dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka tapeta pasuje do tej sypialni? Podpowiedzcie, proszę!

    W mojej małżeńskiej sypialni (o zamierzonym efekcie "paryskiego buduaru") nad łóżkiem stojącym przy ścianie kolankowej chciałabym nakleić tapetę. Nie mam jednak pojęcia, co tu będzie pasować, biorąc pod uwagę, że:

    - łóżko proste, kolor ciemny brąz, takież stoliki nocne i inne meble
    - lampki nocne upolowane na Westwingu mają ceramiczne złociste podstawy i jedwabne brązowe klosze
    - lampa górna upolowana na starociach - kolor złota i kryształki
    - uchwyty mebli - kryształki
    - generalnie kolorystyka - brąz (ze złocistymi dodatkami) + śliwka (śliwkowa narzuta, poduszki, flakoniki retro na toaletce itp.)
    - nad łóżkiem niestety jest okno...

    Czy tu w ogóle pasuje tapeta? Może gładka, żeby nie przesadzić z motywami? Czy ktoś potrafi to sobie wyobrazić? - bo niestety całość jeszcze nie istnieje i jest jedynie w mojej wyobraźni...
    Ostatnio edytowane przez konikpolski ; 30-08-2013 o 11:50

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz mi powiedzieć, co w tych elementach, które wymieniłeś jest "paryskiego"?
    Cegły solne to raczej podchodzi pod styl rustykalny, ewentualnie szeroko pojęte "eko".

    Styl francuski jest bardzo jasny, pastelowy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-08-2013 o 13:49

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    możesz mi powiedzieć, co w tych elementach, które wymieniłeś jest "paryskiego"?
    Cegły solne to raczej podchodzi pod styl rustykalny, ewentualnie szeroko pojęte "eko".

    Styl francuski jest bardzo jasny, pastelowy
    Zgadza się, styl francuski jest pastelowy, aczkolwiek same meble równie często bywają w tym stylu białe jak i ciemnobrązowe. Ja białych mebli nie chcę, ale za to ściany i inne dodatki mają być jasne (może lekki beż lub ciepły popiel) bądź jasno śliwkowe (ten kolor również pasuje do stylu francuskiego). Pisząc "styl francuskiego buduaru" mam na myśli raczej przytulność, miękkość, łagodne kształty - stąd np. proste meble, nie nowoczesne i nie "kanciaste", stąd przyjemne drobiazgi nabywane na targu staroci, jak lampa czy np. stare lustro...
    Do francuskiegu buduaru pasowałaby wzorzysta tapeta, ale czy do "mojego francuskiego buduaru" pasuje? Stąd prośba o Wasze zdanie na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez konikpolski ; 30-08-2013 o 11:51

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ponieważ to jest twoje wyobrażenie na temat "paryskiego" buduaru, trudno doradzić. Masz i cegly solne i proste ciemne meble i kryształki i złocenia. A teraz do wszystkiego tapetę?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Aleksandryta - tak, znam, dziękuję.

    Elfir - no cóż, jak powiedział kiedyś pewien mądry człowiek "De gustibus non est disputandum", niekoniecznie musi nam się podobać to samo, a że w Paryżu i w innych rejonach Francji mieszkałam jakiś czas - wiem o czym piszę i co planuję... Ale cóż, dziękuję, że się wypowiedziałaś - Twoja krytyka nieraz jest ostra (śledzę forum od dawna), ale daje do myślenia. W pewien sposób odpowiedziałaś mi zresztą na moje pytanie - z pewnością wzorzysta tapeta nie miałaby tu racji bytu, zresztą też tak myślałam. Może kiedy moja sypialnia już powstanie, pokażę na forum jakieś zdjęcie i wtedy ocenisz pomysł jeszcze raz, jeśli zechcesz.

    Miłego dnia.

  7. #7

    Domyślnie

    na topie ostatnio jest też styl skandynawski czyli głównie jasne barwy z szarymi elementami, właśnie planuję stworzyć taką aranżację w swojej sypiali

  8. #8

    Domyślnie

    ja chce zamówić do sypialni fototapetę z widokiem na morze myślę, że to doda uroku
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #9

    Domyślnie

    A może po prostu las?

    reklama na FM jest płatna
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 02-07-2021 o 14:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony