dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 34
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 676
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Raks
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    KIELCE
    Posty
    5

    Red face projekt MAJA II 2G pracownia DOMINANTA

    Witam Wszystkich Budowniczych
    Postanowiłem poruszyć temat projektu MAJA II 2G z pracownii Dominanta. Jest to bardzo prosty, a przez to bardzo ładny i funkcjonalny projekt. Ma 125m2, zadaszony taras, antresole, garaż 2stan. i... ma to coś co sprawia, ze prawie na niego jesteśmy zdecydowani. Jak na razie mamy tylko działkę i ... marzenia Liczymy na to, ze oprócz nas ten projekt tez się komuś spodobał i postanowił go wdrożyć w życie. Fajnie byłoby się wymienić wrażeniami i doświadczeniami. Zapraszamy Wszystkich Majowiczow do kontaktu. Pozdrawiamy

    Załącznik 210186
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	1840
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	210184  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten dom ma prawie 200 m2 parteru.
    Budując dom nie płacisz za wybudowanie tylko powierzchni użytkowej, ale całkowitej.

    Ma bardzo mały i ciasny salon.
    Kominek umieszczony gdzieś w kącie.
    Beznadziejnie umieszczona łazienka względem sypialni na parterze. Kotłownia bardzo nieustawna, tylkona gaz lub PC - i to gdy jest bardzo ciasno upakowane z zasobnikiem wody ciepłej.
    W wiatrołapie zmieści się bardzo mała szafa, co jest dziwne, bo ilośc pokoi sugeruje dużo domowników i tym samym butów i kurtek.
    W garażu o szerokości 535 nie otworzysz drzwi samochodu, gdy bedą stały dwa obok siebie, bo jest za ciasno - optimum to 6 m szerokości.
    Na poddaszu w sypialniach zamiast drogich okien połaciowych lepiej powiększyć okna na ścianie szczytowej.

    W tym projekcie NIE ma antresoli. Jest tylko przestrzeń salonu otwarta do połaci dachowej. Antresola to balkonik wewnętrzny.


    propozycja przerobek na parterze:


    Zmieniony układ w wiatrołapie z większą szafą. Jedna łazienka z prysznicem. Większa kuchnia. Salon powiększony o częśc gabinetu. Kanapa ustawiona w taki sposób by nie oglądać z niej bałaganu kuchennego tylko widoki za oknem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 01:29

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Raks
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    KIELCE
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć Elfir,

    Bardzo dzięki za cenne uwagi, pełen szacun , niektóre bardziej celne, niektóre mniej. Wciąż jednak domek nam się podoba, ale jak już się zdecydujemy nie obejdzie się bez kilku zmian. O zmianie kominka już myśleliśmy, jak też o zwiększeniu salonu kosztem gabinetu na parterze. Liczę jednak na kogoś kto zaczął budować Maję i jestem ciekaw jak z perspektywy czasu podchodzi do projektu. Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam,
    jesteśmy właśnie w trakcie budowy domu Maja 2GL. Chętnie wymienimy się wrażeniami z naszej budowy
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    my również kupiliśmy ten projekt, również chcemy wprowadzić kilka zmian. co do salonu to powiększenie go kosztem jednego pokoju jest możliwe tylko że trzeba pamiętać że ściana dzieląca salon i ten pokój na piętrze jest ścianą szczytową, gdzie niższy dach dochodzi do drugiego wyższego i owszem można ją przesunąć, ale tylko przez powiększenie niższego dachu i zmniejszenie większego co prowadzi jednoczesnie do zmniejszenia pokoju na piętrze który już jest mały lub mniej problemowo można przesunąć ścianę na parterze, ale pozostawiając od piętra bez zmian tylko że w salonie będzie wystawać nad głową część pokoju z piętra i pewnie projektant będzie musiał przeliczyć strop. Co do przesunięcia kominka jak zaproponował wcześniej Elfir to też średnio to będzie wyglądać bo komin wyjdzie w kalenicy. Dom na parterze ma 120m2 a nie 200m2. Maja2GL masz może jakieś ciekawe uwagi co do tego projektu?? może jakieś zdjęcia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raks Zobacz post
    Witam Wszystkich Budowniczych
    Postanowiłem poruszyć temat projektu MAJA II 2G z pracownii Dominanta. Jest to bardzo prosty, a przez to bardzo ładny i funkcjonalny projekt. Ma 125m2, zadaszony taras, antresole, garaż 2stan. i... ma to coś co sprawia, ze prawie na niego jesteśmy zdecydowani. Jak na razie mamy tylko działkę i ... marzenia Liczymy na to, ze oprócz nas ten projekt tez się komuś spodobał i postanowił go wdrożyć w życie. Fajnie byłoby się wymienić wrażeniami i doświadczeniami. Zapraszamy Wszystkich Majowiczow do kontaktu. Pozdrawiamy

    Załącznik 210186
    Elfir dobrze mówi co do ceny za przysłowiowy m2
    - połącz sobie wc z łazienką bo są strasznie małe
    - w holu ściankę też sobie daruj
    - drzwi z naświetlem narożnym tanie nie będą
    - czy na poddaszu jest przedścianka czy mi się tylko zdaje?
    Regulamin 2.4 - reklama zabroniona

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam,
    zaczęliśmy robić dach. Oczywiście nie obyło się bez zmian w projekcie np.poszerzony taras o 1 metr, likwidacja środkowego słupa, dwa okna w garażu i okna zamiast drzwi balkonowych w szczycie. Poza tym przez bardzo małe drzwi mamy dostęp do" stryszku" nad kuchnią. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-27 15.49.17.jpg
Wyświetleń:	2552
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	227240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-27 15.31.59.jpg
Wyświetleń:	2096
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	227237Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-27 15.30.51.jpg
Wyświetleń:	2163
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	227241
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-27 15.49.26.jpg
Wyświetleń:	1763
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	227236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-27 15.31.15.jpg
Wyświetleń:	1901
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	227238  
    Ostatnio edytowane przez Maja2GL ; 28-11-2013 o 11:38

  8. #8

    Domyślnie

    kupiłem ten sam projekt, jeszcze w grudniu składam wniosek o pozwolenie no i na wiosnę ruszam z budową!!

    Piszcie o wszystkich problemach i niespodziankach - z góry wielkie dzięki, no i WIĘCEJ ZDJĘĆ !!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	3358
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	228611

    A tutaj moja propozycja zmian. Garaż na dwa SUV-y i tak był za mały a przyda się miejsce na różne graty, zasobniki, warsztacik i takie tam..
    dodatkowo nieco powiększony salon o wnękę kosztem gabinetu - na górze i tak idzie podciąg, więc nie da się inaczej

  10. #10

    Domyślnie

    Maja2gl widzę że sporo posunęliście się do przodu, oby tak dalej!!. mam pytanie, na zdjęciach wydaje mi się że nie podnosiliście ścianki kolankowej? a może się mylę, my zastanawiamy się nad jej podniesieniem, gdyż według projektu wydaje nam się że pokoje na piętrze maja tylko ok 2 metry szerokości przy których wysokość pokoju jest większa niż 1,8m cała reszta pokoju jest poniżej tej wysokości i teraz mamy pytanie czy po położeniu więźby wizualnie pokoje są wystarczająco duże? można się po nich swobodnie poruszać, nie macie wrażenia że są za niskie?. Do tego dochodzą słupy po 4 szt. na każdy pokój, które dodatkowo zabierają miejsce, zmienialiście coś w tej kwestii??
    Mam jeszcze pytanie czy powiększaliście salon ponieważ ta sprawa też nas męczy, dla nas salon jest za mały chcielibyśmy coś z tym zrobić może macie jakieś pomysły?
    Zmieniliście też porotherm na gazobeton, my również chcieliśmy tak zrobić, ale nasz murarz woli zostawić tak jak jest w projekcie, macie jakąś opinię na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    zima czeka już tylko na nas i dlatego próbujemy jak najszybciej zamknąć budowę w tym roku, a tu jeszcze kilka dni przed nami. Słuchajcie, ten dom jest coraz piękniejszy z każdym dniem, dlatego kupujcie projekt zaczynajcie budowę!
    Oczywiście projekt ma też kilka minusów. Są to właśnie pokoje na górze. My kierowaliśmy się wyborem projektu z dwoma sypialniami na dole, także właściwie sypialnie na górze, pokój z pustką i przepiękny,duży taras to po prostu bonusy. Jeżeli ktoś szuka wymiarowych pokoi na poddaszu to koniecznie musi podnieść ściankę kolankową.Dla dziecka pokoiki są idealne, ale dorosłych jest trochę za mało miejsca . Pokoiki powiększyliśmy o garderoby i teraz są większe(raczej dłuższe niż szersze). My zrezygnowaliśmy z podniesienia, ponieważ zmieniłaby się wtedy obrysówka dachu, a wtedy naszym zdaniem dom straciłby na uroku. Oczywiście można by wydłużyć dach i w ten sposób zachować proporcje. Co do słupów to prawdopodobnie zrezygnujemy z niektórych, a resztę poprzesuwamy.
    Salon-tak, wydaje się być za mały. Do tego prawdopodobnie zrezygnujemy z pustki właśnie dlatego, że pokój jest mały i cała przestrzeń daje wrażenie małej i bardzo wysokiej(jak wieża ). Zamiast tego prawdopodobnie wyjdzie drewniany strop i dodatkowy pokój na górze.
    A gazobeton tylko dlatego, że jest cieplejszy.
    Poniżej kilka aktualnych zdjęć z budowy. Piszcie, pytajcie i oczywiście zapraszam do obejrzenia domku na żywo
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-03 13.35.31.jpg
Wyświetleń:	2920
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	229872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-03 13.39.24.jpg
Wyświetleń:	2561
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	229873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-03 13.39.46.jpg
Wyświetleń:	2380
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	229874Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-10 15.39.00.jpg
Wyświetleń:	2377
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	229875Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-12 13.06.37.jpg
Wyświetleń:	2530
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	229876
    Ostatnio edytowane przez Maja2GL ; 13-12-2013 o 14:18

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-13 10.52.32.jpg
Wyświetleń:	1910
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	230021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-13 10.52.49.jpg
Wyświetleń:	1872
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	230022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-13 11.15.00.jpg
Wyświetleń:	2529
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	230023

  13. #13

    Domyślnie

    super, wielkie dzięki za relację trochę mnie martwią te minusy, o których wspominałeś, bo pustaka nad salonem była dla mnie priorytetem... no ale może nie jest aż tak źle mój projekt się obecnie adaptuje u architekta i wszystkie sugestie są na wagę złota chętnie bym jeszcze zobaczył kilka ujęć z salonu dzięki i pzdr!!

  14. #14

    Domyślnie

    to ja poproszę jeszcze ujęcie drugiego pokoju na górze i łazienki jeśli to nie problem. Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Projekt Maja 2G zauroczył także moją żonę i mnie. Jesteśmy zdecydowani na ten właśnie projekt i już poczyniliśmy w tym temacie małe kroki. Wszystkie uwagi które na tym forum przeczytałem są bardzo cenne. Starałem się tak przekształcić projekt aby był jak najbardziej przyjazny dla nas (połączenie dwóch małych pokoi, łazienki z wc, przeniesienie kotłowni do garażu kosztem zmniejszenia przestrzeni na auta).
    To pytanie kieruję do osób które już postawiły mury i wizualnie moga ocenić powierzchnie salonu. Czy salon jest naprawdę tak mały? 25mkw wydaje się być optymalną propozycja dla małego domku? Oraz czy wolna przestrzeń (5m) nad salonem nie będzie problemem w utrzymaniu ciepła, zwłaszcza zimą?
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika1k

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam!
    Również zastanawiamy się nad budową tego domku, jednak myślimy wprowadzić wiele zmian, przede wszystkim martwi nas poddasze i brak ścianki kolankowej, to największy minus projektu. Chcemy też poszerzyć i podpiwniczyć część garażową .
    Mało jest w internecie zamieszczonych informacji o realizowanych budowach na podstawie tego projektu. Moze ktoś spotkał się z nimi i zechce podesłać linki Mamy ochotę zobaczyć więcej zdjęć i porozmawiać na temat budowy, rozwiązań i kosztów.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika1k

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    14

    Domyślnie

    Maja2GL jak posuwają się u Was prace? Jesteśmy ciekawi ile do tego czasu wydaliście pieniążków Może macie już wycenę okien? W salonie w ścianie szczytowej jest pokaźny "kształt" i on może być dosyć drogi. A co ze schodami na poddasze? Nam marzą się schody półkowe, a jakie Wy rozwiązanie wybraliście? Szkoda że budowa Wasza jest dosyć daleko od naszego miejsca zamieszkania Znacie może jeszcze kogoś kto buduje Majkę ?
    Pozdrawiamy serdecznie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

  18. #18

    Domyślnie

    Odnośnie cen okien to zleciłem wycenę w kilku firmach. Wybrałem okna drewniane, sosnowe, z okuciami WK2 i szybami P4. Ceny wahają się od 26 tyś do ok 32 tyś. Najtańsza była oferta firmy POZBUD (trafiłem na zimową promocję).

    Zwykła stolarka będzie oczywiście tańsza (okucia WK2 i szyby P4 wiążą się z dopłatą ok. 25-30%).

    pzdr

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Spróbuję nadrobić swoją nieobecność i odpowiedzieć na wszystkie pytania.
    Na początek zapraszam wszystkich, którzy jednak by chcieli zobaczyć jak wygląda pustka nad salonem, ponieważ za kilka dni będziemy zaczynali jej zabudowę. Jeżeli chodzi o salon to wydaje się być kilka metrów za mały, ale może dlatego, że mamy dość dużą kanapę i chcemy też część miejsca przeznaczyć na jadalnię.Schody są lane.Co do kosztów to SSZ bez okien wyniósł 148,4 tys.zł. Są to wszystkie wydatki oprócz mediów. Ale myślę, że koszt ten można spokojnie obniżyć o 10-15tys.zł. Okna-wycena przez Dako(zimowa promocja,PVC,trzyszybowe,z montazem) to 12600zł (okno trapezowe w szczycie-2000zł). Natomiast wycena drzwi wejściowych z narożnym doświetlem-dębowe,70mm,szerokość 100cm-koszt 8000zł, brama garażowa 4,5m koszt 5500zł. Załączam kilka zdjęć, może one komuś pomogą, a jak nie to piszcie i pytajcie, postaram się odpowiadać na bieżąco

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    No i oczywiście zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-17 15.38.29.jpg
Wyświetleń:	3099
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	233785Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-16 15.17.13.jpg
Wyświetleń:	3178
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	233787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-14 14.56.43.jpg
Wyświetleń:	2651
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	233788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-21 10.39.58.jpg
Wyświetleń:	2529
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	233789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-21 10.39.27.jpg
Wyświetleń:	2417
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	233790

Strona 1 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony