dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam podłoge ze starych desek i chciałbym położyć na nich gumolit co położyć pod tym gumolitem gdyż deski są nierówne

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem czy to jest dobry pomysł, widziałam już coś takiego- stary dom, podłoga z desek a na niej gumolit, ściany wewnętrzne były mokre do wys.1 m . Po zerwaniu wszystkiego okazało się, że dechy leżały na ziemi, nie było żadnej posadzki,izolacji,nic. Dom stał pusty 3 lata, niewietrzony i nieogrzewany , wody gruntowe dość wysoko (blisko rzeka). Gumolit sprawił, że podłoga nie miała jak oddychać i woda powychodziła na ściany wewnętrzne.
    Reasumując wydaje mi się, że to zły pomysł.
    DJ

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    to jest mieszkanie na piętrze i nie ma żadnej wilgoci

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    musza byc rowne deski-przecyklinowane bo gumoleum bedzie pekac na szparach miedzy deskami.deski musza byc stabilne.powodzenia

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    jest to rozwiazanie poprawne-u mnie w domu gumoleum lezy na deskach nascie lat.deski pod gumoleum sa w idealnym stanie.jeszcze raz powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Planuję remont podłogi w kuchni i korytarzu. Dom z początków lat 90, podłoga z desek sosnowych polakierowana, po 10 latach położone gumoleum. Teraz chcę go wymienić. Widać na nim miejsca gdzie są szpary pomiędzy deskami i nierówności desek. Podłoga w dobrym stanie. Choć dość duże szpary pomiędzy deskami do - 4mm. Na pewno chcę je dobić i przykręcić wkrętami do legarów, deski skrzypią w kilku miejscach. Jak wyrównać podłogę aby nie było widać pojedynczych desek na nowym gumoleum? Może jakieś szpachle do drewna / cyklinowanie / jakieś maty pod gumoleum? Czy lepiej może cyklinować, lakierować ale pytanie jak z trwałością wypełnienia szpar czy nie będzie ono wychodzić po jakimś czasie przy pracy desek. To jest dom na wsi i nie uniknę wchodzenia w butach do korytarza i kuchni, od drobin piachu pewnie taka odnowiona podłoga szybko znów będzie do remontu. Będę wdzięczny za porady, wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez gt12345 ; 02-08-2020 o 20:44

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Patryk86

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    34-234
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja bym jednak postawił na porządne maty pod linoleum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony