dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    mam pytanie, na które chyba znam odpowiedż, ale mnie nurtuje i wirci dziurę w zdrenowanej kieszeni, bo czy da się przeżyć zimę w domu ze ścianą jednowarstwową z samego Maxa (niby porotyzowany ale na polską nutę), czy takie 28 cm wystarczy, zby przetrwać mrozy bez przemarzania ścian?????. W końcu ludzie latami mieszkają w niocieplonych domach z materiałów o wiele gorszym k (np. w tzw hasiowych pustakach). Będę wdzięczny za informację od doświadczonych Sybiraków
    Finiszant

  2. #2

    Domyślnie

    Max poryzowany chyba nie jest. Ma szczeliny ale to nie o to chodzi. Do jego wyrobu nie są chyba używane trociny, które przy wypalaniu tworzą pory akumulujące ciepło. Pory są na pewno w prawdziwej ceramice poryzowanej (Porotherm, Megatherm i in.) O tym, że Max jest bardzo zimny świadczy jego współczynnik U=1,2 (dla 28 cm). Dla Porothermu (30 cm) U wynosi już 0,70 a zatem różnica jest znacząca. Ja bym nie ryzykował zimowania w takim murze. Wydaje mi się, że ci, co zimują w ścianach z kiepskich materiałów mają tę ścianę 3-warstwową (choćby z pustką powietrzną).

  3. #3

    Domyślnie

    mój Max to tak na prawdę Jopek z Paczkowa, raklamuje swoją porotyzację i rzeczywiście ma nieco dziurek, ale ja jestem niedowiarkiem, więc zakładam, że to zwykły max
    Finiszant

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jesteś takim niedowiarkiem to weź zwykłego maxa - będzie taniej i zyskasz pewność, że to na pewno max a nie jakaś tam poryzowana ceramika...

    Ja będę zimował prawdopodobnie w nieocieplonym Porothermie (30 cm) ale w stanie otwartym. Martwiłem się swego czasu tylko o sam mur ale majster mnie uspokoił. Rozważałem Plecewice ale ich Megaterm wychodzi drożej o 1 zł od Porothermu (w przeliczeniu na m2 ściany). A ile chce Jopek za m2 muru tego poryzowanego maxa?

  5. #5

    Domyślnie

    możesz spokojnie przezimować sezon grzewczy.
    proponuję jednak utrzymywanie możliwie niskiej temperatury pomieszczenia np 17 lub 18 i nie malowałbym przed ociepleniem ściany . staraj się maksymalnie ograniczać źródła wilgoci(gotowanie ,suszenie,nadmierne pocenie się-innymi słowy wstrzemięźliwość...)
    HEJ!

  6. #6

    Domyślnie

    Wieść wielce pocieszająca, czy przeżyłeś to na własnej skórze Ketiso? Bo ja to niedowiarkiem jestem, i jak zmarzniem to nie będzie się gdzie wynieść. Ograniczanie wilgoci to już ćwiczyłem w poprzednim mieszkaniu, resztę suszę przez lato intensywnie
    Finiszant

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pamietaj tez zeby za wiele nie oddychac i nie pocic sie. A przezyc na pewno przezyjesz

  8. #8

    Domyślnie

    No i koniecznie zabezpiecz odpowiednią ilość gotówki. Przezimować na pewno się da, oby tylko portfel wytrzymał koszty ogrzewania.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, tak sobie rozmyślam o zimnie, gdy za oknem ponad 30 stopni. Jest jeszcze parę miesięcy na działanie, mam świadomość, że jeśli będę, mimo aktualnego braku kasy, ocieplał, to muszę zdążyć to zrobić, póki klej będzie jako tako wiązał się ze steropianem i ścianą, a za gotówką to się ciągle rozglądam, ktoś kiedyś mówił, że leży na ulicy, ale to się nie zdaża w centusiastym Krakowie.
    Finiszant

  10. #10

    Domyślnie

    Finiszant.
    Tak przerobiłem to i nadal przerabiam na własnej skórze.
    Mój układ ściany zewnętrznej max, pustka ,k3
    . jedna ze ścian (jest to bliźniak) to pustak U zatem tylko 25 cm (gorzej od maxa).
    fakt faktem ,że więcej płacę za ogrzewanie ,bo nawet do 2500 za 2 miesiące(za sezon około 5000 ). jednak nie tylko ściany to powodują. bardzo dużym problemem jest tylko to ,że jeżeli jest na dworze -20 wtedy piec chodzi non stop ,a u mnie wdomu jest +17 lub 18(ale to jeszcze stropy system grzewczy itp).
    istnieje też plus takiej sytuacji,mam rzeczywiste doświadczenie jeżeli idzie o sprawy termiki.
    HEJ!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki Ketiso, to ja już idę szukać tej forsy na ulicy.
    Finiszant

  12. #12

    Domyślnie

    Nie tylko ściena decyduje o ciepłocie pomieszczenia.
    W budownictwie osiedlowym, bez ocieplenia - budowanym z płyty
    (okna nieszczelne- starego typu) moi znajomi mieli 25 stopni +,
    gdy na dworze było - 25 stopni. Jeszcze okna otwierali !!!!
    Myślę, że będziesz musiał więcej wydać na ogrzewanie.
    A może trochę mniej jeżeli masz okna z odpowiednim współczynnikiem , a do tego roletki zewnętrzne + wiatrołap, żeby
    zima nie wchodziła wprost do środka.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-07-09 15:50, ckwadrat wrote:
    Do jego wyrobu nie są chyba używane trociny, które przy wypalaniu tworzą pory akumulujące ciepło.
    Pory nie akumulują ciepla! Pory izolują!

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie doświadczenia z betonowego bloku, w którym przed laty zamiast zimą otwierać okna zainstalowaliśmy zawory termostatyczne (działały tylko na włacz - wyłącz) skłoniły mnie do zadania pytania, od którego zacząłem.
    Finiszant

  15. #15

    Domyślnie

    pomijając wszystkie inne tralalala ,można szacować ,że na metrze kwadrat. ściany przepłacisz około7 do 10 zł w ciągu sezonu grzewczego. Przy standartowym domku około 150m2 ściany będzie to do 1500 zł drożej.
    HEJ!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony