dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adiiik7

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    6

    Domyślnie Legary a ich wysokość

    Witam. Przymierzam się do remontu poddasza. Jednakże, napotkałem się z pewnym problemem. Na samym początku pokażę jak wygląda sytuacja :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze (1).jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	212213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze (2).jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	212214

    I niestety, ale nie wiem w jaki sposób zbudować podłogę na legarach, aby zrównała się z belkami, które to są integralną częścią konstrukcji dachu. Dodam, iż od podłogi do końca takowej belki jest 20cm, a więc nie mało. Czy można podłożyć czymś legar na około 5-6cm? Czy macie może jakieś inne pomysły w jaki sposób rozwiązać ten problem?

    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adiiik7

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Znalazłem w internecie coś takiego : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t_legary_188.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	212422 Czy takowa metoda może zostać zastosowana również i w moim przypadku?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jesli strop jest mocny to czemu nie

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adiiik7

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Właśnie strop nie zalicza się do najmocniejszych. Dlatego też zastosowałbym lekkie gazobetony, które były by swego rodzaju podwyższeniem dla legarów.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    pare bloczkow niewiele zmienia obciążenie od podłogi, jak cała podłoga będzie za ciezka to będzie trzeba oprzec ją na ścianach, wykuć dziury i osadzić nowe belki, wyjdzie strop nad stropem... o ile da się tak zrobić

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adiiik7

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niestety, ale musze kombinować w taki sposób, aby zrównać w późniejszym czasie podłogę z belkami konstrukcji dachu, które to są na podłodze. Chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł, w jaki to sposób "podnieść" legary o jakieś 14cm, aby w późniejszym czasie móc je zrównać z tymi belami dachowymi ....

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Domyślnie

    Trochę się podepnę pod temat. Ja też mam ten sam problem, muszę ocieplić betonową posadzkę na strychu wełną miedzy legary. Mam dechy grubości 7 cm z nich natnę legary tylko ze będę musiał je podnieść ok. 8 - 10 cm. I tez nie wiem na czym legary postawić aby były podniesione. Przychodzi mi do głowy kilka pomysłów albo dać jakieś drewniane kliny co 0,5m a legary przewiercić i zamocować na kotwy do posadzki. Przyszedł mi tez pomysł aby może naciąć legary na wymiar 7x8 i po dwa skręcić je razem wkrętami. Aby osiągnąć grubość ocieplenia 30 cm myślałem aby legary zrobić z dwóch warstw które będą się krzyżować każda warstwa po 15 cm. Pozwoliło by mi to na szczelniejsze ułożenie wełny w dwóch warstwach krzyżujących się.
    Inne rozwiązania podniesienia legarów widziałem w necie przy pomocy specjalnych systemów poziomowania.


    Ostatnio edytowane przez pionek ; 30-04-2014 o 21:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony