dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 316
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Post Miał być Z7, ale...- Danuta.

    Miał być Z7, ale wyniknęły trudności.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    No to powoli trzeba by było skrobnąć jak to się zaczęło.

    Tak więc zaczęło się od szukania projektu i działki. Projekt znaleźliśmy, miał być Z7 z małymi przeróbkami i przez ten projekt znaleźliśmy się na muratorze w dzienniku Iwonki i Mariusza i tak zaczęłam czytać dzienniki i inne stronki dotyczące ogrzewania i wystroju.
    po długich poszukiwaniach przypadkiem przez znajomych znaleźliśmy działkę na jesieni 2012r. Dużą działkę ponad 32ary.
    Piękną działkę już dość ładnie zagospodarowaną. Do transakcji doszło w grudniu, tak, że wtedy dopiero powoli do nas docierało, że mamy ziemię pod dom
    Potem zaczęły się przymiarki do złożenia o Warunki Zabudowy, a że zima dłuuuugaaa była to dopiero złożylismy wszystkie papiery w czerwcu, musieliśmy czekać z Taurona na warunki. I tu wtedy nastapił zooonk co do projektu. W gminie dowiedzieliśmy się, że absolutnie taki bungalow z niskim dachem, przynajmniej 35 stopni. Poza tym kalenicą prostopadle do drogi i plany wybudowania Z7 spełzły na niczym. Szukanie odpowiedniego projektu nie miało sensu, po pobieżnym przeglądzie ( przecież wcześniej szukając dogłębnie wgryzłąm sie w poszukiwania ) wiedziałam, że musi być indywidualny. I tak zaczęłam tworzyć wizję na papierku.
    Potem poszukiwania wykonawcy projektu czyli architekta. Znaleziony, super współpraca jak na razie. z panią Anetą.
    Dalsze wywody i może zdjęcia jak się uda coś stworzyć jutro, papa...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Rzut parteru:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1140708.jpg
Wyświetleń:	1569
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	205364

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Kilka zdjęć działkiwczesna wiosna:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130192.jpg
Wyświetleń:	707
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	205365
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130242 (2).jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	205366

    W maju:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130933.JPG
Wyświetleń:	649
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	205369
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 10-08-2013 o 14:56

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Dzialka rewelacyjna... te widoki to z Zabrza? Az dziwne... blizej mi to wyglada na troche dalej, chocby Podbeskidzie niz moj Slask. W miare pusto, pagorkowato.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witaj Wekto . Masz rację, że to nie Śląsk, to góry opawskie prawie, bo zaledwie kilka kilometrów. Jak wyjdziemy za bramę i pod górke kawałek to rozciaga się panorama gór i miasta. Widok piękny mamy i blisko Czechy, dosłownie przy granicy kilkaset metrów i piekne stare po niemieckie miasto
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 10-08-2013 o 23:47

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    No pięknie Danusiu, cieszę się ogromnie, że założyłaś dziennik.
    Rzeczywiście Wasza działka prezentuje się wspaniale, co za widoki.
    Będę podczytywać i kibicować, oczywiście.
    Uściski dla Was.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki
    Na początku dużo nie będzie wpisów, bo zaczniemy dopiero w przyszłym roku, musimy czekać na PB, a potem to zima będzie. Na wiosnę grunt za mokry, żeby koparka wjechała, trzeba będzie czekać na lato, aby w miarę suche było, wtedy da się zacząć coś powoli z fundamentem. Raczej wolno nam to pójdzie, bo nie chcielibyśmy brać kredytu, więc potem czekanie na sprzedanie mieszkania i dalsze prace się będą mogły zacząć.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Danusiu, nieważne, czy szybko czy nie.
    Ważne, że to co najpiękniejsze ciągle jest przed Wami.
    Dla nas czas budowania był tym wspaniałym okresem marzeń, wyobrażeń, planów.
    Choć teraz też jest pięknie, bo mieszka się wspaniale.
    Tego też Wam z całego serca życzę.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Witam, jestem z rewizytą. I pod wielkim wrażeniem dużej, pięknej działki. Nasze marne 7 arów to przy tej pikuś, i to nawet nie Pan Pikuś Powodzenia, będę zaglądać i z przyjemnością obserwować jak spełniają się marzenia

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Dziękuję za pochwały, częściowo to nie nasz wkład, ale dużo uzupełnilismy i nadal coś tam zmieniamy. Z budową chcemy dopiero ruszyć w przyszłym roku latem bo teren spadzisty i mokry jest wiosną, ale za to woda nie stoi nawet po najwiekszych ulewach.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć Danusiu, witam się w Twoim dzienniku.
    Obejrzałam rzut i wpadło mi w oko jedno - czy planujecie telewizor? Bo jeśli tak, to nie bardzo widzę na niego miejsce, ale może masz jakąś oryginalną koncepcję i się nią podzielisz
    Działkę macie tak dużą, że musiałam szybko w głowie przeliczyć - bo ja na ary to mam 3,8

    Życzę wszystkiego dobrego i udanej budowy
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witaj bury_kocur . W sumie jakis tam telewizor planujemy, ma wisieć nad stołem, w zasadzie to my rzadko telewizor ogladamy, mąż może w zimę cęsciej coś tam będzie oglądał ( latem to działka jego żywioem jest od samego rana ). Ja tam wolę komputer, a ten stać będzie w holu na ściance zaraz koło drzwi łazienki, tak, żeby przejście do sypialni było. Co do działki to naprawdę spora, w porównaniu do Twojej to prawie 10 razy taka. Dziś tuje będziemy dosadzać od jednej strony, bo musimy płot wyrównać z sąsiadem. wczesniejszy właściciel użyczył mu kawałek działki i tak dziwnie ogrodził, trochę zygzakiem i tak posadził tez rosliny tuje na żywopłot, potem bedziemy to jakoś zmieniać jak nasze nasadzenia urosną. Jak płot od tej jednej strony przestawimy to nam działk aładnie się wyrówna i powiększy się do naszego w końcu metrażu o jakieś 3 ary. Czytałam Twój dziennik, ale jeszcze wielu osób tez i już mało pamiętam. Zeby nie ta skleroza. Pozdrawiam.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No dana, czyli będzie domek nieduży na przestronnej działce i to z jakimi widokami... Coś mi się wydaje że po przeprowadzce będziecie chcieli spędzać więcej czasu na dworze niż w środku. Rzadkość oglądania telewizora podzielam... Pamiętam, że kiedyś u znajomych byłem w lekkim, pozytywnym szoku gdy zobaczyłem 'władcę salonu' zdegradowanego do parteru, stał sobie prawie na podłodze i od razu było widać że nie on tu rządzi...
    Co do prac na działce, przed samą budową można wiele rzeczy przygotować sobie samemu, na działce, więc teraz jesień i zima na planowanie, a wiosną do prac ręcznych odmaszerować!
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witaj blekowca. Co masz na mysli przygotowanie samemu pewnych prac? Np. jakich? Bo myśmy myśleli o zdjęciu humusu, a koparka nie wjedzie wiosną, nie ma szans.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cześć dana0606. Możecie teraz sobie spokojnie przygotować przyszły plac budowy. Przeznaczyć miejsce na składowanie materiałów budowlanych wrażliwych na pogodę, czy chcecie szopę, czy garaż tymczasowy, może drewutnię... Przemyśleć temat prowizorycznego wc na czas budowy, Zrobić miejsce do przygotowywania zbrojenia, prowizoryczny warsztat, miejsce do umycia, zjedzenia, przebrania. Gdzie będziecie gromadzić śmieci, ich wywóz - robi się tego bardzo dużo gdy ruszają prace. Co zrobicie z ziemią z wykopu? Idealnie byłoby gdyby chociaż część tych tymczasowych rzeczy mogła posłużyć później jeszcze raz.
    Takich spraw jest dużo i myślę że lepiej przygotować sobie ile tylko można zawczasu.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o składowanie ziemi, to nie ma problemu działka duża, WC to nawet dwa są, bo teraz zrobiliśmy drugie bliżej Umycie i takie tam to mamy zapewnione, bo nawet spać można, woda doprowadzona do środka i zlewozmywak jest, i kuchenka na butlę gazowa, i nawet lodówka. Zadaszenie na materiały zrobi się wiosną, mieliśmy teraz to robić, ale auto trzasnęło w kalendarz, nie mamy czym jeździć, więc odkładamy to na wiosnę. Na śmieci też znajdzie się miejsce, pomyślimy.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 28-08-2013 o 12:40

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    To zacytuję rewo66, teraz lenić się i siły zbierać na czas budowy
    Tym bardziej że pewnie większość chcecie zrobić sami...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    I ja spieszę się przywitać w Twoim dzienniku.
    Jak wszystko pójdzie dobrze, to może w tym samym czasie wystartujemy
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Zobaczy się, bo wyniknęły kłopoty (dodatkowe koszty nieprzewidziane), nie wiem, czy damy radę na fundamenty uzbierać. Czy może mi ktoś powiedzieć ile czasu jest ważne PNB czy do zaczęcia budowy czy do skończenia? Proszę o rzetelne informacje.

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony