dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Czasu się znajdzie, o minii już słyszałem. Polecił mi ją nawet blacharz, który spawał mój stary samochód.
    (choć zawsze minia kojarzyła mi się z komuną, a tu się okazuje że znów jest OK)
    Stara farba z uderzenia młoteczka nie odchodzi, raczej papier i szczotka druciana.
    Czym ew. pozaklejać szpary w spawach żeby nie wypływało a żeby pokryła to farba?
    No i jaka ta farba, poleć coś z tego chlorokauczuku

    Poprzednie warstwy to: Tikurilla i Lowwigraf
    Ostatnio edytowane przez pianka74 ; 20-07-2022 o 07:36
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Zamiast doradzonego młoteczka, lub papieru zaopatrz się w szczotki druciane. Jedną okrągłą na wiertarkę a drugą płaską na drewnie z rączką.
    Zamiast minii kup sobie farbę alkidową tzw. okrętową. Szpary i inne w spawach powinna pokryć poprzez zaprawki gęsta farba malując dwukrotnie.
    Jest matowa więc potem zastosuj nawierzchniową. Mógłbyś to zrobić poliuretanem z utwardzaczem.
    Najlepiej rozlewać i mieszać farbę w mniejszym pojemniku wystarczającym np. na 2 przęsła gdyż po ok 30 - 40 min staje się już gęstawa i prawie sucha
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Szpary w spawach to jest zgorzel i to też pięknie schodzi pod uderzeniem młoteczka. Gdzie nie możesz dojść młoteczkiem pomaga śrubokręt ślusarski. Jak dłuższy płot to zabawa na pół wakacji. Przez tydzień hałasowanie kończyłem zawsze o tej samej porze, godzinę przed cisza nocną.
    Płot stoi pół wieku lecz zgorzel pierwszy raz usunięta, wcześniej umyślni malowali według zasady: "trzymaj pędzel, jak biegnę po kasę"

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    To ja Ci powiem tak. Wielkie elementy stalowe maluje się poprzez obróbkę strumieniowo ścierną + podkład epoksydowy + poliuretan. Pewnie ta opcja odpada bo piaskować/śrutować będzie ciężko . Polecam obić tak jak pisali zgorzelinę po spawaniu, później karcher i lanca obrotowa i jedziesz z dużym ciśnieniem po całości. Fajnie by było jakbyś miał podgrzanie wody w nim i tak z 90 stopni ustawić i luźna powłoka spadnie z elementu. Całość wyschnie i szczotką drucianą korozję zedrzeć,ewentualnie papierem dla oka wyrównać. Później specjalny odtłuszczacz to metalu i spryskać płot i znowu karcher i jazda spłukać to. Na korozję założyć z pędzla podkład alkidowy lub epoksydowy, później farbę poliwinylową typu gruntoemalię pistoletem ze 2 razy, Przed założeniem farby na całość sprawdź czy nie podniesie Ci farby na danym elemencie . Zabawy co nie miara. Ale lepsze takie malowanie niż proszek bo proszku nie przemalujesz. Malować podkładem epoksydowym nie polecam całości po grunt nie może być mocniejszy niż to co masz na ogrodzeniu i na 99% podniesie Ci farbę. Grubość powłoki ze 120 mikronów minimum i będzie na lata. Farby nie kupuj w żadnym casto czy innym sklepie tylko farby zamów w firmie gdzie zajmują się tylko i wyłącznie malowaniem przemysłowym.
    Ostatnio edytowane przez woan ; 20-07-2022 o 21:25

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Dobrze piszesz. Ze ćwierć wieku temu na budowie szpitala rozmawiałem z facetem, który malował wszystkie bariery stalowe na podjazdach. Jak opowiadał co i jak po kolei nakłada (nic na skróty!) to głowa mała, ale bariery wyglądały jak powlekane. Pod koniec budowy widziałem jak coś poprawiał po uderzeniach sprzętem budowlanym. Śladu nie było. Musze zajechać i zobaczyć jak to dziś wygląda.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Kiedyś malowało się przemysłowo różne konstrukcje i wiem co i jak . Kiedyś farby były lepsze niż teraz. Obecnie unia wykastrowała całą chemię odpowiedzialną za anty-korozję i mamy to co mamy.Jak chce się zrobić na lata to zabawy jest. Kiedyś wystarczyła ołowianka i był miód na lata.Ważne jest też gdzie dany element stoi, jeżeli nad samym morzem to minimum 300mikronów, jeżeli jakaś podmiejska wioska w Bieszczadach to 100 mikronów starczy.Co do zaprawek to właśnie jest to przewaga nad proszkiem , gdyby proszek był lepszy to by mosty i samochody malowali w tej technologi
    Ostatnio edytowane przez woan ; 21-07-2022 o 22:08

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej.Nowobogacki

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja właśnie niedawno pomalowałem stalowe słupki ogrodzeniowe farbą Peganox. Niestety nie polecam tej farby, delikatnie mówiąc
    Słupki stalowe oczyszczone do gołego metalu (St3 mimo wymaganych minimalnie St2), umyte/odtłuszczone, wszystko zgodnie z instrukcją robione. I co? Samo pomalowanie Pegnoxem daje powlokę, która bardzo łatwo schodzi, wystarczy paznokieć aby zeskrobać, nawet pomimo kilku warstw. Sytuację znacznie poprawia podkład Rust-Oleum 769, wtedy farba trzyma się idealnie. Ale... tam gdzie farba ma dłuższy kontakt z wodą zaczyna się wybarwiać, a potem łuszczyć i odchodzić razem z podkładem. Słupki mam wkopane i zalane betonem, przy jednym słupku musiałem skuć kawałek i odsłoniłem to co było w betonie - beton odchodził razem z farbą i podkładem odsłaniając gołą, błyszczącą stal. Czeka mnie pewnie za kilkanaście lat (oby aż tyle) wymiana słupków przeżartych przez korozję na linii gruntu.

    Sumując, wg mnie Peganox może i farba droga (100zł/l), ale za to kiepsko zabezpiecza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	peganox.1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	463043

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	peganox.2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	463044
    Ostatnio edytowane przez Andrzej.Nowobogacki ; 27-12-2022 o 12:18

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja w sumie zdałem się na doradcę technicznego, ten posłał mnie do Centrum Farb i Lakierów i polecił niemarketową wersje antykorozyjnego Antykora z Lakmy.
    Powiem tak: malowało się źle (wałkiem), bo oboje z żoną jesteśmy dokładni. Było trochę za gorąco wtedy. Daliśmy na raz i grubo tak jak było w opisie. Najpierw zerwałem wszystko co poszło szpachelką, potem szczotka drucianą, kolejno szlifierką oscylacyjną i papierem ściernym podrównałem, potem dałem na odkryte miejsca "skórkę" sprawdzonego polskiego Cortaninu F (skonsultowałem to wcześniej z technicznym) na spawach gdzie wpadała woda zaspoinowałem Siką, całość przed malowaniem odtłuściłem i , i tyle.
    Mówiąc szczerze wygląda nieźle. Nie jest to efekt jak po pistolecie ale w sumie OK. Daje 7/10 a jak z trwałością, zobaczymy
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony