dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Pytanie jak wyżej. Ściana jednowarstwowa 44cm
    Nie wiem czy dokleić go ze styropianu + tynk, czy może inaczej.
    No i kiedy - przed montowaniem okien , czy już jak okna wstawię.
    A jak robiliście Wy, chyba że dać sobie z nim spokój, choć gdzieś czytałem że prawidłowe osadzanie okien jest tylko z węgarkiem.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy dzisiejszych technologiach węgarek raczej nie jest potrzebny.Systemy mocowania i uszczelniania okien są inne,lepsze.
    Ja osobiście nie zawracałbym sobie głowy węgarkiem.Mario

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Popieram, nie zawracaj tym sobie glowy. Nie ta technologia.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja sobie tym glowe zawracalem, bo grubosc okna to kilknascie centrymetrów wiec dla mnie w miejscu mocowania okna bedzie sie tworzyl mostek termiczny. Kazalem zrobic wegarki ze styropianu i okleic to siatka. Nie dodaje to wiele roboty bo i tak otwory musza miec obrobki tynkarskie. Dalem od zewnątrz 2cm styropianu.

  5. #5

    Domyślnie

    Popieram Bigmario i Pitbull'a - przy obecnych technologiach nie stosuje się węgarków. Jeżeli oknop jest odpowiednio zamocowane, z dobrą jakościowo pianką montażową to mostki nie mają się prawa tworzyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież okno i tak ma wyższy współczynnik przenikania,tak że te kilka cm.wokół nie robi dużej różnicy.Zastosój piankę niskorozprężną-dla bezpieczenstwa.Mario

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    On 2002-07-08 10:53, Cypel wrote:
    A ja sobie tym glowe zawracalem, bo grubosc okna to kilknascie centrymetrów wiec dla mnie w miejscu mocowania okna bedzie sie tworzyl mostek termiczny. Kazalem zrobic wegarki ze styropianu i okleic to siatka. Nie dodaje to wiele roboty bo i tak otwory musza miec obrobki tynkarskie. Dalem od zewnątrz 2cm styropianu.
    To o czym piszesz trudno nazwac wegarkiem. Po prostu dociepliles bok sciany i z tym sie zgadzam ale to nie ma nic wspolnego z wegarkiem klasycznym, ktory spelnia inne funkcje.
    Tak jak zrobiles to zrobiles bdb.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony