dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 93
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1842
  1. #21

    Domyślnie

    Czolgisto madrze prawi

    Caly rok uzytkowania domu sobie przemyslec, wszystkie warunki brzegowe, wszystkie mozliwe sytuacje, szczelnosc mozna zmienirzyc zawsze obrzedem gromniczym i wentylami generujac podcisnienie/nadcisnienie, zawsze to zobrazuje wieksza wtope.

    Ja w sumie bede podazal ta sama droga co Ty, ale u mnie tylko 1 budynek sie miesci, i bedzie mniejszy niz typowe, taki do 90 m2, ale zalozenia mam bardzo podobne, szczelnosc ponad wszystko, prostota instalacji (kable, prosta wentylacja) i no i technologie latwe do wykonania = robi sie samemu i mniej okazji to popelnienia bledow/szybciej/bezpieczniej.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wiesz jak to jest z tym przemyśleniem - choćbyś siedział nie wiem ile na FM czy nad papierami, teoriami to nic Ci tyle nie powie co praktyka , często też jest tak że wiesz ze coś trzeba zrobić - ale brakuje albo czasu albo kasy

    np ja nadal okno od zachodu mam nie zasłonięte żadną roślinnością - mam rolety więc zamykam ale to powoduje ciemnice w kuchni ... takich drobnych aspektów jest wiele, sam wiesz jak się ma akumulacja silki końcem lata do komfortu mieszkania w dobrze zaizolowanym domu - całe lato wchodziło i akumulowało się ... i za cholerę nie chce wyjść

    jak to powiedział jeden mądry , którego tu jeszcze nie ma/ nie było , albo był i się nie odzywa ... wszyscy jedziemy na 1 wózku , wszyscy płacimy za utrzymanie domy od ... do .... , kazdy dom prędzej czy później podda się atakom upałów i osiągnie 25-26 stopni lub więcej .... nie ma cudów .... fizyki nie oszukasz

    jednej rzeczy której żałuję już teraz to rurowego GWC - tzn jeszcze nie jest na 100% sprawa przesądzona ... ale .... musiałoby ono być szczelnie wykonane by nie wchodziła do niego woda gruntowa - kolejne działki są niżej niż moja - wymiana gruntu będzie , badania geo będą ... teren rozkopany ... porobione drenaże - da się zrobić !!?? zobaczymy

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam tez problem w rurowym GWC (glina i wysokie wody gruntowe), nie wiem moze jakas chybryde zrobie, wlot pod chodziak, chlodnica glokolowa dalej rurowiec, moze i nie najtaniej ale na pewno bedzie sucho i nawiew zima powyzej 10 stopni.

    Z drugiej strony chlopaki robia maxowce i (oprocz jednej wylegarni komarow) niby to sie sprawdza pomimo, ze bloczki leza w golej ziemi...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A może nie wełna, a celuloza, ekofiber ?
    Jeśli będą wiązary, to nadmuch wydaje się być lepszą opcją...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    którego tu jeszcze nie ma/ nie było , albo był i się nie odzywa
    he he ...

  6. #26
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    w rurowym GWC (glina i wysokie wody gruntowe)
    Można i w wodzie - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GWC.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	204555 Bez złączek kolektor 200mm firmy lewt

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A może nie wełna, a celuloza, ekofiber ?
    Jeśli będą wiązary, to nadmuch wydaje się być lepszą opcją...
    mówisz o izolacji stropu? dachu?rozwin myśl ...i oco chodzi z tym nadmuchem?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Z drugiej strony chlopaki robia maxowce
    ilu , gdzie , ile lat eksploatują ...?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mówisz o izolacji stropu? dachu?rozwin myśl ...i oco chodzi z tym nadmuchem?
    Tak, myślę o izolacju stropu, warstwą granulatu, która zostajee ułożona poprzez wdmuchiwanie.
    To chyba lepszy wybór, dający pożądaną ciągłość warstwy, niż układanie izolacji z rolki.
    Poza tym, ekofiber lepiej trzyma parametry przy okresowem zawilgoceniu i ma większe ciepło właściwe, dzięki temu korzystniejsze przesunięcie fazowe.

    Tu leży folder reklamowy jednego z producentów celulozy.
    Trochę marketingu, ale i przydatnych informacji:
    http://www.isocell.at/uploads/media/...2012_PL_01.pdf
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pewnie szczegółowa analiza kosztów i czasu pracy zadecyduje o wyborze, rozmawialiśmy z jaskiem jeszcze o stropie układanym na belkach a miedzy nie kształtki ze styropianu, na to wełna w 2 warstwach na mijankę i cieplutko

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    He ,he mam to wiem.Jak na dworze tak do 28oC ,to na strychu zimniej jak w domu. 29cm ekofibru i 10cm styropianu.A dach czarny ale będzie biały.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pewnie szczegółowa analiza kosztów i czasu pracy zadecyduje o wyborze, rozmawialiśmy z jaskiem jeszcze o stropie układanym na belkach a miedzy nie kształtki ze styropianu, na to wełna w 2 warstwach na mijankę i cieplutko
    a coś się na wełnę zafiksował, ja nalepiłbym styropianu robiąc szczelną skorupę ...
    oczywiście ściany z klocków styropianowych połączone z tym stropem ...
    ( wiem wiem zaraz co niektórzy wyskoczą że mała akumulacja i wszyscy w środku się upieką ...)

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    będzie plyta i kable , może rurki jak inwestorowi rura zmięknie, a wentylacje zrobimy tak żeby nikt budynku nie odebral

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    He ,he mam to wiem.Jak na dworze tak do 28oC ,to na strychu zimniej jak w domu. 29cm ekofibru i 10cm styropianu.A dach czarny ale będzie biały.
    a Tobie kto to robil i jak? bo na poddasze wywalasz powietrze z wentylacji... czym ten wynalazek masz "przymocowany"

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sufit podwieszony, nad płytami g-k folia Strotex Alu, na to nadmuchnięte 30cm ekofibru, a tuż nad nim, pomiędzy dolnymi belkami wiązarów wciśnięte i zapiankowane płyty styro. Wiązary (u mnie) mają rozstaw 95cm, więc odpadu z płyty będzie stosunkowo niewiele.
    Taka izolacja stropu ma parę zalet - jest szczelnie, jest akumulacja ciepła, regulacja wilgoci, ochrona drewna od ognia, grzybów i gryzoni.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-08-2013 o 18:12
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to kumam tylko jak nydar ma?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sufit podwieszony, nad płytami g-k folia Strotex Alu, na to nadmuchnięte 30cm ekofibru, ...
    A co powiecie na proszek PUR zamiast ekofibru ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nydar ma prawie tak samo ale ciut inaczej,Dlatego że ma ekofiber to pozwala sobie na wyrzucanie tam zużytego powietrza i to bez PARO IZOLACJI o zgrozo.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Można i w wodzie - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GWC.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	204555 Bez złączek kolektor 200mm firmy lewt
    Kolego Tomaszu, w jakiej cenie to codzi?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pewnie szczegółowa analiza kosztów i czasu pracy zadecyduje o wyborze, rozmawialiśmy z jaskiem jeszcze o stropie układanym na belkach a miedzy nie kształtki ze styropianu, na to wełna w 2 warstwach na mijankę i cieplutko
    A może strop styropianowy typu typu JS będzie dobrym rozwiązaniem?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Strona 2 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony