Są ograniczenia, głównie dot. wód stojących.

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych w zaleznosci od tego jaki to row, gdzie odpływa itd. moze byc wymagany operat wodnoprawny potwierdzajacy jakosc wprowadzanych sciekow oczyszczonych.
    W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych zawsze jest wymagany operat wodnoprawny.

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    Nie jestem pewien szczegolow ale na pewno dowiesz sie tego w gminie.
    W gminie nie na pewno, ale na tym forum na pewno.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W projekcie mam szambo. Prawdopodobnie będę zmieniał na oczyszczalnię z odprowadzeniem do rowu.
    Jak wygląda "woda" z tej oczyszczalni?
    Spadek terenu pozwala na grawitacyjne odprowadzenie. Tylko nie wiem jak sprawa z czystością tego, co z niej wypływa.
    Przy odprowadzaniu do rowu będziesz potrzebował:
    a/ zgody właściciela rowu (w 90% gmina lub Lasy Państwowe - życzę ci tego pierwszego
    b/ operatu wodno-prawnego (jak wybierzesz model oczyszczalni, to postaraj się wydębić go w cenie - nic nie szkodzi spróbować).

    Skoro przejmujesz się tym, co będzie wypływać z oczyszczalni, to znaczy, że porządny z ciebie człowiek
    Proś o wyniki z certyfikatu CE i porównuj.

    Dla ułatwienia: Biorock rządzi.

    Dla utrudnienia: inni nie są daleko z tyłu, za to są tańsi.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    O ile się nie mylę Biohybryda ma certyfikat CE (Wojski - ratuj!). Jak ma certyfikat i sprzedaje oczyszczalnie = spełnia warunki rozporządzenia MŚ, czyli wolno odprowadzać ścieki oczyszczone do rzeki, rowu, strumyka, na ogólnych zasadach. To nie jest sprawa chciejstwa producenta, tylko spełniania warunków. Są ograniczenia, głównie dot. wód stojących.
    Ciesze sie ze piszesz to samo co ja tyllko bardziej madrymi slowami

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    W studni na tej samej zasadzie co w drenazu zachodzi tez nieznaczne podczyszczanie sciekow. Drugim czysto fizycznym powodem dla ktorego powinna tam byc wywiewka jest to ze jezeli do studni wplywa woda to cos musi sie stac z powietrzem ktore tam jest, musi gdzies uchodzic
    Przecież taka studnia chłonna nie jest hermetyczna i powietrze zawsze znajdzie sobie ujście i dojście. Masz ją podłączoną z oczyszczalnią i jest jakaś wentylacja. Studnia chłonna zrobiona z kręgów betonowych i przykryta deklem betonowym lub żeliwnym też daje doskonale radę bez kominka wentylacyjnego.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 15-09-2013 o 10:09

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony