dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    Ma geodete, prawnika i dużą dziurę w portfelu. Opanuj sie z tym spamem, prawie każdy kto miał do czynienia z pośrednikami dobrze wie że to pieniądze wyrzucone w błoto.

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paulina wasilewska K

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem sprzedaż mieszkania, tak aby zrobić to najkorzystniej, ma kilka składowych. Załóżmy że rezygnujesz z agenta/pośrednika. W takim razie musisz tak zaprezentować swoją ofertę, żeby wybiła się spośród tłumu konkurencji. Zapomnij o amatorskich zdjęciach z bałaganem w tle - to najczęstszy błąd. W internecie jest mnóstwo poradników typu "jak zrobić dobre zdjęcie w 7 krokach" - to nie jest wiedza tajemna, warto skorzystać, bo dobre zdjęcie na pewnym poziomie nie zależy od sprzętu ale od kompozycji, oświetlenia itp.
    Drugą sprawą jest sięgnięcie po innowacyjne sposoby prezentacji mieszkania - coraz bardziej popularne (a u naszych zachodnich sąsiadów już na porządku dziennym) są interaktywne prezentacje. Taki trójwymiarowy model mieszkania (i nie mówię tu o zwykłej wizualizacji tylko o interaktywnym modelu który możesz obracać, meblować itp) kosztuje niedużo a robi niesamowite wrażenie na kupujących, pozwala im zobaczyć potencjał przestrzeni, uruchamia wyobraźnię. Zobacz sobie więcej na wirtualnyplan(kropka)pl

  3. #43

    Domyślnie

    Jak szukałam ogłoszeń bardzo mi brakowało informacji o układzie mieszkania. Nawet plan narysowany ołówkiem by wystarczył. I tak jak wszyscy piszą - naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie fotografują zagracone wnętrza.

  4. #44

    Domyślnie

    Zdjęcia zagraconych wnętrz to mało. Najlepsze są zdjęcia po ostrym retuszu, które okazują się zdjęciami...nie z tego mieszkania. Po to tylko, żeby nabić klientów i zachęcić do wykonania telefonu, a potem odwiedzin. Takie metody, to już gruba przesada i nabijanie ludzi w butelkę. Ale niestety, rynek nieruchomości też się rządzi swoimi prawami. To jest zawsze problem, czy sprzedać mieszkanie samemu czy z pośrednikiem. Dla mnie po prostu trzeba wykonać rachunek sumienia i podliczyć koszty zysków i strat. Jeśli kogoś stać na agenta, nie ma czasu się tym zajmować, nie chce widywać się z klientami, to ok, ale jeśli ktoś chce to robić na własną rękę, to czytamy poradnik - http://panoramafirm.pl/blog/nierucho...-udzialem.html - sprzątamy mieszkanie, na balkonie wieszamy baner z informacją, robimy ładne i oddające rzeczywistość zdjęcia i puszczamy wici w internecie. Tyle można. Potem jeszcze formalności, no ale to już po zakończeniu transakcji.

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kot833

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-230
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na własną rękę bez biura

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał czar82 Zobacz post
    Zdjęcia zagraconych wnętrz to mało. Najlepsze są zdjęcia po ostrym retuszu, które okazują się zdjęciami...nie z tego mieszkania. Po to tylko, żeby nabić klientów i zachęcić do wykonania telefonu, a potem odwiedzin. Takie metody, to już gruba przesada i nabijanie ludzi w butelkę. Ale niestety, rynek nieruchomości też się rządzi swoimi prawami. To jest zawsze problem, czy sprzedać mieszkanie samemu czy z pośrednikiem. Dla mnie po prostu trzeba wykonać rachunek sumienia i podliczyć koszty zysków i strat. Jeśli kogoś stać na agenta, nie ma czasu się tym zajmować, nie chce widywać się z klientami, to ok, ale jeśli ktoś chce to robić na własną rękę, to czytamy poradnik - http://panoramafirm.pl/blog/nierucho...-udzialem.html - sprzątamy mieszkanie, na balkonie wieszamy baner z informacją, robimy ładne i oddające rzeczywistość zdjęcia i puszczamy wici w internecie. Tyle można. Potem jeszcze formalności, no ale to już po zakończeniu transakcji.
    Z tym banerem to bym nie szalał w moim przypadku dzwonili ,ale tylko moi sąsiedzi A wracając do tematu jak sprzedać mieszkanie??? prosta sprawa dobre zdjęcia!!!! można zrobić samemu, krótki opis zaznaczając że sprzedaż bez pośrednia ,cen wypośrodkować . Portal chyba otodom z wyświetlaniem na allegro i olx i czekać na klienta. Ja swoje mieszkanie sprzedałem w 14 dni. Nie wiem czy jestem szczęściarzem czy tanio sprzedałem

  7. #47

    Domyślnie

    Nie zgodzę się, że agenci nieruchomości nic nie dają. Dobry agent nieruchomości sprzeda mieszkanie szybko i po dobrej cenie. Jak z rodzicami sprzedawaliśmy mieszkanie po dziadkach w Warszawie to na początku uderzyliśmy do dwóch agencji, efekt był tragiczny, narobili bałaganu, ogłoszenia z naszym mieszkaniem były wszędzie w necie, werbowali nam jakichś dziwaków (dosłownie!!) no masakra. i tak naprawdę na początku musieli zająć się ogarnianiem syfu z ogłoszeniami o mieszkaniu w necie bo tyle tego było... i jako jedyni zajęli się mieszkaniem na poważnie, sprawdzili najpierw status prawny i prowadzili działania na wyłączność. Efekt? Mieszkanie sprzedane szybko i nawet o złotówkę nie zeszliśmy z ceny
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 20-11-2018 o 18:24

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Moderator ma co czyścić w tym wątku...
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  9. #49

    Domyślnie

    można dać ogłoszenie na jednym z portali albo poprzez biuro nieruchomości. Innej możliwości nie znajduję.

  10. #50

    Domyślnie

    Tutaj warto wstawić swoje ogłoszenie o sprzedaży domu: (moderowano)
    Myślę, że ten portal może zainteresować zarówno osoby, które szukają domu/mieszkania/działki, a także tych, którzy właśnie swój dom planują sprzedać. Domnamapie.pl ma bardzo ciekawą funkcjonalność - oferty nieruchomości, które są na nim prezentowane zawierają także ich obrys zaznaczony na mapie google. Na pewno może to pomóc nam zaoszczędzić trochę czasu i zapoznać się precyzyjną lokalizacją interesującego nas obiektu jeszcze przed wyruszeniem w teren. W dodatku z tej funkcji można korzystać zupełnie za darmo.
    Mam nadzieję, że przyda Wam się
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-07-2017 o 11:32 Powód: link reklamowy

  11. #51

    Domyślnie

    Zauważyłam, że więcej osób kupuję mieszkania od osób prywatnych, a nie od pośredników. Dlatego na początku warto wystawić ogłoszenie na jakimś darmowym portalu, np. tu i zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie. Zawsze można też swoją ofertę wyróżnić.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-04-2018 o 08:08

  12. #52

    Domyślnie

    Pierwsze o czym trzeba pomyśleć przy sprzedaży domu to jego wygląd. A tym najlepiej zajmują się specjaliści od home stagingu. Przygotowują dom pod sesję zdjęciową, którą potem wykonują. Zajmują się też wystawianiem ogłoszeń. Ja skorzystałem z usług [spam] z Rzeszowa. Można zamówić u nich tylko konsultację, lub jeśli trzeba zajmą sie wszystkim kompleksowo. Sprzątanie, zakupy, drobny remont. Wszystko po to, aby nieruchomość wyglądała atrakcyjniej. Mogą też zrobić zdjęcia z drona, żeby pokazać okolice. Jest dużo technik marketingowych o których nie wiemy, a mają naprawdę dużą moc.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-07-2018 o 13:11

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pośrednik tylko gdy jesteś daleko od obiektu sprzedzaży lub bardzo, ale to bardzo zarobiona/y. Gdy mieszkasz w okolicy to wizyta y notariusza - powie jakie dokumenty:wypis z KW, ew. jakiś papier ze spółdzielni, wypis i wyrys i coś tam jeszcze. Kilka ogarniętych fotek, same zalety mieszkania i masz ofertę. To naprawdę żadna filozofia.

  14. #54

    Domyślnie

    Witam
    Odkopuję temat bo niedługo będę sprzedawał swoje mieszkanie i też stoję przed dylematem; sprzedać poprzez biuro czy indywidualnie.
    Tak jak piszecie, nie jest problemem przygotować fajne ogłoszenie i wstawić je do internetu. Ale to chyba najprostsza czynność przy sprzedaży. Bardziej czasochłonne są chyba kwestie papierkowe i bezpieczeństwo sprzedaży.
    A mi właśnie brak czasu na papierologię. Dodatkowo mieszkanie jest na końcówce kredytowania co może skomplikować procedury, a w szczególności jeśli kupujący też będzie kredytował zakup.
    W moim przypadku chciałbym abym mógł jeszcze mieszkać w mieszkaniu tak do 3 miesięcy po sfinalizowaniu transakcji.
    No i ostatnia kwestia. Jakoś mam obawy, że, zamieszczając oferty indywidualnie nie mam kompletnie wglądu, kto odwiedza moje mieszkanie, czy to nie jest złodziej oceniający czy warto się włamać...znam taki przypadek z życia.

    Ciężko podjąć decyzję i tu i tu są plusy i minusy

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak chcesz płacić 3 % od sprzedaży pośrednikowi + on weźmie 3 % od kupującego to sprzedawaj przez biuro. Biuro natomiast nie robi nic innego jak tylko robi zdjęcia, umieszcza ogłoszenie i potem przyjmuje kupujących ( w Twoim przypadku skoro i tak mieszkasz w mieszkaniu to sam byś pewno przyjmował i pokazywał). Natomiast wszystkie formalności związane ze sprzedażą załatwia notariusz który doradzi co i jak.

  16. #56

    Domyślnie

    I ,,diecezja,, podjęta. Wystawimy ogłoszenie sami. Do biura nieruchomości zawsze można się zwrócić.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    I ,,diecezja,, podjęta. Wystawimy ogłoszenie sami. Do biura nieruchomości zawsze można się zwrócić.
    Mądra "diecezja". Niech zgadnę, że jutro pierwszymi klientami będą biura pośrednictwa z propozycją "współpracy".
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  18. #58

    Domyślnie

    A jakie znacie najbardziej popularne ogólnopolskie portale z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A jakie znacie najbardziej popularne ogólnopolskie portale z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań?
    Otodom i OLX

  20. #60

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was korzystał z oferty firm, które zajmują się skupem nieruchomości? Potrzebuje szybko sprzedać dwie działki i zastanawiam się nad skorzystaniem z takiej oferty - .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 26-04-2023 o 12:22

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony