dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie w budowie... planowanie

    Obserwuję forum od dłuższego czasu i chyba przyszedł moment na wrzucenie projektu własnego mieszkania, które jest aktualnie w budowie Tym razem przewidziałam tylko jedną zmianę w projekcie - przesunęłam wejście do pokoju z aneksem kuchennym, tak aby ciąg zabudowy kuchennej mógł być jak najdłuższy i aby szafa w przedpokoju nie musiała być ustawiona bezpośrednio przy wejściu (nie wyobrażam sobie otwierania drzwi wejściowych i na "dzień dobry" witania boku szafy/ zabudowy). Ponadto do pokoju z aneksem kuchennym nie będę wstawiać drzwi, więc unikam kolizji

    Wstępnie zaplanowałam sobie pokój z aneksem - oczywiście tylko "gabarytowo", a nie szczegółowo, ale jakoś tak to widzę (jeśli macie jakie sugestie - będę niezmiernie wdzięczna).

    Główny kłopot mam teraz z łazienką - myślałam o rozwiązaniu z obecnego mieszkania - kabinie zbudowanej z dwóch paneli szklanych, z czego panel frontowy to skrzydło drzwiowe otwierane "na ścianę", i lustrze od kabiny do końca ściany (od wysokości, na której kończy się geberit w górę do zlicowania z wysokością płytek). Z pewnością na prawo od wejścia zostanie wstawiona pralka ładowana od góry.
    Ostatnio jednak zastanawiam się nad wanną, bo na jedno i drugie miejsca brak niestety (a nie chcę zrobić w łazience tłoku). Kwestia glazury jest aktualnie dyskutowana: 1. rozwiązanie zakłada wyłącznie biel (jak w obecnej łazience), 2. rozwiązanie to duże szare płytki z wstawką mozaiki w części wanny/ prysznica (?) i geberitu, 3. rozwiązanie to wstawki drewna z bielą lub szarością...
    Ostatnio edytowane przez nat.ka ; 12-09-2013 o 11:51

  2. #2

    Domyślnie

    tak wymyśliłam z wejściem do pokoju z aneksem


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mur2.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	211713

  3. #3

    Domyślnie

    Wklej większy rzut bo nie widać wymiarów.

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	211722

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	211723

    na niebiesko zaznaczyłam wymiary zabudowy kuchennej, a na zielono wymiar przeznaczony pod narożnik
    Ostatnio edytowane przez nat.ka ; 12-09-2013 o 12:15

  5. #5

    Domyślnie

    a tak mniej-więcej wygląda mój pomysł na pokój z aneksem (lodówka nie będzie zabudowana, a przerwa w szafkach górnych przy lodówce właśnie zostanie wypełniona), za lodówką przewidziałam miejsce na narożnik, a stół będzie bliżej zabudowy kuchennej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	211725

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	211726

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea3.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	211727

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	211728

  6. #6

    Domyślnie

    żadnych sugestii?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Uporządkuj fronty w szafkach kuchennych - skoro to jedno pomieszczenie z pokojem dziennym, musisz trzymac rygor estetyczny/wizualny

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Uporządkuj fronty w szafkach kuchennych - skoro to jedno pomieszczenie z pokojem dziennym, musisz trzymac rygor estetyczny/wizualny
    fronty są jednakowe a poza tym to tylko "rysunek poglądowy" - na pewno będzie taka kolorystyka: białe fronty i drewniany blat, bo stół będzie okrągły i drewniany, a krzesła białe, ale raczej zabudowę kuchni wykona stolarz, a nie IKEA

  9. #9

    Domyślnie

    Ale w jakim stylu będzie kuchnia? nowoczesna, czy stylizowana?
    Z reguły do otwartych kuchni na salon daje się zabudowaną lodówkę i zmywarkę.
    Chodzi o to, żeby zabudowa kuchenna zintegrowała się z 'zabudową" salonu i żeby kuchnia jak najmniej przypominała... kuchnię. Chyba, że dasz Smega
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 13-09-2013 o 18:28

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Ale w jakim stylu będzie kuchnia? nowoczesna, czy stylizowana?
    Z reguły do otwartych kuchni na salon daje się zabudowaną lodówkę i zmywarkę.
    Chodzi o to, żeby zabudowa kuchenna zintegrowała się z 'zabudową" salonu i żeby kuchnia jak najmniej przypominała... kuchnię. Chyba, że dasz Smega

    Juz po kolei Zabudowa kuchni będzie z pewnościa biała (fronty) + drewno (blat). Ściany jasnopopielate, listwy białe, podłoga dąb. lodówka jest z obecnego mieszkania - bez uchwytów i ze szczotkowanej (matowej) stali - nie będzie w zabudowie. Sprzęt (płyta+piekarnik) to rzeczywiście SMEG - oprócz okapu: FABER (też widoczny za wyjątkiem zmywarki)

    Narożnik, a właściwie zestaw sofy+długiej pufy - obecny po wymianie tapicerki na grafit (aktualnie jest jasnopopielaty). Krzesła również obecne białe IKEA Ingolf - klasyki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103250/ myślę, że stół będzie okrągły drewniany w stylu IKEA Bjursta http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...779/#/60182304 z tym, że kolor zgrany z blatami. Tak jak pisałam wyżej w programie IKEI "zamodelowałam" sobie tylko przestrzeń żeby sprawdzić czy przesunąć wejście czy nie. Meble prawdopodobnie jednak wykona stolarz na zamówienie
    Ostatnio edytowane przez nat.ka ; 13-09-2013 o 19:29

  11. #11

    Domyślnie

    piekarnik wstępnie wybrany:
    http://smeg.com.pl/smeg-seria-linea/...709175993.html

    okap również:
    http://smeg.com.pl/okapy-przyscienne...lithos-bk.html

    lampa:
    http://www.lightyears.dk/lamps/penda...gio-black.aspx
    lub
    http://www.agamartin.com/pl/p/Lampa-przemyslowa-L/1433
    lub
    http://www.agamartin.com/pl/p/Lampa-...HK-LIVING/1733

    chcemy wyeksponować wyraźny kolor okapu i lampy i dlatego założyłam, że od strony wejścia przy okapie nie będzie górnych szafek (poza tym nie chciałabym, żeby górne szafki niemal wchodziły na wchodzącego do pokoju )

    aktualnie mamy mieszkanie oszczędne w kolorach - bazą jest popiel, białe meble, podłogi i drewniane dodatki, i bardzo dobrze się w nim czujemy kolejne mieszkanie będzie z pewnością podobne z tym, że zamiast kamiennego blatu decydujemy się na "ocieplenie" pomieszczenia drewnianym

    wnętrza, w których czujemy się najlepiej są zbliżone do tych na zdjęciach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kitchens-black-white-cabinets-lighting-faucet-wood-tiles-chair-carpet-table-sofa-tv-book-case-sh.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	212123
    z tym, że blaty i ściana pomiędzy szafkami górnymi, a dolnymi byłyby wykonane z drewna






    Poza tym TV i związanych z tym szafek nie przewidujemy. Przy sofie niski, prostokątny drewniany stolik, ewentualnie jakiś regał na książki, ale niekoniecznie (wolimy wstawić go do któregoś pokoju zamiast zagracać ten).

    Najważniejsze - chcemy zachować "ciąg komunikacyjny" i przestrzeń na wprost od wejścia do wyjścia na ogród
    Ostatnio edytowane przez nat.ka ; 13-09-2013 o 19:59

  12. #12

    Domyślnie

    jakiś pomysł? inne ustawienie mebli kuchennych?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony