dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 302
  1. #281
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    No się troszki zmartwiłem bo dziś zamówiłem 200m2 po 3,82gr.
    Trzeba będzie chyba kupić farbe i każdą od razu malnąć pędzelkiem.
    Ja miałem zamawiać Robena Piemonta w macie ale faktycznie jak zobaczyłem szerokość i wysokość zamków w Creatonie to zmieniłem zdanie. Piemont podobał nam się bardzo ze względu że ma niższe to półkole i ładnie mniej masywnie to wygląda.

  2. #282
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Dziś już jestem zdenerwowany, widziałem dach z czarnego matu skos 38^ lub 40 ^ i jest problem bo od przodu widać ten czerwony pasek w dolnej części dachówki. Do tego ja mam kąt dachu 35^ więc ten pasek będzie bardziej widoczny, a panowie na wystawce mają kąt ok 60^-70^ prawie wiec tego nie widać.
    No jak mam patrzeć na to z 4-5 lat by zaszło brudem to mnie zaleje normalnie. Najgorsze jest to iż wpłaciłem zaliczke na te dachówke bo ona jest prawie od ręki.

    Dachówka zamieniona na Brass Rubin v9.

    Dziś dodam że widziałem dach 4 spadowy z kątem 30^ i tego efektu czerwonej kreski nie było. Wiec jest to możliwe że wszystko zależy od danej partii produkcyjnej.
    Ostatnio edytowane przez matiix ; 06-05-2017 o 18:09

  3. #283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    CREATON to jeden z najlepszych producentów niemieckich dachówek ceramicznych, TITANIA jest produktem produkowanym w Polsce z przeznaczeniem na rynek polski i znacznie ustępuje produktom niemieckim. Z oferowanych na naszym rynku dachówek jest produktem średniej klasy. Co do porastania dachówek to dachówka każdej firmy będzie porastała. Zależy to od lokalizacji. Domy pobudowane w terenach parkowych/zalesionych są narażone na tego typu zjawisko. Jeżeli budujesz się w takim terenie to obejrzyj dachy sąsiadów. Jeżeli są na nich porosty i glony to rozważ zakup dachówki glazurowanej.
    Ostatnio edytowane przez BigSack ; 12-07-2017 o 09:40
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  4. #284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegorz Wojciechows

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    2

  5. #285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ta Titania jest o wiele większa niż standardowa dachówka. Czy to na dachu wygląda na tyle prrzyzwoicie ze warto ja zakladac? czy ladniej bedzie wygladala mniejsza dachówka?

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Titania ma masywne gąsiory co przy kopercie szału nie robi

  7. #287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    U mnie będzie dach dwuspadowy ale nie wiem jak będzie się prezentowała tak duża dachówka na dachu.

  8. #288
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigSack Zobacz post
    CREATON to jeden z najlepszych producentów niemieckich dachówek ceramicznych, TITANIA jest produktem produkowanym w Polsce z przeznaczeniem na rynek polski i znacznie ustępuje produktom niemieckim. Z oferowanych na naszym rynku dachówek jest produktem średniej klasy. Co do porastania dachówek to dachówka każdej firmy będzie porastała. Zależy to od lokalizacji. Domy pobudowane w terenach parkowych/zalesionych są narażone na tego typu zjawisko. Jeżeli budujesz się w takim terenie to obejrzyj dachy sąsiadów. Jeżeli są na nich porosty i glony to rozważ zakup dachówki glazurowanej.
    No...prawda.
    Kilku Polaków z mojego rejonu pracuje w tej firmie niedaleko Cottbus i kiedyś mi mówi, że całymi dniami zamalowują pędzelkami wykwity i inne takie tam a następnie wszystko pakują i do..Polski. Mnie trochę "wyleczyli" z tej dachówki a szkoda, bo mają fajne gotowe przelotówki do rur gazowych, paneli itp

  9. #289

    Domyślnie

    Po co kupujecie niemieckie (gestap...wskie) produkty? Na terenie byłych demoludów sprzedają wyłącznie odpady lub produkty o zmienionym niekorzystnie składzie. Masowo wyprzedają przestarzałe produkty, których ich konsument już nie kup lub nie wolno już ich sprzedać, na przykład przestarzałe i wadliwe systemy kominowe. Maja w pupie gwarancje i prawa konsumenta, nie płacą u nas podatków i wyprowadzają je do rajów podatkowych lub do siebie. Jedyna co może ich powstrzymać przed taka strategią, to brak chętnych do kupna.

    Pozdrawiam myślących.

  10. #290

    Domyślnie

    To taki trochę "urban legend" że zachodnie koncerny sprzedają na nasz rynek gorsze produkty. Jak z chemią z Niemiec, taka genialna i w ogóle wspaniała. A co do Creatona to przecież oni mają swoje fabryki tu u nas i na pewno produkują jakąś część asortymentu a reszkę pewnie sprowadzają. A to że u nas produkują to pewnie wpływa na cenę końcowa bo na pewno jest tańsza. Takie prawa rynku.

  11. #291

    Domyślnie

    Mam dachówkę titania czarną glazurę od 4 lat i jak na razie wszystko jest OK. Dach dzięki glazurze robi ogromne wrażenie szczególnie w połączeniu z jasnoszarą elewacją.

  12. #292

    Domyślnie

    Creator Titania - ja również mam dach w dwóch odcieniach masakra.

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał fastplayer Zobacz post
    Ta Titania jest o wiele większa niż standardowa dachówka. Czy to na dachu wygląda na tyle prrzyzwoicie ze warto ja zakladac? czy ladniej bedzie wygladala mniejsza dachówka?
    Wszystko zalezy od dachu, tego jak duży jest. To tak jak z płytkami podłogowymi - nie wszędzie pasują duże formaty. Moim zdaniem wielkość i forma samej dachówki sprawdzi sie na większości dachów. Fala Titani dodaje jej pewnej lekkości.

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ajanik77
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    21

    Domyślnie

    Przy dachu wielospadowym, bez szans dobrze ją dociąć. O koszu już nawet nie wspominam. Na taki dach stanowczo odradzam, szczególnie że u mnie szybko kuny wykryły że da się pod dachówkę wejść i miałem z tym sporo problemów. Po wybudowaniu rozmawiałem z kilkoma dekarzami - każdy mówił że na wielospadowy dach się nie nadaje. Natomiast rzeczywiście jest duża i ładnie się prezentuje na dużym dachu.

  15. #295

    Domyślnie

    Czy ja wiem, czy Titania tak źle wygląda na dachu wielospadowym? Zobacz przykładowo ten dach tutaj: https://titania.com.pl/galeria/189/d...a-angobowana-2 Widziałem tam kilka takich dachów które wyglądały całkiem fajnie.

  16. #296
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja położyłem titanie na projekcie domu w werbenach ver.2 i prezentuje się ładnie tylko drażni mnie że o tej porze roku jak zachodzi słońce widzę z konta że ten dolny rancik jest nie domalowane. Widzę to ponieważ słońce idealnie świeci w fale. Od strony nakładania. Ale ogólnie titania jest piękna. Mam czarna w połysku. A mam pytanie odnoście stopni kominiarskich, dekarz spartaczył mi robotę bo na pod stopniamy pękły mi 2 dachówki. I pytanie brzmi co zrobił źle że pękają. Jutro wrzucę zdjęcia

  17. #297

    Domyślnie

    Okoliczne składy sprzedające dachówki polecają strasznie tą dachówkę, ktoś może podzieli się jakimiś nowymi opiniami? Niby problem z niedomalowanym paskiem o czym było w temacie już nie występuje.

  18. #298
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Bo to dobra dachówka. Jedna z najszczelniejszych i prostych. Co do pękania ceramika w ostatnim czasie tak ma i to bez różnicy na producenta.

  19. #299
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Zrobiłem już parę dachów z tej dachówki. Poleciłbym ją zaraz po Braas Rubin 9v, inne firmy typu Roben, Koramic, mają strasznie krzywe dachówki. Co do nie domalowania boków to nie rzuca się w oczy.

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Zrobiłem już parę dachów z tej dachówki. Poleciłbym ją zaraz po Braas Rubin 9v, inne firmy typu Roben, Koramic, mają strasznie krzywe dachówki. Co do nie domalowania boków to nie rzuca się w oczy.
    A poleciłbyś na wielospad z katem 30st 210m2 dachu? Czy przy takim dachu tylko małoformatowa?

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony