dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Glazura w łazience: do sufitu, czy nie?

    Zastanawiam się czy glazurę w łazience położyć do sufitu, czy zgodnie z nowymi trendami, na określoną wysokość....

    Płytki będą w kolorze beżowym o wymiarach 25 x 40 cm, kładzione "na płasko" dłuższym bokiem w poziomie.
    Jeśli płytki położę na określoną wysokość (nie do sufitu), to na jaki kolor pomalowac ściany i sufit? czy sufit standardowo na biało, a ściany np. beżowo, czy ten sam kolor na ścianach i na suficie, aby uniknąć misz mażu....

    czy ktoś już przerabiał ten temat?

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie to do samego sufitu bo:
    1. praktycznie z mozliwoscia wieszania szafek
    2. praktycznie z utrzymaniem czystosci
    3. brak problemu laczenia dwoch powierzchni i dobierania kolorow
    4. brak potrzeby remontowania - pozostaje tylko sufit do przemalowania co jakis czas
    5. mnie sie tak podoba

  3. #3

    Domyślnie

    mysle tak samo płytki do samej góry.

    A kladzenie do wysokosci oscieznicy to nie nowe trendy bo ladnie wyglada, tylko developerzy tak oszczedzaja kase.
    pozdrowka, pa

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zrób tak jak się Tobie podoba a nie tak jak jest TRENDY.
    W przyszłym roku może to być już OFF.
    Jeśli wybierzesz niepełne kafelkowanie to pamiętaj o konieczności "zlicowania" powierzchni płytek z powierzchnią tynku powyżej.

    Jeśli interesuje Cię moja opinia to z względów zarówno praktycznych jak i estetycznych (oczywiście subiektywnych) moje łazienki są kafelkowane do sufitu.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5

    Domyślnie

    myślę podobnie jak Wy, ale zastanawiałam się czy kładąc płytki do sufitu, nie będę "staromodna"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone
    myślę podobnie jak Wy, ale zastanawiałam się czy kładąc płytki do sufitu, nie będę "staromodna"
    Dom budujesz i wykanczasz dla mody czy dla wygody??

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba dla wygody ale i musi sie podobac - jak sie tobie podoba zone? zrob wlasnie tak.
    A mnie wydaje sie ze "staromodnie" to wlasnie glazura do oscieznicy

  8. #8

    Domyślnie

    dla wygody, ale moda też ma wpływ na wiele decyzji,
    nie jestem na 100% przekonana jak zrobić, stąd moje pytanie....

    Jeśli ktoś miałby przekonywujące argumenty, wbrew moim odczuciom, czemu nie

  9. #9

    Domyślnie

    Czesto jest tak, iz cos modnego i na TOPie nie jest funkcjonalne i wygodne.

    Plytki na wysokosc drzwi i pytanie co robic z ta sciana ponad plytkami do sufitu?? zaraz trzeba to malowac, odswierzac ... juz problem jak szafki powiesic, problem z czyszczeniem, bo kurz inaczej osiada itp itd ...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja sie przychylam do opinii Wowki, czyli zrob tak jak sie Tobie podoba.

    Mnie sie podoba i tak i tak ale bardziej z dywanikami i robie kafle tylko do 120, do wysokosci drzwi w prysznicu i na scianie z prysznicem i drzwiami) a na reszte kladziemy tynk, zeby wyrownac. Kolor nad 120 ma byc ciut ciemniejszy niz kolor kafli ale poniewaz malowania jeszcze nie bylo moze nam sie odmieni Kafle w cegielke zarowno 30x60 na scianie jak i 30x30 na podlodze. Bardzo fajnie to wyglada i przy naszej dosc prosto i nowoczesniej zaaranzowanej lazience wprowadza urozmaicenie.

    Jakbym miala robic lazienke poraz drugi to tez kafle do 120 albo, co tez szalenie mi sie podoba, do 120 w jakims wyrazistym kolorze, a na reszte scian jakies nierzucajace sie w oczy kafle w mdlym kolorze.

    Zreszta - tez uwazam, ze mody nie nalezy sie trzymac i robic to co sie bardziej podoba. Mnie akurat spodobala sie taka wlasnie koncepcja lazienki jak bedzie u nas. Poza tym i tak lazienkowy klimat w duzej mierze zalezy tez od mebelkow i odpowiedniego oswietlenia, wiec czy kafle do 120 czy 260 to w sumie nieduza roznica.

  11. #11

    Domyślnie

    A ja w obecnym mieszkaniu mam kafle tylko przy wannie i umywalce. Reszte scian mam pomalowana farba matowa w kolorze różu, gresy na posadzce mam bordo - 50x50 kladzione w "karo".
    Sciany bez glazury tez moga byc ladne i super komponowac sie w calosc z podlogowymi plytkami co daje efektowna lazienke.
    Kazdy kto przyjdzie do mnie mowi ze najladniejsza jest lazienka

    A nie oblozylam calych scian glazura poniewaz mam nie dosc ze duza lazienke to i wysoka ( 3,65) i jak remontowalam lazienke to nie mialam kasy na tyle glazury.

    No i wychodzi na to ze nie moda, lecz dobrze dobrane elemnty, kolorystyka, gustowne dodatki - to tworzy piekno.

  12. #12

    Domyślnie

    Na części ścian mam do sufitu, a na części do jakieś 120cm i to w obydwu łazienkach. Powiem więcej odpowiedni dobór koloru ścian malowanych daje efekt "elegancji". Żadnym tynkiem nic nie równałem bo to przecież o to chodzi żeby powstał taki "cokolik".

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Żadnym tynkiem nic nie równałem bo to przecież o to chodzi żeby powstał taki "cokolik".
    Tu tez zalezy co i jak sie lubi My rownamy zeby nie bylo cokoliku

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie glazura jest tam, gdzie mokro, tj. do 140 przy wannie i umywalce, przy toaleice mazaika i w niszy prysznicowej do góry, reszta malowana. Przejścia pomiędzy ścianą a kaflami są tynkowane, bez zbierającego kurz parapetu.
    Każdy robi jak lubi. Dla mnie glazurowanie całej łazienki do sufitu jest makabryczne - jak w rzeźni albo innym zakładzie spożywczym, brrr....
    Ale to może moja prywatna fobia....
    Pozdrowienia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK
    Cytat Napisał YEYO
    Żadnym tynkiem nic nie równałem bo to przecież o to chodzi żeby powstał taki "cokolik".
    Tu tez zalezy co i jak sie lubi My rownamy zeby nie bylo cokoliku
    Oczywista prawda. Ja nie kończę glazurą oczywiście tylko cygarem.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KasikM

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja proponuję płytki do samego sufitu.
    Początkowo tez planowaliśmy założyć je do wysokości drzwi ale ostatecznie zdecydowalismy sie do sufitu.
    Mamy płytki w 2 kolorach - beż i ecru (od dołu idą beżowe-pasek ozdobny-ecru-pasek ozdobny-jedna płytka beżowa)
    Jeśli chodzi o sufit, to jest on w części podwieszany i właśnie ona pomalowana jest na brzoskwiniowo a ten normalny pozostał biały.

    Podejmując decyzję jeszcze raz zdecydowałabym się położyć je do sufitu.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Ja też nie planowałam płytek do sufitu, bo w mojej małej dolnej łazience czułabym sie jak w bunkrze. Ale po przeczytaniu Waszych postów napadło mnie pytanie co właśnie z przejściem między płytkami a ścianą. Planuję, że na najbardziej wyesponowanej ścianie płyki będą schodzic do dołu schodkami, w tym modelu płytek nie ma elementu cygara, ściany sa już otynkowane co zatem proponujecie?
    Pozdrawiam Amber

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Ja też nie planowałam płytek do sufitu, bo w mojej małej dolnej łazience czułabym sie jak w bunkrze. Ale po przeczytaniu Waszych postów napadło mnie pytanie co właśnie z przejściem między płytkami a ścianą. Planuję, że na najbardziej wyesponowanej ścianie płyki będą schodzic do dołu schodkami, w tym modelu płytek nie ma elementu cygara, ściany sa już otynkowane co zatem proponujecie?
    Pozdrawiam Amber

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    A ja zdecydowałam że płytki będą tam gadzie są niezbędne. Czyli przy umywalce na wysokość 150 cm i szerokość 150 cm. Przy wannie na tę samą wysokość i koło kibelka i bidetu. Wykończone są pasem szerokiego dekoru ( 18 cm). Reszta pomalowana jest w kolorystyce zbliżonej do kafli czyli lekki beż przecierany kremem.
    Uważma , że jest to dobre wyjście a przy okazji oszczędność kosztów. Ja lubię często zmieniać wystrój wnetrz i wystarczy mi zmiana kolorów ścian i juz jest inaczej. W mieszkaniu miałam płytki do sufitów i stwierdziłam , że to nie miało najmniejszego sensu . Od wysokości 150 cm nie były one wcale " używane".
    Ja polecam takie rozwiazanie.
    Paty.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób kładziecie płytki nie mając tego przejścia płytka - tynk. Czy na gołe mury kładziecie płytki a dopiero potem tynkujecie?Czy nakładacie taka grubą warstwę tynku żeby wyrównać różnicę? Szczerze powiem , że pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.
    Paty.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony