dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 248
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4947
  1. #21

    Domyślnie

    Wczoraj dzwonili panowie od ogrzewania, klimy i rekuperacji. Ponoć oferta jest już prawie gotowa - w przyszłym tygodniu zapraszają na rozmowę. Teraz pora poczytać trochę o rekuperatorach.
    Czeka też na mnie ankieta preferencji "gustowych" przysłana przez projektantkę. Musimy przysiąść we dwoje ale jakoś weny brak. Skąd mam wiedzieć, jak duży chcemy mieć telewizor?
    Nie umiem też jednoznacznie określić stylu, który preferuję Jak dla mnie to na ten monent regularny MIX:/
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 24-08-2013 o 11:20

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Podziwiam Wasze wysiłki. Nie potrafiłabym na raz, a raczej chyba nie chciałabym musieć decydować się dokładnie na wszystko, nim stanąłby mój dom.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Podziwiam Wasze wysiłki. Nie potrafiłabym na raz, a raczej chyba nie chciałabym musieć decydować się dokładnie na wszystko, nim stanąłby mój dom.
    witam sie i ja - przylazłam za Dorką przyznam się bez bicia, tytuł mnie nie ściągnął, tylko Dorki obecność
    bardzo ładny domek. jak widzę takie okna jak na poprzedniej stronie, to mi dech zapiera......z takimi oknami to to, co bedzie w środku - znaczy np meble - są mniej istotne, same okna są tak piękne i ozdobne, że nic więcej nie trzeba...dla mnie
    jestem zamaszystą fanką Twoich okien, będę podglądać
    życzę Ci jak najmniej kompromisów i jak najwięcej dobrych decyzji
    pozdrawiam z Nadmorza
    am glad

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    witam sie i ja - przylazłam za Dorką przyznam się bez bicia, tytuł mnie nie ściągnął, tylko Dorki obecność
    bardzo ładny domek. jak widzę takie okna jak na poprzedniej stronie, to mi dech zapiera......z takimi oknami to to, co bedzie w środku - znaczy np meble - są mniej istotne, same okna są tak piękne i ozdobne, że nic więcej nie trzeba...dla mnie
    Cześć Stalkerko

    Okna faktycznie są przepiękne. Chloe, jak będziesz miała czas i ochotę to napisz, jak sie ten wielki otwór bedzie robiło. Bardzo mnie to interesuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Cześć Stalkerko

    Okna faktycznie są przepiękne. Chloe, jak będziesz miała czas i ochotę to napisz, jak sie ten wielki otwór bedzie robiło. Bardzo mnie to interesuje.
    Jeszcze dokładnie nie wiem, czy uda nam się załatwić sprawę słupka, a raczej BEZ słupka. W zależności od tego, jaką firmę wybierzemy może być tak:
    [Projekt z Klasą pracowni Projekty z Wizją]



    od środka:




    albo tak:

    Wersja bardziej optymistyczna przy zmianie konstrukcji - cześć nad oknami będzie wzmocniona masą prętów lub ceowników, jeśli dobrze zrozumiałam konstruktorkę.
    a) ze słupkiem okiennym stałym (większość producentów okien na tym poprzestaje)



    b) ze słupkiem ruchomym, co przy otwieraniu narożnych HS-ów skutkuje "zniknięciem" rogu ---> taką ofertę ma Sokółka, okna tylko w opcji drewnianej i drogie ale za to piękne (pewnie rama okienna ma od góry jakieś wzmocnienia, żeby całość się nie wyginała)



    Problem w tym, że do końca nie jestem przekonana, że takie okno będzie stabilne, mimo że Sokółka zapewnia, że wszystko będzie w porządku. Już same okna przesuwne typu HS są dość problematyczne, mają niewielkie możliwości regulacji, boję się więc że jeśli coś pójdzie nie tak albo po czasie drzwi się obsuną, osiądą, czy nie wiem jeszcze co, będziemy mieli pięknego bubla. Zdaję sobie sprawę z tego, że są przecież gwarancje, serwisy itp ale chciałabym tego uniknąć. Zobaczymy, na czym stanie.
    Konstruktorka jeszcze wylicza, czy to wszystko się ładnie utrzyma.

    Dla mnie bardzo istotne są tego typu obliczenia. Sprawdzam wszystko - począwszy od styropianu, na roletach skończywszy. Pilnuję, żeby mieć cofnięte nadproża, eliminuję mostki termiczne (na ile się da)
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-02-2014 o 22:48

  6. #26

    Domyślnie

    Wcięło mi posta
    Amglad1, rozgość się

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Podziwiam Wasze wysiłki. Nie potrafiłabym na raz, a raczej chyba nie chciałabym musieć decydować się dokładnie na wszystko, nim stanąłby mój dom.
    Robimy tylko to, co ma sens. Jeśli chodzi o meble, pewnie zacznę zamawiać dopiero, jak przejdę się po domu ale jakoś mnie to załatwianie "przed" nie przeraża. Chyba z wiekiem coraz lepiej idzie mi "logistyka" - zobaczymy, czy nie polegnę, przy domu Proszę o kciuki!

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kciuki jak najbardziej trzymane!

    Jeśli chodzi o logistykę to nie ma problemu - tu raczej chodzi o przyjemność delektowania się urządzaniem, jeśli musi się podjąć tysiąc decyzji naraz, to trochę tę przyjemność umniejsza. Choć z drugiej strony dla jednych urządzanie może być przyjemnością, dla innych ma coś z elementów sado-maso.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Kciuki jak najbardziej trzymane!

    Jeśli chodzi o logistykę to nie ma problemu - tu raczej chodzi o przyjemność delektowania się urządzaniem, jeśli musi się podjąć tysiąc decyzji naraz, to trochę tę przyjemność umniejsza. Choć z drugiej strony dla jednych urządzanie może być przyjemnością, dla innych ma coś z elementów sado-maso.
    Właśnie dlatego chciałabym załatwić całą "czarną" robotę (znaczy odkurzacz, rekuperator, piec, wstępne uzgodnienia z ekipami itp.) na wczesnym etapie, żeby móc się oddać manii urządzania, bo to uwielbiam Chciałabym mieć wtedy na tyle spokojną głowę, żeby poszperać, pomacać, przespać się z tematem, bo kupowanie na gorąco jest obciążone dużym ryzykiem błędu

    No i pod koniec różne może być z weną
    Dzięki DorkaS!

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Cześć Stalkerko

    Okna faktycznie są przepiękne. Chloe, jak będziesz miała czas i ochotę to napisz, jak sie ten wielki otwór bedzie robiło. Bardzo mnie to interesuje.
    cześć Kochana,
    cóz ja poradze, że Cie lubię i za Tobą łażę??????
    am glad

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Amglad1, rozgość się[/QUOTE]

    że tak powiem - z przyjemnością się rozgoszczę w salonie z takimi oknami..............
    co do wyboru wariantów - jeden i drugi jest piękny - drugi nieco bardziej
    ale jak masz wątpliwości co do konstrukcji - chyba też bym miała w tym przypadku, to decyduj sie na pewniejszy - mniej problemów będzie później
    ja oczami wyobraźni już widze Twoj domek - i wiem, że będzie pieknie
    a gdzie budujesz ? tak z ciekawości pytam bo wścibska jestem z natury ( Dorka potwierdzi - jak nie chcesz tu ujawniać, to skrobnij na pric
    pozdrawiam
    am glad

  12. #32

    Domyślnie

    Amglad1, północ - szczegóły na priva jakby co

    Ekhhh, z tymi oknami łatwo nie będzie ale niedługo sprawa się wyjaśni

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Amglad1, północ - szczegóły na priva jakby co

    Ekhhh, z tymi oknami łatwo nie będzie ale niedługo sprawa się wyjaśni
    posłałam Ci priva
    trzymam kciuki za bezbolesne i szybkie hmmmm rozwiązanie problemu
    am glad

  14. #34

    Domyślnie

    Witam,

    no no no, zapowiada sie piekny dom.
    Jakbym kiedys miala drugi budowac to wlasnie tak by z zewnatrz wygladal.
    Bede podgladac
    Mój Dziennik Budowy i galeria

    W Dąbrówkach - Home Sweet Home

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia-goja Zobacz post
    Witam,

    no no no, zapowiada sie piekny dom.
    Jakbym kiedys miala drugi budowac to wlasnie tak by z zewnatrz wygladal.
    Bede podgladac
    Zapraszam

    Ja tez podglądam, od dawna
    --
    Nie będę pisać, gdzie mnie nie było - Wasze domy mają wpływ na moje wybory.

  16. #36

    Domyślnie

    Jak to dobrze, że wątek MagdyZZZ ożył i odświeżył inspiracje - jutro idę do projektantki i pokażę jej kilka rzeczy, mam nadzieję, że załapie, co mi się podoba.
    Dumałam wczoraj, dumałam, wypełniałam ankiety preferencji i nie mogłam określić stylu - na pewno nie nowoczesny, mimo że bardzo mi się podoba i bryła domu jak by nie było jest klasycznie-nowoczesna (tak to sobie nazwałam). Wnętrze jednak wyobrażam sobie klasyczne ale bez tej ciężkości, którą często dźwiga ten styl, trochę glamour, bo lubię błyskotki, szkło, metal. Wszystko to, czego nie potrafię nazwać, mieści się w stylu nowojorskim Nasz domek pewnie nie będzie tak śliczny, jak wnętrza Magdy, nie będzie też tak wierny stylowi classic New York ale na pewno będzie go w sobie zawierał. To jest moje brakujące ogniwo - Eureka

    Wklejam lustro i konsolkę, w których jestem zakochana - jeśli będą w sprzedaży za kilka miesięcy, na pewno po nie jadę.



    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-02-2014 o 11:59

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witaj Chloe „upolowałam” Cię u Amglad i wessało mnie.
    Wszystko pewnie dlatego, że grasowałam przed chwilą po stronie Macieja Bołtruczyka www.projektmb.pl Szukając inspiracji na wannę na łapach dla Nelli Sza znalazłam sporo innych pięknych projektów wnętrz. Wcale się nie zdziwię jeśli Tobie też się spodobają.

    Fajnie, że bierzesz pod uwagę okna drewniane. Co tu dużo mówić plastik to tylko plastik, a drewno w każdej formie jest piękne, no, i... naturalne. Okno bez narożnego słupka - R E W E L A C J A

    Zajrzyj do wątku Demon D. Warto podglądać rozwiązania i materiały – okna narożne bez słupków http://forum.muratordom.pl/showthrea...33#post6097333 Dom hiper nowoczesny, ale kapitalny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #38

    Domyślnie

    Pestko
    Dziękuję za linki, chętnie popatrzę. Lecę tylko dziecia uśpić. Dzięki!

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=pestka56;6097338]Witaj Chloe „upolowa[FONT=arial]łam” Cię u Amglad i wessało mnie.


    ha i mam ja zasługi ku potomności - za mną przyszła Pesteczka, a lepszego doradcy miec nie mogłaś
    am glad

  20. #40

    Domyślnie

    jejusiu.. okno bez słupka coś wspaniałego... u nas w pierwszym planie był słupek właśnie, ale że obawialiśmy się że nam się dom "rozjedzie" z czasem w tym miejscu to domurowaliśmy kawałek ściany no ale tak to jest jak się wymyśla takie okno w trakcie stawiania murów...
    tak więc dobrze, że myślicie o tym wszystkim na etapie projektowania - bo dzięki temu na pewno będzie wszystko dobrze wyliczone jeśli chodzi o obciążenia i będzie bosko!! ja na pewno będę podglądała
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


Strona 2 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony