dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luki127

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałem założyć w sypialni zwykłe grzejniki co, a w salonie, łazieńce, na holu i w kuchni wodne ogrzewanie podłogowe.Grzejnik wymagają przynajmniej 75 stopni C a ogrzewanie podłogowe max 50.
    Nie wiem jak to połączyć z jednego pieca. Prosze o pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Coś na ten temat jest w firmie ROTEX z Kielc. Sprzedają rurę DUO (Rotex system - 70), która umozliwia zasilanie podłogówki normalną wodą z c.o. Inaczej będziesz potrzebował zaworów trójdrożnych, zwanych mieszaczami, aby obniżyć temperaturę. Ja też mam teraz taki dylemat: co zastosować: mieszacze (na małe powierzchnie nie opłacalne), rurę DUO (drogie i nieznane), wykorzystać wodę z powrotu z grzejników (wbrew zasadom instalacyjnych).

    RotexSystem 70 - współpraca ogrzewania podłogowego z grzejnikami:
    Przy pomocy Systemu 70 można podłączyć grzejniki i ogrzewanie podłogowe w jednym obiegu grzewczym. Oznacza to zastosowanie tylko jednego pionu grzewczego i tylko jednego rozdzielacza obsługującego jednocześnie ogrzewanie konwencjonalne i podłogowe. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty inwestycyjne

    Istotą Systemu 70 jest specjalnie dla tego celu opracowana rura grzewcza DUO, którą stosuje się zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i do podłączenia grzejników Do wykonania powierzchni grzewczych podłogi stosuje się płyty systemowe firmy ROTEX. Służą one do zamocowania rur i pełnią rolę izolacji cieplnej. Płyta podstawowa ma ponadto właściwości dźwiękochłonne.

    Cały system może być wygodnie sterowany za pomocą regulatora temperatury pomieszczenia.


  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Sprawdziłem. Rura Rotex DUO kosztuje od 4.80 do 5.90 zł/mb netto.
    I chętnie wyślą ją serviskiem. To chyba nie jest drogo?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Star

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie chyba zapominają o POLSKIEJ NORMIEomieszczenia mieszkalne max temperatura podłogi 29 stopni a łazienek 35 stopni
    proszę mi wytłumaczyc jak to osiągnąc bez regulacji?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie wolno zapominać o regulatorach. Najłatwiej wykorzystać zawory termostatowe na kaloryferach, a w podłodze zawory termostatowe z kapilarą do ogrzewania podłogowego.

  6. #6

    Domyślnie

    Stosując specjalne zawory termostatyczne możesz zasilić podłogówkę w małym pomieszczeniu wodą z powrotu kaloryfera.

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę archiwalny wątek Ale nie widziałem gdzie się podczepić z pytaniem.

    Podłogówka ROTEX 70 - czy to się sprawdzi w układzie otwartym, z piecem na paliwo stałe i kominkiem z płaszczem wodnym? Czy to raczej rozwiązanie dedykowane dla układów zamkniętych?
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony