dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal13031986 Zobacz post
    Co polecacie zrobić? próbowałem regulacji zawiasami i nie pomaga, zawiasy na futrynie przyspawane na stałe, myślę nadciąć futrynę o te 2-3mm, Chyba, że macie jakieś inne rozwiązanie tego problemu
    Też tak miałem, na tych wspawanych nie dało się ustawić drzwi, odciąłem je, kupiłem nowe, przykręciłem na blachowkręty (z podkładkami aby odsunąć zawiasy od drzwi) i na tych nowych już drzwi się zamykają. Tak już z 8 lat jest i zawiasy trzymają się.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Też tak miałem, na tych wspawanych nie dało się ustawić drzwi, odciąłem je, kupiłem nowe, przykręciłem na blachowkręty (z podkładkami aby odsunąć zawiasy od drzwi) i na tych nowych już drzwi się zamykają. Tak już z 8 lat jest i zawiasy trzymają się.
    chyba tak właśnie zrobię, sprawdzałem po prawej stronie przy futrynie wchodzi kabel na grubość właśnie tych 2-3mm czyli, pozostało by nowe zawiasy przesunąć odrobinkę i powinno być ok

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek_kosiek

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Są firmy, które realizują usługę polegającą na przygotowaniu i wstawianiu drzwi na wymiar bez wyrywania starych futryn. Np. firma Portas się tym zajmuje. Na śląsku polecam ten zakład http://www.zsk.tychy.pl/. Tu realizacje ich przykladowe: http://www.zsk.tychy.pl/galeria2.html?galAlbum=15. Starą futrynę potrafią przygotować tak, że wygląda jak nowa. Skrzydło drzwi robią solidne, drewniane na konkretny wymiar i oklejają specjalnym materiałem sprowadzanym z Niemiec. Polecam do nich zadzwonić.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poza tym że z daleko "pachnie" przesadzonym marketinigiem, to fajnie ze chce się Wam zajmować starymi futrynami. Jest to jakiś niszowy pomysł,,
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25

    Domyślnie

    Na pewno zajdzie ten pomysł niszowego odbiorcę. Pytanie czy jest to tańsze rozwiązanie, bo tego oczekuje Klient który nie chce wydawać X złotych na nową ościeżnicę. Zapewne suma sumarum wyjdzie na jedno i to samo, ale za to w pakiecie mamy ościeżnicę do której emocjonalnie się przywiązaliśmy.
    Argumenty typu: "wyrwanie starej ościeżnicy w wstawienie nowej to już prawie generalny remont i duży bałagan" nie trafiają do mnie kompletnie. Spróbuj wyrwać 1 ościeżnicę i 1 zrobić tym sposobem - jedno sprzątanie.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Też czeka mnie w bloku taki remont i mam ten sam dylemat czy wyciąć wewnątrz mieszkania wszystkie metalowe ościeżnice i wstawić nowe czy też system nakładkowy na stare metalowe ościeżnice.

    - na razie mam 50 na 50%

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Po przeprowadzce mialem ten sam problem i jednak wywalilem stara oscieznice.
    I tak bajzel i tak przy remoncie

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jezeli stare ościeżnice nie są idealnie proste i idealnie zlicowane z obu stron z murem to nie daj się skusić na ościeżnicę typu Renova, bo wyjdzie kicha.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Pomysł zagospodarowania starych ościeżnic wcale nie jest taki nowy. Już 10 lat temu jak pracowałem w Szczecinie to przewijał się ten temat i to nawet z kilkoma sukcesami. Niestety odsetek porażek wynikających np. ze zbyt skręconych starych ościeżnic, lub faktu, że klient uparł się na drzwi z kiepskiego materiału na którym nie da się pracować, heblować, frezować itd. też był dość duży. Tak mniej więcej pamięcią sięgając to powiedziałbym, że w 80% udało się uzyskać zamierzony efekt, a w 20% - nie. Próbowaliśmy z kolegą nawet opracować wzór, system - i się nie dało, bo w każdym budownictwie mogło wymagać innych rozwiązań.

    Po latach stwierdzam, że nie warto - koszt zakupienia nowych drzwi z nową ościeżnicą jest o wiele tańszy niż koszt przerabiania i świrowania. Kilka razy tak było, że ostateczny koszt przekroczył nawet z wymianą paneli w dwóch pomieszczeniach o powierzchni w sumie 34 mkw (to ostatnie co robiłem i zapamiętałem). Nigdy więcej.

  10. #30

    Domyślnie

    Czp01 - jak robisz remont to zrób go raz a porządnie. Wyrzucenie starych ościeżnic i danie nowych to praktycznie ten sam bałagan w domu co nakładki. One też nie pasują idealnie więc trzeba będzie je zapewne lekko modyfikować.
    Drugi minus jest taki, że zmniejszy Ci się światło przejścia o 1 rozmiar w dół.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaszya

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankaban Zobacz post
    Witam,
    Mieszkam w bloku, chciałabym zmienić drzwi wewnętrzne. I tu pojawia się problem, ponieważ są w mieszkaniu stare futryny metalowe. Najchętniej usunęłabym stare futryny, ale chyba będzie to niemozliwe, bo częściowo są zrobione gipsy w pokojach i boję się że w trakcie usuwania futryn popękają ściany. Dlatego wolałabym dobrać nowe skrzydło drzwiowe do starych futryn. Jakie są wasze doświadczenia? Może macie zdjęcia starej futryny i nowego skrzydła.
    Na terenie śląska działa firma, ktora zajmuje sie dopasowywaniem drzwi do starych futryn metalowych również w bloku. W linku przykład ich pracy. https://www.olx.pl/oferta/drzwi-tani...9-IDl1oL6.html

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaszya

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankaban Zobacz post
    Witam,
    Mieszkam w bloku, chciałabym zmienić drzwi wewnętrzne. I tu pojawia się problem, ponieważ są w mieszkaniu stare futryny metalowe. Najchętniej usunęłabym stare futryny, ale chyba będzie to niemozliwe, bo częściowo są zrobione gipsy w pokojach i boję się że w trakcie usuwania futryn popękają ściany. Dlatego wolałabym dobrać nowe skrzydło drzwiowe do starych futryn. Jakie są wasze doświadczenia? Może macie zdjęcia starej futryny i nowego skrzydła.


    Na zdjęciach wymienione drzwi bez usuwania futryn. Jeśli ktoś nie wierzy, ze to to samo mieszkanie to proszę zwrócić uwagę na kolor płytek i podłogi. Po prostu zdjęcie zrobione jest raz z pokoju dziecięcego a raz z salonu.
    edytowano reklamę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31098307_11.jpg
Wyświetleń:	1792
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	384559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1640
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	384560  
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-11-2019 o 19:06

  13. #33

    Domyślnie

    Zdecydowałeś się na wymianę, zrobiłeś nowe ościeżnice, nakładowe, czy osadziłeś nowe skrzydła na starych? Osobiście gdybym miał zmieniać, zdecydowanie wstawiłbym nowe. Nie wątpliwie taki remont z montażem wyszedłby prawie dwukrotnie drożej, tylko masz wtedy wszystko owe i pasujące do siebie. Ościeżnice nakładkowe czasami przydają się, lecz mają swoje wady. Nowa ościeżnica na mur to znacznie lepszy pomysł.

  14. #34

    Domyślnie

    Tyle, że nakładki robione są na "uniwersalny" rozmiar i zawsze potrzebne są modyfikacje takiej ościeżnicy. Jak sprytna osoba to montuje, to nie ma problemu. Gorzej jak przyjdzie spec z PRLu, co narzędzi nie ma i zębami obgryza ościeżnicę aby dopasować ją do Twoich starych futryn. Szkoda kasy - lepiej dać normalne ościeżnice, a nakładki zostawić do celów do jakich zostały zaprojektowane - do na prawdę dziwnych i trudnych miejsce gdzie muszą być tylko one i nich innego nie wejdzie.

  15. #35

    Domyślnie

    Witam,
    Sorki za necro.

    Mam problem bo nowe drzwi są grubsze niż stare i nie chcą się zamknąć.
    Podoba mi się pomysł z przerobieniem zawiasów. Ma ktoś może zdjęcie/ pomysł jak i jakimi zawiasami się wczepić w futrynę?

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Po prostu robi się nowe otwory pod zawiasy w skrzydle. Jak domyślam się masz za grube drzwi w felcu (czego pewnie nie zmierzyłeś) i przerabianie skrzydła będzie trochę na chybił trafił. O ile sam to robisz, bo dobry montażysta powinien uporać się z takim problemem.
    Jak zrozumiałem masz ościeżnicę w bloku więc pewnie masz tam przyspawane zawiasy. Czasem może okazać się, że będzie potrzeba przespawania ich w inne miejsce, bo nie będą Ci pasowały pod nowe zawiasy (np. konieczność wiercenia otworów na nowe zawiasy zbyt blisko starych otworów).

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mogę zdecydowanie polecić firmę która zajmuje się strikte dopasowaniem nowych skrzydeł drzwiowych do starych ościeżnic. Jestem bardzo zadowolona z wykonanej pracy. Podaję numer do tej firmy i link do ogłoszenia. Tel. /moderowano/
    Pozdrawiam Agata

    Od moderatora: bardzo cenione są polecenia dobrych firm, ale muszą być one wiarygodne. A zalogowanie się na forum tylko w tym celu nigdy takie nie jest. Stąd edycja linku.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-02-2021 o 21:53

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony