dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 34
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 676
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maja_2G Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie
    Cieszę się, że coraz więcej osób planuje budowę tego domu. Dzięki temu moge dowiedzieć się ciekawych rzeczy, aczkolwiek chciałbym "ocenić" pomysłowość Aldmara na temat zmian w projekcie.
    Likwidacja zewnętrznego kominka - oczywiście możesz robić na co tylko masz ochotę, ale likwidacja zewnętrznego kominka nie zmniejszy kosztów bo i tak komin będzie wymurowany w tym miejscu a pozostawienie go nada charakteru.
    Likwidacja środkowego słupa na tarasie - słup ten jest potrzeby jako element systemu podtrzymującego część konstrukcji dachu, tak żeby siły były rozłożone równomiernie. Zabranie jednego ze słupów może spowodować zaburzenia w wytrzymałości materiałowej konstrukcji nośnej. Architekt umieścił tam trzy słupy nie dlatego, iż miał takie "widzimisię" ale dlatego, że wszystkie są potrzebne dla stabilności konstrukcji (zwłaszcza, że potrzymują kawałek dachu który jest narażony na działanie silnych wiatrów, ciężaru śniegu zimą czy skutkom działalności kopalń itp)
    pozdrawiam
    Witam,
    zgadzam się, że likwidacja kominka tarasowego mija się z trochę celem. Poza tym nadaje on charakteru najciekawszej moim zdaniem części budynku , a i w praktyce pewnie nie raz się z niego skorzysta. Co do słupa to jak najbardziej jest on niezbędny, chyba że można go zastąpić kratownicą lub dodatkowymi jętkami - tak jak jest to u nas zrobione, oczywiście pod nadzorem architekta.
    My aktualnie jesteśmy na etapie instalacji. Mamy już elektrykę,wod-kan ,czekamy na alarm i tynki. Budynek oczywiście udało się niedawno zamknąć. Postaram się niedługo wstawić kilka zdjęć z oknami i drzwiami,pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Witajcie budowniczy
    Z tym kominkiem zewnętrznym trochę racja... Na dzień dzisiejszy jest więc opcja, że będzie.
    Kwestia środkowego słupa, to mój luźny pomysł nie poparty żadnymi analizami czy "się da" Wydawało mi się, że ktoś z Was, kto już buduje, tego słupa nie zrobił, więc pomyślałam, że trochę miejsca by się oszczędziło na tarasie Ale skoro się nie da, to siła wyższa.
    Poza tym, po przeanalizowaniu potrzeb i możliwości, stwierdziliśmy jednak, że nie zrobimy piętra tylko Maję 2G (bez "II")... Urok taki sam, tańszy i dla nas jednak bardziej odpowiedni. Narazie prawie kupiona działka (załatwiamy akt notarialny), więc wszystko jeszcze w fazie przemyśleń

    No i proszę ponownie o info o kuchni - czy nie wypada zbyt mała??? Bo wg rysunków, wydaje mi się, że jest mikroskopijna...

    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie,
    Wszystkie formalności uregulowane i oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę. Ekipa czeka pod parą gotowa do ruszenia z robotą. Obecnie grodzenie działki oraz podpinanie przyłącza energetycznego. Jak wszystko dobrze pójdzie za 2 - 4 tygodnie ruszamy.
    Co do zmian projektowych to u nas wyglądają one następująco; został powiększony wiatrołap 6,56m2, kotłownia 5,41m2, kuchnia ma 11 m2, a salon 33,49m2. Jednocześnie łazienka na górze ma po zmianach 12,58 m2. Wydłużyliśmy również taras do 3,36 mb i teraz jest tu 35 m2. Oglądaliśmy wizualizacje przygotowane przez naszego architekta i doszliśmy do wniosku, że kuchnia i salon są jednak zbyt małe. To samo tyczy się wiatrołapu, który był pierwotnie mikry i zaproszenie jednocześnie kilku osób do domu byłoby dość trudne. Oczywiście wszystko wedle każdego potrzeb my dla naszej 4 potrzebujemy troszkę więcej miejsca. Po zmianach domek ma 178,30 m2. Co do kominka na tarasie to jest on jego nieodzownym elementem - kiepsko jedynie wychodzi wewnątrz salonu, zaraz przy kuchni. Jakoś sobie jednak z tym poradzimy. Co więcej z istotnych spostrzeżeń, co do tarasu to pamiętajcie że nie koniecznie trzeba go przedłużać z dachem, można na równo z wylewką zrobić dodatkowe patio lub zwyczajnie trawkę. Niestety ale trzeba się liczyć z tym że deszcz tak i tak będzie moczył siedzących na tarasie - trzeba pomyśleć nad jakąś markizą. Zastanówcie się również nad kuchnią bo jest faktycznie mała jak na 4 mieszkańców.
    Życzymy wszystkim powodzenia w realizacji swoich inwestycji

  4. #44

    Domyślnie

    No i zaczęło się Dla potomnych przesyłam kilka zdjęć. Oto wynik dość sprawnej ekipy po 3 dniach roboczych Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0147.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	249505 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0022.jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	249506Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0035.jpg
Wyświetleń:	701
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	249507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0031.jpg
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	249508Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0040.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	249509

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    kilka najnowszych zdjęć po drugim tygodniu pracKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0083.jpg
Wyświetleń:	668
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	251703Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0102 (2).jpg
Wyświetleń:	694
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	251704Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0117.jpg
Wyświetleń:	798
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	251705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0147 (2).jpg
Wyświetleń:	718
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	251706Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0149 (2).jpg
Wyświetleń:	755
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	251707

  7. #47

    Domyślnie

    Imei - szybko się prace posuwają Super! Zazdroszczę!!!! Też bym już chciała być na tym etapie...

    Hamas - jeśli można - ile kosztował Was projekt z przeróbkami i pozwoleniami itd.??? My aktualnie szukamy architekta, ale póki co życzą sobie tyle, że nam się kolana uginają....
    Co do kuchni, to planujemy zostawić jak jest + zaadaptować tę część holu na spiżarnię, do której dostęp będzie przez meble w kuchni Natomiast od strony holu ściana. Będzie długi i wąski - trudno, ale za to zyskamy spiżarnię, która bardziej się przyda niż pusty hol.
    Zastanawiam się jeszcze tylko gdzie postawić stół jadalniany, bo faktycznie ten salon mało ustawny z kominkiem przy kuchni.... Będzie trzeba coś jeszcze wymyślić...
    Ostatnio edytowane przez Aldmar ; 02-04-2014 o 11:36

  8. #48

    Domyślnie

    Witam,

    Nasz architekt za adaptację projektu z wszystkim wziął 3500 PLN. Naprawdę w porządku koleś - robił już dom w mojej rodzinie. Jego żona zajmuje się aranżacją wnętrz - jakby co - i nie bierze drogo - ok. 50 PLN za m2 - może i warto - temat z głowy. Jeśli chcecie podam wam namiary - piszcie na prv - [email protected]

    Pozdrawiam,
    Sebastian

  9. #49

    Domyślnie

    Imei- gratuluję rozpoczęcia robót, widać że murarze solidni, napisz proszę dlaczego zdecydowałeś się na wieniec na fundamencie, może liczyłeś o ile więcej wydałeś na niego? my jeszcze czekamy za adaptacją a co do ceny za pracę architekta to my zapłaciliśmy 5000zł ale mieliśmy trochę zmian do tego zmiana źródła ogrzewania, projekt rekuperacji, usunięcie komina itp. wiec cena podobna, za samą adaptację też byśmy zapłacili 3000-3500zł

  10. #50

    Domyślnie

    Generalnie trzymam się wszystkich szczegółów projektu, nie chce żadnych odstępstw. Na wieniec poszło 6,5 m3 betonu B20 po 190 zł = 1235 zł + ok. 350 kg drutu dwunastki (830 zł), co daje razem ok. 2100 zł. Nie liczę desek do szalowania, bo są wielokrotnego użytku ) Koszt robocizny też mam stały niezależnie od "udziwnień". Przy okazji kilka zdjęć z ost. tygodnia.. pzdr!! Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0167 (2).jpg
Wyświetleń:	901
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	252993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0192.jpg
Wyświetleń:	840
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	252994Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0199.jpg
Wyświetleń:	826
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	252995Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0207.jpg
Wyświetleń:	828
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	252996Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0215.jpg
Wyświetleń:	910
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	252997

  11. #51

    Domyślnie

    Acha ja nie kojarzę wieńca w naszym projekcie może nie dopatrzyłem a nie mam teraz możliwości zajrzeć, jeśli jest w projekcie to tak jak piszesz, głupotą byłoby to zmieniać

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nicorrtiss

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam !
    Piszemy pierwszy raz na forum ale czytamy je już od dawna. Zdecydowaliśmy się na projekt Maja II 2g - oczywiście nie obejdzie się bez zmian Czytając posty Maja2GL i imei stwierdziliśmy że dokładnie takie zmiany chcemy zaprowadzić. Projekt się adaptuje a nasze zmiany pokrótce to:
    1. garaż jednostanowiskowy na rzecz kotłowni.
    2. na miejscu kotłowni powiększy się wiatrołap i łazienka - którą troszkę zwęzimy żeby korytarz był szerszy
    3. korytarz musimy poszerzyć żeby można było delikatnie ścianę w kuch przesunąć w stronę korytarza - takie rozwiązanie chyba ma imei (wrzuciłeś swój projekt po adaptacji za co dziękujemy
    4. w kuchni w miejscu gdzie jest filar (i miejsce na lodówkę) będzie wyspa = czyli postaramy się całkowicie otworzyć kuchnię na salon
    5. no a salon salon będzie powiększony o gabinet i chcemy tam przeszklić większą część ściany.
    6. gabinet będzie miał około 9,6 m kw po zminiejszeniu
    10 i jeszcze taras, gdzie usuwamy środkową kolumnę i zastanawiamy się nad jego wydłużeniem o 1 m.
    11. góra - tam właściwie bez zmian tylko jeden pokój będzie połączony z garderobą - mamy 2 dzieci żeby nie kłóciły się o większy pokój.
    12 i w łazience na górze zrobimy mini drzwiczki do pomieszczenia nad kuchnią - będzie gdzie trzymać niepotrzebne rzeczy, które powinny bardziej mieć swoje miejsce w koszu na śmieci

    To chyba tyle - zastanawiamy się również nad zmianą konstrukcji na lżejszą i tańszą - architekt zwrócił uwagę że strasznie dużo betonu tam idzie i można to jakoś zastąpić... jak wróci wycena to napiszemy czy się da i czy się opłaca.

    Maja2GL dawaj jakieś nowe zdjęcia ! pewnie już jesteście na wykończeniu, strasznie jestem ciekawa jak to wygląda? Czy belki na górze w pokojach nie przeszkadzają
    Imei gratuluję pierwszej łopaty u nas to pewnie zacznie się koło wakacji ale już nie mogę się doczekać

    Piszcie co sądzicie o tych zmianach .

    Czy ktoś buduje ten projekt w okolicach jeleniej góry/wrocławia - na dolnymśląsku?

  13. #53

    Domyślnie

    Witajcie Nicorrtiss Fajnie, że dołączyliście.

    Generalnie co do Waszych uwag to mogę powiedzieć na razie tylko tyle, że po wymurowaniu ścian już widać, że powiększenie wiatrołapu to był bardzo dobry pomysł, wnęką kosztem gabinetu też (tu zaplanowałem ścianę z nieotynkowanych pełnych cegieł). Poza tym też planuje zlikwidować osobną garderobę na górze, a także prawdopodobnie zmniejszę łazienkę, tak aby korytarz na górze sięgał salonu i żeby zrobić tam barierkę i punkt widokowy ale jeszcze nie wiem czy to będzie trafiony pomysł.

    Co do uwag Waszego architekta to rzeczywiście dom jest pancerny. Mnóstwo zbrojenia na to idzie i betonu, ale to przede wszystkim z powodu pustki nad salonem. Nie ma tam stropu i aby całość była odpowiednia sztywna jest on otoczony wieńcem podpartym w sumie na czterech słupach żelbetowych. Hitem jest stalowa belka przekroju 20x16 cm i długości prawie 6m zamiast płatwii kalenicowej.

    Na waszym miejscu raczej nie wydłużałbym tarasu, bo mocno zaciemniłoby to salon.

    Poza tym po wybudowaniu parteru widać, że dom pomimo średniej wielkości powierzchni użytkowej ma dużą powierzchnię zabudowy, a przez brak ściany kolankowej marnuje się sporo przestrzeni na poddaszu. Mimo to jak na razie jest superancki )

    No i jeszcze kilka aktualnych zdjęć..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0236.jpg
Wyświetleń:	1183
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	254571   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0295.jpg
Wyświetleń:	1143
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	254572   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0305.jpg
Wyświetleń:	1133
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	254573   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0310.jpg
Wyświetleń:	1035
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	254574   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0317.jpg
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	254575  


  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nicorrtiss

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Super widzę że robota idzie do przodu
    Fajny pomysł z tymi cegłami Ja wymyśliłam sobie że tą wnękę zrobię w drewnie, ale na pewno w jakimś kontraście do białych ścian... chyba że moja druga połowa będzie oponować... tam też ma być barek więc myślę że się da przekonać
    Na górze to jest ciekawy pomysł z tym wydłużeniem korytarza - z tym że łatwiej jest to sobie wyobrazić jak już stoją ściany.

    Taki bunkier pancerno-betonowy Architekt skonsultuje to z konstruktorem i zobaczymy co wymyśli. Na pewno napiszę jakie są wnioski.

    Uwaga co do tarasu - bardzo cenna, myślę że jednak wycofamy się z tego pomysłu.

    Ściana kolankowa - to co nas urzekło w tym projekcie to niski domek - jeśli się go podniesie może stracić na uroku, coś za coś - mimo to wydaje mi się że dla dzieci pokoje będą wystarczające.

    I jeszcze jedno pytanko - wiem że dżentelmeni nie rozmawiają pieniądzach - ale jak z budżetem? Czy potrafilibyście już na tym etapie budowy powiedzieć czy ta wycena na stronie http://www.dominanta.pl/projekty-domow/maja-ii-2g jest trafiona, wychodzi wam więcej a może mniej ?

  15. #55

    Domyślnie

    Witam,
    Małe spostrzeżenie; u nas na ławy poszło 25 m3 betonu B20 - 185 PLN netto Budokrusz, 800 kg drut żebrowany fi 12, 150 kg drut gładki fi 6, 30 kg drutu wiązałkowego ( 5 zł za kg ), 3,5 m 3 deski calówki ( 500 PLN m 3 ), oraz gwoździe 3- 5 cala ( 20 kg ) + drewnowkręty ( 1000 szt. ). Całkowita cena materiału na ławy to ok 4900 PLN + robocizna. Nie liczę tu prac ziemnych ( humus, karpy + fundamenty 1500 ) oraz geodeta 500 PLN.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt,
    Sebastian

  16. #56

    Domyślnie

    U mnie stan surowy otwarty wyjdzie ok. 70 tyś + robocizna (45 tyś). W tym kominy Scheidla (10tyś), pełne deskowanie, prace ziemne i trzymanie się detali projektu.

    Do tej ceny wypadałoby jeszcze dodać geodetę 650, adaptację projektu 3 tyś, studnię 2 tyś, przyłącz en. 3 tyś, etc... generalnie tylko sobie strzelić w łeb...

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam,
    widzę, że powstaje kolejna Maja,super,gratulacje.
    U nas już po wod-kan,elektryka i rekuperacja...i oczywiście tynki Mamy małe opóźnienie( 3 tyg), ale od wtorku startujemy z instalacją C.O. i zaraz po tm wylewki. A międzyczasie pracujemy nad najciekawszą częścią tego budynku, czyli... tarasem. Wesołych Świąt

  18. #58

    Domyślnie Prosimy o możliwość obejrzenia "Majki"

    Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy i marzycieli projektu "Maja". Wraz z żoną będziemy budować z projektu "Maja 2G". Jak wszystkich z Was zauroczyła nas bryła domu, oczywiście taras i w miarę prosta forma tej budowli opierająca się na dwuspadowym dachu. Będziemy budować wersję tylko z parterem. Podyktowane jest to tym, że chcemy się załapać na program MDM a w tym przypadku powierzchnia użytkowa nie może przekraczać 100 m2. Oczywiście zostawimy sobie furtkę do zagospodarowania w przyszłości górnego piętra. Zanim wprowadzimy zmiany adaptacyjne w projekcie chcielibyśmy z żoną o ile to możliwe obejrzeć dom. I tu zwracamy się z prośbą do Państwa którzy już budujecie, czy moglibyśmy przyjechać na dosłownie pół godzinki i obejrzeć ten domek?? Naprawdę nie zajmiemy dużo czasu. Z góry dziękujemy. Mieszkamy w woj. podkarpackim ale odległość jest dla nas bez znaczenia bo uważam, że podglądniecie w rzeczywistości a nie tylko na komputerowej wizualizacji jest bezcenne
    Ostatnio edytowane przez golabekw ; 07-07-2015 o 14:20

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja2GL

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    37

    Domyślnie

    Każdego chętnego, który ma zamiar budować Maję oczywiście serdecznie zapraszamy. Co możemy to podpowiemy.

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nicorrtiss

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam !
    Bardzo dziękuję za informacje co do kosztów - czyli generalnie ta szaczunkowa wycena (na ślepo) jest dosyć zbliżona do faktycznej. Dobrze widzieć.

    Maja2GL - wy już chyba jesteście dosyć zaawansowani - może jakieś fotki, nowe macie ?

    golabekw - z chęcią bym was zaprosiła ale niestety jeszcze nie wystartowaliśmy. Dzisiaj mielismy dopiero okazanie granic naszej działki więc troszkę to jeszcze potrwa.

Strona 3 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony