dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 108
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    A mógłbyś sprawdzić jak wygląda sklejenie dwóch styropianów ze sobą? Rozważam opcję docieplenia w ten sposób (bez kołkowania) domu z kształtek styropianowych.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja przeprowadzałem próbę na Tytanie EOS dla XPS.
    Kleiłem XPS Basfa do EPS 100 Hydrostyr Genderki.
    Przy próbie oderwania rozerwaniu ulegała struktura EPS.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja przeprowadzałem próbę na Tytanie EOS dla XPS.
    Kleiłem XPS Basfa do EPS 100 Hydrostyr Genderki.
    Przy próbie oderwania rozerwaniu ulegała struktura EPS.
    Dzięki, to tez dość istotna informacja.

  4. #24

    Domyślnie

    Zabrakło mi tu firmy Soudal.
    fachowcem nie jestem.. ale mam dwie prawe ręce do roboty ..

    > Zapraszam na bloga: http://www.forumekspert.pl/index.php...u-macierzanka/
    rbr 11Kw - https://esterownik.pl/sterownik/2996

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadysta Zobacz post
    Styropur – cena 18zł, waga 977g
    Czapki z głów za ten test! Podziwiam rzetelność i bardzo dziękuję, że się tym z nami podzieliłeś. Biorę najtańszą w teście "Styropur" i jestem spokojny o efekt. Na znanym portalu pseudoaukcyjnym jest po 17,5.

    Uratowałeś moje zmęczone życiem mieszadło, oraz moje płuca od pyłu cementowego. Zamiast pyłu powdycham izocyjaniany
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja z gory przepraszam.... zaczne od tego:
    1 - gratulacje za wytrwalosc i chec stworzenia takiego testu (wiadomo, poniosles koszty, mnostwo czasu i zabawy)
    2 - szkoda ze ludzie liste zyczen jeszcze do tego dorobili....

    Ale ten test jest malo przydatny do czegokolwiek niestety.... nie jest wyznacznikiem w zasadzie niczego... oto dlaczego:
    po 1 - przy takiej wielkosci probki styropianowej i powierzchni klejonej oraz opisanej przez Ciebie metody mamy pokrycie niemal 100% powierzchni styropianu co w naturalnych warunkach - nie wystapi (sfalszowanie wyniku)
    po 2 - probki byly wykonywane w pozycji horyzontalnej co z kolei nie pokazuje zupelnie efektu splywu i przyczepnosci poczatkowej, a jednoczesnie ma wplyw na rozlozenie mokrej jeszcze piany pod styropianem (sfalszowanie wyniku)
    po 3 - wezmy pod uwage fakt, ze jest to odejscie od rozwiazan systemowych kadego z systemodawcow: tutaj jedynie pianka Henkla i TytanEos wchodzi w sklad ich systemu docieplen
    po 4 - nie znamy wyniku przyczepnosci (zmierzonego)
    po 5 - nie znamy wydajnosci poszczegolnych pian
    po 6 - aby taki test przy tak niewielkiej probce byl w miare "czysty" nalezaloby uzyc za kazdym razem innego pistoletu (fabrycznie nowego) lub idealnie wyczyscic uzywany (w tym pozbyc sie resztek czysciku z samego narzedzia) - resztki czysciku maja wplyw na sam produkt.

    Napracowales sie chlopie.... to trzeba przyznac.... niestety - Twoje badanie nie wnosi absolutnie nic w kwestii tej gamy produktow.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    dodam swoje 3 grosze bo też testowałem kleje w piance przed wyborem takiego na elewacje. Mnie dość mocno interesowała wydajność, test dokonałem na budynku garażu i płyty klejone obwodowo i dwa placki pianki na środku:
    1) Instastik - 20 płyt z jednej pianki
    2) EOS - 16 płyt z jednej pianki
    3) Penosil - 12płyt z jednej pianki
    4) Styrpur - 9 płyt z jednej pianki

    może tu byc jakiś margines błędu bo nie da sie idealnie tak samo nałożyć pianki na wszystkie płyty. Czasem coś docinałem, czasem troche mocniej odkreciłem pistolet - wiadomo.

    Na dom wybrałem ten Instastik bo najlepiej wypada to cenowo (25 zł vs 17zł styrpur) i najlepiej mi sie nim robiło bo bardzo szybko zastyga, prosze nie traktować tego jak reklame - wszystkie pozostałe rówineż są równie dobre.

    W kwestii odpychania płyt od ściany moja pamieć co do kolejności jest inna, najbardziej odpycha EOS później mniej w kolejności: Styrpur, Instastik, Penosil. Już prawie nawet miałem zamawiać tego ostatniego bo był tańszy, ale Instastik szybciej mi schnął co przy pracy mi bardziej pasowało.

    Wszystkie trzymają jak jasna cholera i coś tam o systemodawcach można sobie darować - jak sie robi samemu i nie płaci ekipie bo tak naprawde o koszt tu chodzi. Kołkowanie po piance uważam za bezsens (do tych 4m, a u siebie nie kołkowałem nawet sufitu przy wejściu) - to wył. moje zdanie i niech każdy zrobi jak uważa.
    Ostatnio edytowane przez luky007 ; 21-08-2013 o 13:49

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Post

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    ...
    4) Styrpur - 9 płyt z jednej pianki
    ....
    Nie no żartujesz !! Ja właśnie miałem kupować 2 kartony tego towaru, a tu takie jaja. Jesteś pewien, że puszka była ciepła, nowa, zużyta do końca, no po prostu jesteś pewien względnej obiektywności swojego testu?
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    poszukaj na internecie instrukcji do styrpur'a - moge sie mylić bo nie pamietam ale widzialem gdzies jakas ulotke - producent chyba deklaruje 5-6mkw (czyli ok. 10 płyt). Widzialem tez gdzies na internecie przy ktoryms kleju jak kupowalem tabelke wydajności i w nia nie wierzylem wiec sprawdziłem sam .

    ps.
    Kup sobie na poczatek karton i wymieszaj 3 kleje - zobaczysz ktorym bedzie ci sie najlepiej robilo, reszte dokupisz juz tego wybranego

    ps2.
    niczego nie jestem pewien, test nie był w laboratoryjnych warunkach , kleiłem w roznych porach dnia, pianki wypsikane do samego konca - natomiast roznice w wydajnosci miedzy niektorymi piankami wedlug mnie sa znaczące
    Ostatnio edytowane przez luky007 ; 21-08-2013 o 14:12

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    To może klej Neostick, rzekomo produkowany przez Neotherm? Niestety nie ma o nim słowa na stronie producenta, a w sieci tez ciężko coś znaleźć, poza linkami do auckji, gdzie sprzedawcy deklarują, że ma wydajność do 15m2 , i że można nim pracować do -5C. Ta praca w ujemnej temperaturze to musi być dobry znak.
    ....
    Mniejsza o to, właśnie go kupiłem i przekonam się na własnej skórze, jak będzie do bani to dam znać, żeby Was ostrzec.

    487,20 za 24szt.
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 21-08-2013 o 19:35
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    ja dałem coś 100zł wiecej za swój (tez 24 sztuki), daj znać - jestem ciekaw twoich wyników. Z pianką jest ten wypas ze majac ją w ręce - bedziesz sobie na bieżaco mógł wszelkie małe szparki zalepić, mam wrazenie ze ocieplenie wychodzi dużo szczelniej, generalnie do kleju nie wróce .

    ps.
    podstawa do dobry pistolet! Te dobre zaczynaja sie od ok. 70zł wzwyż.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    dzięki że Ci sie chciało zrobić test i go opublikować

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Dotarła do mnie paczka z klejem Neotherm Neostick, reklamowanym na Allegro, że jakoby ma wydajność do 15m2.

    Jak zwykle w życiu bywa, na opakowaniu jest jak byk "wydajność do 8m2 w systemach BSO".
    Producentem nie jest "Neotherm" , a polski producent chemii RYTM TRADE Tychy.
    Waży 903g , więc niewiele ;-(

    Na razie tyle wrażeń, zobaczymy jak wypadnie w testach-zdam relację.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    K160 i inni uzytkownicy tego typu pianek - wprawdzie jest cieplo teraz.... ale wrzucenie na 15 min tych puszek przed aplikacja do wiadra z ciepla woda (30-40stopni) znaczaco zwieksza wydajnosc
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    potwierdzam - w upały a były takie w sierpniu... dużo mniej pianki sie zużywało.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Dotarła do mnie paczka z klejem Neotherm Neostick, reklamowanym na Allegro, że jakoby ma wydajność do 15m2.
    Co prawda miałem do testów tylko jedną puszkę ale przy normalnym nakładaniu nie dało się przykleić więcej jak 8m2 czyli tyle samo co EOS, którego używałem.
    Panowie WAŻNA sprawa kupując na aukcjach i w sklepie patrzcie na datę produkcji!! Ja w maju kupiłem jeden karton i okazało się, że miałem jeszcze niecałe 20-30dni ważności. Kleiło sie to ale niektóre puszki dawały piankę która słabo pęczniała. Problem ten występował tylko przy kilku puszkach ale tylko w tej partii, która miała bliski termin przydatności. Kolejne partie już z rocznym zapasem nie miały takich problemów. Więc kupujemy z głową. Ps ja używałem EOS i było całkiem całkiem b0 w sumie prawie 400m2 ścian przeleciałem. Tylko w trakcie upałów EOS dziwnie się mazał i nie chciał pęcznieć ale to logiczne bo przekraczałem temperaturę stosowania.

    pzdr

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Neostick Neotherm w pierwszych testach udało się przykleić 22 płyty, ale muszę nadmienić, że 1/7 pianki mi wybuchła na twarz i ubranie ze względu na zerwany gwint w pistolecie - odpadła "lufa". Mało przyjemna sytuacja.

    Jakie macie patenty na pracę z pistoletem do pianki, czyścicie za każdym razem, zostawiacie do wyschnięcia, zostawiacie pod ciśnieniem? Ze swoich skromnych doświadczeń (docieplałem poddasze styropianem na piankę) mogę powiedzieć, że wolę piankę z wężykiem. W wężyk wpycham dyfuzor-perlator pochodzący z drogiej pianki i mam najtańszą o wydajności najdroższej. Nie ma mycia cudowania, zużywam i wywalam. Myślę, że pianka za 11zł niskoprężna przykleja styropian tak samo dobrze jak ta dedykowana do styropianu po 23zł.

    Co do pistoletu, to im mniej o niego dbam, tym lepiej pracuje. Czyścik powodował powstawanie takich zbitych, diabelnie twardych glutów, których za cholerę nie mogłem później usunąć. Czyścik Soudala. Teraz zostawiam pistolet z pianką, odkręcam starą i od razu pakuje nową, bez skrobania i czyszczenia.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    K160 masz jakies fotki z ocieplania poddasza styropianem? Mozesz cos na ten temat napisac? Moze byc na PW

  19. #39

    Domyślnie

    [QUOTE=K160;6103663]

    Jakie macie patenty na pracę z pistoletem do pianki, czyścicie za każdym razem, zostawiacie do wyschnięcia, zostawiacie pod ciśnieniem? /QUOTE]
    Moj pistolet zawsze zostawał pod cisnieniem i nawet po 2tyg nie było, żadnego problemu z pianką. Ja czyszczę tylko ten metalowy szpikulec tam gdzie pianka wypływa i to jak sobie przyschnie.

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Teraz zostawiam pistolet z pianką, odkręcam starą i od razu pakuje nową, bez skrobania i czyszczenia.
    jak już pisałem, ja przez 3-4miesiące walczyłem ze swoją elewacją i moje pistolety ( w sumie miałem 3 ale 2 spadły na glebe z 5-6metrów i już nie działają) nie widziąły na oczy żadnego czyścicka. Po skończeniu pianki wkręcam nową i jazda

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Neostick Neotherm w pierwszych testach udało się przykleić 22 płyty, ale muszę nadmienić, że 1/7 pianki mi wybuchła na twarz i ubranie ze względu na zerwany gwint w pistolecie - odpadła "lufa". Mało przyjemna sytuacja.

    Jakie macie patenty na pracę z pistoletem do pianki, czyścicie za każdym razem, zostawiacie do wyschnięcia, zostawiacie pod ciśnieniem? Ze swoich skromnych doświadczeń (docieplałem poddasze styropianem na piankę) mogę powiedzieć, że wolę piankę z wężykiem. W wężyk wpycham dyfuzor-perlator pochodzący z drogiej pianki i mam najtańszą o wydajności najdroższej. Nie ma mycia cudowania, zużywam i wywalam. Myślę, że pianka za 11zł niskoprężna przykleja styropian tak samo dobrze jak ta dedykowana do styropianu po 23zł.

    Co do pistoletu, to im mniej o niego dbam, tym lepiej pracuje. Czyścik powodował powstawanie takich zbitych, diabelnie twardych glutów, których za cholerę nie mogłem później usunąć. Czyścik Soudala. Teraz zostawiam pistolet z pianką, odkręcam starą i od razu pakuje nową, bez skrobania i czyszczenia.
    hehe z kąd ja to znam, widze że zaczeliśmy podobnie. Co do twoich pytań: o myciu pistoletu czyścikiem, lub rozbieraniu pistoletu zapomnij - zostawiasz puszke na jak dlugo chcesz, chcesz zaczac robote to obskobujesz koncowke pistoletu i kleisz. Końcówke pistoletu co jakiś czas podczas pracy czyścisz szmatą i obskrobujesz twardym nożem. Kupiłem też 12 neosticków bo mnei zaciekawiłeś (nie widzialem tego kleju wczesniej) bo robie teraz podbitke osb+styropian, wydajności jeszcze nie moge porównać, ale dziwi mnie że taki gęsty glut wylatuje, a nie pulchna piana, może to bedzie miało zalety (odpychanie) a może wady -czas pokaże.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony