dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176
  1. #21

    Domyślnie

    Co do odprowadzenia cieku z oczyszczalni to najbliżej mam do przydrożnego rowu drogi należącej do gminy. Do tego samego rowu w planie ma płynąć deszczówka.
    Co do samej oczyszczalni, jesienią lub początkiem przyszłego roku okaże się, czy będzie kanalizacja. Na razie gminie się nie opłaca, za mało domów, za duża odległość.. Jednak coś kombinują.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Przecież taka studnia chłonna nie jest hermetyczna i powietrze zawsze znajdzie sobie ujście i dojście. Masz ją podłączoną z oczyszczalnią i jest jakaś wentylacja. Studnia chłonna zrobiona z kręgów betonowych i przykryta deklem betonowym lub żeliwnym też daje doskonale radę bez kominka wentylacyjnego.
    W mysl tej zasady rownie dobrze moznaby nie robic wentylacji ani samej oczyszczalni ani drenazu, zakladajac ze powietrze dojdzie przez szczeliny w pokrywach Podalem dwa powody, drugim jest to ze studnia ma miec dobry dostep do powietrza bo zachodzi tam tez oczyszczanie. Wszystkie schematy studni chlonnych uwzgledniaja zamontowany kominek. Ciezko dokladnie powiedziec jakie beda efekty jezeli go nie bedzie ale scenariusze sa rozne. Zalozmy np chwilowa awarie oczyszczalni, do studni chlonnej wplywaja scieki bardzo zle oczyszczone, ze studni robi sie szambo bo nie ma tam wystarczajacej ilosci powietrza, wszystko zaczyna gnic i cale wypelnienie zostaje skazone

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał rho Zobacz post
    W mysl tej zasady rownie dobrze moznaby nie robic wentylacji ani samej oczyszczalni ani drenazu, zakladajac ze powietrze dojdzie przez szczeliny w pokrywach Podalem dwa powody, drugim jest to ze studnia ma miec dobry dostep do powietrza bo zachodzi tam tez oczyszczanie. Wszystkie schematy studni chlonnych uwzgledniaja zamontowany kominek. Ciezko dokladnie powiedziec jakie beda efekty jezeli go nie bedzie ale scenariusze sa rozne. Zalozmy np chwilowa awarie oczyszczalni, do studni chlonnej wplywaja scieki bardzo zle oczyszczone, ze studni robi sie szambo bo nie ma tam wystarczajacej ilosci powietrza, wszystko zaczyna gnic i cale wypelnienie zostaje skazone
    @rho jeśli chodzi o skażenie, to żaden kominek nic nie pomoże. Dlatego w takim przypadku jak opisujesz to można zamontować zbiornik za oczyszczalnią do zminimalizowania zanieczyszczenia studni chłonnej. Może też być wykorzystywany do podlewania trawy wodą oczyszczoną. Wiesz mam oczyszczalnie biologiczną cztery lata bez kominka w studni chłonnej i jakoś nie widzę potrzeby jego montowania.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @rho jeśli chodzi o skażenie, to żaden kominek nic nie pomoże. Dlatego w takim przypadku jak opisujesz to można zamontować zbiornik za oczyszczalnią do zminimalizowania zanieczyszczenia studni chłonnej. Może też być wykorzystywany do podlewania trawy wodą oczyszczoną. Wiesz mam oczyszczalnie biologiczną cztery lata bez kominka w studni chłonnej i jakoś nie widzę potrzeby jego montowania.
    Jesli u ciebie bez kominka nic sie nie dzieje to moze faktycznie konstruktorzy studni daja ten kominek poprostu zeby byl, tak w razie czego Co tu wiecej mowic wolnoc tomku w swoim domku

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Tak myślałem że studnia chłonna zwłaszcza ta z kręgów jest na tyle nieszczelna że powietrze wypychane z niej na pewno znajdzie miejsce ucieczki. Jeśli więc nie objawi się żaden inny problem związany z brakiem tego kominka to go nie robię.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Tak myślałem że studnia chłonna zwłaszcza ta z kręgów jest na tyle nieszczelna że powietrze wypychane z niej na pewno znajdzie miejsce ucieczki. Jeśli więc nie objawi się żaden inny problem związany z brakiem tego kominka to go nie robię.
    Napisalem to troche ironicznie. Generalnie to gdyby cos sie dzialo to raczej i tak nie bedziesz w stanie stwierdzic tego golym okiem ani ocenic ze dzieje sie cos nietypowego

  7. #27

    Domyślnie

    Mam wielką prośbę,zamątowałem eko-bio 2500 już 2 miesiące temu i nie może mi ruszyć to znaczy we wszystkich trzech komorach szambo i do tego okropnie śmierdzizaszczepiałem bakteriami ostatnio bio 7 chok i żadnego efektu Serwis ostatnio powiedział że nie mają co jeść ale używamy normalnie 4 osobowa rodzina plus 2 małych dzieci zaznaczam że używam też samych środków zmywających i piorących eko,Proszę o jakieś porady o ustawienie pompy napowietrzającej jak mocno ma się przelewać do pierwszej komory i kiedy u was zaczeła ta oczyszczalnia zaczeła działać,

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    Mam wielką prośbę,zamątowałem eko-bio 2500 już 2 miesiące temu i nie może mi ruszyć to znaczy we wszystkich trzech komorach szambo i do tego okropnie śmierdzizaszczepiałem bakteriami ostatnio bio 7 chok i żadnego efektu Serwis ostatnio powiedział że nie mają co jeść ale używamy normalnie 4 osobowa rodzina plus 2 małych dzieci zaznaczam że używam też samych środków zmywających i piorących eko,Proszę o jakieś porady o ustawienie pompy napowietrzającej jak mocno ma się przelewać do pierwszej komory i kiedy u was zaczeła ta oczyszczalnia zaczeła działać,
    Mam mam nadzieje, ze sam tego nie montowales tylko firma do tego uprawniona?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    Mam wielką prośbę,zamątowałem eko-bio 2500 już 2 miesiące temu i nie może mi ruszyć to znaczy we wszystkich trzech komorach szambo i do tego okropnie śmierdzizaszczepiałem bakteriami ostatnio bio 7 chok i żadnego efektu Serwis ostatnio powiedział że nie mają co jeść ale używamy normalnie 4 osobowa rodzina plus 2 małych dzieci zaznaczam że używam też samych środków zmywających i piorących eko,Proszę o jakieś porady o ustawienie pompy napowietrzającej jak mocno ma się przelewać do pierwszej komory i kiedy u was zaczeła ta oczyszczalnia zaczeła działać,
    W moim przypadku (sam montowałem) wrzuciłem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu bakterii, 3 tabletki: 2 do komory pierwszej, przez sedes, a jedną bezpośrednio do komory 2. Po 24 godzinach zauważyłem, że w komorze 2 zaczyna się tworzyć piana, czyli znowu zgodnie z tym co mozemy przeczytać na stronie Ekopolu. Piana opadła i oczyszczalnia sobie działa. Nigdy, ale to nigdy z niej nie śmierdziało, nawet po zdjęciu pokrywy pierwszej nie ma jakiegoś przykrego zapachu, nie mówiąc już o komorze 3. Oczyszczalnia działa mi dopiero ok. 2 miesiące więc jestem, że tak napisze początkujący, zobaczymy co będzie za pół roku. Nie szczypie się z różnymi domestosami, jak musze to korzystam i jakoś to działa.

    Co do napowietrzania: ja ustawiłem sobie je na jakieś 3/4 mocy, tzn. w 2 komorze buzuje, widać kształtki, które to wypływają, to są przesuwane na boki i tak dalej.

    Mam nadzieję, że uda Ci się to w końcu uruchomić, powodzenia.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    W moim przypadku (sam montowałem) wrzuciłem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu bakterii, 3 tabletki: 2 do komory pierwszej, przez sedes, a jedną bezpośrednio do komory 2. Po 24 godzinach zauważyłem, że w komorze 2 zaczyna się tworzyć piana, czyli znowu zgodnie z tym co mozemy przeczytać na stronie Ekopolu. Piana opadła i oczyszczalnia sobie działa. Nigdy, ale to nigdy z niej nie śmierdziało, nawet po zdjęciu pokrywy pierwszej nie ma jakiegoś przykrego zapachu, nie mówiąc już o komorze 3. Oczyszczalnia działa mi dopiero ok. 2 miesiące więc jestem, że tak napisze początkujący, zobaczymy co będzie za pół roku. Nie szczypie się z różnymi domestosami, jak musze to korzystam i jakoś to działa.

    Co do napowietrzania: ja ustawiłem sobie je na jakieś 3/4 mocy, tzn. w 2 komorze buzuje, widać kształtki, które to wypływają, to są przesuwane na boki i tak dalej.

    Mam nadzieję, że uda Ci się to w końcu uruchomić, powodzenia.
    Dzieki za odpowiedż ale jeszcze mam pytanie do Ciebie a mianowicie jak zrobiłeś odpowietrzenie czy masz jakiś kominek niski przy oczyszczalni oprucz tego od pompki i czy z głównej nitki kanalizacyjnej masz wypuszczoną wentylacje na dach domu?A jeszcze jedno jak masz ustawioną pompke 15 na 15 czy innaczej .i jakim strumieniem przelewa ci się woda do pierwszej komory czy tylko tak cieknie lekko czy leci całą rurką.Ja dzisiaj zrobiłem wentylacje podobnież topowód że nie pracowała tak mówi producent.Jeszcze raz dzieki za odpowiedz trawe61

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    Dzieki za odpowiedż ale jeszcze mam pytanie do Ciebie a mianowicie jak zrobiłeś odpowietrzenie czy masz jakiś kominek niski przy oczyszczalni oprucz tego od pompki i czy z głównej nitki kanalizacyjnej masz wypuszczoną wentylacje na dach domu?A jeszcze jedno jak masz ustawioną pompke 15 na 15 czy innaczej .i jakim strumieniem przelewa ci się woda do pierwszej komory czy tylko tak cieknie lekko czy leci całą rurką.Ja dzisiaj zrobiłem wentylacje podobnież topowód że nie pracowała tak mówi producent.Jeszcze raz dzieki za odpowiedz trawe61
    Jeżeli chodzi o kominek to mam taki tymczasowy, bo jestem przed remontem domu i zwyczajnie nie chciałem w chwili obecnej wypuszczać go przez pokrycie dachowe. Mój kominek ma jakiś 1 metr wysokości i posadowiony jest od strony domu gdzie nie mam okien, ale zostanie zlikwidowany w przyszłym roku. Pomkę mam ustawioną tak mniej więcej 50\50, a strumień wody przelewa mi się, no nie wiem jak to opisać, dość solidnie, tak na połowę rurki.

    Mam do Ciebie pytanie odnośnie tego smrodu: czy u Ciebie śmierdzi w okół oczyszczalni nawet jak masz zamknięte włazy? Co to znaczy, że szambo masz we wszystkich komorach? Jak to stwierdziłeś?

    pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    Jeżeli chodzi o kominek to mam taki tymczasowy, bo jestem przed remontem domu i zwyczajnie nie chciałem w chwili obecnej wypuszczać go przez pokrycie dachowe. Mój kominek ma jakiś 1 metr wysokości i posadowiony jest od strony domu gdzie nie mam okien, ale zostanie zlikwidowany w przyszłym roku. Pomkę mam ustawioną tak mniej więcej 50\50, a strumień wody przelewa mi się, no nie wiem jak to opisać, dość solidnie, tak na połowę rurki.

    Mam do Ciebie pytanie odnośnie tego smrodu: czy u Ciebie śmierdzi w okół oczyszczalni nawet jak masz zamknięte włazy? Co to znaczy, że szambo masz we wszystkich komorach? Jak to stwierdziłeś?

    pozdrawiam
    Jeżeli chodzi o szambo że jest we wszystkich komorach to stwierdziłem to po tym że woda we wszyskich komorach jest taka sama oprucz tej pierwszej gdzie jeszcze jest sporo odchodów gęstsiejszych a w pozostałych jest brudna i śmierdząca woda Nabrałem do słoika i na zewnątrz to widać.U mnie przelew jest ustawiony na minimalny przepływ czyli bardzo słabym strumieniem płynie woda.Teraz czyli od wczoraj jak zrobiłem odpowietrzenie na dach to wokuł oczyszczalni już nie czuć smrodu no chyba że jest znizka i zawieje na dół z kominka wentylacyjnego.Po rozmowie z producentem powiedział że prawdopodobnie to było przyczyna BRAK WENTYLACJI że bakterje nie mogły się namnożyć,po założeniu odpowietrzenia jeszcze raz zaszczepiłem teraz BIO 7 CHOK podobniesz jeden z lepszych preparatów.
    Mam jeszcze jedno pytanie jaka woda wypływa ci z oczyszczalni ,czy ona jest naprawde czysta i nadaje sie do podlewania trawnika?
    Pozdrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    Jeżeli chodzi o kominek to mam taki tymczasowy, bo jestem przed remontem domu i zwyczajnie nie chciałem w chwili obecnej wypuszczać go przez pokrycie dachowe. Mój kominek ma jakiś 1 metr wysokości i posadowiony jest od strony domu gdzie nie mam okien, ale zostanie zlikwidowany w przyszłym roku. Pomkę mam ustawioną tak mniej więcej 50\50, a strumień wody przelewa mi się, no nie wiem jak to opisać, dość solidnie, tak na połowę rurki.

    Mam do Ciebie pytanie odnośnie tego smrodu: czy u Ciebie śmierdzi w okół oczyszczalni nawet jak masz zamknięte włazy? Co to znaczy, że szambo masz we wszystkich komorach? Jak to stwierdziłeś?

    pozdrawiam
    Jeszcze mam pytanie jakie bakterie używałeś na początku i czy dalej je stosujesz chodzi mi o nazwe.A może mógłbyś zrobić pare fotek w srodku oczyszczalni jak tam wygląda woda w tych trzech komorach.Zgóry dziękuje Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    ...
    Mam jeszcze jedno pytanie jaka woda wypływa ci z oczyszczalni ,czy ona jest naprawde czysta i nadaje sie do podlewania trawnika?
    Pozdrawiam.
    Woda nie jest krystalicznie czysta i nigdy w takich oczyszczalniach taka nie będzie. Aby woda była tak oczyszczona to trzeba by było zastosować jakieś filtry (piaskowy czy tak jak jest np. w Biorocku z włókien kokosowych). Mimo to woda nadaje się do podlewania trawnika.

    Jak tak poczytasz o tych oczyszczalniach, o tym co wylatuje z nich, to sam zobaczysz, ze raczej nie ma co liczyć na cuda. Ja posiadam przepompownię i tam najczęściej zaglądam aby stwierdzić czy oczyszczalnia działa prawidłowo. Jak po zdjęciu dekielka mi nie śmierdzi to znaczy że działa (oczywiście to żaden dowód na poprawność oczyszczania).

    Z tym napowietrzaniem to trzeba trochę pokombinować, ja przynajmniej tak robię. Bawię się regulatorem, ustawiam go w jakiejś pozycji i zostawiam na 2 tygodnie. Teraz też z ciekawości zmniejszę troche napowietrzanie na korzyść przelewu. Zobaczymy czy będzie jakaś różnica. Ja w sumie moją oczyszczalnie mam działającą nie całe 2 miesiące więc pewnie jeszcze moge coś tam poprawić.

    p.s. w jednym z wątków koleś o ksywce Padre500 napisał ciekawą rzecz, a mianowicie że w ostatniej komorze zachodzi na powierzchni wody proces "flotacji". Polega on na tworzeniu się na powierzchni oczyszczonego ścieku warstwy czegoś co przypomina kisiel. Rzuć sobie okiem czy u Ciebie też tak jest. Trzeba to kontrolować i raz na jakiś czas (myślę że co kilka miesięcy) usuwać. Ja to zrobię siatką do usuwania drobnych zabrudzeń w basenie, świetnie się do tego nadaje. Trzeba to robić bo myślę że moze dojść do sytuacji gdzie ten kisiel zapcha wylot bądź studnię chłonną.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    Jeszcze mam pytanie jakie bakterie używałeś na początku i czy dalej je stosujesz chodzi mi o nazwe.A może mógłbyś zrobić pare fotek w srodku oczyszczalni jak tam wygląda woda w tych trzech komorach.Zgóry dziękuje Pozdrawiam
    Ja mam oczyszczalnie z Bio-Eko, a oni dodawali do urządzenia tabletki "Sanidenn Tabs" i nimi zaszczepiłem oczyszczalnię. Myślę sobie ze większość tabletek będzie ok, ale oczywiście poeksperymentuje i kupie sobie jakieś inne jak mi się skończą te które mam. Dali mi zapas na ok. 1 rok, więc to jeszcze trochę potrwa

    Fotki zrobię, ale wrzucę raczej pod wieczór.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    Ja mam oczyszczalnie z Bio-Eko, a oni dodawali do urządzenia tabletki "Sanidenn Tabs" i nimi zaszczepiłem oczyszczalnię. Myślę sobie ze większość tabletek będzie ok, ale oczywiście poeksperymentuje i kupie sobie jakieś inne jak mi się skończą te które mam. Dali mi zapas na ok. 1 rok, więc to jeszcze trochę potrwa

    Fotki zrobię, ale wrzucę raczej pod wieczór.
    Dzięki za podpowiedzi ja tez mam dokładnie 2 miesiące tą oczyszczalnie wczoraj zaszczepiłem tym bio 7 chok po konsultacji z producentem jak wczesniej pisałem i teraz czekam z dwa tygodnie czy coś ruszy.Po jednej dobie narazie nic żadnej nawet piany.A na fotki czekam i zgury dziękuję Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał olorin Zobacz post
    Ja mam oczyszczalnie z Bio-Eko, a oni dodawali do urządzenia tabletki "Sanidenn Tabs" i nimi zaszczepiłem oczyszczalnię. Myślę sobie ze większość tabletek będzie ok, ale oczywiście poeksperymentuje i kupie sobie jakieś inne jak mi się skończą te które mam. Dali mi zapas na ok. 1 rok, więc to jeszcze trochę potrwa

    Fotki zrobię, ale wrzucę raczej pod wieczór.
    Jeszcze jedno pytanie a mianowicie powiedz mi ile masz tych kształtek w środkowej komoże tak na oko bo wyczytałem DTR że ma być ich tysiące a u mnie jest ich może 20 -30 sztuk ciekawe jak u ciebie no i czekam na te fotkipozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze opisze swoją EKO-BIO jak bylo z uruchomieniem i po jakim czasie zaczeła działać to znaczy po jakim czsie zaczeła wypływać z niej w miare czysta woda i jakich bio preparatów używał ,jakie ustawienia ma na pompie i czasówce z góry dziekuje Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel61 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie a mianowicie powiedz mi ile masz tych kształtek w środkowej komoże tak na oko bo wyczytałem DTR że ma być ich tysiące a u mnie jest ich może 20 -30 sztuk ciekawe jak u ciebie no i czekam na te fotkipozdrawiam
    Ja, tak oczywiście na oko, to miałem ich na pewno grubo powyżej 100 szt. , może i ze 200, więc jeśli Ty masz ich tylko 30 szt. to jest to zdecydowanie za mało (moim zdaniem oczywiście). Nie sądze aby różnica pomiędzy Ekopolem, a Eko-Bio była aż tak kolosalna jeśli idzie o te kształtki.

    Zdjęcia tylko pierwszej i drugiej komory, niestety. Trzecią pstryknę jak żona wróci, bo musi mi pomóc w odsunięciu i przytrzymaniu włazu technicznego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0030.jpg
Wyświetleń:	988
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	266089 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0031.jpg
Wyświetleń:	787
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	266090 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0032.jpg
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	266091

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll76-76

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Również jestem posiadaczem oczyszczalni bio-hybryda 2500. Montowałem, uruchamiałem ją własnoręcznie. Woda odprowadzana jest do studni chłonnej 5x5 m Grunt wymieniony zgodnie z DTR studni chłonnej dostarczonej wraz z oczyszczalnią.
    Urządzenie pracuje od lipca 2014 Sprzedają teraz z jakąś Japońską pompą, która może pracować 24h z tym że ja zrobiłem sobie sterownik 15/15 minut /oszczędzam 50% energii/
    Jedyna rzecz z której zrezygnowałem, to wlewanie tłuszczu z patelni do kanalizacji, podobno bakterie tego nie lubią. Po prostu zbieram to do słoika i oddaję tam gdzie segregowane śmiecie. Używam zwykłej chemii do mycia wc, łazienki itp. Zwykłe tabletki do zmywarki i zwykłe proszki do prania nie są niczym złym dla oczyszczalni.

    Jeśli ktoś ma pytania proszę pisać, chętnie podzielę się doświadczeniem.

    Karol

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony