dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coolar

Kod pocztowy
    32-709

Domyślnie Wentylacja - projekt małopolska

Witam,
    jestem nowym na forum dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość.
    Jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego (stan surowy).
    1. Czy na tym etapie jest możliwa instalacja wentylacji mechanicznej? Czy jest to już za późno? Czy kanały wentylacyjne powinny być umieszczone w ścianach nośnych? Zaznaczam, że nie mam żadnych wylewek i tynków porobionych.
    2. Chciałem zapytać, czy możecie polecić mi jakąś firmę zajmującą się wentylacją mechaniczną w okolicach małopolski. Jeśli jest jeszcze taka możliwość to chciałbym zapytać o projekt i o cene takiego przedsięwzięcia.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
    Kamil

Banned
    Tomasz Brzęczkowski

Kod pocztowy
    00-716

Domyślnie

Tak naprawdę, to najwięcej wentylacji robi się w domach zamieszkałych. Dopiero wtedy, sporo osób dowiaduje się, czego brakowało w "projekcie" .

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

Kod pocztowy
    32-500

Domyślnie

Mam inne doświadczenia, 99% instalacji robię właśnie w domach w stanie surowym lub projektowanym. W domach istniejących unikam robót, ponieważ robi się bardzo trudno, koszty wysokie, a zwykle ze względów konstrukcyjnych nie da się wykonać instalacji idealnie, trzeba iść na różne kompromisy, które obniżają parametry instalacji.
    Najlepiej już na etapie projektu skonsultować się z firmą od montażu wentylacji, aby wykonać projekt, zaplanować miejsce na szacht, zostawić potrzebne otwory w płycie itp.
    Koszt zależy od wielkości domu i skomplikowania instalacji, ale wynosi nieco tylko więcej niż koszt budowy kominów WG i ich obróbki na dachu (choć ten etap u Ciebie jest już pewnie zakończony...)

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coolar

Kod pocztowy
    32-709

Domyślnie

Zgadza się, kominy już stoją. Po prostu trochę za późno zacząłem się interesować WM. Nie mam jeszcze tynków i wylewek dlatego myślę. że jeszcze na tym etapie dałoby się co nieco poukrywać.
    Ponawiam pytanie: czy moglibyście mi polecić jakąś firmę która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem WM? Najlepiej z okolic Krakowa
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RobertS44

Kod pocztowy
    31-617

Domyślnie

Najlepsza hurtownia do wentylacji "ANG Wentylacja" z Modlnicy koło Krakowa. Konkurencyjne ceny i dobrej jakości urządzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia