dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 176
  1. #41

    Domyślnie

    Czy mogę prosić kompleksowo pierwsze uruchomienie. Oczywiście od osób którym oczyszczalnia działa prawidłowo. Kiedy ją uruchomić czyli czy w dniu przeprowadzki czy wcześniej, najpierw tabletki czy też najpierw włączyć pompę i co jeszcze trzeba włączyć, Olorin pisze że dawał trzy tabletki czy wszyscy dają tak samo i co ile się dokłada tych tabletek i do której komory. Karoll76-76 na początku też miałeś 15min/15min czy dopiero po czasie. Najlepiej jak by ktoś to wypunktował. Nie wiem jaką macie instrukcję ale w mojej właściwie nie ma opisanego uruchomienia i eksploatacji.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Nie powienieneś kombinowac z ustawianiami, tylko technolog wie dokładnie jak to zrobić. Nie można sobie załączać jak się chce aczkolwiek może akurat w tej oczyszczalni mozna. Zgłoś się do producenta, każdy powienien dostarczyć razem z oczyszczalnią książkę montazu i eksploatacji - tam to powinno być napisane.


    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Czy mogę prosić kompleksowo pierwsze uruchomienie. Oczywiście od osób którym oczyszczalnia działa prawidłowo. Kiedy ją uruchomić czyli czy w dniu przeprowadzki czy wcześniej, najpierw tabletki czy też najpierw włączyć pompę i co jeszcze trzeba włączyć, Olorin pisze że dawał trzy tabletki czy wszyscy dają tak samo i co ile się dokłada tych tabletek i do której komory. Karoll76-76 na początku też miałeś 15min/15min czy dopiero po czasie. Najlepiej jak by ktoś to wypunktował. Nie wiem jaką macie instrukcję ale w mojej właściwie nie ma opisanego uruchomienia i eksploatacji.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raftrusz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bykowizna
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dawno nikt tu nie pisał, ale napiszę bo warto zbierać informacje od użytkowników.

    Używamy Bio-hybryda 2500 od 2 lat działa bez zarzutu. Ścieki mają zapach mokrej trawy. Kilka razy w roku dosypuję bakteria ale nie zbyt regularnie. Chemia do mycia pierwsza lepsza z marketu, zmywarka. Tłuszczy staramy się nie wlewać.

    Raz był wybierany towar z pierwszej komory. Sam płyn, jedynie na dnie trochę mułu z piaskiem.

    Polecam oczyszczalnie.

  4. #44

    Domyślnie

    macie wlaczoną pompke caly czas czy 15/15 ? nasza oczyszczalnia dziala od 1,5 miesiaca, narazie bez zarzutu
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    U mnie działa non stop.
    Zastanawiam się tylko jak to będzie za X lat gdy dyfuzor przestanie działać, w BH2500 nie da się raczej wejść do środka w celu jego wymiany.
    Może ktoś obeznany w temacie mógłby mnie oświecić jak to zrobić w przyszłości.
    Aha na wiosnę będę wymieniał membranę w pompce, może ktoś wie gdzie kupię w internecie najtaniej takie cuś?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    U mnie działa non stop.
    Zastanawiam się tylko jak to będzie za X lat gdy dyfuzor przestanie działać, w BH2500 nie da się raczej wejść do środka w celu jego wymiany.
    Może ktoś obeznany w temacie mógłby mnie oświecić jak to zrobić w przyszłości.
    Aha na wiosnę będę wymieniał membranę w pompce, może ktoś wie gdzie kupię w internecie najtaniej takie cuś?
    No i właśnie w tym jest problem, że takie tanie rozwiązania z reguły nie podlegają serwisowi. Niestety nie ma na to dobrego rozwiązania, aby w normalny sposób w bio-hybryda 2500 wymienić dyfuzor.

    Jaki masz typ i rodzaj dmuchawy, bo może kupowałem już do takiej membrany ?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jak pogoda dziś po południu pozwoli sprawdzić to jutro napiszę jaka dmuchawa. Oczyszczalnię mam zakupioną w ubiegłym roku.
    Czy w związku z takim rozwiązaniem będę musiał odkopywać oczyszczalnię za kilka lat? No właśnie za ile?

    Pozdrawiam.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Przestał padać deszcz więc mogłem sprawdzić jaki model pompy jest zainstalowany w mojej oczyszczalni. Jest to model HIBLOW HP-60.
    Pozdrawiam.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Przestał padać deszcz więc mogłem sprawdzić jaki model pompy jest zainstalowany w mojej oczyszczalni. Jest to model HIBLOW HP-60.
    Pozdrawiam.
    No to raczej Ci nie pomogę, bo z HIBLOW nie mam aktualnie do czynienia, a z ostatnią HP80, byłem w serwisie ze 2 lata wstecz. Z tego co pamiętam wziąłem tą HP80 do jednej z firm, która oferuje oczyszczalnie i zrobili mi to od ręki. Ile to kosztowało też nie pamiętam, bo klient za to płacił. Jeśli więc Twoje poszukiwania na necie dobrej ceny na membrany i filtry zawiodą, to sugeruję poszukanie jakiegoś producenta oczyszczalni w pobliżu, który przypadkiem też może to mieć.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Mimo wszystko dzięki.
    A jak z moim dyfuzorem w przyszłości?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Mimo wszystko dzięki.
    A jak z moim dyfuzorem w przyszłości?
    To jak w "ruskim czołgu" - przerąbane, a mówiąc po naszemu nie przejmowali
    się tym, gdy montowali fabrycznie dyfuzor. Ja bym nie myślał jak go wyjąć.
    Raczej bym go zostawił i wrzuciła na dno komory drugi z jakimś obciążeniem.
    Wiem, że nie jest to super rozwiązanie, ale zawsze jakieś.
    Przyznaję, że nie przepadam za takim rozwiązaniami u producentów, którzy
    chcą tanio wyprodukować, a nie myślą co po paru latach trzeba będzie tam
    naprawiać !

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    ..... nie przepadam za takim rozwiązaniami u producentów, którzy
    chcą tanio wyprodukować, a nie myślą co po paru latach trzeba będzie tam
    naprawiać !
    To ile lat powinien taki dyfuzor u mnie wytrzymać? Pompka pracuje 24h/24h.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    To ile lat powinien taki dyfuzor u mnie wytrzymać? Pompka pracuje 24h/24h.
    W kwestii dyfuzora, to raczej powiedziałbym, że bardziej chodzi o spadek na
    jego efektywności działania, niż o jego fizyczną wytrzymałość. Tu powstaje
    pytanie: ile będzie działał w przedziale parametrów umożliwiających
    normalną pracę napowietrzania. To zależy, czy jest on od dobrej firmy.
    Nie wiem ile jest gwarancji na sam dyfuzor, ale 5 lat to na pewno, zaś
    do 8-10 lat, teoretycznie mogą dociągnąć, ale raczej te lepsze.
    Nie jest to jakaś norma

  14. #54

    Domyślnie

    mamy drobny problem z biohybrydą 2500. do niedawna na wyjściu z oczyszczalni była lekko mętna woda, ostatnio do przepompowni wpada coś o kolorze brązowym. taka gęsta papka, nie ma intensywnego zapachu, ale jak z bardzo bliska powąchać to lekko śmierdzi gnojówką. ostatnio usuwaliśmy zawartość pierwszej komory 8 czy 9 miesięcy temu (woda była czysta, ale z samej oczyszczalnie zaczęło śmierdzieć jak z szamba, po wypompowaniu wróciło do normy). jestem ciekaw, czy to brązowe obecnie to nadmiar biomasy i wystarczy go po prostu wypompować, czy może świadczy to o czymś innym?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Przy wybieraniu osadów wstepnych to jest standard, że lekko może "zajechać" mało przyjemnym zapaszkiem, jeśli coś smierdzi to znaczy że zachodzą tam procesy gnilne, najzwyczajniej gnije.
    Odnośnie tego brązowego co wypływa (nie widać bo nie załączyłeś zdjęcia) to może być osad czynny, który nie sedymentuje w komorze osadnika wtórnego. Może to być np osad spęczniały on wtedy wygląda jak taka "papka". Czy komora osadnika wtórnego u Ciebie ma recyrkulację? Zawraca częśc osadów posedymentacji do osadnika lub komory biologicznej? Jesli dobrze pamietam to BIO-HYBRYDA ma sedymentacje tylko czy ona pracuje cały czas, czy jest czasowa to tego nie wiem. Sprawdź to bo może uszkodzona jest recyrkulacja i zamiast cyklicznie zawracać osad najzwyczajniej juz tyle się go zebrało, że odpływa z "oczyszczonymi" ściekami do odbiornika.

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    mamy drobny problem z biohybrydą 2500. do niedawna na wyjściu z oczyszczalni była lekko mętna woda, ostatnio do przepompowni wpada coś o kolorze brązowym. taka gęsta papka, nie ma intensywnego zapachu, ale jak z bardzo bliska powąchać to lekko śmierdzi gnojówką. ostatnio usuwaliśmy zawartość pierwszej komory 8 czy 9 miesięcy temu (woda była czysta, ale z samej oczyszczalnie zaczęło śmierdzieć jak z szamba, po wypompowaniu wróciło do normy). jestem ciekaw, czy to brązowe obecnie to nadmiar biomasy i wystarczy go po prostu wypompować, czy może świadczy to o czymś innym?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    ...
    recyrkulacja jest, działa chyba bez przerwy. nie kojarzę, żeby nie działała, kiedy zaglądałem ostatnio do oczyszczalni. jutro sprawdzę, teraz już jest zbyt ciemno.

    wydaje mi się, że faktycznie narosło zbyt dużo osadu. jeszcze mam przy okazji takie pytanie - czy jak usunę zawartość pierwszej komory (zgodnie z zaleceniami producenta), powinienem napełniać ją "naturalnie" (czyli ściekami), czy zalać wodą przed ponownym użyciem oczyszczalni?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Zapytaj o napełnienie producenta, oni wiedzą czy zbiornik wytrzyma w gruncie bez cieczy czy nie wytrzyma.
    Odnośnie osadu w ostatniej komorze to mogło "narosnąć" jak piszesz, tylko skoro działa recyrkulacja prawidłowo to nie powinno mieć cos takiego miejsca, no chyba że mamut słabo działa. Inna przyczyna to chory osad, zbyt dużo bakterii nitkowatych i może zacząć się pęcznienie. Sprawdź w komorze napowietrzania jak to wygląda. Czy tylko w osadniku wtórnym (czyli w ostatniej komorze) cos takiego pływa czy jest także w komorze napowietrzania.

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    recyrkulacja jest, działa chyba bez przerwy. nie kojarzę, żeby nie działała, kiedy zaglądałem ostatnio do oczyszczalni. jutro sprawdzę, teraz już jest zbyt ciemno.

    wydaje mi się, że faktycznie narosło zbyt dużo osadu. jeszcze mam przy okazji takie pytanie - czy jak usunę zawartość pierwszej komory (zgodnie z zaleceniami producenta), powinienem napełniać ją "naturalnie" (czyli ściekami), czy zalać wodą przed ponownym użyciem oczyszczalni?

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ... mam przy okazji takie pytanie - czy jak usunę zawartość pierwszej komory (zgodnie z zaleceniami producenta), powinienem napełniać ją "naturalnie" (czyli ściekami), czy zalać wodą przed ponownym użyciem oczyszczalni?
    Moiim skromnym zdaniem laika trzeba napełnić oczyszczalnię wodą, gdyż czekanie aż oczyszczalnia sama się napełni do określonego poziomu wymagałoby wyłączenia pompki mamutowej i napowietrzania co skutkowałoby "duszeniem" się bakterii.
    Oczywiście jeśli producent będzie miał odmienne zdanie chętnie o nim przeczytam.
    Pozdrawiam.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  19. #59

    Domyślnie

    w Biohybrydzie wypompowujemy tylko osadnik wstępny (ten bez napowietrzania), komora natleniana zostaje pełna.

    wygląda na to, że faktycznie mam w oczyszczalni spuchnięty osad - pływa też w osadniku wstępnym. gdzieś wyczytałem, że mogą na to mieć wpływ m.in. niskie temperatury zewnętrzne. w samej oczyszczalni wszystko działa (recyrkulacja, napowietrzanie). wymienię jeszcze filtr powietrza.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w Biohybrydzie wypompowujemy tylko osadnik wstępny (ten bez napowietrzania), komora natleniana zostaje pełna.

    wygląda na to, że faktycznie mam w oczyszczalni spuchnięty osad - pływa też w osadniku wstępnym. gdzieś wyczytałem, że mogą na to mieć wpływ m.in. niskie temperatury zewnętrzne. w samej oczyszczalni wszystko działa (recyrkulacja, napowietrzanie). wymienię jeszcze filtr powietrza.
    Wymieniałeś w oczyszczalni już może membrany w pompce napowietrzającej?
    Przybieram się powoli do tego i nie wiem z czym to się je.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony