dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie dachu płaskiego na czas prac/ prowizoryczny namiot?

    Dzień dobry.
    Mam pytanie jak radzicie sobie z wykonywaniem dachu z papy przy niesprzyjających warunkach? Nie mam tu na myśli pojedynczych dni, ale ogólny spadek temperatur i opady śniegu lub deszczu. Czy ma sens stworzenie prowizorycznego namiotu i wdmuchiwanie ciepłego powietrza? A może są takie namioty/ tunele do nabycia?
    Z góry dzięki za porady
    Robert

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    A nie możesz wybrać leszego okresu na wykonaie pokrycia? Dużo czasu na to nie potrzeba.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A nie możesz wybrać leszego okresu na wykonaie pokrycia? Dużo czasu na to nie potrzeba.
    Nie wiesz przecież jaka powierzchnia dachu. Gdyby to też ode mnie zależało to pewnie przełożyłbym to na wiosnę. W każdym razie dzięki za konstruktywną odpowiedź

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.sz Zobacz post
    Nie wiesz przecież jaka powierzchnia dachu. Gdyby to też ode mnie zależało to pewnie przełożyłbym to na wiosnę. W każdym razie dzięki za konstruktywną odpowiedź
    Zgadza sie nie wiem jaką masz powierzchnie. Ale biorąc pod uwagę że jesteśmy na forum dla osób budujących domki -myślę że tacy pytający tu to 99%, nie zakładalem że ktoś tu pyta jak wykonac dach o powierzchni stadionu.
    Jeżeli masz duży dach to masz nad taka robotą nadzór, i pewnie masz dostęp do kart technologicznych materiałów ktore bedą w użyciu. Poczytaj jakie musisz mieć warunki artmosferyczne by ci inspektorzy nie powiedziali potem że nie odbiorą tego czy tamtego.

    Nowy rodzaj prac?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zgadza sie nie wiem jaką masz powierzchnie. Ale biorąc pod uwagę że jesteśmy na forum dla osób budujących domki -myślę że tacy pytający tu to 99%, nie zakładalem że ktoś tu pyta jak wykonac dach o powierzchni stadionu.
    Jeżeli masz duży dach to masz nad taka robotą nadzór, i pewnie masz dostęp do kart technologicznych materiałów ktore bedą w użyciu. Poczytaj jakie musisz mieć warunki artmosferyczne by ci inspektorzy nie powiedziali potem że nie odbiorą tego czy tamtego.

    Nowy rodzaj prac?
    Prace nie są mi nowe, ale inwestorzy zwlekali z decyzją prac długo i zapadła niedawno. Zaryzykowałem i wziąłem to zlecenie, znam karty technologiczne, potrzebuję minimum zero stopni i jak wiadomo - suchy dach...ale nie o to chodzi. Byłem ciekaw jak dekarze radzą sobie z tego typu pracami i może podpowiedzą swoje rozwiązania. Na tą chwilę jedyne, co przychodzi mi na myśl to rozpiąć folię na stelażu i wdmuchiwać powietrze...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Wszyscy dekarze jakich znam na zimę przebranżowują się. Nie widziałem jeszcze żeby ktos kładł hurtowo papę na zaśnieżony / oblodzony dach. Chyba że trzeba na szybko połatać jakiś mały fragment. Dużych powierzchni tak się nie robi. Generalnie jeśli budżet "is no limit" pewnie by się dało jesli z palnkami szło by kilka osob - jeden roztapia dach, drugi suszy, trzeci klei papę. Oczywiście nie może wtedy padać. Ale ile gazu pojdzie na to to sam się domyślasz.
    Trzeba by pogadać jak to robią nasi rodacy w takiej Norwegii, ale tam kasa nie gra żadnej roli.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 24-11-2023 o 08:03

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.sz Zobacz post
    Prace nie są mi nowe, ale inwestorzy zwlekali z decyzją prac długo i zapadła niedawno. Zaryzykowałem i wziąłem to zlecenie, znam karty technologiczne, potrzebuję minimum zero stopni i jak wiadomo - suchy dach...ale nie o to chodzi. Byłem ciekaw jak dekarze radzą sobie z tego typu pracami i może podpowiedzą swoje rozwiązania. Na tą chwilę jedyne, co przychodzi mi na myśl to rozpiąć folię na stelażu i wdmuchiwać powietrze...
    Czemu potrzeba minimum zero stopni?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czemu potrzeba minimum zero stopni?
    Odniosłem się do sugestii odnośnie kart technicznych, a producent papy ( w tym przypadku Icopal) określa, że "papę należy układać w temperaturze nie niższej niż 0 stopni Celsjusza".

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.sz Zobacz post
    Odniosłem się do sugestii odnośnie kart technicznych, a producent papy ( w tym przypadku Icopal) określa, że "papę należy układać w temperaturze nie niższej niż 0 stopni Celsjusza".
    To wybierz taką, którą można układać w mrozie i po problemie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To wybierz taką, którą można układać w mrozie i po problemie.
    Budżet nie jest "no limit" - to po pierwsze. Chętnie dowiem się jaka to papa (producent i model)?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.sz Zobacz post
    Budżet nie jest "no limit" - to po pierwsze. Chętnie dowiem się jaka to papa (producent i model)?
    Ogrzewanie dachu od góry też nie jest za darmo, więc chyba lepiej kupić papę wysokiej jakości, wysoko modyfikowaną, niż grzać atmosferę. Zadzwoń do np Izohana i zapytaj technologa, podając wszystkie wymagania i warunki pracy. Papa termozgrzewalna potrafi być elastyczna w naprawdę bardzo niskich temperaturach, a samo zgrzewanie trwa przecież kilkadziesiąt sekund na wąskim pasku. Ważne, żeby podczas układania ta papa się nie połamała, np podczas rozwijania.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ogrzewanie dachu od góry też nie jest za darmo, więc chyba lepiej kupić papę wysokiej jakości, wysoko modyfikowaną, niż grzać atmosferę. Zadzwoń do np Izohana i zapytaj technologa, podając wszystkie wymagania i warunki pracy. Papa termozgrzewalna potrafi być elastyczna w naprawdę bardzo niskich temperaturach, a samo zgrzewanie trwa przecież kilkadziesiąt sekund na wąskim pasku. Ważne, żeby podczas układania ta papa się nie połamała, np podczas rozwijania.
    Jasne, że nie jest za darmo. Nawet Bauder rekomenduje zgrzewanie pap w temperaturach od 0 w górę, a czy Izohan ma w ofercie produkty lepsze od wyżej wymienionych to nie sądzę.
    Jeśli chodzi o samo zgrzewanie to papę będę wyciągał na bieżąco z ciepłego pomieszczenia, więc sama w sobie nie będzie schłodzona i o połamanie jej raczej się nie martwię.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.sz Zobacz post
    Jasne, że nie jest za darmo. Nawet Bauder rekomenduje zgrzewanie pap w temperaturach od 0 w górę, a czy Izohan ma w ofercie produkty lepsze od wyżej wymienionych to nie sądzę.
    Jeśli chodzi o samo zgrzewanie to papę będę wyciągał na bieżąco z ciepłego pomieszczenia, więc sama w sobie nie będzie schłodzona i o połamanie jej raczej się nie martwię.
    Rekomenduje się wręcz kładzenie papy powyżej +5. Ja się kiedyś mocno zdziwiłem, jak połamałem papę w okolicy zera.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Rekomenduje się wręcz kładzenie papy powyżej +5. Ja się kiedyś mocno zdziwiłem, jak połamałem papę w okolicy zera.
    No właśnie takich sytuacji się obawiam. W okolicach zera zdarzało mi się sporadycznie wygrzewać papę i nie miałem takich przygód, ale w dużej ilości jeszcze nie kładłem w takich warunkach.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Czasem nawet w grudniu zdarzają się tygodnie że przez 5 dni jest ciagiem grupo ponad 5C, poczekałbym na taki tydzień i do dzieła -Jak możesz nagle ludzi przerzucić z jednej budowy na drugą.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Czasem nawet w grudniu zdarzają się tygodnie że przez 5 dni jest ciagiem grupo ponad 5C, poczekałbym na taki tydzień i do dzieła -Jak możesz nagle ludzi przerzucić z jednej budowy na drugą.
    Wg prognoz kilka dni się takich przytrafi na pewno, ale też wiadomo, że sporo pracy trzeba będzie włożyć, żeby ten dach doprowadzić do stanu nadającego się do grzania papy po takim okresie ujemnych temperatur. W tamtym miejscu panują już nieco górskie warunki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony