dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 248
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4947
  1. #41

    Domyślnie

    [QUOTE=amglad1;6097649]
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witaj Chloe „upolowa[FONT=arial]łam” Cię u Amglad i wessało mnie.


    ha i mam ja zasługi ku potomności - za mną przyszła Pesteczka, a lepszego doradcy miec nie mogłaś
    Tym bardziej się cieszę

    lukasz69karolina Witaj
    Nie wiem, jak to wyjdzie ze słupkiem, mam tylko nadzieję, że będzie dobrze

  2. #42

    Domyślnie

    na pewno!
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam sie i ja

    piekny dom sie szykuje okna rewelacja
    i te inspiracje i styl - super
    jest na czym oko zawisic juz teraz
    bede zagladac i kibicowac, bo z pewnoscia czeka Cie wiele pracy

    powodzenia
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  4. #44

    Domyślnie

    Witaj Slonko
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-08-2013 o 07:30

  5. #45

    Domyślnie

    Umowa na prąd podpisana
    Przyłącze wody sprawdzone, jutro możemy podpisywać umowę

    Czekam na dwe wyceny od panów gazowników - jeden podał kwotę 4 tys. za doprowadzenie 70 m rury (w tym geodeta) plus 1500 za rozprowadzenie rur wewn. budynku (czyli w naszym przypadku tylko do kotłowni). Do tego dochodzi opłata do gazowni i robi się ładna sumka. No nic, tego nie unikniemy - kwestia tego, kto nam poprowadzi ten gaz..

    Po rozmowie z projektantką jestem trochę skołowana Nadal nie wiem, jaki będzie styl wnętrza, właściwie najlepiej wiem, czego nie chcę. Nie chcę postarzanych mebli, decoupage'u, tradycyjnej kuchni ani tradycyjnych łazienek. Tak więc kuchnia będzie w stylu niewiadomym, zmierzającym w stronę nowoczesności. Łazienki nowoczesne z odrobiną glamour ale tylko w dodatkach - jeśli nam się znudzi, łatwo będzie można zmienić styl. Salon będzie eklektyczny - chyba. Coraz bardziej skłaniam się ku kominkowi z portalem - nie marmurowym. Może z piaskowca?
    Czy możecie podpowiedzieć, z czego jeszcze można zrobić fajną obudowę? Nie lubię marmuru. Może trawertyn? Jak się uda, wieczorem przetrząsnę wątek kominkowy. Ciekawe, czy taki portal z piaskowca albo trawertynu to droga zabawa?
    Szukałam fajnych inspiracji, nie przeładowanych.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-02-2014 o 11:00

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chloe, a na jaką wielkość wkładu kominkowego zdecydowaliście się? Jaki masz komin? Zacznij od tego i od funkcji, którą ma kominek spełniać – czy ma tylko cieszyć oko, czy też również grzać. Poza tym jeśli miałby grzać, to jaką powierzchnię - czy tylko salon, czy może też resztę domu. W jaki sposób grzać – czy ma to być wkład powietrzny, czy ma to być tzw. ciepły kominek, czy też z DGP. Bardzo ważne jest miejsce, gdzie będzie się znajdował i ile przestrzeni masz do dyspozycji. Podobnych pytań mogę Ci zadać znacznie więcej.

    Nie zaczynaj od szukania obudowy, bo potem będzie masa problemów. Zanim projektantka coś ci zaproponuje, zrób dobry wywiad w możliwościach wkładów i warunkach, które trzeba spełnić, by wszystko pasowało. Materiały, których powinno się użyć budując obudowę też są „nie od macochy”. Vide Julianna i jej kominek. Na forum kominkowym znajdziesz jeszcze co najmniej kilka osób, które wpadły z kominkami po same uszy, bo zaufały „fachowcowi” albo zaczęły przygodę z kominkiem od niewłaściwej strony.

    Jeśli podobają Ci się portale polecam jako inspiracje http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces Tu kamienne portale są wzorowane na przepięknym rzemiośle np. z XVII wieku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17thcentury-french-A-th.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	208633 To pierwszy z brzegu przykład jest z francuskiego wapienia, czyli taki nie do końca marmur


    Jeśli chodzi o trawertyn, to jest to specyficzny kamień, ponieważ jest „dziurawy” (mam go w łazience i sama te dziury wypełniałam specjalnym materiałem). Dlatego nie każdą formę portalu można z niego zrobić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1361260259-the-medina.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	208634 Ten jest z piaskowca i można też wykonać tę formę z trawertynu.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 26-08-2013 o 15:54
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chloe, a na jaką wielkość wkładu kominkowego zdecydowaliście się? Jaki masz komin? Zacznij od tego i od funkcji, którą ma kominek spełniać – czy ma tylko cieszyć oko, czy też również grzać. Poza tym jeśli miałby grzać, to jaką powierzchnię - czy tylko salon, czy może też resztę domu. W jaki sposób grzać – czy ma to być wkład powietrzny, czy ma to być tzw. ciepły kominek, czy też z DGP. Bardzo ważne jest miejsce, gdzie będzie się znajdował i ile przestrzeni masz do dyspozycji. Podobnych pytań mogę Ci zadać znacznie więcej.
    Nie zaczynaj od szukania obudowy, bo potem będzie masa problemów. Zanim projektantka coś ci zaproponuje, zrób dobry wywiad w możliwościach wkładów i warunkach, które trzeba spełnić, by wszystko pasowało. Materiały, których powinno się użyć budując obudowę też są „nie od macochy”. Vide Julianna i jej kominek. Na forum kominkowym znajdziesz jeszcze co najmniej kilka osób, które wpadły z kominkami po same uszy, bo zaufały „fachowcowi” albo zaczęły przygodę z kominkiem od niewłaściwej strony.

    Jeśli podobają Ci się portale polecam jako inspiracje http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces Tu kamienne portale są wzorowane na przepięknym rzemiośle np. z XVII wieku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17thcentury-french-A-th.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	208633 To pierwszy z brzegu przykład jest z francuskiego wapienia, czyli taki nie do końca marmur


    Jeśli chodzi o trawertyn, to jest to specyficzny kamień, ponieważ jest „dziurawy” (mam go w łazience i sama te dziury wypełniałam specjalnym materiałem). Dlatego nie każdą formę portalu można z niego zrobić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1361260259-the-medina.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	208634 Ten jest z piaskowca i można też wykonać tę formę z trawertynu.
    Wklejam skrawek rzutu parteru

    W projekcie mam "• system kominowy Schiedel Rondo Plus 18+W, 50 x 36 cm, śr. 18 cm do kominka zamkniętego; montowany jako konstrukcja samonośna, oddzielona od elementów budynku; przewód zwieńczony płytą przykrywającą impregnowaną z wierzchu i stożkiem kominowym na pierścieniu centrującym; wysokość komina ponad dach minimum 1,0 m"
    Kominek miał być z płaszczem wodnym ale już wiem, że z tego rezygnujemy. Funkcja raczej ozdobna, dlatego nie skupiałam się na jego paramentach grzewczych. Coś mi wspominał wykonawca, że 18 powinnam zamienić na 20. Będę o tym rozmawiać z kierownikiem.

    W projekcie akurat tak jest wymyślone, że komin nie biegnie w salonie, tylko w magazynku. Mam nadzieję, że to widać? W związku z tym wydaje mi się, że wielkość kominka będzie można dobrać do wielkości pomieszczenia - nie ograniczają nas ściany, skosy itp. ale ponieważ jestem w tej materii laikiem, chyba faktycznie najpierw migiem zrobię wywiad.

    Pestko, bardzo dziękuję za cenne rady! I za linka, bardzo się przyda

    Problem w tym, że projektantka musi coś zaproponować, a ja muszę zatwierdzić, ponieważ koncepcja ma powstać teraz. Oczywiście będzie można nanosić zmiany ale coś tam niech się już dzieje. Swoją drogą wydawało mi się, że wybór portalu (oczywiście wstępny) to prosta sprawa, a tu pomyłka

    EDIT: Piękne te obudowy!!! Pestko, jeszcze raz dzięki!
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-08-2013 o 18:19

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cieszę się, że Ci się podobają te portale. Dobry kamieniarz zrobi każdy wzór jeśli otrzyma zdjęcie. Portal do kominka, o ile pamiętam robiła na zamówienie Admete. Ma więc jakieś doświadczenie i też możesz podpytać.

    To co tutaj napisałaś o parametrach i planik wklej do wątku kominkowego http://forum.muratordom.pl/showthrea...C3%B3w/page286
    Ja bym zdunów forumowych poprosiła o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Podpytaj też na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Raczej dobrze pamiętam, że nie może być to bliżej sufitu niż 11 cm. To ma znaczenie dla zabudowy wkładu.
    Eniu, Forest-Natura, Daniel SIS, Margot albo Bohusz na pewno odpowiedzą jeśli zaznaczysz, że pilne. Ostatnio wątek ciut śpi, bo zduni pracują, ale odpowiadają chociaż rzadziej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Cieszę się, że Ci się podobają te portale. Dobry kamieniarz zrobi każdy wzór jeśli otrzyma zdjęcie. Portal do kominka, o ile pamiętam robiła na zamówienie Admete. Ma więc jakieś doświadczenie i też możesz podpytać.

    To co tutaj napisałaś o parametrach i planik wklej do wątku kominkowego http://forum.muratordom.pl/showthrea...C3%B3w/page286
    Ja bym zdunów forumowych poprosiła o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Podpytaj też na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Raczej dobrze pamiętam, że nie może być to bliżej sufitu niż 11 cm. To ma znaczenie dla zabudowy wkładu.
    Eniu, Forest-Natura, Daniel SIS, Margot albo Bohusz na pewno odpowiedzą jeśli zaznaczysz, że pilne. Ostatnio wątek ciut śpi, bo zduni pracują, ale odpowiadają chociaż rzadziej.
    Serdeczne dzięki, skopiuję i podpytam

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam
    przydreptalam sobie od Amglad,

    Domek zapowiada sie bardzo ciekawie, wiec pozwol ze bede zagladac i kibicowac Wam w Waszych postepach

    p.s. Rowniez jestem z polnocy (bliskie strony naszej kolezanki Amglad)

    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Witaj Mmeliso, rozgość się -będzie mi bardzo miło

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    To ide po moj kocyk i zaraz bede

    usiadziemy tam, gdzie bedzie taras

  14. #54

    Domyślnie

    No to mamy dziennik budowy, pozwolenie też już prawomocne
    Jest i woda na działce
    Pozostaje omówić szczegóły, dlatego jutro na tapecie wykonawca.
    Muszę też zadzwonić do firmy okiennej nr 3, bo nadal nie mam wyceny

    Trzeba zmienić kilka rzeczy w projekcie (może nie tyle w projekcie, co w wykonaniu). Sama oczywiście na to nie wpadłam - po rozmowach z firmą od ogrzewania i innymi fachowcami wpisuję, co następuje:
    ~przy wylewkach chcemy zamienić **
    anhydrytowa KNAUF FE 50, gr. 8 cm na zwykłą, cementową
    analogicznie w każdym miejscu

    ~Konstruktorka właśnie usuwa nam z narożników okiennych wszystkie
    ceowniki, będzie wzmacniała, co trzeba. Najwięcej pracy będzie przy
    oknie w salonie - mam nadzieję, że uda się to - powstaje aktualnie
    jakaś konstrukcja wzmocnieniowa. Jest szansa, że słupka nie będzie
    wcale.
    ~ Nie wiem, co z kominem, napisałam do kierbuda, jak to widzi.

    ~ Schody będą drewniane na konstrukcji stalowej - wszystko już uzgodnione
    z potencjalnym wykonawcą - mamy zadzwonić, jak będą ściany, koniecznie
    przed tynkami

    ~ Rzuciłam też hasło - rów/odwodnienie -podjazd mamy długi, sporo kostki będzie przed garażem - obawiam się, że możemy mieć jezioro, więc lepiej pomyśleć o tym zawczasu. Kanalizacji deszczowej na ulicy nie ma, będzie pewnie za kilka lat, a ja nie chcę płynąć do domu łodzią
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 27-08-2013 o 20:58

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    super nowiny

    to czekam na wiesci Budowlane z palcu boju

  16. #56

    Domyślnie

    Żeby nie zapomnieć - kominki forma oszczędna, bardziej nowoczesna. Ponieważ wciąż biję się z myślami, jaki ostatecznie ten kominek będzie, załączam- tutaj nie zginą. Czas zweryfikuje, co możemy mieć.





    (Houzz)
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 28-08-2013 o 13:49

  17. #57

    Domyślnie

    Zgłosiliśmy dzisiaj w nadzorze zamiar rozpoczęcia robót - termin 9.09, choć raczej umowny
    Kierownik przejął obowiązki
    Zgłoszenie poszło również do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ponieważ działka znajduje się częściowo na skraju strefy archeo (WII)
    Nie mamy na działce stanowiska archeologicznego. Mimo że to szczere pole, na którym rosną, a raczej rosły maliny, obowiązek jest
    Co mi tam zawsze ciśnienie podniosą
    Dzwonię, że wybieram się do nich z pismem o planowanym rozpoczęciu prac, a oni mi na to, że mam wystąpić najpierw o wytyczne i trwa to miesiąc( Przecież ja już mam te wytyczne (a w nich jak byk napisane - zaopiniowane pozytywnie, zgłoszenie nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem prac). Załączyłam na wszelki wypadek, razem z Wypisem i Wyrysem z Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz zagospodarowanie działki. Zapomniałam niestety większej mapy, jutro doniosę
    Niech już wykopią tą dziurę – będę spokojniejsza.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 29-08-2013 o 14:02

  18. #58

    Domyślnie

    Podpisaliśmy umowę z wykonawcą - przewidywany termin postawienia SSO koniec grudnia 2013.
    O ile konserwator się nie odezwie, ruszamy 10.09.2013 Po zrobieniu wykopów jeszcze chwilę poczekamy z zalewaniem, jakby ktoś od zabytków jednak się zreflektował.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-02-2014 o 11:02

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chloe, SUPER. I miejsce piękne.
    A archeo się tak nie przejmuj. Mają określony czas na odpowiedź, a potem to już sobie mogą popatrzeć tylko. Ja z wykształcenia archeolożka
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chloe, SUPER. I miejsce piękne.
    A archeo się tak nie przejmuj. Mają określony czas na odpowiedź, a potem to już sobie mogą popatrzeć tylko. Ja z wykształcenia archeolożka
    Dziękuję, uwielbiam to miejsce
    Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz
    --
    Harmonogram zadań na najbliższe dni:
    ogarnąć sprawę klimy - multi-split jak mniemam (jedna jednostka plus 3 urządzenia); kotła kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania (dobrze współpracującego z podłogówką)
    zagadnienie- rekuperacja---> na szczęście coraz mniejsza niewiadoma
    odkurzacz centralny
    spotkać się z firmą od ogrzewania, klimy, reku itd i przeanalizować propozycje

    Harmonogram na najbliższy miesiąc:
    • wybrać dachówkę
    • rozejrzeć się za kominkiem a następnie dobrać go do możliwości komina
    • dowiedzieć się, co z drenażem działki
    • ustalić układ funkcjonalny kuchni i łazienek na górze---> projektantka
    • nie zwariować
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 31-08-2013 o 17:15

Strona 3 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony