dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    Wracając do tematu wątku sytuacja trochę się skomplikowała w zeszłym roku, bo po uchwałe SN z maja 2013 r., część mieszkań zostałą wyłączona z wtórnego obrotu ze względu na brak możliwości finansowania zakupu tych mieszkań za pomocą kredytu. I w takich przypadkach często brakuje dobrej firmy pośredniczącej, znającej problemy nieuregulowanych gruntów. I jest wtedy problem, jak dobrze sprzedać mieszkanie z wadą prawną?
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 24-02-2014 o 09:37

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Ludzie kupują przez Agencję bo czują, że tak jest bezpieczniej. Sprzedający prawie zawsze nie chce sprzedawać przez pośrednictwo. To kupujący to wymuszają.
    Jest wręcz odwrotnie!
    Ludzie nie chcą przepłacać i kupują najchętniej bezpośrednio od właściciela!
    Skąd ty takie teorie wziąłeś, że chętniej przez pośrednika?
    No chyba, że ktoś ma naprawdę nadmiar pieniędzy, albo jest napalony na konkretne miejsce i 10tys, w tę, czy we wtę, nie robi mu różnicy.
    A co do bezpieczeństwa zakupu, to i tak wyjdzie wszystko u notariusza, więc tym bardziej nie rozumiem twojego toku rozumowania, tym bardziej, że teraz roi się od nieuczciwych biur, czy Agencji, sprzedających mieszkania.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian73 Zobacz post
    Może moje podejście jest trochę za bardzo negatywne, ale to przez doświadczenia z biurem nieruchomości, które przez pół roku nie potrafiło mi znaleźć kupca na mieszkanie, które dostałem w spadku
    Bo ty chciałeś 280tys. do ręki, a biuro wyceniło to samo mieszkanie na 310tys. do negocjacji.
    Ludzie naprawdę nie są głupi i omijają takie "atrakcyjne" oferty szerokim łukiem. No chyba, że komuś naprawdę zależy, nie tyle na samym mieszkaniu, co na lokalizacji, wtedy kupi je, po ciężkich pertrakracjach z biurem, za 295tys.
    A gdybyś dał ogłoszenie na takim allegro, to ten człowiek i tak by znalazł to mieszkanie i byłbyś 15tys. do przodu.
    To taki przykład, rzecz jasna.

  4. #24
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Misterhajt - piszę z własnego doświadczenia, nie własną opinię typu "co ja bym zrobiła"... Bo ja nigdy pośrednika nie potrzebowałam Ty piszesz to co się Tobie wydaje Jak mieszkałam w Poznaniu to myślałam, że wszyscy żyją jak Poznaniacy a te kawały o nich to "z sufitu wzięte". Teraz wiem dlaczego Poznaniacy i Warszawiacy są "na językach ludzi" w innych aglomeracjach Weź miej rejestrację samochodu PO lub W... od razu zobaczysz efekt

    Mało istotne jest to co się komu wydaje gdy chodzi o gospodarkę, pieniądz, itd... Ważne jest to co wymusza rynek.

    Gdyby Twoja teoria była prawdziwa ja narzekałabym, że mam mało pracy... A w boomie, kryzysie spałam po dosłownie kilka godzin w ciągu doby. Teraz z nowym programem i braku dofinansowania do mieszkań z drugiej ręki też mam więcej zleceń niż jestem w stanie obsłużyć dlatego bardzo często mam poślizgi w czasie.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 26-02-2014 o 16:35

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Być może we Wrocławiu jest tak, jak piszesz.
    Ja przedstawiłem, jak to wygląda w Radomiu, gdzie w ostatnich paru latach mnóstwo biur upadło, a teraz ci sami ludzie zakładają nowe biura, często z siedzibą w domu, albo w mieszkaniu.
    Widocznie nikt w tym radomskim Pierdzieszewie nie chce zamieszkać, stąd pełno ogłoszeń mieszkań i domów, które już wiszą od hen czasu i mimo obniżania ceny, wciąż wiszą.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    r.zielas

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Mrowino
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    24

    Domyślnie

    Zrób ładne zdjęcia i wystaw ofertę na Allegro, Gratce i Tablicy. Z pośrednika lepiej zrezygnować, bo po co płacić mu za to co samemu można zrobić? Powodzenia

  7. #27

    Domyślnie

    http://portalenieruchomosci.pl/
    Tu jest większość portali z ogłoszeniami

    i ofc Gumtree
    http://www.gumtree.pl/fp-domy-i-mies.../c9073l3200008
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 27-02-2014 o 17:48

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.zielas Zobacz post
    Zrób ładne zdjęcia i wystaw ofertę na Allegro, Gratce i Tablicy. Z pośrednika lepiej zrezygnować, bo po co płacić mu za to co samemu można zrobić? Powodzenia
    Haha z ładnymi zdjęciami to w polskich ofertach zawsze jest problem... Ja jak przeglądam oferty to przy co drugiej notuję malutkie załamanie psychiczne :/ Świadomość tego, że zdjęcia ofertowe muszą być dobre i zachęcające jest u nas żadna. Poszukajcie sobie informacji na temat tzw. Home Staging - to teraz będzie mocno lansowane przez biura nieruchomości. W USA takie specjalistyczne firmy działają już bardzo mocno.

  9. #29
    Banned
    Tomek_zet

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-076
    Posty
    9

    Domyślnie

    2 lata znajomi chcieli sprzedać kawalerkę i zamienić na coś większego. Wystawili ogłoszenia na wszystkich możliwych portalach, ale odzew oczywiście był znikomy. Od czasu do czasu niby ktoś zadzwonił, obejrzał, ale jak przyszło co do czego to cisza. Jakoś pól roku temu zdecydowali się w końcu na pomoc agencji i po 3 miesiącach mieszkanie zostało sprzedane. Z tego co wiem pomagał im pan Marcin Wilczyński, który doskonale zna się na rzeczy. Teraz wiją już gniazdko w nowym, większym mieszkaniu

  10. #30

    Domyślnie

    Jak to mówią, reklama dźwignią handlu

    I nie mówię tu o usługach biura, tylko o poście wyżej...
    Wojtek, prawie zawsze.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koń

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-622
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja zrobiłem wycenę, ale na razie trudno mówić o efektach, ponieważ odebrałem dokument wczoraj

  12. #32

    Domyślnie

    Wtrącę swoje trzy grosze. Na cenę mieszkania mają wpływ trzy czynniki: po pierwsze lokalizacja,a po drugie lokalizacja po trzecie lokalizacja.Jeżeli lokalizacja dla mnie jest tą pożądaną to te czynniki o których pisała Elfir nie mają aż tak dużego znaczenia np. pokój zawalony meblami co czyni go mniejszym ( i tak umebluję go wg własnego gustu i potrzeb),otwarta klapa od sedesu.Jeżeli mieszkanie jest położone na peryferiach , w okolicy budynków socjalnych to nie wiadomo jakie byłoby piękne, funkcjonalne- nie sprzeda się łatwo i szybko.
    A jeżeli jest super lokalizacja i do tego zadba się by było miłe dla oka klienta- , o czym pisała Elfir- to jest to najlepsza opcja. Ja jako sprzedająca takie mieszkanie wyceniłabym je tak aby potem nie żałować, że mogłam jednak sprzedać drożej i wolałabym poczekać na kupca niż schodzić z ceny byle tylko szybko je sprzedać, bo na tym stracę.Najpierw spróbowałabym bez udziału pośredników, a w ogłoszeniu wymieniłabym wszystkie atuty mieszkania i najbliższej infrastruktury.Co domieszkania podałabym jak najwięcej szczegółów jak np.na którą stronę wychodzą okna, powierzchnia pomieszczeń z planem z wymiarami, co dokładnie pozostaje w cenie sprzedaży mieszkania (np. zmywarka na gwarancji firmy X posiadająca dwuletnią gwarancję),opłaty za czynsz, piętro np. 2 z 3 w budynku.Życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 23-04-2015 o 09:35

  13. #33
    Banned
    Lelo

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał madejo Zobacz post
    Witam Was, mieszkańców mieszkań.
    Sam się zaliczam do tego grona, lecz po wielu latach, nadarzyła się okazja, by opuścić rodzinne progi i zamieszkać na swoim. Właśnie się budujemy.

    Pomału też zaczynam myśleć o sprzedaży mieszkania w kamienicy.
    Pytanie do tych, którzy wiedzą, co i jak, aby właśnie podpowiedzieli co i jak

    Mieszkanie jest właśnościowe. Rzeczoznawca ocenił cenę około 6 lat temu, przy wykupie.
    Wypadałoby pewnie zapłacić kolejny raz rzeczoznawcy za kolejną analzę?

    Co dalej, czy lepiej próbować samemu reklamować swoją ofertę na allegro o innych portalach ogłoszeniowych, czy może korzystniej byłoby zgłosić się do biura nieruchomości, które na pewno zna sporo trików sprzedażowych, ale pewnie też będzie chciało sporo dla siebie zarobić

    Bardzo proszę o poradę
    Pozdrawiam
    Moim zdaniem najlepiej oddać mieszkanie pod opiekę biura nieruchomości, które wie jak dotrzeć do klientów i zna sztuczki jak szybko sprzedać mieszkanie. Widzę moich znajomych jak męczą się ze sprzedażą. Ja Od razu dałam swoje mieszkanie do biura [moderowano] sprzedali je w bardzo krótkim czasie.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-04-2015 o 18:53

  14. #34

    Domyślnie

    Oczywiście, że ludzie woleliby kupować mieszkania bezpośrednio od sprzedających, ale dlaczego w niektórych miastach tak jest a w innych nie to już jest inna sprawa. Dużo zależy tu od samej uczciwości społeczeństwa - jeżeli słyszy się, że sprzedający oszukują i sprzedają mieszkania z zatajonymi wadami prawnymi, które wychodzą dopiero po fakcie, to niema co się dziwić, że w danym regionie klienci chętniej korzystają z biur nieruchomości. Chcą mieć zwyczajnie spokojną głowę, że wszystko będzie ok. Inną sprawą dla której ludzie korzystają z biur nieruchomości to brak czasu na zajmowanie się jego sprzedażą. W dobrym biurze można załatwić wszystko, od doradztwa finansowego po nawet załatwienie kredytu. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkamy.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja sprzedawałem mieszkanie przez rok, i mimo że miałem ogłoszenie na wszystkich mozliwych portalach to i tak poszło przez biuro nieruchomości. Więcej klientów miałem indywidualnych, ale byli mniej konkretni. Jest masa klientów którzy nie korzystają z internetu. To podobnie jak z komisami samochodowymi - niby taniej na internecie samochód znaleźć, ale komisy nadal maja sie świetnie mimo że też płaci sie extra 1000zł

  16. #36

    Domyślnie

    Według mnie najlepiej działać dwutorowo – próbować samemu, ale i podpisać umowę z pośrednictwem nie zaszkodzi. Ja działałem w ten sposób i koniec końców sprzedałem mieszkanie przy pomocy pośrednictwa Estate Dealer. Jasne, że trzeba zapłacić prowizję, ale dostałem za mieszkanie taką cenę, że nawet po odprowadzeniu prowizji mi się to opłaciło

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Moderator powinien wyciąc wszystkie posty z nazwami biur z tego wątku bo aż boli jak czyta się ten spam. Agencje nie robią nic oprócz prowadzenia katalogu starych zdjęc mieszkań których zwykle nikt nie potrafi sprzedać przez kilka lat. Oświeżanie ogloszen na portalach co kilka dni i tyle. Jak mieszkanie jest sensowne a to dla wiekszosci oznacza dobrze polozone to sprzeda sie bez zadnej pomocy nawet z beznajdziejnymi zjeciami i opisem.

  18. #38

    Domyślnie

    Ludzie.... przestancie z ta kryptoreklamą!
    Nie ma żadnego sensu płacić 2 - 3 % prowizji za wrzucenie kiklu zdjęc na portal z ogłoszeniami bo do tego głównie sprowadza się praca tych agencji. ODebrać telefon od chętnego czy od biura to jedno i to samo, i tak trzeba poświecić czas żeby pokazać mieszkanie, no chyba że nie mieszkamy już tam i nie chce nam sie za każdym razem przyjeżdzać. Ale to chyba jedyny argument żeby tracic kilka tys zł.
    Psedopomoc przy załatwianiu popaierów i podpisaniu umów to tylko dobry slogan, nic za tym nie idzie. Kupowałem i sprzedawałem mieszkanie przez biura jak i prywatnie i na pewno nie warto dopłacać do biura.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 11-05-2016 o 09:58

  19. #39

    Domyślnie

    Dokładnie,
    jak coś ma się sprzedać to się sprzeda, jak nikt nie dzwoni to obniżyć delikatnie cenę bo pewnie odbiega od średniej. ktoś kto szuka to znajdzie bo i tak większość kupujących przegląda oferty na portal internetowych gdzie są wystawione nieruchomości przez agencje jak i osoby prywatne.
    A pomoc w formalnościach związanych ze sprzedażą / zakupem oferują również dobre kancelarie notarialne lub radcy prawni co jest zdecydowanie tańsze niż prowizja agenta.

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jolenesun

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-609
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak naprawdę, to zależy na jakiego pośrednika się trafi. Jak już ktoś chciałby skorzystać z usług pośrednika, to prawda jest taka że najlepiej rozeznać się u sprawdzonych dobrych znajomych, którzy może kupowali mieszkanie, a może akurat korzystali z usług agencji nieruchomości. Prawda jest wypośrodkowana, są tacy pośrednicy którzy wezmą pieniądze za nic, a są też tacy którzy świadczą takie usługi, że nieźle można na tym skorzystać.
    Jestem człowiekiem zapracowanym i mam do tego drugi etat mamy - wraz z mężem musieliśmy kupić mieszkanie, więc nie mieliśmy wyjścia, udaliśmy się do poleconego pośrednika (spam) i naprawdę nie było tak drogo, a współpraca przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie. Na ten moment mogę ocenić, że w czasie gdy chcieliśmy zakupić mieszkanie, to bez tego pośrednika byłoby jak bez ręki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-08-2016 o 20:14

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony