dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie Stropodach betonowy - jak ocieplić na skosach?

    Witam.
    Jestem na etapie więźby i kolejnym etapem będzie ocieplenie skosów, przed położeniem pokrycia. Mam 3 tygodnie czasu i im więcej rozmawiam z ludźmi, którzy ten etap maja za sobą mam większe wątpliwości co do sposobu ocieplenia.
    Moim pierwszym planem, było położenie na skosach styropianu i pokrycie go klejem, aby zapobiec utlenianiu, a przede wszystkim dostaniu się gryzoni. Kilka osób polecało mi samą wełnę mineralną. Z kolei kolejnych kilka osób namawia mnie, aby zrobić hybrydę, tzn. ile się da styropianu między betonem, a spodem krokwi (zaciągnąć klejem), a później pomiędzy krokwie, ułożyć dodatkowo na tym styropianie warstwę wełny na wysokość krokwi.
    Każdy mówi co innego. Jak zrobić, aby było dobrze? Co do samej wełny obawiam się, że zanim wykończę to wszystko to mogę mieć w niej siedlisko myszy lub kun. Jak się przed tym ewentualnie zabezpieczyć?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5677.jpg
Wyświetleń:	1636
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	213786  

  2. #2

    Domyślnie

    I jak rozwiązałeś ten problem?

  3. #3

    Domyślnie

    ja skosy przykleiłem styropian 2x10 cm na przekładkę nie smarowałem jakość szczególnie płyt tylko troche kleju żeby wiatr nie podwiał na to klej ze siatką na skosach miałem lać beton ale wszedł by mi w kozły i zrezygnowałem i nie żałuje ja gryzoni nie widzę zrobisz po tem podbitkę i spokój zresztą jak wejdzie to wyjdzie na styropianie nie bedzie żył

  4. #4

    Domyślnie

    zobacz ten cały temat http://forum.muratordom.pl/showthrea...-to-ma-!/page4

    może coś znajdziesz

    możesz też wylać beton na skosach

  5. #5

    Domyślnie

    zapomniałem napisać dlaczego wybrałem styropian dlaczego że bałem się że z wata może nasiąknąć wodą a po styropianie spłynie
    jak wszystko jest nowe to nie ale po wielu latach mębrana nie wiesz w jakim bedzie stanie drzewo terz pracuje więc styropian dał mi spokój w tym temacie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przy takich rozwiązaniach wyłącznie styropian pod krokwie i między krokwie a wierzch zaciągnięty klejem na siatce. Szczeliny pomiędzy krokwiami a styropianem należy wypełnić pianką PU. Styropian powinien się zakończyć 3 cm poniżej wierzchu krokwi. Namiast wełną należy otulić murłatę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Przy takich rozwiązaniach wyłącznie styropian pod krokwie i między krokwie
    Panie Andrzeju co przemawia za styropianem na skosach betonowych??

    Wszyscy wykonawcy, z którymi rozmawiałem robią wielkie oczy jak mówię, że skosy ocieplę styropianem. Wszyscy póki co preferują wełnę układaną bezpośrednio na betonie pod krokwiami i później między krokwiami też wełna. Pozdrawiam.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale odgrzebałeś
    U mnie na lane skosy poszedł styropian 2 x 15 cm na mijankę.
    Skosy są zaciągnięte siatką. Część płaska pozostawiona.
    U mnie wszystko zmieściło się poniżej krokwi i jętek.
    Co więcej pomiędzy jętki włożyłem jeszcze 5 cm wełny i nabiłem na to podłogę z osb.

    Nad zastosowaniem wełny mocno się zastanawiałem jednak zrezygnowałem ponieważ może wystąpić tam wykroplenie pary wodnej.

    Styropian też ma swoje wady:
    - Przy zastosowaniu blachy mogą wystąpić wysokie temperatury, co negatywnie wpłynie na styro,
    - Gryzonie,
    - Jeżeli ktoś wpycha pomiędzy krokwie to mogą z czasem powstać nieszczelności bo konstrukcja pracuje,
    - Pożar - zagrożenie jednak istniej.

    Należy rozważyć jeszcze rozłożenie foli na stropie aby odciąć wilgoć z poddasza,

    Pozdrawiam
    Przemek
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    tu tylko EPS.. na beton tylko EPS.. siatka i klej .. i równo z krokwiami warstwa izolacji.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    ...Wszyscy wykonawcy....
    No ja się na szczęście do nich nie zaliczam!
    Montując styropian wszystkie połączenia uszczelniam pianką PU.
    Dlaczego styropian?
    Bo ma lepszy współczynnik od wełny, bo nie przepuszcza pary wodnej, bo jak go zaciągnę klejem to nic tam nie wlezie.
    Oczywiście jest bardziej pracochłonny i wymaga pedantycznej dokładności a wełnę można po prostu "upchnąć".
    Zagrożenie pożarowe jest znikome bo niby skąd? A gdyby nawet czego nikomu nie życzę to betonowy strop doskonale chroni budynek.
    Radzę też pozostawić szczelinę wentylacyjną 3~4 cm pomiędzy deskowaniem/OSB a warstwą izolacji cieplnej w celu wentylowania więźby i poszycia.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pieniadz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Racławówka
    Kod pocztowy
    36-047
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ocieplenie skosów betonowych

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No ja się na szczęście do nich nie zaliczam!
    Montując styropian wszystkie połączenia uszczelniam pianką PU.
    Dlaczego styropian?
    Bo ma lepszy współczynnik od wełny, bo nie przepuszcza pary wodnej, bo jak go zaciągnę klejem to nic tam nie wlezie.
    Oczywiście jest bardziej pracochłonny i wymaga pedantycznej dokładności a wełnę można po prostu "upchnąć".
    Zagrożenie pożarowe jest znikome bo niby skąd? A gdyby nawet czego nikomu nie życzę to betonowy strop doskonale chroni budynek.
    Radzę też pozostawić szczelinę wentylacyjną 3~4 cm pomiędzy deskowaniem/OSB a warstwą izolacji cieplnej w celu wentylowania więźby i poszycia.
    Pozdrawiam.
    Witam
    Jestem właśnie na etapie przygotowania do ocieplenia skosów betonowych i tu mam pytanie.
    Jak mam rozumieć że styropian równo z krokwiami że musi być styropian aż pod same krokwie "dopchany" . Miejsca miedzy betonem a krokwią mam sporo ok 20 cm czy musze dać aż tyle styropianu?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A gdzie ja napisałem, że musisz? Masz komfortową sytuację bo możesz dać ile chcesz. Im więcej tym lepiej. To jednorazowy wydatek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Przy takich rozwiązaniach wyłącznie styropian pod krokwie i między krokwie a wierzch zaciągnięty klejem na siatce. Szczeliny pomiędzy krokwiami a styropianem należy wypełnić pianką PU. Styropian powinien się zakończyć 3 cm poniżej wierzchu krokwi. Namiast wełną należy otulić murłatę. Pozdrawiam.
    Dzień dobry. Pozwoliłem sobie odgrzebać ten wątek, gdyż znalazłem chyba odpowiedź na pytanie, które mnie nurtowało od dłuższego czasu. Postanowiłem na etapie adaptacji projektu zastąpić skosy wełna+gk właśnie skosami lanymi i szukałem odpowiedzi w jaki sposób je ocieplić. Dom na być z założenia energooszczędny (ok. 45 kWh/m2/rok) więc moje pytanie - planuję dać 2x15cm styropianu pomiędzy skosy i krokwie. Czy pomiędzy krokwie, zachowując oczywiście szczelinę wentylacyjną z wierzchu można dać wełnę zamiast styropianu? Jak zabezpiecza Pan styropian przed gryzoniami?
    Czy styropian ocieplający skosy powinien się kończyć razem z licem ściany, czy należy go wypuścić na szerokość ocieplenia elewacji?
    Pozdrawiam!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wełna nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem z następujących powodów:
    - możliwość chłonięcia pary wodnej (wilgoci) z otoczenia,
    - gorsze parametry oporu cieplnego.
    Podstawową zasadą jest zachowanie ciągłości izolacji. W związku z tym izolacja dachu musi połączyć się z izolacją ścian. Dach będzie wykonany pierwszy więc jego izolacja powinna wystawać za ścianę budynku tyle ile będzie wynosić grubość izolacji ściany.
    Wierzch ostatniej warstwy na skosach powinien być zaciągnięty klejem z siatką i może być zagruntowany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wełna nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem z następujących powodów:
    - możliwość chłonięcia pary wodnej (wilgoci) z otoczenia,
    - gorsze parametry oporu cieplnego.
    Podstawową zasadą jest zachowanie ciągłości izolacji. W związku z tym izolacja dachu musi połączyć się z izolacją ścian. Dach będzie wykonany pierwszy więc jego izolacja powinna wystawać za ścianę budynku tyle ile będzie wynosić grubość izolacji ściany.
    Wierzch ostatniej warstwy na skosach powinien być zaciągnięty klejem z siatką i może być zagruntowany. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli planowane przeze mnie 30cm na skosy pod krokwie + 15 pomiędzy krokwie będzie wystarczające? Czy tak samo (3 warstwy po 15 cm) ocieplić płaską część stropu nad poddaszem? Czy są jakieś przesłanki mówiące o kolejności prac - ocieplenie stropu i położenie więźby?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Te prace powinny się odbyć bardzo sprawnie aby woda nie dostał się pomiędzy styropian a strop. Ja płaską część wykonuję po wykonaniu dachu. Jest trudniej ale bezpieczniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy na forum także WITAM serdecznie

    Podpinam się pod temat.

    Kupiłem dom do generalnego remontu. Z stropodachem niewentylowanym (dwuspadowy 150m2). Wszystko zostanie zerwane do stropu, planuje strop zagruntować dysperbitem, na to dać w 50% dachu papę wentylacyjną i 4 kominki, następnie papę termo podkładową, na to 20 cm styropianu eps100. Całość zalać betonem ze spadkiem i papa wierzchniego krycia.

    Moje pytanie brzmi tak: Jak kurcze zrobić łatwo spadek z betonu, jaka grubość na środku i przy brzegach, z Teściem rwiemy włosy z głowy i zastanawiamy się nad styropianem spadkowym, który niestety podnosi koszta.

    Proszę o pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dach.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	361965

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trudno będzie zrobić sensowny spadek na betonie. Wydaje mi się że spadek powinieneś uzyskać na warstwie izolacji. Kupić kliny styropianowe miałyby tutaj zastosowanie

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    I tak też chyba zrobię, trochę to podroży inwestycje ale na pewno nas odciąży fizycznie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A po co Ci beton na styropianie? Na stropie nie papa a folia paroizolacyjna, kliny spadkowe i styropapa mocowana mechanicznie. Na wiech papa termozgrzewalna wierzchniego krycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony