dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 171
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ee.. widzę że stan surowy zamknity niebawem będziesz świętował bo lecisz jak burza.. a propos świętowania :

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Widok spod okna narożnego w kuchni. Z lewej wejście do łazienki i na klatkę schodową, , w głębi z lewej pokój/ gabinet, po prawej okno tarasowe.
    te butelki po żubrze to twoje czy ekipy? jak ekipy to wiesz że jak coś się stanie to twoją d.. będzie ścigać prokurator? nie wiem jak są zatrudnieni pracownicy w ekipie ale zwracaj uwagę na takie rzeczy bo o nieszczęśliwy wypadek łatwo i jakby co się stało to potem duże problemy mozna mieć, jak człowwiek np. ze stropu spadnie itp. u mnie przez całą budowę jedyne puszki po piwie jakie były to były moje bo szef ekipy stwierdził że on nie będzie nadstawiał tyłka jakby co a pracowników ma na etatachi robi z nimi więc miałby sam problem duży.. mój kierownik z kolei prowadzi duże budowy a u mnie po znajomości i też podobne poglądy ma.. nikomu oczywicie nie życzę wypadku ale zwróć uwagę na takie rzeczy..
    co do reszty to całkiem dobrze to wygląda.. szalunki porządne, powiązane też dobrze.. byle do przodu
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #42

    Domyślnie

    Stan surowy to jeszcze nie tak szybko, bo jeszcze drugie piętro trzeba postawić. Niestety u mnie parterówka byłaby jamnikiem , bo działka nie pozwala, a poddasza użytkowego nie chciałem. Więc budujemy piętro.

    A butelki nie moje - ekipy. Ale raczej nie wymieniają ich częściej, niż raz dziennie. Nigdy nic od nich nie czułem, chociaż jak to budowlańcy, bywają różni. Szef ekipy jest porządny chłop, trzyma ekipę w ryzach, pić nie pozwala. Jedno piwo myślę, że nic się nie stanie. Na więcej bym nie pozwolił, czy tym bardziej, jakbym widział, że pozwalają sobie na za dużo.

    A o problemach wiem, że jak coś się stanie, to są duże. Dziś szwagier wszedł na szalunek, ale kazałem mu od razu zejść, bo raz, że na dole jeszcze nie podszalowane dobrze, a dwa, że po co ryzykować? Co innego, jak oni by byli, a co innego, jak ich nie ma. Potem i oni mogli by mieć problemy większe i ja, bo niby nie zabezpieczona budowa. Ale mam nadzieje, że nic się nie stanie.

    A tak z innej beczki. Masz wentylację mechaniczną? Jeśli tak, to jakie otwory zostawiałeś w stropie? Tylko nie pamiętam,jaki masz strop, kurcze...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    drewniany więc wycinałem potem.. w lanym widziałem gdzies sposób że jak wiesz gdzie będą szły rury to wsadzić przpusty z szarej rury kanalizacyjnej 10cm.. potem nie kujesz tylko na piankę osadzisz..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #44

    Domyślnie

    14.05.2014

    Jakoś nie mogę się zebrać, żeby pisać dzień po dniu, zawsze coś przeszkodzi.

    No ale te najbardziej widoczne efekty na razie się kończą, 14 był dniem kręcenia belek, wieńca i ogólnie spokojnie było.

    Tutaj największa belka na budowie. 10 drutów fi 16 dołem i 4 górą. Na belce będzie się spierało kawał ściany od strony północnej


    Tutaj widać dokładniej zbrojenie. Belka jest spinana podwójnymi strzemionami.


    Tutaj belka połączona z inna na ścianie wschodniej, na której tez będzie spierała się górna ściana. Na środku belkę podpiera słup, więc może być węższa. I tak zbrojona jest 4x fi16 górą i 3x16 dołem


    Tutaj widać zbrojenie okna narożnego od wschodu. Dołożone 2 druty do górnego zbrojenia wieńca oraz 4 druty na samym dole zbrojenia.


    tu widok na jeszcze nie zaszalowane okno. Zbrojenie z 4 drutów w górnej części wieńca ciągnie się aż do końca tej deski po prawej. Wg mnie to przesada, bo ile ten drit tam będzie trzymał okna? Raczej zero... Ehhh, wykonawca ostrożny, ale nie wiem, czy aż tak powinien być...
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 15-05-2014 o 21:00
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  5. #45

    Domyślnie

    15.05.2014

    Aktualności z dnia 15 maja. Dziś od południa miało padać, Polska była torpedowana wizjami powodzi, politycy prześcigali się w odwiedzinach, zapewnieniach o gotowości itp. Tymczasem, przynajmniej na razie nic się szczególnego nie dzieje, a padać w moich rejonach porządnie zaczęło padać dopiero około 15.30. POrządnie znaczy na tyle, żeby się nie dało robić na stropie, ale to taki normalny deszcz, jak jesienią...

    Po prawej zazbrojona część nad garażem, po lewej dopiero ułożone druty, które prawdopodobnie jutro być może nawet nie zostaną połączone, chyba, że pogoda będzie mniej przeszkadzać


    TUtaj widok jednego ze słupów podtyrzmujących tą szeroką belkę. Ekipa ma ciekawy sprzęt do ściągania tych słupów, działa jak nitownica, ściąga druty fi 10, tyle, że ich nie ucina. Ale jak to działa, to się nie zdąrzyłem dopytać. Niemniej wygląda solidnie.


    Las słupów w garażu - widok z przodu...


    ...oraz od środka. Widać, że podciągi będa nieźle wystawać w garażu niestety...


    To zbrojenie, oraz to ze zdjęcia poniżej to zbrojenie łączące stropy oraz balkon. Część miała być z drutu fi 10, ale zrobilil z fi 12... O tym jeszcze napiszę. Całośc również do połączenia w piątek...




    Tu widok całego stropu - zdjęcie z balkonu. PO lewej widac dwie belki które mają usztywnić dodatkowo strop.


    PO tej stronie ma iść siatka z drutu fi10.


    A to przepusty na wentylację mchaniczną oraz przepust na rurę odkurzacza centralnego. Buteleczka napelniona wodą, żeby jej nie pogięło.




    Troszkę o drucie i perypetiach z nim związanych....

    W projekcie mam podane zestawienie stali oraz zrobione rysunki zbrojenia ale... tylko zbrojenia głównego... Czyli jak mam zbrojenie stropu 5mx12,5m to idzie zbrojenie z druutów fi 12 co 10 cm chyba, ale tylko w jedną stronę, to samo na garażu oraz na większości stropu na górze... Jak odbierałem projekt to w ogóle o tym nie myślałem. Przypomniał mi o tym dopiero kierownik budowy, który przeliczał zbrojenie na moją prośbę. Policzył zbrojenie rozdzielcze, powiedzmy, że zoptymalizował zbrojenie projektu, ale... nie powiedział o tym szefowi ekipy. Wg kierownika miało starczyć zbrojenie rozdzielcze fi6, wg szefa powinno być fi 10. Stanęło na fi8...
    Czyli projektant o tym zapomniał, albo nie wiem co, kierownik niby przeliczył, ale nie powiedział fachmanowi, a fachman lubi pogrubiać, bo wg niego w projekcie jest za słabo...

    Jaki tego wszystkiego efekt? Ano taki, że miałem zestawienie stali, którym mozna sobie wiecie co. Dziś musiałem pożyczyć 50 prętów fi12, ale to tylko dlatego, że nie kupiłem wczesniej odpowiedniej ilości bo.. nie było (kupowałem 31 grudnia) a teraz jak dowozili, to zapomniałem domówić. Więc pożyczyłem od gościa, który juz ma drut, ale jeszcze nie buduje. Brakło już drutu fi 8, a drutu fi 10 pewnie nie starcz na górny strop... A miało starczyć... No ale zanim przyszedłem, to ekipa już zrobiła część zbrojenia garażu z kratki fi 10...

    Próbuje pilnowac kosztów tam, gdzie można, ale niestety pierwsza budowa i człowiek wszystkiego nie wie, na co zwrócić uwagę. A wszystko i tak zaczyna się od projektu. Ja tam się nie dopilnuje, nie wie się, czego się chce czy jeszcze coś innego, to potem to się ciągnie cały czas na budowie - każde niedopatrzenie, przeoczenie, zagapienie, nie wiedzenie czego się chce... Ehhh
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #46

    Domyślnie

    Dwa dni deszczu zatrzymało prace... Najpierw w piątek ekipa nie przyjechała, bo od rana padało, ale koło 10 się rozpogodziło i w sumie mogli robić. Tyle, że strasznie wiało. A w sobotę przyjechali, 20 chłopa, do 12 miało być wszystko skończone , a potem zalewanie. Tyle, że lało gorzej, niż wczoraj... Pojechali po ponad godzinie czekania... W sumie dobrze, bo na lanie i tak bym się chyba nie zdecydował, chociaż się przejaśniło już o 9 i nie padało aż do 16. Ale za to jak lunęło to nie tylko deszczem, ale i gradem.

    W poniedziałek ma być ładnie, więc wszystko będzie skończone.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to jeszcze podpowiem taką rzecz - zrób sobie w pom. gospodarczym czy w garażu przepusty rurką 50mm na kable elektryczne czy antenowe, okap do kuchni jak wiesz gdzoe ma być.. potem w stropie bardzo niefajnie sie kuje.. najwyżej zatkasz pianką..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #48

    Domyślnie

    Dzieki za radę. Ale z tym okapem to ja nie wiem, o co biega. Myślałem, że jak mam WM, to wezme sobie tylko zamontuje pochłaniacz, a nad nim (powiedzmy w okolicach metra od niego) wyciąg WM i to wystarczy.... Tak nie będzie dobrze? Jeśli nie, to gdzie ten okap miałbym później wyciągać? Ponad dach?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    nie wolno podłaczać okapu do wentylacji, a już wykluczone jak używasz gazu czy innego paliwa które pali się ogniem..
    a pochłaniacz i wyciąg owszem, może też tak zrobię ale na wszelki wypadek mam rurkę w stropie i osobną dachówkę z kominkiem łatwiej zatkać niż wykuć..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam. Idziecie jak burza, będę podglądać

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mlpk

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-333
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja mogę się pochwalic już Helios-Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0036.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	260975em w stanie surowym zamkniętym

  12. #52

    Domyślnie

    Czesc beatagl i mplk, miło was widzieć.


    Mplk, z Twoich wpisów i zdjęć kilka razy skorzystałem. Masz rację, że bardzo mało o tym projekcie ludzie piszą, choć znalazłem kilkanaście osób, które go budują. Szkoda, że tak jest.

    Ty masz rolety nad oknami zamontowane?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mlpk

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-333
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witaj. Tak mam rolety ze skrzynkami nadstawnymi podtynkowymi. Jedyny minus tego taki, że jeśli wykonywało się nadproże z belek "elki" + potem nadstawna skrzynka roletowa, od środka robi się duże wysokie nadproże o wytynkowaniu. Oczywiście kwestia to gustu. Ja bym dzisiaj zrobił to inaczej, wieniec nad oknami lekutko bym obniżył i stanowiłoby to wieniec z delikatnym nadprożem, tak aby wykonać wyższe okno.

    A coodgapiłeś odemnie?

    Jeden pan wysłał mi zdjęcia wykonczonego środka, już mieszka w Heliosie i wyszło to bardzo ładnie.

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Czesc beatagl i mplk, miło was widzieć.


    Mplk, z Twoich wpisów i zdjęć kilka razy skorzystałem. Masz rację, że bardzo mało o tym projekcie ludzie piszą, choć znalazłem kilkanaście osób, które go budują. Szkoda, że tak jest.

    Ty masz rolety nad oknami zamontowane?

  14. #54

    Domyślnie

    Nie, nie zgapiłem Nie mam rolet, ale długo się nad tym zastanawiałem, czy nie zrobić rolet. Jednak kwestia ekonomiczna przeważyła - rolety to drugie okna, tzn kosztują tyle samo, co te okna... Założę rolety wewnętrzne, albo zobaczę, ile trzeba by dać za markizy, bo też widziałem takie , tylko ceny nie rozeznawałem.

    teraz mieszkam w pokoju od południa. Zeszłego lata były upały i waliło słońce oknem niemiłosiernie. Przez kilka dni temperatura w okolicach 22 stopni była stabilna - ale nie otwieraliśmy okna przez te dni. Nie było też jednak zasłonięte czy coś. Jeden dzień zapomnieliśmy zamknąć okno po nocy i temp. wzrosła do 24. Potem dwa dni znów zamykaliśmy okno i było stabilnie. Kolejny dzień otwarte okno i 26-27 stopni. I tyle się utrzymywało przez upały aż w końcu na dworze się ochłodziło a w domu temp spadała kilka dni, a do akceptowalnej dla mnie max 22 spadało ponad tydzień. Z tego wszystkiego właśnie dało mi do myślenia to, że gorące powietrze z dworu jest bardziej "szkodliwe" dla temperatury domowej niż nie zasłonięte okna... Gdybym miał kasy więcej, pewnie bym rolety zrobił właśnie w takiej wersji podtynkowej. Ale na razie daję spokój, Może kiedyś..


    Strop zalany, "kisi się" pod folią, tylko nie mam czasu wrzucić zdjęć...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  15. #55

    Domyślnie

    ZBROJENIE


    Przesortowałem zdjęcia, których było co nie miara. Wrzucę teraz je tutaj, może komuś się przydadzą. Może ktoś tak jak ja nie widział do tej pory zbrojenia? hehe, bo w sumie widziałem tylko kilka, ale to wszystko to było zbrojenie kratka z drutu i tyle.

    Zbrojenie balkonu wraz z zostawionymi przepustami w pokojach - może się przydadzą.




    Zbrojenie belek, a w zasadzie łączenie stropów górnym zbrojeniem





    Zbrojenie niektórych brzegów budynku oraz rogów














    schody.


    Tu zbrojenie na samej górze schodów. Druty dołem, z boku i górom... Wykonawca chyba troche przesadza...


    Nadciąg nad wykuszem


    Kilka rzutów ogólnych
















    Jest jeszcze jeden powód dla którego to wrzucam - może ktoś zerknie fachowym okiem i powie, czy zbrojenie jest ok? Wykonawca zastosował się do projektu, ale nie ze wszystkim. Ma tendencje do przegrubiania. W projekcie miałem sporo tego zbrojenia górom, ale jak górom, to nie dołem. U mnie jest i górom i dołem. Wykonawca też pogrubiał niektóre druty, ale stosował je rzadziej... Ogólnie poszło więcej zbrojenia, niz powinno, bo projekt np zakładał zbrojenie fi 12 drutem 5 m, a rozdzielcze fi 6, a wykonawca dawał fi 8, a chciał fi 10 (o czym już pisałem.. Czy potrzeba az tak grubo?

    Chociaż jak zacząłem wciągać mokre cegły silikatowe na działówki, to stwierdziłem, że jednak strop będzie miał co dźwigać. Ale i tak nadal jakos nie jestem przekonany, czy aby nie za grubo w niektórych miejscach....
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 22-05-2014 o 10:13
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  16. #56

    Domyślnie

    20.05.2014 Zalewanie I stropu


    W piątek i sobotę pogoda nie pozwoliła skończyć wszystkiego, żeby zalać strop. Może to i dobrze, bo po lukach w opadach przychodziły jeszcze większe opady, co dla stropu świeżo zalanego dobre by nie było. No ale udało się w poniedziałek. Zdjęciorelacja

    Zalewanie zaczęło się od zapełniania betonem podciągów, belek nadproży, czyli miejsc, których nie widać, a w których utonęło kilkanaście metrów betonu.


    Od razu za rurom szedł wibrator i wibrował beton w szczelinach




    Zalewanie schodów


    Gdy już betonu było wystarczająco dużo, zaczęło się jego wibrowanie na powierzchni. Jednocześnie beton był tez wygładzany. Tam gdzie się nie dało, było to robione pacami


    Po przyjechaniu betonu w ilości 2x 9m3 +7m3 pozostało do zalania taki oto kawałek. Domówiiśmy 4,5 m3 betonu.


    A tak prezentuje się już zalany i troszkę przyschnięty strop.




    Z zamówionych dodatkowo 4,5m3 betonu zostało jakieś 0,2 m3, które znów ni emiałem gdzie wykorzystać... Poszło w utwardzenie wyjazdu u teścia na podwórku, bo rwąca po każdej ulewie woda wybiera między kamieniami rowy. A mogłem sobie coś przygotować kurcze...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  17. #57

    Domyślnie

    Podlewanie betonu i sprzątanie dołu


    Jako że nie udało nam się do tej pory przeprowadzić wody, beton był podlewany z beczki stojącej koło domu, w której dowoziliśmy wodę. Znalazło się jednak kilka folii poszklarniowej (x letniej, ale przetartej tylko w części szczytowej, czyli po środku), która przykryłem stropy, wcześniej je polewając. Patent sie sprawdził. We wtorek nie było jeszcze bardzo gorąco, w dodatku folia miała luki po bokach, była trochę źle rozłozona i podwiewał ją wiatr. Wieczorem to poprawiłem, rano popodlewałem miejsca, gdzie były dziurki, a w środe po południu strop bez podlewania wyglądał tak



    Czyli wychodziła z niego woda, ale zostawała na folii. Widać jak folia jest przyklejona do stropu. Dzięki temu ja się nie nachodziłem, a strop ma cały czas mokro. Chyba wszystko bedzie ok,


    Niestety zdarzyło się tez kilka rzeczy przy tym zalewaniu. Wypchnęło nieźle jednego słupa, który jeszcze w trakcie zalewania został lepiej zabezpieczony. Ekipa musiała jednak przyjechać rano, rozebrać szalunek i ściąć nadmiar betonu, bo inaczej byłoby tam z 5 cm wybrzuszenie. Nie mam zdjęć niestety.

    To samo zrobiło się też w innym miejscu, mianowicie przy drzwiach wejściowych. Jest tam postawiona ścianka, która z jednej strony ma drzwi, a zdrugiej strony potężnego słupa dźwigającego ciężar belki północnej nad garażem. tam niestety tez od strony garażu zostały wybrzuszone (nie odepchnięte całkiem) deski gdzieś w połowie słupa, ale co gorsza, odecpchnęło też dego słupka (szerokiego na 1,5 cegły) w stronę drzwi. Widać na zdjęciu jak poszerzyła się spoina , oderwała zaprawa klejowa... Słupy były lane razem z betonem na strop, a drzwi nie były zaklinowane. Wykonawca zapomniał.


    Tu widać jak 3 cegła od dołu górom się odspoiła. Lepiej widac to jak się przy tym stanie, ale między cegłami od frontu jest jakieś 8 mm szczeliny....


    Nie podoba mi się to, trzeba będzie też tego słupa ściąć i ew może być też konieczność wyregulowania szerokości dziury na drzwi... Wykonawca będzie się o to musial postarać..

    Posprzątałem garaż i wiatrolapo-salono-jadalnio-kuchnie

    Było tak :


    jest tak


    Dużo milej się chodzi po tak posprzątanym pomieszczeniu niz po takim, jak zostawiła ekipa.

    BTW, jak długo trzeba podlewać strop, albo trzymać go pod folią?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    widoki masz super

    a strop.. jak się nie spieszy to potrzymaj z tydzień, dzisiaj gorąco więc trzeba obserwować czy nie wysycha, ale powinno być ok, pierwsze 2-3 doby są najważniejsze..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 22-05-2014 o 11:36
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #59

    Domyślnie

    E, mogło by być lepiej. Gdyby tylko działka w innym miejscu nie była tak wąska, to byłoby duuużo wyżej i dużo fajnie byłoby widać. Dodatkowo przy cichszej drodze dużo spokojniej. No ale 16 m szerokości to żadna szerokość. Nie jest źle tutaj, gidze jest teraz budowa, ale mogłoby byc lepiej. Może tak będzie, jak będzie ogród?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  20. #60

    Domyślnie

    Odświeżam dziennik. W połowie przyszłego tygodnia mamy zacząć budować piętro. Mogłoby być wcześniej, ale wykonawca coś musi skończyć...

    Zastanawiam się, czy kupić silikatu połówkowego 1/2 NP 24? Wcześniej wykonawca do naroży używał zwykłej dwunastki działowej z zamkami po obu stronach wąskich. 1/2 NP 24 ma zamki po szerokich stronach, dlatego ładnie się zapina za pełny silikat. Tyle, że to produkt żadko stosowany i drogi (u mnie w okolicy sprzedawcy golą więcej, niż za pełną 24 N) . A może kupić zwykłej połówkowej bez zamków? I tak chyba będzie lepsza, niż ta z zamkami po złej stronie...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony