dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie "obluzowany" wkład ceramiczny

    Witam,

    posiadam komin systemowy z wkładem ceramicznym. Ponieważ wykonawca trochę go zaniżył, pierwszej zimy(a właściwie wiosny, bo zimą ciąg raczej dobry), przy niesprzyjających warunkach pogodowych czasem następowała cofka. Ponieważ przed drugą zimą nie mogłem doczekać się na podwyższenie komina, zamontowałem rurę stalową dł.1m (jak przy wkładzie kominkowym), za pomocą złączki ze sznurkiem. Problem cofki ustąpił, za to ostatnio chcąc wyczyścić komin, zacząłem wyciągać rurę, i wyszła mi razem z ostatnim członem wkładu.Wcale nie musiałem się z tym siłować. Tak jakby zaprawa(klej specjalny używany do tego celu) wogóle nie trzymała. Czy to normalne, i czy przede wszystkim bezpieczne? Czy taki komin jest szczelny? Pal licho ostatni człon, ale co jeśli tak jest na każdym łączeniu?W domu na wszelki wypadek i tak w każdej sypialni mam czujniki czadu, ale to inna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez szoko ; 16-09-2013 o 11:30

  2. #2
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Może coś Ci doradzę.
    Kup silikon wysokotemperaturowy lu min na 400oC, wyjmij ten człon ceramiczny razem z rurą. Oczyść miejsce styku z rura pozostałą w kominie, posmaruj dość solidnie silikonem (taka grubsza wargę zrób) i spuść to w całości do komina.
    Powinno się dość solidnie uszczelnić.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki za radę. A co z pozostałymi członami? Z jakiegoś powodu ten ostatni się odczepił. Można zgadywać,że coś nie tak z zaprawą(wtedy problem występuje w całym przewodzie).Czy taki komin będzie szczelny, na zasadzie dociskania kolejnych elementów z góry? Mam nadzieję,że to jedynie problem ostatniego, najwyższego członu osłabionego kilkukrotnym wyciąganiem tej rury.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony