dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pioga

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!!
    Mam jedno ale bardzo nurtujace mnie pytanie!!
    Mam zamiar wymienic w moim mieszkaniu okna na PCV - niestety nie wiem (a moze raczej nie potrafie wybrac z gaszczu ofert) producenta, ktorego okna bylyby najlepsze (tzn. najtrwalsze).
    Wachalem sie nad firma M&S ale nikt ze znajomych nie potrafil mi udzielic informacji na temat tego producenta.
    Prosze o pomoc w wyborze!!

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pioga dnia 2002-07-09 14:47 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pioga dnia 2002-07-09 14:49 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też kiedyś byłem zdecydowany na okna PCV, nawet teściowej się narażałem tym stwierdzeniem, ale wyewoluowałem na drewniane.
    Pozdrawiam
    Finiszant

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli szukasz naprawde dobrych i trwalych okien - to bezwzglednie drewniane firmy STOLMAKO z Poniatowej k/Lublina. Rewelacja. Mam. Sprawdzilam. Renata Gołąbek
    STOLMAKO tel. 0-600.985.683

  4. #4

    Domyślnie

    okna drewniane są z pewnościa zdrowsze i efektowniejsze, ale mają jedną poważną wadę - CENA!!! Cena przyzwoitych okien drewnianych jest prawie 2 razy wyższa od ceny plastików. Na całym domu - ok. 10 okien - różnica może wynieść łądnych parę tysiecy. Ja ze względów finansowych napewno założę plastiki, ale gdybym miał zbędnych parętysiączków to na pewno wybrałbym drewno

  5. #5

    Domyślnie

    Kolego Arku nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    Należy porównywac rzeczy porównywalne.
    Porównanie tanich okien PVC i dobrych (czyt. drogich) z drewna jest bezzasadne.
    Jeżeli porównasz przyzwoity i ciepły profil PVC i okna drewniane ze średniej półki cenowej to wyjdzie to samo.
    Osobiście otrzymałem ofertę na moje okna od firmy Thermoplast uchodzącej za jedną z lepszych a rynku i Gebauera (podobnie) wcale ten drugi nie był droższy.
    Okna z szyba P4 i okuciami antywłamaniowymi WK-2.
    Mam też kilka innych ofert od firm sprzedających okna drewniane, gdyz takimi jestem zainteresowany. Są to oferty droższe i tańsze w stosunku do wynienionej firmy, ale zapytania ofertowe wysłałem tylko do firm dobrze znanych na rynku. Nie ma sensu kupowanie okien w firmie nieznanego pochodzeni. Cóż warta jest w tym przypadku gwarancja pięcioletnia jak po dwóch latach nie będzie u kogo składać reklamacji.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    porównanie - z tego co sobie przypominam okno 146x142 z krakowskiego oknoplastu ok 600 zł (szyba 1.1) a okno drewniane z Urzędowskiego ok 1000 zł.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    no właśnie, czy ktoś kto już ma ten wybór za sobą, mógłby wymienić kilka "stabilnych" firm oferujących okna drewniane z tej średniej półki - bo w gąszczu firm wszelakich ciężko się łowi...
    mi się też marzą drewniane, ale póki co analizujemy PeCeVałki, bo znów ta KASA

  8. #8

    Domyślnie

    Yemiołka,
    co dla Cien=bie jest ze średiej półki.
    Moje oferty na cały dom opiewają na kwoty od 20 do 28 tys zł.
    Zapytania ofertowe wysyłałem do firm, których okna widziałem, czyli dokonałem przede wszystkim akceptacji ich wyglądu i jakości zweryfikowanej na tyle na ile pozwala to obejrzenie wystawy.
    Podstawą zapytania były okna Meranti lazur, szyba P4 i okucia antywyważeniowe WK-2.
    Pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-11 13:02, krzysztofh wrote:
    Yemiołka,
    co dla Ciebie jest ze średiej półki.
    my potrzebujemy 10 okien [na razie nie kupujemy dachowych, bo nie wykanczamy góry].

    > 146,5 / 143,5 cm szt. 3
    > 116,5 / 143,5 cm szt. 1
    > 100,0 / 143,5 cm szt. 2 /nietypowe/
    > 56,0 / 83,5 cm szt. 2
    > 86,5 / 113,5 cm szt. 2

    za takie okna z PCV będziemy musieli zapłacić 5500-7000 zł [wariant najdroższy - brązowe ze szprosami]
    to jest ta moja średnia półka.
    lub b. niska, zależy jak spojrzeć

  10. #10

    Domyślnie

    Za ten zestaw okien w wersji meranti lazur (kolor dowolny z oferowanego zestawu) zapłacisz ok. 6100 bez upustu, który jak sądzę można wynegocjować. Okna sosnowe będą tańsze. Jeżeli jesteś zainteresowana podam Ci na priva firmę.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-11 15:45, krzysztofh wrote:
    Jeżeli jesteś zainteresowana podam Ci na priva firmę.
    jasne, proszę o info!

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też poproszę!!

  13. #13

    Domyślnie

    Witam- czy upust cenowy 13% w stosunku do cennika do Urzędowskiego to dużo..? Proszę również krzysztofah o namiar na firmę.Dzięki

  14. #14

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że dotarły do Was infromacje.

  15. #15

    Domyślnie

    Pani Renata widocznie ma jakiś układ w firmie STOLMAKO, albo okna są naprawdę takie drogie - ja za 4 okna balkonowe 1450x2350, 3 okna 1500x1500, 1 okno 1800x1500, dwa 600x600, dwa 860x600, z szybą P4, okuciami antywł, szprosami i okiennicami do 4 okien dostałem oferte na ponad 37.000, to dużo - czy mało - sami odpowiedzcie

  16. #16

    Domyślnie

    Wybór masz taki, że im dłużej będziesz się zastanawiał tym bardziej będziesz zdezorientowany. Producentów okien z PVC, drewna i aluminium jest kilka tysięcy. Decyzja powinna być szybka. Cenowo też będą znaczne różnice czsasami o 100%.
    Mogę tylko tyle powiedzieć, że okna firmy M&S ze Słupska są całkiem dobre i mają rozsądną cenę. Wybierz VEKA TOPLINE.
    Jeśli mają to być okna z PVC kolorowe to masz taki wybór {VEKA REHAU, SCHUCO, KOMMERLING, GEALAN, TROCAL) inne systemy nie są sprawdzone a mogę tylko tyle powiedzieć, że każdy z systemów okien kolorowych zachowuje się inaczej i jest inaczej podatny na nagrzewanie od promieniowania słonecznego - szczegóły w moim artykule w miesięczniku Materiały Budowlane - ostatnim.
    VEKA TOPLINE należy do górnej półki.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Krzysztofh - prosze podaj namiar na te firme od drewnianych okien

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A tak przy okazji.

    Dlaczego okna drewniane są lepsze od plastikowych ?

    Jasiu

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    o oknach patrz rowniez na forum sondaze- okna drewniane czy plastikowe?

  20. #20

    Domyślnie

    Brawo Jasiu!
    Trzeba obalać te mity. Okna drewniane są ładniejsze, droższe, krótko mówiąc bardziej ekskluzywne i to tyle. Przy dzisiejszej technologii produkcji profili jedne i drugie są tak samo dobre (bezpieczne, zrdowe, czy co tam chcecie), pod warunkiem, że zostały dobrze wykonane (dobry profil, okucia i dobra szyba, solidne wykonanie). Reszta zależy już od użytkownika. Przeciętny Polak (tu: oszczędny tam, gdzie nie trzeba) ma dokładnie taką samą okazję np. zagrzybić sobie chatkę, mając okna drewniane jak i plastikowe. Przy tak szczelnych oknach (i niestety często źle działającej wentylacji), trzeba kupować okna z nawiewnikami lub CAŁY CZAS (pomijając czas tornad i huraganów) zostawiać okna razszczelnione!!! A więc ostatecznie to tylko kwestia upodobań i zasobności portfela.
    Ja zdecyduję się prawdopodobnie na drewnianego Gebauera (bo ładne), z nieco tańszej (?) półki polecam Tras (zarówno plastik jak i drewno), ładne i sprawdzone przez wielu moich znajomych.
    A co do niektórych polskich, znanych i REKLAMOWANYCH producentów (nie będę wymieniać nazw), to na Budmie włos mi się na głowie jeżył, jakie buble wystawiali!
    Pozdrawiam
    Magda

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony