dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sohei

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Wyrównanie podłoża pod mozaikę szklaną i wybieranie fugi

    Witam,
    jestem po remoncie łazienki, tzw. "fachowiec" nie dał sobie rady z mozaiką szklaną wokół wanny. Niestety mozaika została skuta (na jego koszt oczywiście), przy czym najwyraźniej spodziewał się, że nie będzie mu dane spróbować jeszcze raz, bo zbytnio się nie certolił i po demontażu zostały dziury i wgłębienia w betonie komórkowym YTONG, którym obłożona jest wanna, oraz resztki kleju.
    Mam zatem pytanie, czy i czym powinienem wyrównać ubytki przed samodzielnym przyklejaniem mozaiki? Teoretycznie mógłbym w tych miejscach kłaść więcej kleju, jednak boję się, że będę miał problem z różną głębokością zatapiania kostek - mozaika typu cube, ma około 1,5 cm głębokości, jest w plastrach na siatce z jakiegoś tworzywa.
    Druga kwestia - chciałbym, żeby fuga nie była zlicowana z frontem kostki, tylko "cofnięta", w związku z czym muszę po nałożeniu wybrać około 0,5 cm - czy ktoś to kiedyś robił? Na co zwrócić uwagę? Jakiego narzędzia najlepiej użyć do wybierania fugi - pierwsze co mi przychodzi do głowy to cieniutki śrubokręt owinięty mokrym materiałem Problemem mogą też być wąskie szczeliny między niektórymi kostkami, może przed klejeniem powinienem włożyć krzyżyki, żeby zachować w miarę równe odstępy?
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    1) wyrównać obojętnie czy tynkiem czy gipsem
    2) przy klejeniu na bieżąco wyrównywać kostki i front (dużą pacą)
    3) zaczekać aż klej całkowicie zwiąże
    4) nadmiar fugi wybierać np. - rurką od napojów

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sohei

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki już myślałem że nikogo tu nie ma, a odsłony są generowane przez boty...
    Ciężko mi się zabrać za robotę, może jak się pogoda popsuje...
    Jeszcze jedno pytanie - kupiłem klej dyspersyjny, nada się? Ytong został już zagruntowany, ale między kamykami w mozaice dużo miejsca, więc klej powinien spokojnie wyschnąć, dobrze myślę?
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony