dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 302
  1. #41

    Domyślnie

    W ciemno wybieram Creatona a Rupp Ceramiki już nie ma teraz, zmieniła nazwę na Braas (pewnie po wtopach z Siriusem i Amberem) do tego Creaton ma 50 lat gwarancji a Braas tylko 20. O czymś to świadczy.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar G*anbu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    91

    Domyślnie

    Witam

    Czytam i płaczę. Rupp zmienił nazwę na Braas ale nie ze względu na Siriusa czy Ambera tylko po pierwsze dużo wcześniej a po drugie to była zmiana koncernowa. W Niemczech o paru ładnych lat nie ma marki RuppCeramika.
    Otarcia na dachówce Creatona są takie same jak na Amberze. I co? Z Amberem wielka afera a z Creatonem - nic się nie stało i z dołu tego nie widać. Śmiechu warte.
    Creaton jest dobrą dachówką ale popadajcie w samozachwyt. Koramic i Braas są na tym samym poziomie i myślę że Creaton może ugrać coś tylko i włącznie ceną.
    Parówkowym skrytożercom mówimy NIE.
    Gentleman to taki człowiek, który nazwie kota kotem, nawet jeśli się o niego potknie.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniu1980 Zobacz post
    W ciemno wybieram Creatona a Rupp Ceramiki już nie ma teraz, zmieniła nazwę na Braas (pewnie po wtopach z Siriusem i Amberem) do tego Creaton ma 50 lat gwarancji a Braas tylko 20. O czymś to świadczy.
    Dobrze się wczytaj w tą 50 letnią gwarancję bo to jest dopiero wtopa....
    Ostatnio edytowane przez ramsky2000 ; 17-10-2013 o 16:15

  4. #44

    Domyślnie

    sami jednopostowcy tu piszą
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 18-10-2013 o 21:48

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał guciq1 Zobacz post
    Tak to krzem.Nie powoduje on żadnych odprysków ani przebarwień.Poprawia proces prasowania
    I pozwala zaoszczędzić właściwy materiał dachówki czyli ceramikę a przy tym wychodzi odpowiednio ciężka dachóweczka czym też można się pochwalić.

  6. #46

    Domyślnie

    Dachówka Titania zabezpieczona jest do transportu - każda dachówka ma gluta jakby z twardego silikonu i dachowka styka się z drugą wlasnie przez gluta
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5870 copy.jpg
Wyświetleń:	1215
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	219629  

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Dachówka Titania zabezpieczona jest do transportu - każda dachówka ma gluta jakby z twardego silikonu i dachowka styka się z drugą wlasnie przez gluta
    Tak .... szczególnie że pokazujesz gąsiory a piszesz o dachówce....

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakus73 Zobacz post
    Obserwuję, czytam i ... żałuje że jednak nie zdecydowaliśmy się wziąć tej TITANI...
    A jeszcze po "przygodach" z ALEGRĄ 9, mój żal jest coraz większy.
    Mówi się trudno...
    Witam,
    my własnie wachamy się pomiędzy Titanią a Alegrą 9- mamy dwie wyceny, nie ukrywam, że są do siebie zbliżone, różnica jest nie aż taka duża. nie możemy się zdecydować. Boję się, że Titania to nowość na rynku, jeszcze nie sprawdzona.

    pozdrawiam,
    nasza oliwka

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    To co mi się nie podoba w TITANI to bardzo duża ilości dachówek na palecie z pęknięciami od spodu dachówki, wygląda to jakby były to rysy wynikłe ze skurczu gliny podczas wypału, widać to na spodniej stronie dachówki... może na to zwróć uwagę.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramsky2000 Zobacz post
    To co mi się nie podoba w TITANI to bardzo duża ilości dachówek na palecie z pęknięciami od spodu dachówki, wygląda to jakby były to rysy wynikłe ze skurczu gliny podczas wypału, widać to na spodniej stronie dachówki... może na to zwróć uwagę.
    dzięki za podpowiedź...

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Mam ją na placu budowy w kolorze czarnym. Cóż nie jestem dekarzem. Wybrałem ją z uwagi na wielkość, kształt i cenę (relatywnie atrakcyjną jak na dachówkę ceramiczną). Gwarancja jest przyzwoita, firma również. Wadliwe wymienię w składzie budowlanym na wolne od wad i tyle. Wg mnie jest ok, a do końca gwarancji pewnie nie dożyje (a może jednak się uda).
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 29-10-2013 o 14:15

  12. #52

    Domyślnie

    Może ktoś wrzucić zdjęcia dachu z Creatona Titania w kolorze łupka i antracytu?
    Poważnie rozważamy zakup tej dachówki.
    Mamy ofertę, gdzie różnica między Robenem Piemontem a Titanią to jakieś 500 zł. Więc sklaniamy się ku Titani.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Mam ją na placu budowy w kolorze czarnym. Cóż nie jestem dekarzem. Wybrałem ją z uwagi na wielkość, kształt i cenę (relatywnie atrakcyjną jak na dachówkę ceramiczną). Gwarancja jest przyzwoita, firma również. Wadliwe wymienię w składzie budowlanym na wolne od wad i tyle. Wg mnie jest ok, a do końca gwarancji pewnie nie dożyje (a może jednak się uda).
    a dostałeś gwarancję na piśmie ?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Właśnie, jakie są warunki tej gwarancji, bo pewnie jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach ??

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakus73 Zobacz post
    Właśnie, jakie są warunki tej gwarancji, bo pewnie jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach ??
    szczegół jest taki że tak naprawdę pełną gwarancję dają na 5 lat (zwrot kosztów wymiany wadliwego materiału na nowy) pozostałe 45 lat jest o tym cisza.

  16. #56

    Domyślnie

    Na której dachówce z creatona są takie same otarcia jak na amberze? W siriusie i amberze w paczce dachówki ta z góry rysowała powłokę tej dolnej. Co ciekawe nie podlegało to reklamacji. Jak ktoś miał kolor ceglasty lub miedziany to tego widać nie było ale przy innych kolorach porażka. Z tego co zauważyłem najwięcej stłuczek w palecie było z tej firmy. Dlaczego zamknęli zakład w Przysusze,który produkował to g...o. Już go nie ma. Sprzedaję już parę ładnych lat dachy i zdążyłem już sobie wyrobić opinię o poszczególnych markach. Do Rupp-a vel Braas-a nic mnie nie przekona. Mają wg. mnie najgorszy serwis przed i po sprzedaży, a to co mnie najbardziej zniechęciło to to w jaki sposób traktują klientów. Najpierw zrobili wielką promocję na Siriusa ceny były z kosmosu i biły innych, po czym jak się prawie wszystko sprzedało to poinformowali że już więcej syfiusza nie będzie i teraz jest amber. Od tego roku od czerwca już nie produkują ambera. A ja ciągle widzę wyceny z innych firm i śmiać mi się chce. Na pytanie, czy klienci wiedzą o tym że już nie produkują tej dachówki i mogą mieć kłopoty z dokupieniem jej robią wielkie oczy. Braas sam sobie strzelił w nogę swoją polityką, JA OSOBIŚCIE NIE POLECAM NIKOMU.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniu1980 Zobacz post
    Braas sam sobie strzelił w nogę swoją polityką, JA OSOBIŚCIE NIE POLECAM NIKOMU.
    Tak zanikająca produkcja jest problemem przy próbach dokupienia. Jaki z tego wniosek ... kupować więcej (ale ile) i trzymać na zapas? Wypychanie takiej dachówki przez składy budowlane (choć z jednej strony zrozumiałe) może być duża pułapką dla kupujących.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 04-11-2013 o 13:33

  18. #58

    Domyślnie

    Zbaczamy z tematu. Miało być o Creatonie, nie o Brasie.

    My już prawie zdecydowani na Creatona. Teraz trzeba wybrać kolor. Może ktoś poratuje jakimiś zdjęciami? Interesuje mnie kolor antracyt i łupek.

  19. #59

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0022.JPG
Wyświetleń:	1280
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	223049Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0021.JPG
Wyświetleń:	1439
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	223050Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0020.jpg
Wyświetleń:	1287
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	223051
    Na zdjęciach łupek i czarna matowa. Na 7 sprzedanych dachów 6 było czarnych i 1 w kolorze łupka. Mi bardziej podoba się czarny ale to kwestia gustu. W tym roku najlepiej sprzedaje się dachówka, blacha w kolorze czarnym.
    Ostatnio edytowane przez heniu1980 ; 07-11-2013 o 16:48

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Tak zanikająca produkcja jest problemem przy próbach dokupienia. Jaki z tego wniosek ... kupować więcej (ale ile) i trzymać na zapas? Wypychanie takiej dachówki przez składy budowlane (choć z jednej strony zrozumiałe) może być duża pułapką dla kupujących.
    Żaden szanujący się skład budowlany nie będzie takich rzeczy robił, bo to obróci się przeciwko niemu przy próbie dokupienia. Chyba że traktuje się klientów przedmiotowo (kupił u mnie głupi to niech się sam potem martwi) a nie podmiotowo. Zadowolony klient wróci i jeszcze przyśle innych klientów. Ja zawsze jak sprzedawałem syfiusza to ostrzegałem przed tym że mogą być trudności w dokupieniu, ambera na szczęście nie sprzedałem. Nawet szukałem i domawiałem nie moim klientom syfiusza, bo składy w których kupili cały dach się na nich wypięły.

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony