dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Angry Jak zrobić beton???

    Jestem młody, nie mam ojca, nie ma mi kto pokazać jak robić beton z prawdziwego zdarzenia, zaprawa jako tako wychodzi. Ile już robiłem razy małe sztabki betonu odmierzając dokładnie proporcje. Zmniejszałem, zwiększałem wode i cement albo piasek i żwir albo tak jak w proporcjach każą, dawałem plastyfikator do betonu. A beton się kruszy jak przejadę mocno palcem, a jak uderze to też syf. Podlewam przez tydzień. Mieszam dokładnie "mieszarką" wiertarki, konsystencja masła czy jakoś tak. DLACZEGO DO K... NĘDZY NIE WYCHODZI NAWET NAJGORSZY BETON?????
    Błagam pomóżcie bo chce zrobić różne cuda wokół domu a betonu potrzeba mi masę. A chce go zrobić sam.
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 19-09-2013 o 14:17

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie proporcje dajesz ? Ja z reguły jaka robię coś koło domu 1:4 (1wiadro cementu 4 wiadra piachu) lub 1:3 Piasek najlepiej ostry.... Płukany tak średnio się sprawdza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxxVIPxxx Zobacz post
    A jakie proporcje dajesz ? Ja z reguły jaka robię coś koło domu 1:4 (1wiadro cementu 4 wiadra piachu) lub 1:3 Piasek najlepiej ostry.... Płukany tak średnio się sprawdza
    Dawałem 1:3, drobnozarnisty piasek mam biały
    A jak konsystencja?
    Chodzi mi teraz o beton, wody jak najmniej czy trochę więcej aby była mieszanka płynniejsza?
    Problemem jest to że to ZA szybko wysycha (również zaprawa). Na drugi dzień chce podlać to wysuszone na wiór (upałów też nie ma) Przejadę palcem to mało co związało a to ma być porządny twardy beton. Śmieszne
    Dziękuje za zainteresowanie

    I jeszcze dodam że robie porządne ocieplenia całego domu i różne takie a betonu nigdy nie mogę zrobić, żeby nie było że jestem jakąś kaleką
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 19-09-2013 o 20:58

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziewam

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1:3 kg cementu 3kg.piachu. Piach musi byc ostry dobrze jak ma kamienie bo taki jak do tynkowania to będzie zawsze się sypał. Co do wody to beton nie może być płynny, powinien być zwarty i jak nabierasz np.kielnia to nie moze pływać tyle ile nabierzesz musi zostać np.na kielni lub łopacie.jak beton bedzie za rzadki to po wyschnieciu "usiądzie" i będzie słaby dlatego Ci sie kruszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz idzie w lepszym kierunku
    Wiem przynajmniej gdzie robiłem uchybienia
    Zostało mi białego piasku to używałem
    Ale źwir nie miał ostrych krawędzi
    Tak jak mówiłem nie miałem gdzie nawet zobaczyć świeżej mieszanki betonowej

    Ile może kosztować "piach ostry" czy żwir ?
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 19-09-2013 o 21:12

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Za dużo wody zarobowej powoduje wypłukiwanie cementu, to i niema co wiązać.
    Chyba najczęstszy błąd przy robieniu betonu w warunkach amatorskich zwłaszcza przy użyciu mieszadła na wiertarce czy innych podobnych wynalazków.
    Beton ciężko wymieszać mieszadłem, przy braku betoniarki lepiej sprawdza się przerzucanie łopatą z kupki na kupkę. Najlepiej w dwie osoby. Jeden przerzuca drugi miesza grabkami i dodaje wodę.
    Cytat Napisał adrianoos966 Zobacz post
    ...Ile może kosztować "piach ostry" czy żwir ?
    Zależy gdzie i w jakiej ilości.
    W żwirowni od dwadzieścia parę do trzydzieści parę zł za tonę a w LM widziałem "piasek rzeczny" w woreczkach 5 kg po 5,70 zł czyli za tonę równe 1140 zł

  7. #7

    Domyślnie

    Czy zwiększenie ilości cementu o 10-15% zwiększy szanse na lepsze wiązanie czy zaszkodzi?

  8. #8

    Domyślnie

    Rzeczny eluwialny jest bardzo drobny i wysortowany. Nie na cement, a z piaskowni w zależności od rejonu PL od 20-80 za t.

  9. #9

    Domyślnie

    Ile schnie zaprawa bez albo z plastyfikatorem który spowalnia schnięcie?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziewam

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    musisz przyjąc ze beton schnie około 28 dni

  11. #11

    Domyślnie

    Jak chcesz, żeby szybciej wiązał możesz dodać wody szklanej pod koniec mieszania zaprawy.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Jak chcesz, żeby szybciej wiązał możesz dodać wody szklanej pod koniec mieszania zaprawy.
    Co to jest woda szklana ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13

    Domyślnie

    zyzolek zapewne miał na myśli szkło wodne

    z jakiego źródła jest piasek, którego używasz do tego kruszącego się betonu? Przy okazji pamiętaj, że dodawanie zbyt dużej ilości wody względem receptury powoduje pogorszenie właściwości betonu.
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 02-10-2013 o 13:04

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KajetanKajtek
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    Piasek + cement, proporcje to ja zazwyczaj na oko robiłem
    kajtek & żona

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    zyzolek zapewne miał na myśli szkło wodne

    z jakiego źródła jest piasek, którego używasz do tego kruszącego się betonu? Przy okazji pamiętaj, że dodawanie zbyt dużej ilości wody względem receptury powoduje pogorszenie właściwości betonu.
    Nie wiem czy to do mnie ale piasek do murowania nie zabijcie mnie bo dopiero się uczę wszystkiego. Jest ze składu budowlanego, czysty bez zanieczyszczeń

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Tak naprawdę nie dostałeś żadnej sensownej odpowiedzi na swoje pytanie -jak zrobić beton.
    To zależy jakiej klasy ma to być beton - do czego ci ten beton jest potrzebny? w zależności jaki chce się uzyskać beton - to używa się odpowiedni cement (a te są różne) i odpowiednią ilość drobnego żwiru i grubszego żwiru.
    Na forum im więcej dostaniesz odpowiedzi , tym mniej bedziesz wiedział , z większości odpowiedzi to widzę że ludzie myślą że cement to taki klej - im więcej w stosunku do piasku tym lepiej - a to jest kompletna bzdura.Możesz kupić sobie w castoramie taki beton b 20 w workach 25 kg i nie zapłacisz za niego dużo więcej niż za ten piasek w workach ze składu budowlanego. Oczywiście opłacalne jak nie potrzebujesz dużo tego betonu .Jak chcesz jakiejś uczciwej odpowiedzi na swoje pytanie wpisz w google -murator skład betonu - i wszystko stanie się jasne.http://muratordom.pl/budowa/sciany-m...,108_2205.html
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też robię sama Ale nie na wiadra bo nie dźwignę
    1 łopata cementu 3-4 łopaty piachu
    i wychodzi
    Grunt to pozytywne nastawienie.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    A no wychodzi , wychodzi tylko co to wychodzi? Jakiej klasy to jest beton , jaki on będzie za kilka lat poddany np , warunkom atmosferycznym? czy on nie będzie taki za kilka lat jak za komuny wyglądały płytyi 50*50 chodnikowe , po kilku latach można je było w zasadzie pozamiatać , dodać cementu i zrobić następną płytę chodnikową
    Wybacz, ale tobie się tylko wydaje się że robisz beton , a bynajmniej to nie jest beton na jakieś poważne zastosowanie konstrukcyjne.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  19. #19

    Domyślnie

    Betonu jest mi potrzeba b. dużo, narazie sobię poradzę ale gorzej w niedalekiej przyszłości. Beton na schody, wylewki, żelbety jakieś czyli COŚ lepszego.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    A no wychodzi , wychodzi tylko co to wychodzi? Jakiej klasy to jest beton , jaki on będzie za kilka lat poddany np , warunkom atmosferycznym? czy on nie będzie taki za kilka lat jak za komuny wyglądały płytyi 50*50 chodnikowe , po kilku latach można je było w zasadzie pozamiatać , dodać cementu i zrobić następną płytę chodnikową
    Wybacz, ale tobie się tylko wydaje się że robisz beton , a bynajmniej to nie jest beton na jakieś poważne zastosowanie konstrukcyjne.
    Pewnie że robię dziada więc "przyszedłem" tu po wskazówki
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 15-10-2013 o 22:10

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony