dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Normalnie zaspamuje na amen ten wątek, ale przecież to wszystko w imię dobra ogólnego

    Ogłaszam wszem i wobec, że mimo początkowych wątpliwości Neotherm Neostick za 20,30 jest niezły. Przy niewysokiej temp. , lekko ocieplona puszka wystarcza na 28płyt, i to przy pianowaniu dodatkowo wszystkich krawędzi styku bocznego.

    Co do parametrów klejenia ciężko mi się wypowiadać, wszystko się trzyma, pianka lekko się rozpręża, dlatego mam potrzebę podpierania płyt przez pierwsze kilka minut.
    Robi się szybko, łatwo i przyjemnie.

    Co zaś do ocieplenia poddasza styropianem, to udzielałem się już w kilku wątkach na ten temat, więc tutaj krótko. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. 10cm między krokwie na zwykłą pianę, a później 8 od środka po całości też na pianę. Na to siatka i klej. Później cienki tynk, gładź, a ja dałem po taniości drugą warstwę kleju, a na to grunt i farba.
    Jest to rozwiązanie tanie, szybkie i nic nie pęka. Raz miałem okres, że szczelinę pod deskowaniem weszła ryjówka i hałasowała. W wełnie bym jej totalnie nie słyszał, a na styro od razu słychać, że się coś tam dzieje. Na dachu mam gont, więc nie ma hałasu deszczu. Zdjęcia tutaj: https://picasaweb.google.com/kalenda...eat=directlink Nie ma na nich docelowego wyglądu i dużo się zmieniło, bo tynk gliniany się nie sprawdził i był skuwany. Jest też początek własnoręcznej budowy dużego domu i aktualne ocieplanie.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Normalnie zaspamuje na amen ten wątek, ale przecież to wszystko w imię dobra ogólnego

    Ogłaszam wszem i wobec, że mimo początkowych wątpliwości Neotherm Neostick za 20,30 jest niezły. Przy niewysokiej temp. , lekko ocieplona puszka wystarcza na 28płyt, i to przy pianowaniu dodatkowo wszystkich krawędzi styku bocznego.

    Co do parametrów klejenia ciężko mi się wypowiadać, wszystko się trzyma, pianka lekko się rozpręża, dlatego mam potrzebę podpierania płyt przez pierwsze kilka minut.
    Robi się szybko, łatwo i przyjemnie.

    Co zaś do ocieplenia poddasza styropianem, to udzielałem się już w kilku wątkach na ten temat, więc tutaj krótko. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. 10cm między krokwie na zwykłą pianę, a później 8 od środka po całości też na pianę. Na to siatka i klej. Później cienki tynk, gładź, a ja dałem po taniości drugą warstwę kleju, a na to grunt i farba.
    Jest to rozwiązanie tanie, szybkie i nic nie pęka. Raz miałem okres, że szczelinę pod deskowaniem weszła ryjówka i hałasowała. W wełnie bym jej totalnie nie słyszał, a na styro od razu słychać, że się coś tam dzieje. Na dachu mam gont, więc nie ma hałasu deszczu. Zdjęcia tutaj: https://picasaweb.google.com/kalendarza/DoPokazywania?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPC1gb3o_Mm 02wE&feat=directlink Nie ma na nich docelowego wyglądu i dużo się zmieniło, bo tynk gliniany się nie sprawdził i był skuwany. Jest też początek własnoręcznej budowy dużego domu i aktualne ocieplanie.
    Bez obaw, to co piszesz jak i inni to świetne uzupełnienie tematu. Dodałem wagę puszek po zużyciu pianek. Pozdrawiam.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Podbije wątek bo potrzebuje porady, zakupiłem kształtki styropianowe na ściany nośne (izodom2000) ale planuje je docieplić 10 cm styropianem grafitowym - jaka do tego celu zakupić klej w piance (vat do końca roku więc chodź troszkę go urwę) .
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tytan jest ok, InstaStick moim subiektywnym lepszym nawet lepszy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    mam w ciekawej cenie Illbruck PU010 albo Neostick - InstaStick około 4 zł drożej na puszcze by wyszło a pewnie z 50 ich zamówię wiec 200 pln

    edit 28-12-2013

    Illbruck PU010 zakupiony
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 28-12-2013 o 15:44
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Siema, w przyszłym roku biorę się na wiosnę za ocieplenie swojej stodoły, chcę to zrobić na piankę, powiedzcie tak z własnego doświadczenia jakie nierówności ściany wchodzą w grę. Odchyłki liczone w mm nie wiem np. do 3-5mm nie więcej po przyłożeniu długiej łaty. Jak to było u Was. Pozdro
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    3-5 mm jest ok.
    Większe odchyłki raczej dyskwalifikują piankę.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #48

    Domyślnie

    Też poważnie zastanawiałem się nad klejeniem styro na piankę tylko jakoś nie daje mi spokoju to że ten klej poliuretanowy z czasem może się utlenić i co wtedy. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie i nie wiadomo co będzie powiedzmy po 10-15 latach. Zastanawiające jest też że żaden z producentów pomimo tego że chwali się przyczepnością dużo lepsza od standardowych klejów wymaga kołkowania. Chyba zostanę przy Atlasie Stopter K20 albo Weberze.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A dlaczego nikt nie ma takich dylematów jak Ty przy montowaniu okien i drzwi?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekk1980` Zobacz post
    Też poważnie zastanawiałem się nad klejeniem styro na piankę tylko jakoś nie daje mi spokoju to że ten klej poliuretanowy z czasem może się utlenić i co wtedy. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie i nie wiadomo co będzie powiedzmy po 10-15 latach. Zastanawiające jest też że żaden z producentów pomimo tego że chwali się przyczepnością dużo lepsza od standardowych klejów wymaga kołkowania. Chyba zostanę przy Atlasie Stopter K20 albo Weberze.
    Biorąc pod uwagę stabilne warunki, w jakich "pracuje" klej poliuretanowy, czyli brak większych wahań temperatury, brak dostępu promieni UV, to raczej nie ma się o co obawiać.
    To już wokół okien warunki dla pianki są gorsze.
    U mnie ściany z silikatu mają tak niewielkie odchyłki, że nawet tynkarze przyjęli mniejsze zużycie na m2, zamawiając tynk gipsowy. Styropian będę kupował w marcu/kwietniu i ma nadzieję, że płyty będą proste i że w efekcie tego praca pójdzie sprawnie i szybko.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Niedługo będę kładł styropian, a tu nikt nie zagląda, nie dodaje swoich testów i doświadczeń z klejenia izolacji. Proszę podzielić się doświadczeniami, tymi dobrymi i tymi złymi. Zapraszam.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Kleiłem na Illbruck PU030 - porządny,wydajny choć w paczce(12szt) znalazłem 2 puszki o mniejszej wadze.
    Uwaga dla estetów: pięknie współgra kolorystycznie z styrodurem c basfa.
    Tytan eos fundamenty też może być.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @sadysta:
    A Ty ku któremu się skłaniasz ? Ja ku Dow InstaStik, badż Tytan EOS fundamenty (szary).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @sadysta:
    A Ty ku któremu się skłaniasz ? Ja ku Dow InstaStik, badż Tytan EOS fundamenty (szary).
    Na dzisiaj Ceresit CT-84, bo mam dobrą cenę. Co wybiorę zobaczymy większość jest dobra Twój wybór także popieram. Będzie decydować cena i sprawdzony producent.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeglugawielka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    15

    Domyślnie

    najlepiej używać kleju producenta styropianu, który będzie wykorzystany do ocieplenia

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Łosiu

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Dzielnica
    Kaszuby
    Posty
    145

    Domyślnie

    Czesc

    Czy ktoś "mieszał" kleje? Przymierzam się do klejenia, ciągle waham się jednak między klasycznym klejem a pianką.
    Pianka
    +szybko
    +czysto
    -ścianu muszą być równiutke

    Klej std
    +ściany mogą mieć większe nierówności
    +większe możliwości ustawianie płyty
    -większy wpływ pogody na klejenie (szybkość schnięcia, wiadomo, woda..)
    -samemu się ustala konsystencje, czyli kolejna szansa na błąd,
    -trzeba wymieszać wiaderko, nie wiem czy moja Celma wytrzyma. No i wnieść to na rusztowanie, wbrew pozorom to istotne jak się robi całkiem samemu

    Myślałem nad zrobieniem mixa, czyli warkocz dookoła z pianki + placki z kleju.
    -jednak trzeba mieszać, ale ZNACZĄCO mniej,
    + większe możliwości ustawiania płyty za pomocą docisku placów, co przy większych odchyłkach ścian może być pomocne.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łosiu Zobacz post
    Czesc

    Czy ktoś "mieszał" kleje? Przymierzam się do klejenia, ciągle waham się jednak między klasycznym klejem a pianką.
    Mieliśmy okazję uczestniczyć w testach realizacji ocieplenia gdzie była również porównywana standardowa zaprawa i piano-klej tytan.Odnosząc się do cech wymienionych przez Ciebie warto jeszcze w przypadku piano-kleju tytan dodać możliwość pracy w niższych temperaturach oraz lepsze właściwości wiążące co jest istotne zwłaszcza w przypadku takich materiałów jak styropian grafitowy. Oczywiście nie bez znaczenia jest również szybszy proces wiązania, który pozwala w tym samym dniu przejść do kolejnych etapów pracy.
    Piano-klej nie wymaga wyjątkowo równiutkich ścian jednak w przypadku znaczących krzywizn możemy zapomnieć o korygowaniu płaszczyzn na piano-kleju.
    Co się tyczy łączenia dwóch technik to faktycznie spotkaliśmy się z ekipami, które stosują takie rozwiązanie. Zwykle jest to podyktowane wygodą. W przypadku piano-kleju łatwiej się pracuje kiedy po nałożeniu odczekamy chwilę przed przyklejeniem płyty. Jeżeli nakładali kilka placków zaprawy to ułatwiało im to szybszy montaż płyt.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    według mnie nie ma sensu mieszać pianki z klejem. nie po to się kupuje pianę aby babrać się z klejem w wiaderku. to jest całkiem bezsensu.
    mam pytanie o samo klejenie na piankę na mur z silki. czy trzeba jakoś specjalnie zwilżyć mur przed klejeniem? bo tak się robi przy montażu okien a po kilku minutach można jeszcze spsikać piankę zraszaczem aby szybciej wiązała.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Możesz zwilżać, na bank nie zaszkodzi. Ważne, żeby mur nie był zapylony. Spryskiwacz typu Kwazar, psik na ścianę, psik na płytę, nałożyć sznur piany, odłożyć płytę na minutę, w tym czasie psikasz następną, a po tym doklejasz do ściany tę pierwszą - piana nabierze objętości i lepkości. Po 3 płytach sprawdzasz tę pierwszą, korygujesz i dalej. Piękna robota. Ja dodatkowo nakładałem cienko pianę na krawędzie już przyklejonych płyt w miejscu doklejania aktualnej.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Możesz zwilżać, na bank nie zaszkodzi. Ważne, żeby mur nie był zapylony. Spryskiwacz typu Kwazar, psik na ścianę, psik na płytę, nałożyć sznur piany, odłożyć płytę na minutę, w tym czasie psikasz następną, a po tym doklejasz do ściany tę pierwszą - piana nabierze objętości i lepkości. Po 3 płytach sprawdzasz tę pierwszą, korygujesz i dalej. Piękna robota. Ja dodatkowo nakładałem cienko pianę na krawędzie już przyklejonych płyt w miejscu doklejania aktualnej.
    Z tym odkładaniem to nie wszyscy producenci tak zalecają....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony