dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    A co powiecie na temat okien firmy "Welet" . Czy ktoś ma takie u siebie w domu ?

  2. #42

    Domyślnie

    Znam następujące przypadki.
    Przypadki dwa - jakość okien w dwu przypadkach bez zarzutu natomiast montaż, przez ich autoryzowane ekipy, pozostawiał wiele do życzenia - tragiczny. W jednym przypadku montaż polegał na zapchaniu dziur wokół okien papierem i luźnym styropianem. W drugim drzwi się nie otwierały [zamontowane za nisko] i trzeba było zdejmować klepki podłogi i je heblować do połowy grubości.
    Przypadek trzeci - zmatowiał lakier i sczerniało drewno bo drewno było polakierowane wilgotne. Ponadto było zarobaczone - owady.
    Najbardziej smutny i porażający był sposób potraktowania tych trzech nabywców. Pomimo oczywistych wad jakości i wad montażu okien nie uznali ich roszczeń i jeden z odbiorców procesuje się do dzisiaj.
    Umowy są tak konstruowane, że mają haczyki - fabryka za nic nie odpowiada.
    Przyjaciołom i znajomym ich nie polecam - właśnie za skandaliczne traktowanie odbiorców [może okna mają świetne].

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benek

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    On 2002-08-02 09:06, plonskij wrote:
    Bez komentarza - to jak walka z wiatrakami.
    [nie było przypadku zatrucia czy zgonu z powodu palących się okien z PVC, czy rozkładających od podwyższonych temperatur - nie mąć więc ludziom w głowach bo ktoś jescze naiwny uwierzy]
    Odsyłam do literatury fachowej w branży chemicznej.
    Z drewna, przy niepełnym spalaniu, wydziela się tlenek węgla - gaz nieszkodliwy, aromat dla płuc.
    Jeżeli plonskij pisze to poważnie, to coś chyba ostatnie upały lekko zaszkodziły naszemu "GURU" od spraw okien, albo nie tę fachową literaturę czytał. Tlenek węgla (CO) jest gazem bardzo trującym w przeciwieństwie do dwutlenku węgla (CO2), który, po nasyceniu nim wody, raczej nieszkodliwie może uderzać do głowy.Polecam ten środek na obecne upały. pozdrawiam wszystkich

  4. #44

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Benek...eh.....

  6. #46

    Domyślnie

    Benek - to był żart a ty tak poważnie.
    Bimer - chemia na otacza, jemy ją, śpimy w niej, chodzimy i tak dalej - tak wię słuszna jest Twoja uwaga o "szkodliwości" okien z PVC [Bajki].
    Wszystkie okna z PVC są z komorami zamkniętymi, nie ma też znaczenia skąd pochodzą ani jaki jest ich producent [duży i mały]. Mieszanki stosowane do wytłaczania profili mają praktycznie jednakowy skład - niezależnie od systemu.
    Profile tłoczą tłocznie i nie produkują ich producenci okien.
    Przypominam, że w drewwnie są impregnaty grzybo- i owadobójcze, kleje i lakiery - to też chemia.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Plastik w domach jednorodzinnych to nieporozumienie.
    Zastanów się dobrze. Okna są na wiele lat.
    Miełem ten sam dylemat, wybrałem drewniane, codzienne rano wstaję i cieszę się ze swojego wyboru, mimo większych kosztów
    ( nie są wiele większe od dobrego PVC ).
    Dzisiaj okna drewniane to nie to samo co wiele lat temu.

  8. #48

    Domyślnie

    Czy ktos może coś powiedzieć o oknach firmy DFB Dresdner Fensterbaum Polska i firmie Magamix z Łomianek?
    Oraz o firmie Thermoplast?Czy ktoś ma te okna i jaki rabat wytargował?
    Warto realizować marzenia...

  9. #49

    Domyślnie

    ann - podajesz trzy bardzo różne firmy [wielkość produkcji, sytem, czas produkcji].
    THERMOPLAST najbardziej z nich doświadczony, produkują wyłącznie w Libiążu - mają cztery swoje systemy - najnowszy BARON - pięciokomorowy. Górna półka. Mają certyfikaty ITB.
    DRESDNER Fensterbau - produkowali w systemie KOMMERLING - teraz nie wiem. Nie mają certyfikatu.
    Ta trzecia - zupełnie nie znam. Może być krzak.
    Różnice cenowe i upusty mogą być znaczne i różniące się.
    Z tych trzech do wyboru masz - tak wychodzi - THERMOPLAST.
    Jeśli chodzi o Łomianki to masz tam MARK-BUD z systemem SCHUCO - jeden z ładniejszych systemów. Mają certyfikat.
    Jeśli chodzi o Warszawę - to masz tutaj zawrót głowy i conajmniej 300 firm do wyboru. Najwięcej na Bartyckiej.
    Najlepiej zrób ofertę takich samych okien i roześlij do kilku [kilkunastu] firm.
    Są jeszcze okna drewniane - tu ofert będziesz miała około 100.

  10. #50

    Domyślnie

    Jak czytam ten watek to przypomina mi sie powiedzenie La Rochefoucota (jakos sie to pisze) ze: "Grożniejsze od naszych poczynań są poźniejsze próby ich uzasadnienia".
    Ja wybór okien mam za sobą wiec mam dystans do tego o czym piszecie, ale jak dokonywalem wyboru zastanawiałem się przede wszystkim nad stroną funkcjonalną i estetyczną okien. Jeżeli okna mają mi spłonąć to jest mi w 100% obojętne jakie one będą bo:
    1) I tak je stracę więc wszystko jedno jakie miałem,
    2) lakiery i impregnaty, ktorymi zabezpieczone jest drewno też spalając się produkują opary nieobojętne dla zdrowia.
    Wybrałem drewniane bo:
    1) bardziej mi się podobają, malowane lazurem,
    2) ramy mają mniejsze wymiary, wiec powierznia szyby jest większa
    3) nie ma problemu z rozszrzalnośćią cieplną ram w ciemnych kolorach.
    Godzę się na niedogodność, że co kilka lat trzeba bedzie odnawiac lazur.
    A co do wyboru firmy, to w moim przypadku wszystkie oferty były bardzo zbliżone poniżej 10% różnicy w cenie ostatecznej. Jak ktoś miał niska cenę wyjściową, to dawał mały rabat, i sporo kazał sobie dopłacać za okna trapezowe, a jak cena wyjściowa była wysoka to w cenie był "pełny wypas" i upusty się negocjowało łatwiej przy dużej ilości.

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, jak widać nie umiem się jeszcze zdecydować drewno czy plastik , mam jeszcze ofertę na okna firmy Gebauer z Tarnowa Opolskiego.A na Barona mnie raczej nie stać , co sądzicie o Prestige Plus Thermoplastu?

  12. #52

    Domyślnie

    Co do okien, to radzę dotrzeć do jakiegoś znajomego fachowca. Ja miałem to szczęście, że dobry kolega z zawodu budowlaniec jest przedstawicielem zachodniej firmy na Polskę. Oczywiście po takiej konsultacji najlepiej nie mieć okien, bo 50% okien sprzedawanych w kraju jest do niczego, a te dobre i tak w 50% są źle montowane lub o krok do tyłu za najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Uwaga generalna, należy rozróżniać okna dobre od tych, które mają dobry marketing - zresztą jak zawsze. Ponieważ budowa domu to najczęściej pójście na kompromis, wystarczą okna dobre,a niekoniecznie baaaaaaaaardzo dobre - na szczęście okien dobrych jest trochę.

  13. #53

    Domyślnie

    Ann widze ze jestes z mojej okolicy ja bede robil okna w Zakrzowie Turawskim Nazwisko stolarza Plotnik Marek tel..077 4213095 sami wyrabiaja drewno z lasu na okna i drzwi. Jak wiesz jakie sa okna np. Dudek Lub Halupczok Timber z Kolanowskiego tel tego ostatniego to 077 421 7132 . To sa tej samej jakosci a jedni mowia ze Plotnik robi lepiej a ceny ma o 30% mniejsze z wymiennionych.Ja zamowilem wszystkie okna drzwi frontowe i drzwi do srodka razem z instalacjia on instalujie .Ceny nie znajdziesz bardziej atrakcyjne nigdzie .Pozdrawiam Ryszard.....http://www.polbox.com/h/halupczo/ Drzwi zewnetrzne kture sa na ostatniej stronie 3cie po lewej stronie takie zamowilem u Plotnika takie z trujkatami na gorze i dole 2wie polowki .....

  14. #54

    Domyślnie

    Zapomnialem dodac ze jest swietnym fachowcem ale co do terminow to musisz byc cierpliwa bo ma tyle zamowien ze ja czekalem okolo 7 miesiecy nie wiem teraz ale powodzenia zadzwon to sie dowiesz .......

  15. #55

    Domyślnie

    -------Wiadomość usunięta----------

    Od Redakcji:
    Usuwamy tę wiadomość, ponieważ Forum nie jest miejscem na publikację wypowiedzi o charakterze artykułu.
    Zainteresowanym tematyką okien z plastiku polecamy artykuł: "Co jest lepsze: Okna drewiane czy plastikowe" w nr 9/2000 "Muratora".


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-08-22 13:15 ]</font>

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    akoper jest przedstawicielem OKTEAM producenta okien z włókien szklanych FIBERGLASS [tylko okien - bo drzwi balkonowe nie są dopuszczone] - widocznie w taki szczególny sposób próbuje reklamować swoją firmę. Jego wypowiedź nadaje się wyłącznie do psychiatry. Po tej wypowiedzi trzebaby skasować wszystkie tworzywa w tym zestawy do transfuzji krwii, strzykawki, jednorazowe kubeczki i tacki, plastikowe sztućce bo też są z PVC.
    To wiadomość dla wszystkich Forumowiczów.

  17. #57

    Domyślnie

    Ja tam nie widzę żadnej reklamy...
    Dzięki akoper za wyczerpujące dane.

  18. #58

    Domyślnie

    drogi ANONIMOWY kolego !
    wstydź sie swojego nieuctwa fee czyżbyś nie słyszał o poliolefinach ??? a talcki , kubeczki no i oczywiście butelki z pewnością nie sa produkowane z PCW (PCV) są na to ja mawiał szanowny pan Rumian przyjemniejsze sposoby
    osobiści polecam papierowe kubeczki tacki a butelki szklane
    prawda ze proste ??
    i na marginiesie nie posiadam udziałów w żadnej papierni ani hucie szkła a szkoda
    pozdrawiam wszystkich i apeluje o czujność

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A ja apeluje do pana akopera aby był uprzejmy więcej nie spamować bo to się robi nudne.

    Praktycznie każda technologia jest uciążliwa dla środowiska naturalnego, a każdy materiał wytworzony przez człowieka jest w różnych warunkach mniej lub więcej szkodliwy dla zdrowia.

    Zestawiając pewne fakty można udowodnić wszystko.
    Np.: w Szwecji 80% społeczeństwa cierpi na alergie. Z badań wynika, że winne temu są powszechnie stosowane impregnaty do drewna (większośc szwedzkich domów zbudowana jest w dużej mierze z drewna). Morał - nie używac drewna w budownictwie bo jest szkodliwe dla zdrowia i uciążliwe dla środowiska (tutaj parę dramatycznych cytatów o wycinaniu dżungli amazońskiej).


    Jasiu

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    z tymi szklanymi opakowaniami to wcale nie jest proste
    sa ciezkie
    i ciezko je oddac do sklepu
    doslownie i w przenosni
    choc fajnie by bylo bez plastiku

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony