dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiński

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zagłębie
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    3

    Domyślnie Drewniany domek fiński - remont i przebudowa.

    Witam.
    Chciałem zaprezentować dokumentację, głownie fotograficzną z przebiegu prac nad remontem domku fińskiego. Sam budynek ma 60 lat i jest w bardzo dobrej kondycji, dach jest nowy i w zasadzie to tyle. Ma powierzchnie około 80 m2 i jest w całości podpiwniczony. Wszystkie stropy są drewniane, fundamentu brak, stoi na kamieniach, na których jest mur z cegły. Cała reszta jest do roboty, ale myślę, że do przyszłego roku się wyrobię. Wszystko robię sam z pomocą ojca, także tempo zawrotne nie jest ale myślę, że finalnie wszystko będzie tak jak sobie z żoną wymarzyliśmy. Ma być przytulnie i.... biało Resztę będę komentował na bieżąco. Zapraszam.

    Na początek zdjęcie poglądowe, niestety tylko jedno mam całości póki co. W zasadzie wszelkie prace remontowe zacząłem w czerwcu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9328.jpg
Wyświetleń:	1213
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	208994

    Jak wcześniej pisałem, dach zostaje, okna będą w innym miejscu, elewacja dopiero w przyszłym roku.

    Teraz pare zdjęć wnętrza:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9406.jpg
Wyświetleń:	1263
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	208995 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9413.jpg
Wyświetleń:	949
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	208997 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9414.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	208998 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9420.jpg
Wyświetleń:	957
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	208999

    I w zasadzie wszelkie prace remontowe zacząłem w czerwcu. Póki co jest już sporo zrobione wewnątrz jak i, jako że sprzyja aura, zająłem się izolacją ścin, które są w ziemii.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiński

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zagłębie
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zacząłem od usunięcia wszystkiego co zbędne. Wszystkie tapety zostały zerwane, ściany oczyszczone z różnych gwoździ i innych pozostałości. Ilość warstw farby uzbieranych przez te parędziesiąt lat była imponująca

















    Dalej zająłem się picami. były bardzo klimatyczne, ale niestety musiały zostać usunięte. Ogrzewanie jakie zastosuje to kocioł gazowy, plus kominek na drewno.





    No i zaczeły się prace właściwe. Zerwałem deski podłogowe i oczom mym ukazały się resztki ocieplenia no i sporo domków dla gryzoni. Wszystko zostało usunięte, dokładnie odkurzone, wszystkie poprzeczne deseczki na nowo przełożone i uzupełnione. Wreszcie na to naniosłem impregnat owado i grzybobójczy. Po wyschnięciu wypełniłem przetrzeń pomiędzy legarami wełną mineralną 150mm, a nastepnie na to położona folia paroprzepuszczalna. Na tak przygotowany spód zostały pomontowane płyty MFP 22 mm.









    Z wszystkich belek, które tam były jedynie 2 sztuki wymagały wymiany, co też uczyniłem. Reszta niesamowicie zdrowa i o dziwo wszystkie zachowywały poziom.
    Ostatnio edytowane przez fiński ; 28-08-2013 o 19:17

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiński

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zagłębie
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tutaj już efekt po impregnacji i w trakcie ocieplenia.











    Płyty osadzone:









    Po tych pracach przeniosłem się na zewnątrz, bo trzeba było wykorzystać pogodę, oraz działające za płotem maszyny typu koparko-ładowarki

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Piaski czy Grodziec ?
    Witam się , będę zaglądać !

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moja

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    takie domki są super, tutaj [SPAM] widziałam bardzo ładne projekty, trzeba przyznać, że takie rozwiązanie kusi, bo można mieć piękny domek w krótkim czasie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-03-2021 o 01:10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiński Zobacz post
    Witam.
    Chciałem zaprezentować dokumentację, głownie fotograficzną z przebiegu prac nad remontem domku fińskiego. Sam budynek ma 60 lat i jest w bardzo dobrej kondycji, dach jest nowy i w zasadzie to tyle. Ma powierzchnie około 80 m2 i jest w całości podpiwniczony. Wszystkie stropy są drewniane, fundamentu brak, stoi na kamieniach, na których jest mur z cegły. i.
    Wiem ze złota łopata dla mnie bo temat sprzed alt, ale stoją przed przedostatnim etapem remontu.
    Zrobione już mam:

    - Ocieplenie dachu i nowy dach zrobione pięć czy szesć lat temu. Wełna mineralna, nowa membrana, blachodachówka zamiast onduliny
    - Ocieplenie i nowa elewacja ścian robione w zeszłym roku. Kratownica, wełna dwuwarstwow0, membrana, szczelina, drewniana elewazacja

    Domek teraz wygląda tak :



    Zostało mi do zrobienia:
    - cieplenie fundamentów i tutaj szukam informacji jak te fundamenty są skonstruowane, a google milczy w tym temacie.

    "wydaje mi się" że te domy stoją bez ławy fundamentowej - jeszcze tak głeboko wokół domu nie miałem potrzeby kopać. Jak w takim przypadku zrobić hydroizolację? Przemalować tylko ściany fundamentowe na całej wysokości. Czy też kleić jakąś folię od samego dołu, tak żeby ją wywinąć w kierunku na zewnątrz?

    Na razie plan mam taki:
    - Przemalowanie całych ścian od góry do dołu impregnatem
    - Przyklejenie styropianu do głębokości 110cm ( 1 i 1/3 arkusza)
    - Tynk+ siatka
    - W gruncie folia kubełkowa (rośliny) pionowo na głębokość 10cm więcej niż styropian.
    - W częsci naziemnej naklejana cięta cegła.

    I teraz: byłbym wdzięczny za każdą radę odnośnie ocieplania takiego domku. Najlepiej od praktyków.

    Już przy robieniu ścian przekonałem się ze google wprawdzie pokazjuje sto wyników wyszukiwania, ale jedna trzecia odpowiedzi zaprzecza drugiej jednej trzeciej. A z pozostałych większosć to albo clickbait albo reklama. Jak się trafi jeden na sto wyników rzetelna odpowiedź to i tak jest sukces.
    Ostatnio edytowane przez marcel_S ; 09-03-2021 o 15:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony