dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego obecnie na etapie stan surowy zamknięty.Postanowiłem wykonaś przyłącza mediów do mojego budynku. Z przyłączem wodnym i elektrycznym nie było problemów. Schody zaczeły się po wykonaniu przyłącza gazowego.Zostało ono wykonane i odebrane technicznie 5.04.2001. Za wykonanie przyłącza zapłaciłem zryczałtowaną opłatę 989zł.Budynek jest w trakcie prac wykończeniowych i nie posiada jeszcze wewnętrznej instalacji gazowej. W dniu 14.11.2001 otrzymałem zawiadomienie z zakładu gazowniczego o gotowości do uruchomienia dostawy paliwa gazowego od dnia 18.04.2001.Jednocześnie zakład gazowniczy poinformował mnie że w przypadku nie zawarcia umowy na dostawę gazu i rozpoczęcia poboru w terminie 14 dni od tego zawiadomienia będą naliczane odsetki karne wynikające z zawartej umowy o przyłączenie.Przeanalizowałem zawartą umowę. Jest w niej mowa o odsetkach karnych w przypadku zwłoki w realizacji przyłączenia z przyczyn leżących po stronie odbiorcy (1-3 dni 0,1% powyżej 3dni 0,2% opłaty przyłączeniowej). Wynika z tego że zainwestowałem swoje pieniądze w przyłącze i teraz muszę co miesiąc płacic od zainwestowanych przez siebie pieniędzy około 60 zł kary - za nie kożystanie z gazu. Może ktoś wie co z tym fantem zrobić(sybkie zakończenie inwestycji jest narazie nie realne ze względów finansowych).

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Daj w łapę by zamknęli papę. Poważnie. Albo kmuś przywal, najlepiej prawnikowi cwaniakowi, który takie zapisy wymyśla gdzieś tam w niezrozumiałym odległym punkcie. Są dranie te wszystkie urzędy, gazownie, elektrownie itd. Ale tak jest gdy nie ma konkurencji. Nie daj się. Pa.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    W umowie o dostawę gazu jest mały kruczek. Nie będziesz płacił kary jeśli powieszą Ci licznik. Aby to zrobić musisz mieć wykonaną instalację gazową (wystarczy jeden punkt, ale najlepiej wszystko co ma być zrobione, masz chyba jakąś ścianę na której przyczepiona zostanie rura gazowa?). Wtedy gazownictwo wiesza licznik i normalnie płacisz opłatę abonamentową (jakieś 18 zł za pół roku). No chyba, że nie masz jeszcze ścian i prędko mieć nie będziesz. Tylko po co w takim razie robiłeś już przyłącz gazowy?

  4. #4

    Domyślnie

    Przeciez pisze ze ma stan surowy zamkniety.
    Wyjsciem jest rzeczywiscie zawieszenie licznika, potrzebujesz jakis odbiornik gazu, choc czasem moga sie przyczepic by instalacja byla zrobiona do odbiorow takich jakie wymieniles w podaniu o przylacz.

    Pozdrawiam
    Dlugi

  5. #5

    Domyślnie

    Ja znalazłem dwie możliwości rozwiązania problemu:
    1. Można zlecić wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej firmie której właścicielem jest "Ważny gazownik" . W takiej sytuacji on załatwia odbiór a instalację wykonuje w odpowiadającym nam terminie
    2. Można podpisać umowę z gazownią na wykonanie przyłącza ( to się opłaca bo pokrywamy zryczałtowane koszty przyłącza) i ustalic termin wykonania na odpowiednio odległy(ja podałem 3 miesiące). W umowie jest zawarty koszt jaki poniesiemy(zabezpieczamy się w ten sposób przed niespodziewaną zmianą stawek) i klauzula, że mamy to zapłacić na dwa tygodnie przed wykonaniem przyłącza (dzięki czemu pieniążki leżą na koncie i procentują)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzych
    Ja znalazłem dwie możliwości rozwiązania problemu:
    1. Można zlecić wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej firmie której właścicielem jest "Ważny gazownik" . W takiej sytuacji on załatwia odbiór a instalację wykonuje w odpowiadającym nam terminie
    2. Można podpisać umowę z gazownią na wykonanie przyłącza ( to się opłaca bo pokrywamy zryczałtowane koszty przyłącza) i ustalic termin wykonania na odpowiednio odległy(ja podałem 3 miesiące). W umowie jest zawarty koszt jaki poniesiemy(zabezpieczamy się w ten sposób przed niespodziewaną zmianą stawek) i klauzula, że mamy to zapłacić na dwa tygodnie przed wykonaniem przyłącza (dzięki czemu pieniążki leżą na koncie i procentują)
    ani pierwsza możliwość ani druga nie jest rozwiązaniem:

    ad.1. przecież pisał, że nie ma teraz pieniędzy więc kwestia wykonawstwa nie jest rozumiem realna..
    ad.2. PRZYŁĄCZE JUŻ JEST WYBUDOWANE!!!, przecież pisał że ".Zostało ono wykonane i odebrane technicznie 5.04.2001"

    Mój stan wiedzy na dzień dzisiejszy jest następujący:

    należałoby zgłosić się do gazowni (pisemnie i osobiście) z prośbą o anulowanie naliczanej kary i odpowiednio to uzasadnić (jedyne wyjście) i natychmiast uzbierać kwotę na wykonanie instalacji zewnętrznej (do budynku) oraz wewnętrznej (w budynku) - tylko projekt z pozwoleniem na budowę (ważne) + kawałek rurki + odbiornik (np.kocioł) i można po wykonaniu ruszać po licznik... potrwa około 2-3 m-ce, chyba, że jest projekt - to wtedy 2-3tygodnie...

    wystarczy w google.pl poszukać firmy wykonującej przyłącza gazowe w danym mieście, np. [kraków przyłącze gazu] Po znalezieniu takowej,należałoby zadzwonić i się zapytać o ich możliwości - internet i telefon jest najtańszym rozwiązaniem w takim przypadku...

    Mam nadzieję że dowiemy się jak się sprawa zakończyła...

  7. #7
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No no no, odgrzebać wątek sprzed 7 lat to dopiero sztuka. Pewnie autor zapomniał, że kiedykolwiek coś takiego napisał ....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Skąd jestes Zugajm ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawiedziona66
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zugajm
    Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego obecnie na etapie stan surowy zamknięty.Postanowiłem wykonaś przyłącza mediów do mojego budynku. Z przyłączem wodnym i elektrycznym nie było problemów. Schody zaczeły się po wykonaniu przyłącza gazowego.Zostało ono wykonane i odebrane technicznie 5.04.2001. Za wykonanie przyłącza zapłaciłem zryczałtowaną opłatę 989zł.Budynek jest w trakcie prac wykończeniowych i nie posiada jeszcze wewnętrznej instalacji gazowej. W dniu 14.11.2001 otrzymałem zawiadomienie z zakładu gazowniczego o gotowości do uruchomienia dostawy paliwa gazowego od dnia 18.04.2001.Jednocześnie zakład gazowniczy poinformował mnie że w przypadku nie zawarcia umowy na dostawę gazu i rozpoczęcia poboru w terminie 14 dni od tego zawiadomienia będą naliczane odsetki karne wynikające z zawartej umowy o przyłączenie.Przeanalizowałem zawartą umowę. Jest w niej mowa o odsetkach karnych w przypadku zwłoki w realizacji przyłączenia z przyczyn leżących po stronie odbiorcy (1-3 dni 0,1% powyżej 3dni 0,2% opłaty przyłączeniowej). Wynika z tego że zainwestowałem swoje pieniądze w przyłącze i teraz muszę co miesiąc płacic od zainwestowanych przez siebie pieniędzy około 60 zł kary - za nie kożystanie z gazu. Może ktoś wie co z tym fantem zrobić(sybkie zakończenie inwestycji jest narazie nie realne ze względów finansowych).
    Jedyna rzecza jaka mozesz zrobić to pójśc go gazowni i zmienic Umowę Aneksem .Podać termin nastepny nawet odległy Od daty Aneksu nikt nie bedzie Cie juz obciążał karami za niedotrzymanie terminu Niestety do tyłu musisz zapłacić i nic nie zrobisz w tym temacie Błędem było nie uczynic tego wcześniej .Umowa to umowa nie da się kosztów pominąć .jestem właśnie przed taka umową ,nie spiesze się aby mieć pewnośc ze data podłączenia gazu będzie realna .Pozdrawiam serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony