dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Angry Nadproże - fotka zbrojenia

    Co myślicie o tym nadprożu - czy nie jest przesadzone 28 prętów 16mm. Jest to nadproże nad garażem - długość 660cm




    Strop chyba tez powinien trzymać?

  2. #2

    Domyślnie

    jaka będzie grubość tej belki? ja mam najszerszą belkę jakieś 490 cm a na niej oparty strop pod zielony dach (strop mocno zbrojony) - mam tam 4 pręty 18 mm i 2 pręty 10 mm, wysokość belki to 50 cm. to u Ciebie wygląda na przesadzone, ale zawsze lepiej za dużo niż za mało
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    no stali nie żałowałeś ja mam podciąg 6,40m i w projekcie było 5 prętów fi 16 dołem i dwa górą.

  4. #4

    Domyślnie

    Na tych zdjęciach podciąg - na nim stoi pelna ściana i jeszcze jeden strop (dom piętrowy)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Na tych zdjęciach podciąg - na nim stoi pelna ściana i jeszcze jeden strop (dom piętrowy)
    Czy ten podciąg jest zbrojony mocniej górą niż dołem? Jeśli tak, to przy założeniu że pracuje jako jednoprzęsłowy swobodnie podparty to ktoś tu nieźle namieszał
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    na 99% jest elementem złączonym z resztą wieńca stropu, co za tym idzie jest to belka ciągła .
    A ilość zbrojenia ... lepiej mniejszej średnicy pręty niż jeden grubszy. W normie PN EN 1992 .. tabelka 7.2 .
    Relacje naprężenia i średnicy prętów ... na takie obciążenia jak występują ... w tej belce ... jeden pręt klasy C fyk 500 wystarczy ..
    fi 20... jeśli belka będzie zarysowana ...itp ...
    Stąd wylicza się ... ba doświadczony projektant ... zna na pamięć ile kN jaka belka ...i ile będzie MPa... w zbrojeniu ... w tedy dobiera pod to zbrojenie .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Co myślicie o tym nadprożu - czy nie jest przesadzone 28 prętów 16mm. Jest to nadproże nad garażem - długość 660cm
    Strop chyba tez powinien trzymać?
    To chyba pod jakąś suwicę?
    Czy ukrywasz jakiś element, który dociąży tą belkę?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    A pytanie podstawowe: jak jest w projekcie?

  9. #9

    Domyślnie

    Coś w tym stylu było w projekcie.
    Jeszcze inne fotki. Nie znam się na tym. Ale kiedys kojarzę strop 20 lat temu to aż takiego zbrojenia jak ten.

    Beton przy zalewaniu był wibrowany - wibrator widoczny na zdjęciu


  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie znam się na tym. Ale kiedys kojarzę strop 20 lat temu to aż takiego zbrojenia jak ten.

    No wiesz... kiedys nie bylo McDonalds i KFC, ludzie mniej tyli, byli szczuplejsi...

    Tak, wiem, moja odpowiedz niczego nie wnosi ale...

    Zbrojac swoje fundamenty i wieniec spieralem sie z tesciem. On pukal sie w czolo i mowil mniej wiecej cos takiego "po co tyle tej stali, kiedys sie robilo bez i do dzisiaj stoi" a ja na to pukalem sie w czolo i odpowiadalem "owszem, robilo sie bez, w fundamenty wrzucalo sie kamienie polne i zalewalo betonem albo sklejalo glina i do dzis stoi... tylko co bysmy powiedzieli o projekcie i projektancie gdyby nam dzis zamiast stali kazal isc zbierac kamienie z pola coby fundament zazbroic..."

    Czasy sie zmienily, technologie tymbardziej. Mnie tam ta belka nie dziwi, na swojej klatce schodowej (dlugosc 2 metry miedzy krawedziami podpor) mam belke zazbrojona 6x fi20.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 30-09-2013 o 21:08
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post

    Czasy się zmieniły, technologie tym bardziej. Mnie tam ta belka nie dziwi, na swojej klatce schodowej (długość 2 metry miedzy krawędziami podpór) mam belkę zazbrojona 6x fi20.
    Domy robione z gliny i kamieni polnych stoją do dzisiaj, niektóre nawet wojnę przestały.... Domyślam się, że nasze domy na stali fi 20 i wibrowanym betonie będą stały 1360 lat. W projekcie nieprofesjonalnie wyglądałoby kamienie polne a i firmy produkujące stal muszą coś mieć z tego interesu... Dobrze że kończę ten etap budowy i stali więcej nie będę oglądał bo mi już bokiem wychodzi...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Dobrze że kończę ten etap budowy i stali więcej nie będę oglądał bo mi już bokiem wychodzi...
    To moze przemaluj jakas konserwacja zeby nie zardzewiala bo jak podrdzewieje to jeszcze Ci sie zakazenie wda i klopot gotowy

    PS. Kto przy zdrowych zmyslach kupil by projekt budowlany oparty na kamieniach i glinie...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #13
    Banned
    Marejko

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    43

    Domyślnie

    No na pewno nikt Panie Tomaszu w dzisiejszych czasach, przynajmniej mam taką nadzieję i wierzę w ludzki rozsądek chociaż trochę.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    E tam... ludzie kupują projekty a później pozwalają majstrom swoje usprawnienia wprowadzać a kierownik budowy dom widzi tylko na papierze.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jaka będzie grubość tej belki? ja mam najszerszą belkę jakieś 490 cm a na niej oparty strop pod zielony dach (strop mocno zbrojony) - mam tam 4 pręty 18 mm i 2 pręty 10 mm, wysokość belki to 50 cm. to u Ciebie wygląda na przesadzone, ale zawsze lepiej za dużo niż za mało
    Aż tyle prętów?
    U mnie nadproże w garażu z bramą dwustanowiskową o długości 650 cm kierownik kazał zbroić 3x12 dołem i 2x12 górą. To może za mało w takim razie. Czy nie lepiej by było kupić gotową belkę strunobetonową?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Coś w tym stylu było w projekcie.
    Jeszcze inne fotki. Nie znam się na tym. Ale kiedys kojarzę strop 20 lat temu to aż takiego zbrojenia jak ten.

    Beton przy zalewaniu był wibrowany - wibrator widoczny na zdjęciu

    Kto ten strop robil, wykonanie jesli dobrze widze to tandetne. Dolne zbrojenie na dystansach, w porzadku. A kobyłki do podparcia gornego zbrojenia powinny oprzec sie na dolnym zbrojeniu a tu jesli dobrze widze opieraja sie na szalunku bez zadnego otulenia betonem.
    Ten mur tez pasowaloby zaciagnac od gory zaprawa przed betonowaniem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony