dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 302
  1. #241

    Domyślnie

    Ale widzisz ten ceglasty kolor zamiast czarnego w widocznych miejscach ?

  2. #242

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jeżeli cieli dachówkę szlifierka na dachu to stąd taki kurz ( tak to wygląda na zdjęciu ,które pokazujesz ) , po jakimś czasie powinno być ok

  4. #244

    Domyślnie

    Dachówka nie była cięta. Chodzi o bok i dolną krawędź dachówki. Jest tam taki ząb (rant) niedomalowany albo za duży i widać ceglasty kolor

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A to chyba wszystkie dachówki tak mają

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLT Zobacz post
    Witam

    U nas na dachu jest położona Titania czarna glazura. Dachówka jak najbardziej w porządku, prezentuje się ślicznie.. Zmieniło się to, że jest teraz lepiej zabezpieczona do transportu- każda dachówka od strony wewnętrznej w najbardziej wystającym punkcie jest pokryta czarną farbką, przez co nie widać zarysowań na kolejnej dachówce.
    Super, dzięki za info. Chyba się szarpnę na tą dachówkę, choć wychodzi mi drożej o 12% niż np. Roben Monza plus Tobago. Nie mniej na składach budowlanych mówią, że technicznie jest mocniejsza dzięki wzmocnionej konstrukcji, a do tego nie ma tego brązowego nalotu jaki czasem w pewnych warunkach wyłazi z dachówki Robena. Przynajmniej tak mi się wydaje ...

  7. #247
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    drobinski

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Smolniki
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!

    Podczas montażu gąsiorów dekarz zastosował metodę obcinania (zeszlifowania) rantów dachówek ostatniego rzędu.
    Część dachówek jest głębiej wsunięta pod gąsiory, część mniej.
    Czy taśma uszczelniająca nie jest za krótka? Czy nie powinna być dłuższa i sięgać przed rant? A poza tym czy powinna być zastosowana taśma wentylacyjna, a nie szczelne połączenie.
    Wg materiałów producenta przy zastosowaniu przy kalenicy dachówki połaciowej połączenie ma być na zaprawę, a wentylacja odbywa się przez dachówki wentylacyjne w połaci.
    Gąsiory leżą dość wysoko nad dachówką i obawiam się że przez szczeliny wentylacyjne taśmy może dostawać się śnieg.
    Producent oferuje również dachówki kalenicowe wentylacyjne do ostatniego rzędu, oczywiście 3 razy droższe, ale zapewniają estetyczne wykończenie i dość szczelne połączenie dachówki i gąsiora - oczywiście pod warunkiem że zostanie wszystko dobrze ułożone.
    Czy miał ktoś problem z ułożeniem ostatniej warstwy?
    Macie zbliżenie na połączenie kalenicy?

    Pozdrawiam
    Tomasz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160815_145104.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	364620Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160812_171915.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	364621Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160812_171616.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	364622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160812_171513.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	364623Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160812_171506.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	364624

  8. #248

    Domyślnie

    Moim zdaniem dachówki końcowe są zbyt mało podsunięte do góry w stronę kalenicy. Ostatni rząd dachówek powinien być trochę bardziej podsunięty, wtedy będzie większa szczelność z gąsiorami.
    Ostatnio edytowane przez reor ; 18-08-2016 o 20:12

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zgredek_98

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-480
    Posty
    18

    Domyślnie

    Podsuniety jak podsuniety, wystarczy ułozyc jeszce jeden rząd dachowek ciętych prawie do łaty kalenicowej, wierci się w nich dziury i kręci wkrętami np 5,5 do ostatniej łaty.

  10. #250
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Wentylacja w kalenicy na pewno powinna być zrobiona. Masz już ocieplenie poddasza? Jak nie to wejdź od strony poddasza pod kalenicę i zobacz czy czujesz "cug" powietrza. U mnie nawet widać jak pajęczyny zrobione przez pajączki ruszają się od ruchu powietrza.

    Jak u mnie kładli pokrycie to rozcięli papę w kalenicy, położyli na to jakąś membranę (zapewniali, że nie utrudni wentylacji), położyli dachówkę i pod gąsiory dali taśmę, która niby wentyluje (tak jak niżej). Ta taśma ma jakiś klej więc nie ma konieczności klejenia jej na zaprawę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	365066

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Możecie napisać ile płaciliście za czarna matowa Creaton titania? chodzi o dachówke podstawową, mi wyceniają na 4,30 brutto za 1 szt.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Możecie napisać ile płaciliście za czarna matowa Creaton titania? chodzi o dachówke podstawową, mi wyceniają na 4,30 brutto za 1 szt.
    Troche po czasie, ja kupiłem po 3,70brutto wiec mozesz znalezc sporo taniej. Powyzej 4zl to juz drogo wg mnie.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2222 Zobacz post
    Witaj, mam identyczny problem z creaton titania czarna glazura. Te ranty są na maxa widoczne patrząc na dach z ziemi.. Podobnie jak Ty mam część położone reszta nieodpakowana, zastopowałem robote dekarzy. Złożyłem reklamacje bo to na pewno nie jest tak jak być powinno. Tak jak piszesz, rant cały z cegły. Za 2 dni ma się pojawić gość od którego mój skład budowlany zakupił dachówkę. Wręcz gotuje się we mnie. Szpeci dach jak diabli i jest nie do przyjęcia. Możesz napisać jak rozwiązałeś problem swojego dachu? bo chyba tak tego nie zostawiłeś..

  14. #254

    Domyślnie

    zastanawiam się o co tu chodzi.. przecież to jest spód dachówki, więc nie nie ma obowiązku aby był zamalowany raczej.. no właśnie raczej. najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zamalowanie tego na czarny kolor, do takiego wniosku dochodzę po rozmyślaniu

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Zejdź na ulicę i spójrz na dach a nie siejesz panikę robiąc zdjęcia makro.
    Moja Titania ma się dobrze po 2 latach i gdybym miał się znowu budować to pewnie też bym ją wybrał. Podziwiaj z chodnika A nie z rusztowania.

  16. #256

    Domyślnie

    hahahaha głupszego tekstu jeszcze na tym forum nie przeczytałem.. nie po to płace 14000zł za dachówke żeby podziwiać ją z kilkuset metrów. Mam w dupie jak widzą ją przechodnie. Interesuje mnie co widze jak wracam z ogrodu, a widze to co na zdjęciu. Siejesz panike- dooobre, rzeczywiście nie ma o co bić piany w końcu czerwono czarny dach jest taki piękny że powinienem creatonowi jeszcze dopłacić za taką niespodzianke

    ps. mój telefon 3 mega piksele nie wie nawet co to makro..
    Ostatnio edytowane przez westen ; 21-12-2016 o 07:41

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    hahahaha głupszego tekstu jeszcze na tym forum nie przeczytałem.. nie po to płace 14000zł za dachówke żeby podziwiać ją z kilkuset metrów. Mam w dupie jak widzą ją przechodnie. Interesuje mnie co widze jak wracam z ogrodu, a widze to co na zdjęciu. Siejesz panike- dooobre, rzeczywiście nie ma o co bić piany w końcu czerwono czarny dach jest taki piękny że powinienem creatonowi jeszcze dopłacić za taką niespodzianke

    ps. mój telefon 3 mega piksele nie wie nawet co to makro..
    Niestety muszę Cię zmartwić, ale ta dachówka tak ma. I kolega Stam nie pisze głupich tekstów tylko ma rację. Przeczytaj dokładnie warunki gwarancji i zakupu na stronie creatona. Jest tam wyraźnie napisane, że dachówkę ocenia się z "chodnika". Więc przyjedzie jakiś Pan może nawet z Creatona i sam Ci to powie jak nie wierzysz.
    U mnie leży też titania tylko, że czarna angoba i jak robiłem kominy, to rzeczywiście są takie drobne ceglaste ranty. Jednak stojąc na podwórku czy w ogródku tego nie widać. Większe ubytki dekarze zamalowali angobą na zimno, a bardziej "niedorobione" położyli na garażu na tylniej połaci. Ważne, aby dachówka nie była cięta na dachu. To zdjęcie, które załączyłeś pokazuje, że była, potrzeba sporo deszczy, aby zmyć pył, a nawet może trzeba użyć myjki (nie wiem). Tak wiem, że chodzi o ranty, a nie pył. Jednak ten pył zaburza obraz całości. Moim zdaniem gdyby nie było tego pyłu te ranty nie byłyby tak bardzo widoczne.
    Jeśli jesteś takim "pieszczochem" i idealistą trzeba było kupić dachówkę barwioną w masie i nie byłoby takiego problemu. Titania to średnio - tańsza dachówka i niestety ma pewne drobne wady. Mi nie przeszkadzają, a Tobie tak. Teraz jak już kupiłeś zaakceptuj to i zajmij się kolejnymi etapami domu, albo zwalaj i kupuj inną - barwioną w masie.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 21-12-2016 o 10:06

  18. #258

    Domyślnie

    po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć

  19. #259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć
    Na prawdę nie rozumiesz słów wziętych w cudzysłów? No wiem, że to nie twoje zdjęcie tylko piszesz, że u ciebie jest podobnie - nie ciągnij wyliczanki, tylko wrzuć jakieś zdjęcie. Będzie wiadomo o co chodzi. Bo tak to będziesz traktowany jako czarny PR albo pieniacz. I nie wylewaj żali na forum, bo kupiłeś dachówkę średnią, a oczekujesz jakości jak za meyer. I powtarzam ci, że jak trzymasz dachówkę w ręku to czasem są niedoskonałości na rantach. Na dachu, który jest 3m nad wejściem do domu już nie widać. Twoi dekarze cieli dachówkę na dachu czy nie? Co to znaczy, że masz dwie różne dachówki? Mówisz o dachówkach funkcyjnych czy bocznych, czy jeszcze coś innego masz na myśli?

    Zadarzały sie już zdjęcia połaci w ciapki, innych odcieni i różnych wpadek wielu producentów. Jak masz rzeczywiście taką tragedię na dachu to oczywiście korzystaj ze swoich praw. Tylko po prostu przeczytaj warunki sprzedaży i gwarancję, to będziesz bardziej świadomy co ci mogą powiedzieć na reklamację.

    Gościu, który sprzedał ci tę dachówkę czegoś takiego nie widział?? Bezpośrednio z creatona wysłał ją do ciebie? NIe przechodziła przez jego ręce? I powtarzam wrzuć zdjęcie. Sprawdź też datę produkcji (od spodu dachówek) jeśli były robione po jakimś przestoju (np święta itp) to rzeczywiście mogła wyjść tandeta.

    PS. Tak nawiasem mówiąc jak z 20-30 m widzisz na dachu, który jest4-5 m nad ziemią kreskę szerokości 1mm masz niezłą ostrość widzenia. Biorąc jeszcze pod uwagę warunki, oświetlenie o tej porze roku i tło (czarna glazura >90% powierzchni). No chyba, że cały bok tej dachówki jest niedomalowany??
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 23-12-2016 o 09:47

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć
    Tak jest jak się bierze dach z niższej półki.
    Myślę że tą dachówkę da się przeciąć ręczną piłką do drewna
    DACHArz

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony