dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 302
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Na prawdę nie rozumiesz słów wziętych w cudzysłów? No wiem, że to nie twoje zdjęcie tylko piszesz, że u ciebie jest podobnie - nie ciągnij wyliczanki, tylko wrzuć jakieś zdjęcie. Będzie wiadomo o co chodzi. Bo tak to będziesz traktowany jako czarny PR albo pieniacz. I nie wylewaj żali na forum, bo kupiłeś dachówkę średnią, a oczekujesz jakości jak za meyer. I powtarzam ci, że jak trzymasz dachówkę w ręku to czasem są niedoskonałości na rantach. Na dachu, który jest 3m nad wejściem do domu już nie widać. Twoi dekarze cieli dachówkę na dachu czy nie? Co to znaczy, że masz dwie różne dachówki? Mówisz o dachówkach funkcyjnych czy bocznych, czy jeszcze coś innego masz na myśli?

    Zadarzały sie już zdjęcia połaci w ciapki, innych odcieni i różnych wpadek wielu producentów. Jak masz rzeczywiście taką tragedię na dachu to oczywiście korzystaj ze swoich praw. Tylko po prostu przeczytaj warunki sprzedaży i gwarancję, to będziesz bardziej świadomy co ci mogą powiedzieć na reklamację.

    Gościu, który sprzedał ci tę dachówkę czegoś takiego nie widział?? Bezpośrednio z creatona wysłał ją do ciebie? NIe przechodziła przez jego ręce? I powtarzam wrzuć zdjęcie. Sprawdź też datę produkcji (od spodu dachówek) jeśli były robione po jakimś przestoju (np święta itp) to rzeczywiście mogła wyjść tandeta.

    PS. Tak nawiasem mówiąc jak z 20-30 m widzisz na dachu, który jest4-5 m nad ziemią kreskę szerokości 1mm masz niezłą ostrość widzenia. Biorąc jeszcze pod uwagę warunki, oświetlenie o tej porze roku i tło (czarna glazura >90% powierzchni). No chyba, że cały bok tej dachówki jest niedomalowany??
    tak, cały bok dachóki jest niedomalowany, nareszacie zaczynasz łapać a dekarze w ogólejej nie cieli bo w pore zobaczyłem co jest grane

    awieuro- 45zł za metr to twoim zdaniem niska półka? weź nie komentuj jak masz wypisywać brednie. Pozatym- jak kupujesz peugeota z salonu to co, spodziewasz się niedomalowanych np. nadkoli? bo przecież peugeot to nie ferrari a więc może mieć a wręcz powinien powiadać niedoskonałości, ehh...

    nie trace na was więcej czasu, pozatym zwracałem się z zapytaniem do autora zdjęc z tą gównianą dachówką nie do was więc dajcie sobie spokój z dalszą dyskusją

  2. #262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Gdzie tak przeplaciles za titanie? Ja placilem po 35zl/m2
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #263

    Domyślnie

    za tyle można kupić z 8%vat jak kupujesz razem z położeniem jej na dach i to jak liczysz 9szt na metr a realnie na metr wychodzi około 10 (creaton podaje 9-10,2) 4,45 za sztuke to najlepsza oferta z 7 punktów sprzedaży jakie odwiedziłem. Owszem kiedyś ta dachówka była tańsza ale podrożała (też info z niemal każdego składu)

  4. #264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kupowalem z 23% vat i placilem 3,80 brutto. mniejsza o to. Zycze powodzenia przy wymianie. u mnie takiego problemu nie bylo jak u Ciebie.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #265
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alvin98

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-310
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Chciał bym się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie dachówki Creaton Titania, która od tygodnia leży ma moim dachu. Sam jakiś czas temu szukałem dachówki i czytałem wiele postów więc może mój będzie dla kogoś przydatny. Titania biorąc pod uwagę jej równość i powtarzalność jest ok, składa się równo i ładnie. Ja posiadam Titanie w kolorze czarny mat angobowaną, na dachu jak dla mnie prezentuje się bardzo ładnie, kolor jest jednakowy nie zauważyłem żadnych odbarwień, jednakże producent mógł by dołożyć trochę angoby i nie oszczędzać na jej malowaniu (u mnie również na brzegach widać ceglasty kolor). Twardość dachówki nie jest duża, w przypadku wiercenia otworów w docinanych dachówkach było to bardzo łatwe. Titania posiada wysoki profil przez co prezentuje się dość masywnie na dachu, takie odniosłem własne wrażenie. Największym niewypałem jeżeli chodzi o Titanie są elementy wykończeniowe chodzi mi tu konkretnie o trójniki nakładane na gąsiory w miejscach gdzie się łączą, u mnie trójniki wyglądają nieładnie, są duże przez co wyglądają nieforemnie na dachu, producent nie postarał się o ich dopasowanie do gąsiorów, jedna strona jest za wąska nie wchodzi na gąsior druga jest szeroka i widać duże szczelimy, mimo prób doszlifowania odstają to z jednej strony do z drugiej. Gąsiory są spore a ich dopasowanie moim zdaniem też warto było by poprawić przez producenta. Ilość dachówek uszkodzonych w palecie u mnie wynosiła średnio 3 lub 4 na paletę, myślę że jest to wina transportu, u mnie nie było to problemem gdyż wszystkie ułamane dachówki poszły do cięcia i zostały wykorzystane. Wszystkie opisane rzeczy spostrzegłem podczas układania dachówek w którym brałem udział jako pomocnik w ekipie znajomego wykonującego pokrycia dachowe. Jak Titania sprawdzi się będę widział za kilka lat, pozostaje mieć nadzieję że nie będzie się z nią dziać nic złego typu łuszczenie, odbarwianie itp.
    Pozdrawiam

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Kupowalem z 23% vat i placilem 3,80 brutto. mniejsza o to. Zycze powodzenia przy wymianie. u mnie takiego problemu nie bylo jak u Ciebie.
    ale to nie było w tym roku prawda? bo byłem nawet w mrówce zapytać o wycene dachówki (akurat jest tuż obok mojego domu) i tam pan zajmujący się działem budowlanym powiedział mi że ta dachówka była za 35,50zł za metr (liczył 9 dachówek za metr czyli tak żeby metr wychodził najtaniej mimo iż ułożenie metra z 9 dachówek jest niemalże nierealne, sam chciałem układać 9 na metr żeby dachóka wyglądała optycznie na większą ale mój cieśla powiedział że tak za szeroko ich rozstawiać też się nie powinno bo coś tam (tu jego wywód profesjonalnym językiem)) ale to w zeszłym roku (tu wziął kalkulator w dłoń) i zaczął liczyć cenę aktualną po chwili mówiąc że na dzień dzisiejszy to 41,85 za metr ( licząc9sztuk) i 46,50zł za metr (licząc 10 sztuk) czyli 4,65zł za sztuke. Ale tak jak piszesz, mniejsza o to bo nie o cene tu chodzi i tu chciałbym zaczepić temat alvin98

    zgadza się, dachówka jest równa (co prawda widzę że w niektórych miejscach rant ma z 0,6mm a w niektórych ledwo wyłazi (0,1mm) ale sama jej postura jest taka jak dachówka obok- też tak uważam, ale co z tego jak tak jak piszesz OSZCZĘDZAJĄ NA SPRYSKANIU boku dachówki. Jak dla mnie niech sprzedają ją za 20 groszy drożej ale pomalowaną wszędzie tam gdzie jest widoczna, nikt nie oczekuje żeby malowali spód dachówki tylko jej krawędzie...sami pewnie by sobie tej dachówki na swój oszczany dach nie założyli ale komuś wciskają produkt a to jak go opisują na swojej stronie to istna poezja ( cytuje: "Dopracowana w każdym detalu, zapewnia fantastyczny efekt wizualny"). Niech dopiszą że jak patrzysz na dach z kilometra

  7. #267
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Kolego westen wrzucisz jakąś fotkę, czy będziesz siał popelinę??
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 24-12-2016 o 13:14

  8. #268

    Domyślnie

    nie mam fot, ma je mój skład budowlany. Po świętach wezmę je od nich i wrzucę je tu
    Ostatnio edytowane przez westen ; 24-12-2016 o 13:55

  9. #269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    ale to nie było w tym roku prawda? bo byłem nawet w mrówce zapytać o wycene dachówki (akurat jest tuż obok mojego domu) i tam pan zajmujący się działem budowlanym powiedział mi że ta dachówka była za 35,50zł za metr (liczył 9 dachówek za metr czyli tak żeby metr wychodził najtaniej mimo iż ułożenie metra z 9 dachówek jest niemalże nierealne, sam chciałem układać 9 na metr żeby dachóka wyglądała optycznie na większą ale mój cieśla powiedział że tak za szeroko ich rozstawiać też się nie powinno bo coś tam (tu jego wywód profesjonalnym językiem)) ale to w zeszłym roku (tu wziął kalkulator w dłoń) i zaczął liczyć cenę aktualną po chwili mówiąc że na dzień dzisiejszy to 41,85 za metr ( licząc9sztuk) i 46,50zł za metr (licząc 10 sztuk) czyli 4,65zł za sztuke. Ale tak jak piszesz, mniejsza o to bo nie o cene tu chodzi i tu chciałbym zaczepić temat alvin98

    zgadza się, dachówka jest równa (co prawda widzę że w niektórych miejscach rant ma z 0,6mm a w niektórych ledwo wyłazi (0,1mm) ale sama jej postura jest taka jak dachówka obok- też tak uważam, ale co z tego jak tak jak piszesz OSZCZĘDZAJĄ NA SPRYSKANIU boku dachówki. Jak dla mnie niech sprzedają ją za 20 groszy drożej ale pomalowaną wszędzie tam gdzie jest widoczna, nikt nie oczekuje żeby malowali spód dachówki tylko jej krawędzie...sami pewnie by sobie tej dachówki na swój oszczany dach nie założyli ale komuś wciskają produkt a to jak go opisują na swojej stronie to istna poezja ( cytuje: "Dopracowana w każdym detalu, zapewnia fantastyczny efekt wizualny"). Niech dopiszą że jak patrzysz na dach z kilometra
    Zamawialem lipiec/sierpien dach robili mi we wrzesniu wiec w tym roku.
    Ile wychodzi dachowek zalezy od rozmierzenia dachu, u mnie wychodzilo mniej wiecej w srodku tego zakresu ~9.5dachowki/m2
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #270
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alvin98

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-310
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nawiązując do ilości dachówki na m2 to u mnie też wyszło około 9,6 szt/m2, jednakże na zamkach pozostało około 1,5 cm tolerancji. A co do niedomalowanych rantów kolega westen nie sieje popeliny, sam widziałem na swoim dachu patrząc na wprost na dach nie widać tego ale patrząc na stronę dachówki gdzie jest rant to już ceglasty kolor jest widoczny z ziemi. Po rozmowie z moimi dekarzami wynikało by że z czasem ma to ściemnieć, czy tak będzie zobaczymy. Ale mimo to jako inwestor chce mieć produkt zgodny z tym co przedstawia sprzedawca i tym co znajduje się na stronie producenta, dlatego nauczony już doświadczeniem radzę przyszłym inwestorom przed zakupem obejrzeć gotowy dach z tego co sami planują na swój położyć.

  11. #271

    Domyślnie

    dzięki alvin, miło wreszcie zobaczyć komentarz poparty faktami, który ma coś wspólnego z rzeczywistością a nie paplanine że tak ma być.. Dzisiaj zrobiłem test, chciałem sprawdzić z ilu metrów jest to widoczne. Cofnąłem się za granice mojej działki (40 metrów) i widziałem mieniące się pomarańczowe kreski na czarnym świecącym dachu. Barany ze składu budowlanego skasowali zdjęcia ale mam mnóstwo nowych. Wrzucę dziś wieczorem lub jutro

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    dzięki alvin, miło wreszcie zobaczyć komentarz poparty faktami, który ma coś wspólnego z rzeczywistością a nie paplanine że tak ma być.. Dzisiaj zrobiłem test, chciałem sprawdzić z ilu metrów jest to widoczne. Cofnąłem się za granice mojej działki (40 metrów) i widziałem mieniące się pomarańczowe kreski na czarnym świecącym dachu. Barany ze składu budowlanego skasowali zdjęcia ale mam mnóstwo nowych. Wrzucę dziś wieczorem lub jutro

    wrzucaj, wrzucaj te zdjęcia.
    Ja z kolei dopiero zamierzam zakupić Titanię, przed świetami dostałem wycenę od potencjalnego wykonawcy na robociznę i materiał.
    wg niego 3,31 brutto za szt
    w kolorze łupka

  13. #273

    Domyślnie

    proszę bardzo, zdjęcie dla wszystkich cwaniaków oraz tych normalnych Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A FRAJER POWIE ŻE TAK MA BYC;).JPG
Wyświetleń:	1269
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	377230

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał SuperSonic Zobacz post
    wrzucaj, wrzucaj te zdjęcia.
    Ja z kolei dopiero zamierzam zakupić Titanię, przed świetami dostałem wycenę od potencjalnego wykonawcy na robociznę i materiał.
    wg niego 3,31 brutto za szt
    w kolorze łupka
    kupuj kupuj, ucz się na własnych błędach zamiast na czyichś

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alvin98

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-310
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Oto przykład na to że niedomalowania widać i nie jest to popelina tylko realia. Zdjęcie robione telefonem, z odległości od budynku około 8 m. Na wprost nie widać ok, ale patrząc pod kontem z ziemi to nie da się tego nie zauważyć. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0296.jpg
Wyświetleń:	1257
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	377969

  16. #276

    Domyślnie

    Witaj, widać to ewidentnie, chociaż moje zdjęcie wystarczyło aby zamknąć jadaczki zarozumialcom, to fajnie że potwierdziłeś temat. Ta dachówka w ogóle nie powinna się sprzedawać, ludzie nie powinni tego kupować dopoki nie zrobią z tą dachówką porządku. Nie wiem jak to możliwe że sprzedaż tej dachówki ma się dobrze, dowodem na to jest podwyższenie cen titanii.. Kolor Twojej dachówki z boku jest już mocno ciemno pomarańczowy, widać brudzi się co wpływa na Twoją korzyść. Podejrzewam że już w niedalekiej przyszłości brud całkiem zakryje te krawędzie i nie będzie tego widać, tego Ci życzę. Pozdro

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    ehh no nie ładnie to wyglada.... A zastanawiałem sie nad nią w czarnym macie. Chyba wezme brass rubin 9v bo cena prawie ta sama

  18. #278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Mam czarny mat, nie mam zastrzezen.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #279

    Domyślnie

    ja także mam czarny mat i naprawde jestem zadowolony placilem jakies 40 zl za m2

  20. #280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jak długo macie tą dachówke? Robi sie zielona od północy?

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony