dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daqua

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-312
    Posty
    1

    Angry nowe mieszkanie od dewelopera- stoi mi woda w ogrodzie (glina)

    Witam.
    Kupiłam mieszkanie w szeregowcu od dewelopera z ogrodem. jeszcze nie zgodziłam się na odbiór ponieważ po opadach zalega mi woda wokół opaski (głęboka do kostek) i prawie zalewa elewację. Teren jest ewidentnie zle wyprofilowany ponieważ woda sąsiadów magazynuje się na mojej działce i sąsiadów obok- mamy jeden wielki staw. podłoże jest gliniaste. Jak przyjdą roztopy to zaleje mi mieszkanie....
    teraz pytanie czy w gestii dewelopera jest wyrównanie terenu i odprowadzenie wody poza dzialki?
    Deweloper twierdzi że jego to nie interesuje gdyz takiego zapisu nie ma w umowie.
    Dodam że na przeciwko mojej działki stoi równolegle drugi budynek i ogródek sąsiada styka się na równi z moim.
    Czy może ktoś wie co w takiej sytuacji zrobic? Mamy zrobić na własny koszt studnie chłonną? podnieść teren??
    Bardzo proszę o rady

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał daqua Zobacz post
    Witam.
    Kupiłam mieszkanie w szeregowcu od dewelopera z ogrodem. jeszcze nie zgodziłam się na odbiór ponieważ po opadach zalega mi woda wokół opaski (głęboka do kostek) i prawie zalewa elewację. Teren jest ewidentnie zle wyprofilowany ponieważ woda sąsiadów magazynuje się na mojej działce i sąsiadów obok- mamy jeden wielki staw. podłoże jest gliniaste. Jak przyjdą roztopy to zaleje mi mieszkanie....
    teraz pytanie czy w gestii dewelopera jest wyrównanie terenu i odprowadzenie wody poza dzialki?
    Deweloper twierdzi że jego to nie interesuje gdyz takiego zapisu nie ma w umowie.
    Dodam że na przeciwko mojej działki stoi równolegle drugi budynek i ogródek sąsiada styka się na równi z moim.
    Czy może ktoś wie co w takiej sytuacji zrobic? Mamy zrobić na własny koszt studnie chłonną? podnieść teren??
    Bardzo proszę o rady
    U mnie deweloper spóźnił się z oddaniem mieszkania. Dodawał każdemu pralkę gratis. W Twoim przypadku powinien się poczuwać się do obowiązku, i zakupić na swój koszt kalosze.
    A tak na poważnie, spróbuj zapytać się w UOKiK.

  3. #3

    Domyślnie

    Znajomy miał podobną sytuację, ale u niego deweloper na własny koszt wymienił częściowo grunt i zainstalował drenaż z odprowadzeniem do studzienki kanalizacji deszczowej.

    W "warunkach technicznych" znajdują się zapisy, które nakazują takie ukształtowanie terenu inwestycji, które nie dopuszcza do zalewania wodą opadową terenów sąsiednich. W związku z tym, deweloper powinien przewidzieć taki sposób zagospodarowania, wód opadowych, który nie doprowadza ani do zalania sąsiada, ani budynku stanowiącego przedmiot inwestycji. Według mnie, zalewanie budynku przez wody opadowe, to sytuacja analogiczna do przeciekającego dachu - w poprawnie zaprojektowanym i wykonanym budynku nie ma prawa się zdarzyć. To usterka, która powinna być usunięta.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał mass_trust Zobacz post
    Znajomy miał podobną sytuację, ale u niego deweloper na własny koszt wymienił częściowo grunt i zainstalował drenaż z odprowadzeniem do studzienki kanalizacji deszczowej.

    W "warunkach technicznych" znajdują się zapisy, które nakazują takie ukształtowanie terenu inwestycji, które nie dopuszcza do zalewania wodą opadową terenów sąsiednich. W związku z tym, deweloper powinien przewidzieć taki sposób zagospodarowania, wód opadowych, który nie doprowadza ani do zalania sąsiada, ani budynku stanowiącego przedmiot inwestycji. Według mnie, zalewanie budynku przez wody opadowe, to sytuacja analogiczna do przeciekającego dachu - w poprawnie zaprojektowanym i wykonanym budynku nie ma prawa się zdarzyć. To usterka, która powinna być usunięta.
    Ja też mam problem z odwodnieniem. Dopiero po udostępnieniu uświadomiłem sobie, że woda z rynien deszczowych pada sobie bezpośrednio na niewielki ogródek o podłożu gliniastym. Czy deweloper ma prawo oddać dom bez systemu odprowadzającego deszczówkę do jakiejś kanalizy?
    (w umowie nie ma o tym mowy).

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pewnie że deweloper ma takie prawo. Tym bardziej że nie ma o tym ani słowa w umowie. Gdyby było że budynek ma mieć jakąś instalację do odprowadzania deszczówki, czy podłączenie do "burzówki", czy zbiornik gromadzący wodę z rynien, czy studnie chłonne itp. to wtedy można tego od niego tego wymagać. Jeśli nie to nie.
    Teraz to już niestety Twój problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony