dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie Jak i czym skutecznie umalować metalowe ogrodzenie

    Witam
    2 lata temu po wybudowaniu domu umalowałem nowe ogrodzenie najpierw farba tlenkową a później nienajtańszą Tikkurillą. Najpierw tam gdzie było trzeba użyłem odrdzewiacza, potem wszystko odtłuściłem i umalowałem dokładnie pistoletem. Wyszło ładnie ale po dwóch latach wygląda to słabo.

    Farba odchodzi płatami, przebija rdza a ze spawów wypłukuje się nalot w kolorze rdzy a całość była w eleganckim kolorze.graphit.
    Musze znów to umalować lecz czym żeby było skutecznie i co zrobić z miejscami które rdzewieją lub odchodzą. Czy jest jakiś silikon ew. akryl którym można by uszczelnić spawy aby nie wchodziła tam woda? a potem żeby pokryła ten silikon farba i jaka ta farba ? Pewnie macie już doświadczenia w tej materii, proszę o sugestie, z góry dziękuję :
    bash:
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Najlepiej by było spoiny poprawić,czyli dziury chociaż zaspawac.W ostateczności możesz kupiś Sikaflex 11FC i tym przejechać.Jest to klej-uszczelniacz po którym można malować.Jeżeli chcesz mięć zrobione dobrze i na lata to należało by ten twój plot dać do piaskowania i wtedy dopiero wziąć się za malowanie.Jeżeli nie chce Ci się w to bawić to starą powłokę zetrzeć szczotką stalową lub papierem ściernym chociaż do podkładu.Wtedy jeszcze raz podkładem(minią)a na to farbę chlorokauczukową lub poliwinylową.Osobiście polecał bym farbę Lowigraf Polifarbu Łódz.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Zetrzyj mechanicznie to co się nie trzyma.
    Odtłuść powierzchnię.
    Pociągnij cortaninem F,brunoxem etc.
    Po 24 godzinach znowu odtłuść.
    Pryśnij podkład reaktywny.
    Na to dowolna farbę akrylową
    Z 5 lat wytrzyma najmniej .

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Zetrzyj mechanicznie to co się nie trzyma.
    Odtłuść powierzchnię.
    Pociągnij cortaninem F,brunoxem etc.
    Po 24 godzinach znowu odtłuść.
    Pryśnij podkład reaktywny.
    Na to dowolna farbę akrylową
    Z 5 lat wytrzyma najmniej .
    Sorki ale farbą akrylową to można sobie w domu kaloryfery wymalować a nie ogrodzenie.Jest to element który jest narażony na różne czynniki atmosferyczne i byle co nie uchroni przed korozją.Polecam farby chlorokauczukowe, epoksydowe,poliuretanowe lub poliwinylowe.Do odtłuszczenia wystarczy aceton lub ksylen.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Na samochodzie to niby co masz? Chlorokauczuk?
    Akryl Panie mądraliński.
    Druga uwaga -farba to nie lakier.
    Ostatnio edytowane przez greyzone ; 12-09-2013 o 14:04

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Na samochodzie to niby co masz? Chlorokauczuk?
    Akryl Panie mądraliński.
    Druga uwaga -farba to nie lakier.
    No to pojechałeś teraz po bandzieJa akurat na swoim mam perłowy ale Ty pewnie masz tylko akrylNo i pewnie zostało Ci trochę i wymalowałeś sobie płot.Nie ucz dziadka dzieci robić i nie doradzaj tutaj jak nie posiadasz o tym wiedzy.Najpierw przejdz sie do pierwszego lepszego sklepu z farbami,dowiedz sie od nich co jest najlepsze na ogrodzenia.Daje Ci słowo że potwierdzą się moje słowa.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pianka74 Zobacz post
    Skupmy się raczej na ogrodzeniach, samochody ... też rdzewieją ale zostawmy je na inną okoliczność.
    Cykam się właśnie trochę tego Hammerite... bo kasy pójdzie i potem mnie szlag trafi.
    Po ostatniej budowie nie ma złudzeń.
    Większość towarów uległa "lekkiej" odchyłce na tle jakości. Choć "lekko" to chyba niewłaściwe słowo.
    Wiem też że dobry towar nie musi być powszechnie znany aby był gatunkowy. O taki mi właśnie chodzi.
    Proszę zatem o wsparcie.
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Lowigraf Polifarbu Łódz.Mam u siebie tym wymalowane ogrodzenie i jestem bardziej niż zadowolony.Można kupić strukturalną czyli bardziej na kute ogrodzenia lub zwykła.

  10. #10

    Domyślnie

    Ocynkować na gorąco, pomalować i spokój na lata.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia Zobacz post
    Ocynkować na gorąco, pomalować i spokój na lata.
    Pewnie,najlepiej by było,ale najpierw musiałby je wrzucić na piaskowanie a i jeszcze nie wiadomo z czego zrobione jest to ogrodzenie.Jeżeli z profili to pewnie ocynk odpada.Ocynkowanie w takim przypadku trzeba wcześniej przemyśleć i porobić otwory technologiczne.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cynkowanie odpada, gdyż przęsła są przyspawane na stałe, taki projekt. Musze to zrobić w istniejących warunkach. Przęsła są wykonane z profili zamkniętych. Są jednak niedokładnie pospawane i "wylewa" się na spawach rdza. Szukam jakiegoś silikonu/akrylu/substancji, którą mógłbym wyspoinować spawy a potem ponownie pomalować. Nie wiem tylko czy czyścić stara powłokę do metalu wszędzie czy tylko team gdzie odchodzi lub rdzewieje. Rdza jest tez miejscami na profilach w miejscach gdzie nie ma spawów. Najpierw malowałem to farbą tlenkową dwukrotnie (pistoletem) a potem 2 razy Tikurillą (RAL 7016 półmat) z mieszarki z Castoramy. Kiedys ta Tikurilla to była dobra. jak umalowałem u wujka podbitkę i rynny 10 lat temu, to do tej pory jest OK, a ta u mnie to coś słabo się prezentuje.

    Jak zrobić teraz aby już zrobić dobrze na kilka lat, bo jest to problem, zieleń urosła obok ogrodzenia, itp.
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pianka74 Zobacz post
    Cynkowanie odpada, gdyż przęsła są przyspawane na stałe, taki projekt. Musze to zrobić w istniejących warunkach. Przęsła są wykonane z profili zamkniętych. Są jednak niedokładnie pospawane i "wylewa" się na spawach rdza. Szukam jakiegoś silikonu/akrylu/substancji, którą mógłbym wyspoinować spawy a potem ponownie pomalować. Nie wiem tylko czy czyścić stara powłokę do metalu wszędzie czy tylko team gdzie odchodzi lub rdzewieje. Rdza jest tez miejscami na profilach w miejscach gdzie nie ma spawów. Najpierw malowałem to farbą tlenkową dwukrotnie (pistoletem) a potem 2 razy Tikurillą (RAL 7016 półmat) z mieszarki z Castoramy. Kiedys ta Tikurilla to była dobra. jak umalowałem u wujka podbitkę i rynny 10 lat temu, to do tej pory jest OK, a ta u mnie to coś słabo się prezentuje.
    Jak zrobić teraz aby już zrobić dobrze na kilka lat, bo jest to problem, zieleń urosła obok ogrodzenia, itp.
    No to masz problem i w tym momencie, chcesz iść na skróty i takie postępowanie wyjdzie Ci bokiem Twój problem ma początek w źle przygotowanej powierzchni do malowania i nie ma tu żadnej winy farby, nawet najlepsza będzie złazić z kiepsko przygotowanej powierzchni. Przęsła które są przyspawane należy wyciąć, dać na piasek, potem na ocynk wykonując wcześniej otwory w niewidocznych miejscach, aby cynk mógł się dostać do środka elementów ogrodzenia i z nich wypłynąć, jeśli profile nie są zaślepione, otworów nie trzeba wykonywać, Po ocynku, można to pomalować specjalną farbą do powierzchni ocynkowanych lub dać do malowania proszkowego a powtórne mocowanie na ogrodzeniu, wykonać za pomocą śrub, bez spawania, wtedy będziesz mógł patrzeć z przyjemnością na swoje ogrodzenie, przez następne 50 lat. Tańszym rozwiązaniem, po piaskowaniu jest malowanie dobrym podkładem poliuretanowym i do tego taka sama nawierzchnia, ale musi to zrobić ktoś, kto się na tym zna, sam nie dasz rady. Twój pomysł z silikonami, jest delikatnie mówiąc, mało rozsądny i doprowadzi do tego, że za parę lat, będziesz musiał zamawiać nowe ogrodzenie...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał la***is Zobacz post
    No to masz problem i w tym momencie, chcesz iść na skróty i takie postępowanie wyjdzie Ci bokiem Twój problem ma początek w źle przygotowanej powierzchni do malowania i nie ma tu żadnej winy farby, nawet najlepsza będzie złazić z kiepsko przygotowanej powierzchni. Przęsła które są przyspawane należy wyciąć, dać na piasek, potem na ocynk wykonując wcześniej otwory w niewidocznych miejscach, aby cynk mógł się dostać do środka elementów ogrodzenia i z nich wypłynąć, jeśli profile nie są zaślepione, otworów nie trzeba wykonywać, Po ocynku, można to pomalować specjalną farbą do powierzchni ocynkowanych lub dać do malowania proszkowego a powtórne mocowanie na ogrodzeniu, wykonać za pomocą śrub, bez spawania, wtedy będziesz mógł patrzeć z przyjemnością na swoje ogrodzenie, przez następne 50 lat. Tańszym rozwiązaniem, po piaskowaniu jest malowanie dobrym podkładem poliuretanowym i do tego taka sama nawierzchnia, ale musi to zrobić ktoś, kto się na tym zna, sam nie dasz rady. Twój pomysł z silikonami, jest delikatnie mówiąc, mało rozsądny i doprowadzi do tego, że za parę lat, będziesz musiał zamawiać nowe ogrodzenie...
    Dzięki serdeczne ale sam widzisz jak twoja odpowiedź się ma do mojego pytania.
    Słupki tez są metalowe, i co tez je wyciąć?
    Sorry, pisałem że całość tworzy interesujący design,
    Technologia przez Ciebie sugerowana, przypomina mi
    wywód z jakiegoś kolejnego szkolenia.

    Uprzednio wszystkie prace przy malowaniu wykonałem sam a jestem osobą dokładną.
    Zwykle się po mnie nie poprawia, z takiej jestem rodziny..
    Jednak mam do czynienia z farbą bublem, których jest coraz więcej.
    Mógłbym Ci wyszczególnić cały elaborat produktów "markowych" , w słusznej cenie a zarazem badziewnych że aż boli.
    Zbudowałem już i wykończyłem 2 dom.
    Widzę jak spada jakość w produktach.
    To nie jest wiedza z plotek ani szkoleń.
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  15. #15

    Domyślnie

    Też polecam Hammerite, znajomy malował tym swoje ogrodzenie i z tego co widziałem i wiem, wszystko do tej pory jest ok, a już chyba z 3 rok mija.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziej3city Zobacz post
    Lowigraf Polifarbu Łódz.Mam u siebie tym wymalowane ogrodzenie i jestem bardziej niż zadowolony.Można kupić strukturalną czyli bardziej na kute ogrodzenia lub zwykła.
    A może znacie jakiś konkretny grunt na niegdyś malowane ogrodzenie , który teraz się sprawdzi w tej sytuacji?Nawierzchniowo Lowigraf Łódź wydaje mi się interesujący a jak z ceną? i kolorystyką?
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Co do ceny to za 5L dałem coś około 160zł.Co do koloru to musisz wspomóc się Googlem.Ja u siebie testowałem i czarny mat strukturalny a obecnie mam szary grafitowy.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżam temat, gdyż znów trzeba pomalować ogrodzenie. Trochę minęło już czasu i sądzę że dostępne farby się różnią od tych sprzed 9 lat.
    Zaproponujcie mi coś. Ogrodzenie metalowe, przęsła przyspawane na stałe. Są to profile zamknięte 50 mm x 40 mm i płaskowniki 35 mm. Korozja na spawach i ogólnie już jest jej sporo. Na wrzesień planuję malowanie ale chciałbym zrobić to przyzwoitymi środkami, z doświadczenia wiem że nie zawsze muszą one być bardzo drogie. Polećcie mi coś

    Pozdrawiam wszystkich majsterkujących z pasją

    Maciek

    PS
    Nie bardzo wiem jak załączyć zdjęcia
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pianka74 Zobacz post

    PS
    Nie bardzo wiem jak załączyć zdjęcia
    W tym to pomogę:
    https://naforum.zapodaj.net

    Co do malowania: ja, amator, szlifowałem tarczą i na to jakiś Hammerite, ale koledzy pewnie lepiej podpowiedzą.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Jesli masz trochę czasu i parę w prawej ręce, to kupujesz młoteczek 100 g (drewniana rączka, produkt polski; drugi na zapas) i kulturalnie obstukujesz farbę. Odpada niewielkimi płatkami (stare malowanie = podkład + dwie lub trzy warstwy). Wskazane są okulary i cierpliwi ( albo niedosłyszący ) sąsiedzi. Potem papier ścierny 100, szczotka do odpylenia, środek do odtłuszczania (najszybciej schnie aceton = czyścik ) i kładziesz minię. Jedziesz na wczasy (minimum dwa tygodne) i po drobnej kosmetyce & powtórnym odtłuszczeniu malujesz, farbą chlorokauczukową - najlepiej wałeczkiem. Sama minia też ładnie wygląda (w porównaniu do rdzewiucha przed malowaniem), lecz nie może być warstwą ostateczną.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony