dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 248
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4947
  1. #1

    Domyślnie Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy (inspiacje i realizacje)

    Witam serdecznie. Na stronach Muratora jestem od dawna, jednak dopiero zbliżająca się „godzina zero” – dzień wbicia łopaty w ziemię, skłoniła mnie do uporządkowania spraw związanych z inspiracjami, wyobrażeniami dotyczącymi naszego domu, a także dopracowania kulejącego wciąż harmonogramu prac budowlanych.
    Mam nadzieję, że z pisaniem tak kulawo nie będzie – jeśli coś robię nie tak, proszę o podpowiedzi. Jakoś nie odpowiada mi forma dziennika budowy, dużo łatwiej "czyta się" galerie - źródła moich inspiracji, bardzo przydatne dla innych, niektóre pięknie napisane, wysmakowane po brzegi.

    Kilka słów o naszym przedsięwzięciu - wymarzonej działki szukaliśmy 3 lata. Plan był następujący – działka ok. 1000 m, blisko do centrum miasta, kształt regularny, najlepiej prostokąt…
    Tak miało być ale rozum swoje, serce swoje. Mamy ponad 1400 m działeczki z drogą prywatną, w kształcie przekoszonego trapezu. No ale uwielbiam ją, jest idealna
    Z projektem też miało być inaczej – wymarzyłam sobie „Dom w Bergamotkach” Archonu, parter z poddaszem użytkowym, wersja tradycyjna, jednak nie dawały mi spokoju skosy. Piękne są, tylko niepraktyczne jak dla mnie (2 lata mieszkania na poddaszu ostatecznie wybiły mi z głowy pomysł o skosach) i… postanowiliśmy, ze piętra będą dwa –pełne. Bryła klasyczna, z odrobiną nowoczesności. Elewacja śmietankowa, dach grafitowy lub szary, troszkę drewna.
    Sprawy ruszyły z kopyta – przyjaciółka przyjaciółki zaczęła pracować nad koncepcją – lekko nie było- omawiałyśmy każdy drobiazg.
    Kuchnia miała być duża, oddzielona od pokoju ale nie w 100% - powstał pomysł na zamykanie pomieszczenia przesuwnymi drzwiami. Salon będzie pełnił funkcję wypoczynkową, jadalnianą oraz komunikacyjną, ponieważ znajdują się w nim schody na piętro. Najważniejszym elementem domu są okna narożne oraz dwie duże witryny w salonie – to jest serce naszego domu, mam nadzieję że będzie pięknie.
    O ile dokładny plan parteru miałam w głowie, przy piętrze zdałam się na projektantkę. Miały być 4 sypialnie, w tym główna z osobną łazienką i garderobą. Domek jest duży, za duży jak na naszą trójkę ale planujemy, że kiedyś będzie nas więcej, jest więc pokój dla Ktosia. Bardzo zależało mi na garderobach, schowkach oraz pralni. Tego ostatniego pomysłu nie udało mi się wkomponować w bryłę ale od czego jest poddasze nad garażem? Trochę pozmieniamy i wszystko będzie takie, jak ma być. W sumie projektowanie zajęło nam 8 miesięcy intensywnych prac. Domek będzie ogrzewany gazem, wyposażony w rekuperację, część pomieszczeń będzie miała klimatyzację. Do szczęścia dorzucamy odkurzacz centralny oraz rolety zewnętrzne i wszystko gra
    Z początkiem września rusza budowa. Mamy kierownika, ekipę od SSO, prowadzimy rozmowy z wykonawcami dalszych robót. Planujemy dość szybką budowę - przestoje tylko w razie konieczności. Liczymy na sprzyjającą pogodę



    Działka jakiś czas temu:


    Pozdrawiam wszystkich chcących służyć dobrym słowem
    Odnośniki do inspiracji:

    - kominek str.3, 23, 82-83, 106-107
    - wariacje elewacyjne, dywagacje okienne str. 5
    - układ funkcjonalny kuchni str. 6,7; 75-76, 166, 197-200
    - dolna łazienka układ str. 8, 9,12,
    - łazienka przy sypialni str. 10
    - łazienka główna str. 97-98
    - Salon str. 22,
    - lampy 39-42, 67-68, 80, 138-140
    - pralnia i pokój dziecka str. 27-28
    - pokój dziecięcy str. 124, 131
    - parapety str. 32
    - gabinet str. 65, 180,
    - sypialnia str. 178
    - deski podłogowe str. 72 (różnice)
    - dekoracje okien str. 88
    - ogród str. 90
    - schody str. 1, 167
    - nasza brama garażowa str. 81
    - drzwi wejściowe str.121
    - zestawienie armatury str. 116
    linki do stron z lampami inspirowanymi str. 40

    wnętrza - realizacje
    konstrukcja okna narożnego - str. 21 i 22
    lampy: 193
    dolna łazienka str. 200
    świątecznie str. 200
    sypialnia przed zmianami str. 201
    łazienka przy sypialni str. 201
    różne str. 204 (szafka na ekspres), 206 (regał, łazienka), 208 klatka schodowa-pustka
    salon str. 217
    link do hokerów 213
    szafki nocne str. 219
    wiatrołap str. 223

    ---
    10.09.2013 - zaczynamy przygodę - koparka na start
    16.01.2014 - koniec 1 etapu - SSO
    12.02. 2014 -SSZ
    17.12. 2014 - przeprowadzka
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 03-03-2015 o 10:21

  2. #2

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać, że w trakcie prac nad projektem zakochałam się w pomysłach Pracowni Projekty z Wizją. Być może teraz skorzystałabym z projektu gotowego, a tak mam swoją Szybkę

    Inspiracje schodowe:






    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 21:50

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj

  4. #4

    Domyślnie

    witaj Chloe

    piękny nick i piękny dom

    a tak na wstępie, mam schody podobne do twojej inspiracji

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękumiłe powitanie.
    Już widzę, że mam co podpatrywać
    ---
    Korzystając z wolnej chwili wklejam zdjęcia okien od wewnątrz - przede mną decyzja, czy będą w kolorze okleiny zewnętrznej, czy też białe. Nie ukrywam, że dużo łatwiej byłoby mi zaaranżować wnętrze w spójną całość przy bieli ale ponieważ z uporem maniaka obstaję przy oknach PCV, obawiam się, że tak duża witryna (5100x2650) może kiepsko wyglądać w białym plastiku
    Ku pamięci:
    biel


    kolor


    oraz trochę innych:






    edit. przy wyborze okien nastąpiła rewolucja i teraz wzdycham do antracytów








    cdn
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 11:53

  6. #6

    Domyślnie

    Kuchnia..
    jest spora ale już żałuję, że nie jest pół metra szersza. Pierwotnie miała 3,40m szerokości, teraz ma 4,00 ale przydałoby się 4,5 - nie byłoby wtedy najmniejszego problemu z wyspą. Mamy, co mamy - będzie albo wyspa albo półwysep, a jeśli jeszcze mi się odwidzi, wstawię pośrodku stary okrągły stół

    Chodzą za mną drewniane blaty i ciemnoszare podłogi. Jeśli nie blaty, to drewniana podłoga - nie wiem, czy jest to praktyczne ale podobać się przecież może

    Zastanawiam się, czy wyspa ma być tylko blatem roboczym, czy też umieścić na niej zlewozmywak? Tak byłoby dla najwygodniej, jako że zlewozmywak jest przeze mnie dużo częściej używany, niż płyta. Pytanie tylko, czy na wyspie o szerokości 180 można zmieścić zlew z ociekarką i jeszcze mieć miejsce manewrowania Jestem skłonnna przystać na asymetryczne rozmieszczenia tegoż zlewu ale nadal nie mam pewności, że to będzie rozwiązanie wygodne. Decyzję trzeba będzie podjąć do połowy września, bo w projekcie zlew jest pod oknem.
    Serce bije mi mocniej, gdy widzę taką kawę z mlekiem:
    [URL=https://imageshack.com/i/m9ebm2j]





    i takiej:




    Pomysł na "wyspostół" - nożna inspiracja

    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 21:54

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Zapowiada się piękny dom-jeśli pozwolisz będę podgladac
    Polecam zlew na wyspie-u nas tak jest i jest bardzo wygodnie-kuchnia ma 3,6 szerokości a wyspa 2,40
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    ja co do okien nie pomogę ponieważ lubię tylko drewniane

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    Zapowiada się piękny dom-jeśli pozwolisz będę podgladac
    Polecam zlew na wyspie-u nas tak jest i jest bardzo wygodnie-kuchnia ma 3,6 szerokości a wyspa 2,40
    Pozdrawiam
    Gumisiowa
    O, super, dziękuję za informacje. Zaraz sobie popodglądam
    Swoją drogą - ciekawe uczucie - mam wrażenie, że niektóre osoby znam od dawna, a dopiero się witamy.

    Będzie mi miło, jeśli zechcecie coś podpowiedzieć. Konstruktywna krytyka również mile widziana

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    ja co do okien nie pomogę ponieważ lubię tylko drewniane
    Na razie mam 3 wyceny (tzn. trzecia będzie na dniach) i szczerze mówiąc to nie cena przeważa na korzyść pcv Tzn. w moim przypadku
    Mam koleżankę, której tata prowadzi firmę sprzedającą okna i drzwi i jej samej poleca PCV. Ja tu myślę głównie o tym, żeby ułatwić sobie życie - drewniane okna wymagają konserwacji, widziałam zdjęcia okien kilkuletnich, które wyglądają, jakby były do wymiany. Jestem osobą mocno zapracowaną, mam małe dziecko, działka będzie duża - sporo koszenia i strzyżenia, dlatego skłaniam się ku "zdjęciu" jednego problemu z głowy Przyznaję jednak, że wciąż się waham, bo drewniane okna są po prostu ŁADNIEJSZE

  11. #11

    Domyślnie

    ja myślę, ze jak wszystko są plusy i minusy dla okien drewnianych czy plastikowych, każdy bierze pod uwage swoje preferencje i robi jak uważa, ja mogę powiedzieć , że okna drewniane konserwuje się szybko, tzn jak je myję to na szmatkę daję płyn, nie odbywa się to jakoś specjalnie a czas może minuta do jednego okna

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    ja myślę, ze jak wszystko są plusy i minusy dla okien drewnianych czy plastikowych, każdy bierze pod uwage swoje preferencje i robi jak uważa, ja mogę powiedzieć , że okna drewniane konserwuje się szybko, tzn jak je myję to na szmatkę daję płyn, nie odbywa się to jakoś specjalnie a czas może minuta do jednego okna
    Dzięki za głos. Ilu ludzi, tyle opini Przy oknach drewnianych miałabym szerszą paletę kolorów, kusi mnie również to.

  13. #13
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 23-08-2013 o 10:56

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Świetny, przyciągający uwagę tytuł dziennika. I ciekawie zapowiadający się domek.

    Ja preferuję okna drewniane, mają w sobie coś... naturalnego Choć nieraz dobre plastiki potrafią nieźle zmylic oko.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Świetny, przyciągający uwagę tytuł dziennika. I ciekawie zapowiadający się domek.

    Ja preferuję okna drewniane, mają w sobie coś... naturalnego Choć nieraz dobre plastiki potrafią nieźle zmylic oko.
    Właśnie ponagliłam firmę od ostatniej wyceny.Mają do mnie oddzwonić. Wciąż się waham, rozmowy z panami od okien są dość trudne ponieważ dodatkowo sprawa rozbija się o "być albo nie być" dla słupka okiennego W projekcie jest słupek stalowy, a ponieważ jest ogromnym mostkiem termicznym będzie albo:
    a) cofnięty o 12 cm (na grubość okna) wgłąb salonu , a następnie obudowany od zewnątrz konstrukcją okienną (jakieś przedłużki), a od wewnątrz płytą g-k
    b) zlikwidowany (konstruktorka jest w stanie zrobić konstrukcję stalową niewidoczną dla oczu - będzie drogo ale bezpiecznie
    c) zamieniony na zwykłe standardowe, murowane wzmocnienie

    Marzy mi się opcja "b", tym bardziej że można wstawić wtedy coś takiego:




    To jest akurat okno Sokółki - mam nadzieję, że potrafią wstawić je tak, żeby długo spełniało swoją rolę
    Zobaczymy, jak się sprawy potoczą..
    -----
    Ostatnio dużo się dzieje w związku z naszą "budową" Jeszcze na dobrą sprawę nie zaczęliśmy, a trzeba podjąć dziesiątki decyzji, szczególnie jeśli nie chce się później zbyt wielu rzeczy poprawiać.
    Wczoraj miałam spotkanie z projektantką wnętrz w sprawie uzgodnienia koncepcji układu funkcjonalnego kuchni, salonu i łazienek na górze. Dobrze byłoby mieć to przyklepane, łącznie z gniazdkami, rurami i rozmieszczeniem sprzętu RTV. Nie lubię jak pałętają mi się pod nogami kable, a mam ich teraz w mieszkaniu całkiem sporo, stąd też decyzja, żeby jak najwięcej takich "cudeniek" pochować.
    W poniedziałek mam kolejne spotkanie, mam nadzieję, że będę zadowolona. Trochę trudno mi oddać moje "DZIECKO" w ręce obcej osoby, zwykłam wszystko robić sama ale tutaj nie może być mowy o pomyłce, muszę się wesprzeć na czyjejś wiedzy i doświadczeniu, mimo że branża wnętrz troszkę pokrywa się z moją pracą.
    Ma być ładnie i wygodnie dla nas, nie chciałabym czegoś przeoczyć.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 12:06

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Opcja B jest super wygląda przepięknie, co do okien to ja też za drewnianymi a akurat nie tylko od strony estetycznej ale też ekonomicznej bo drewno jest izolatorem znakomitym i zimą jednak to dużo daje, my mamy np dom tak zbudowany że zimą słońce go nagrzewa a ciepło trzyma niesamowicie taż że praktycznie nawet przy -30 nie musimy mocno dogrzewać.

  17. #17

    Domyślnie

    A niech to - poprosiłam również o wycenę w drewnie
    --
    Inspiracje salonowe - czasem kolor, czasem mebel, czasem jakiś drobiazg:
    kolorystyka- biel, szarości, beże, grafit, granat, ewentualnie trochę połysku - szyba, lampa, wazon.








    tutaj sofa, na której aż chce się położyć:




    I jeszcze takie:













    ---
    Już widzę korzyści z prowadzenia dziennika - nasuwają się pierwsze wnioski: kolorystyka salonu będzie stonowana - jeśli szaleństwo, to w stronę czekolady lub szarego granatu, pewnie w postaci dodatków lub kawałka ciemniejszej ściany. Całość dopełnią biele, beże lub szarości.
    Podłogi drewniane.
    Dobrze byłoby upchnąć gdzieś stary, drewniany stół ale nic na siłę.
    Tkaniny naturalne, miłe w dotyku, niezbyt ciężkie.
    Odrobina błyskotek.
    Meble raczej proste, nie epokowe ani też nowoczesne - wygodne. Wyjątkiem jest chrapka na Chesterfielda ale może to tylko chwilowy kaprys. Poza tym wcale nie musi pasować do ostatecznej koncepcji.

    Kuchnia jako że częściowo łączy się z salonem będzie utrzymana w podobnej kolorystyce. Tak samo holl.
    Nie mam jeszcze pomysłu na dolną łazienkę ale raczej nie będzie od tej kolorystyki odbiegać.
    Jeśli wariacje, to gdzieś na górze, choć dobrze by było utrzymać założoną paletę barw.

    Pewnie powinnam zbudować pięć domów - może udałoby mi się wykorzystać wszystkie pomysły Teraz potrzeba czasu, żeby wyłuskać z tej zbieraniny coś, co stworzy spójną całość
    ----
    edit.
    Kominek jeszcze nie wybrany - raczej prosty, ewentualnie w klasycznej oprawie:







    (źródeł niestety nie mam zapisanych,jeden chyba jest z forum - mam nadzieję, że właściciel się nie pogniewa)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	!!!!!!!!!!!!!images (1).jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	208055   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	208057   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	130.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	208058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	199.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	208059  
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 22:17

  18. #18

    Domyślnie

    Witam- świetne inspiracje, na pewno będę zaglądać

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Na słowo "tropiki" nie sposób nie zareagować, zwłaszcza że jesień coraz bliżej.
    _Chloe_, witaj w Galerii ZDF..
    Zdjęcia wiele obiecują, życzę powodzenia w wykończeniówce.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  20. #20

    Domyślnie


    Fra, rozgość się.
    Tolu, Twój domek znam, przeglądałam też zdjęcia pięknego ogrodu

    Miło mi, że zaglądacie
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 24-08-2013 o 08:54

Strona 1 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony