dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 27
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 540
  1. #521
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Pieęękny stół, piękna faktura drewna, dobra robota. Od razu techniczne pytanie panie majster o deski blatu. Wszystkie miały takie same długości przed klejeniem, czy docinałeś później i czym, bo drewno twarde. Tak sobie kumam, bo żeby dokleić boczne deski, brzegi muszą być idealnie równe. Ale wypas, moje klimaty, lubię takie mebelki .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  2. #522
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czesc.. docinane po klejeniu, zagłebiarką z szyną prowadzącą - taką z lidla.. idealnie nie była ale nieźle, podcięcie, potem ucięcie i szlifierka taśmowa.. po doklejeniu bocznej i tak szpachlówka musi być bo na takiej długości w poprzek nie ma siły żeby w amatorskich warunkach i amatorskimi narzędziami coś nie wymagało poprawki.. ale po szpachli z pyłu ze szlifowania musisz dobrze patrzeć żeby zobaczyć gdzie było szpachlowane.. a w 80% nie znajdziesz..
    poprzeczna listwa dodaje też sztywności.. teraz robię troszkę mniejszy stolik, z sosny, dla córki..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #523
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    I wszystko jasne . Dzięki
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  4. #524
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cześć,

    czytam Twój dziennik i pisałeś tam że sypałeś 80cm piachu pod płytę?
    MIałeś tak w projekcie? Pisałeś ze grunty ogolnie piaszczyste, niewysadzinowe - skąd wiec ac 80cm piachu??
    Pytam bo ja mam tylko 30cm piachu dać
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #525
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tak, ale na wszelki wypadek, tyle kazał projektant zrobić, no i żeby dom troszkę wyżej stał niż poziom gruntu.. 20-30cm to masz sam humus..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #526
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Stół wygląda jak z drogiego salonu meblowego. Świetna robota!
    Świetna robota - podpisuję się pod słowami Asi

  7. #527

    Domyślnie

    No, w kilka dni przeczytałem ten wątek (maluszek w domu, ale pozwala czytać i jestem pełen podziwu.
    Gratulacje.
    Sporo można się z tego wątku dowiedzieć (no, prawdę powiedziawszy z bardzo wielu można) a to się ceni, zwłaszcza jeśli samemu po cichu myśli się o budowie w przyszłym roku.

    Ale jedna uwaga: wątek kończy się tak nagle... zero aktywności od w zasadzie końca listopada... oj

  8. #528
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Wital,
    Przyjdzie wiosna, aktywność pewnie jakaś będzie.. po ponad dwóch latach od zamieszkania jakoś zapał do roboty mija
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #529
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Dzięki Artur za ekstra podsumowanie swojego ogrzewania w wątku o COP=1

    Link dla innych czytających http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7415775

    Niech zyją domy bez kominów
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  10. #530
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    6. EKIPA

    generalnie każdemu kto w świętokrzyskim czy w okolicy buduje polecam tą ekipę.. namiary na PW albo jak będą chętni to tu podam..
    Witam, polecał Pan firmę budowlaną, można prosić o namiary do nich? Priv lub na @: [email protected]

    Pozdrawiam.

  11. #531
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Witaj..
    namiary są w poście 242 wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6636900
    zmienił mi się email i coś z hasłem ale już odzyskane i powinno być ok..
    postaram się coś wrzucić bo trochę podziałałem dalej (ale nie dużo)
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    _artur_ czy możesz przedstawić jak wyglądają obecnie u Ciebie rachunki za ogrzewanie prądem i grzanie wody? Czy budując drugi raz nadal zrobiłbyś ogrzewanie prądem? Co zmieniłbyś w swoim projekcie? Pozdrawiam.

  13. #533
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    _artur_ czy możesz przedstawić jak wyglądają obecnie u Ciebie rachunki za ogrzewanie prądem i grzanie wody? Czy budując drugi raz nadal zrobiłbyś ogrzewanie prądem? Co zmieniłbyś w swoim projekcie? Pozdrawiam.
    Cześć..
    Ale tu dawno nie pisałem..
    Ale tak, jestem zadowolony i drugi raz bym zrobił.. mieszkam 5 lat (kurcze, ale czas zapieprza).. i rachunki roczne za CO w okolicy 2000-2100 i CWU 450 zł.. w przyszłym roku jak będzie mi się chciało i bede mieć pare groszy to może założę na dachu 10kW paneli ale nie mam ciśnienia.. całkowite zużycie prądu roczne to około 14MWh z czego 85% w tanim prądzie.. (całkowite to znaczy razem z prądem „bytowym”, co u mnie znaczy np. 5-6 razy w tygodniu piekarnik i reszta).. Co bym zmienił - w zasadzie chyba nie wiem czy jest coś co na 100% bym zmienił.. Grzanie działa, gruntowy wymiennik i rekuperator własnej roboty też.. poddasze cały czas do zrobienia ale mi sie nie chce, bo starsza córka wyprowadziła się rok temu na studia wiec powierzchni mam pod dostatkiem.. może dodałbym klimatyzator.. ale to tak na siłę..
    Ogólnie taka parterówka póki co sprawdza się bez zarzutu..

  14. #534

    Domyślnie

    Witaj prawie sąsiedzie
    Dziennik pierwsza klasa! napisany bardzo przejrzyście, że czyta się go jednym haustem, ale czasu brakuje nawet na tego hausta to jeszcze nie wszystko skończyłam.
    Ale i tak wiele ciekawych informacji zaczerpnęłam, tylko na niektóre już jest niestety za późno, bo dom właśnie wykańczamy.

    Czy może wiesz gdzie w Kielcach lub okolicy można wypożyczyć kamerę termowizyjną? Przydałoby się naszego prześwietlić, póki jeszcze coś można zaradzić, choćby wewnątrz.
    Jeszcze poprosiłaby Ciebie o kontakt do ekipy, co budowała Ci dom. Chodzi mi o prace brukarskie.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 23-10-2019 o 08:09
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #535
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Czesc.. kurcze po pół roku odpowiadam, ale jakoś z powodu pracy poza domem od dwóch lat mniej tu zaglądam..
    Co do kamery to nie znam nikogo ale wiem że jest trochę firm co to robi.. jak mam przystawkę do telefonu, wystarcza..
    A namiary na firmę budującą dom są na początku dziennika.. W międzyczasie Stanisław robił mi ogrodzenie, budował mur i nie wiem co jeszcze ale wszystko cały czas super wykonane..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #536
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Jak ktoś jeszcze tu zagląda to wrzucę mały update kosztów ogrzewania bo często ktoś pyta -
    W tym sezonie zużycie energii na ogrzewanie wyszło 7,9kWh - poprzednie lata były mniej więcej 8500kWh, zużycie spadło bo w tym roku ociepliłem i przykręciłem płyty GK na poddaszu - jeszcze nie wykończone i są oczywiście jakieś szczeliny ale ogólnie jest ponad 500kWh mniej..
    co do kosztów - to oczywiście że ze względu na podwyżki prądu ten sezon był najdroższy i koszt samego ogrzewania wyniósł mnie około 3300 złotych..
    Jak sobie zsumowałem opłaty na grzanie kablami i przypomnę jak to było na początku i widzę jak poszły w tym roku ceny węgla (teraz 3000 zł tona) to wiem że warto iść nomen omen "pod prąd"

    Z innych zmian - założyłem w zeszłym roku fotowoltaikę 9.9kWh na falowniku froniusa - na dachu od południowo - zachodniej strony - ta część od tarasu - bez okien dachowych - przewidziana na to, od sierpnia do teraz produkcja wyniosła 6.5 MWh, ale pełny rok minie 18.08 więc jeszcze nie wiem jak wyjdzie.. wg tego co piszą ludzie to powinno z 1000 kWp paneli wyjść 1000 kWh energii..
    Za zwrot z ulgi termomodernizacyjnej z PV kupiłem i niedługo założę klimatyzator Gree 9/10kW do grzania - to multisplit na 4 jednostki wewnętrzne, na razie założę jedną do dogrzewania/grzania na dole salonokuchni.. oczywiście moduł sterujący też żeby włączało się tylko w drugiej taryfie.. trzy pozostałe obwody planuję założyć na poddaszu jak je wreszcie kiedyś skończę - zapał mam mały bo starsza córka od 2 lat z nami nie mieszka, a młodsza zdaje właśnie maturę więc pewnie też niedługo pomieszka i te 140m2 jakoś nam starczało to i dalej będzie ok..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  17. #537
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    3000pln za tonę węgla ? Gdzie ?

  18. #538
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post

    Za zwrot z ulgi termomodernizacyjnej z PV kupiłem i niedługo założę klimatyzator Gree 9/10kW do grzania...
    Cześć.
    Co wpłynęło na decyzję o założeniu klimatyzatora?
    Bardziej oszczędność na ogrzewaniu czy jednak potrzeba chłodzenia w okresie letnim?

    Pozdrawiam

  19. #539
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    W tym sezonie zużycie energii na ogrzewanie wyszło 7,9kWh - poprzednie lata były mniej więcej 8500kWh,
    Pozwolisz, że poprawię kilka rzeczy. Miałem chwilę zawahania, czy piszesz o 7,9kWh na 1 m2 (dom pasywny podzielony przez 2) czy o co chodzi .

    7,9MWh

    Z innych zmian - założyłem w zeszłym roku fotowoltaikę 9.9kWh na falowniku froniusa - na dachu od południowo - zachodniej strony - ta część od tarasu - bez

    9,9kWp

    okien dachowych - przewidziana na to, od sierpnia do teraz produkcja wyniosła 6.5 MWh, ale pełny rok minie 18.08 więc jeszcze nie wiem jak wyjdzie.. wg tego co piszą ludzie to powinno z 1000 kWp paneli wyjść 1000 kWh energii..

    Średnio przyjmuje się w Polsce, że z 1kWp otrzymasz rocznie ponad 1000kWh przy optymalnych kierunkach montażu instalacji. TUTAJ jesteś wstanie wyliczyć to w miarę dokładnie podając tylko podstawowe informacje.

  20. #540
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    3000pln za tonę węgla ? Gdzie ?
    tam gdzie przyzwoity ekogroszek jest dostępny, na allegro:

    https://allegro.pl/oferta/eko-grosze...kg-12124175376
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ek...-workowany-3qh

    ostatnio sąsiedzi narzekali że widzieli lokalnie prawie po tyle..

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Pozwolisz, że poprawię kilka rzeczy. Miałem chwilę zawahania, czy piszesz o 7,9kWh na 1 m2 (dom pasywny podzielony przez 2) czy o co chodzi .
    7,9MWh
    Aż takiego pasywnego nie mam.. tak, masz rację - zużycie 7900kWh = 7,9MWh , i PV w kWp też się zgadza

    Cytat Napisał bitles Zobacz post
    Co wpłynęło na decyzję o założeniu klimatyzatora?
    Bardziej oszczędność na ogrzewaniu czy jednak potrzeba chłodzenia w okresie letnim?
    Cześć..
    W zasadzie bardziej chodzi o ogrzewanie poddasza - jak pisałem - kończę zabudowę - mam tam 3 duże pomieszczenia - i z racji tego że mam drewniany strop to nie bardzo mam jak założyć podłogówkę a i nigdy nie było tam planowane mieszkanie na stałe, jest tam pralnia, ale zrobiłem dodatkowy pokój, coś w rodzaju schowka i została duża powierzchnia na domową siłownię itp. klimę planowałem tam do ogrzewania od zawsze ale pogadałem z kolegą który zajmuje się instalacjami klimy to on mi doradził żeby zamiast obwieszać dom jak choinkę klimatyzatorami to żeby kupić dużego multisplita na 4 wewnętrzne i z niego pociągnąć ogrzewanie - teraz klimatyzatory są mega wydajne SCOP do 5 dochodzi, grzeją do -20 więc spoko starczy - na górze jeszcze chwila do skończenia więc założę na razie na 40m2 i będzie do dogrzewania "salonokuchni" - zwłaszcza w okresie przejściowym - zobaczę jak się sprawdzi.. Co do chłodzenia to niekoniecznie bo przy tak ocieplonym domu, wentylacji mechanicznej i GWC głęboko (szczegóły wcześniej) to wystarczy nie otwierać w lato za bardzo okien i dom się nie nagrzewa.. poza tym w pracy nie lubię klimy za bardzo więc powiedzmy że może włączę co jakiś czas.. każda jednostka wewnętrzna będzie wyposażona w tzw. moduł zezwolenia na pracę - hotelowy - i klimę będę włączać tylko w tanim prądzie albo odpowiedniej nadwyżce z PV .. jeśli nie będą spełnione odp. warunki to się klimatyzator nie włączy nawet pilotem (oczywiście będzie możliwość ręcznego odpalenia jakby co)..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 27 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony