dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez abra06 ; 27-10-2013 o 18:13

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    się ubawiłem
    Taki był mój zamiar, dobrze że masz poczucie humoru widzisz jaki ze mnie dobry kolega

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    jeżeli to jest dla Ciebie niegrzeczne to przepraszam tatusiu
    Jak już napisałem lubię Michałki więc się już nie gniewam

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Ja rzeczowo odniosłem się do tematu
    Raczej nie odniosłem takiego wrażenia, w prawdzie napisałeś o zastosowaniu membrany ale nie poleciłeś żadnego produktu, sprawdzonego przez ciebie osobiście , nie zaleciłeś metody jej montażu dla konkretnego przypadku który mamy w tym temacie, nie napisałeś co gdzie jak przykleić, jak i czym gruntować itp.nie zamieściłeś żadnego rysunku ani zdjęcia by być lepiej zrozumianym.Jednym słowem rzuciłeś hasło i tyle, o wiele więcej uwagi poświęciłeś na krytykę mojego rozwiązania co nic nie wniosło do tematu.

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Ty nie posiadasz wiedzy na temat klejenia i gruntowania
    Oczywiście że nie posiadam wiedzy na temat gruntowania suporeksu i klejenia do niego membrany epdm bo mam ściany z ceramiki polaryzowanej i nigdzie nie zamierzam użyć wspomnianych membran .

    Kończę udział w tej dyskusji i pozdrawiam Abra 06 , Ciebie Michałku i innych uczestników.

    ps. Widziałem twój kanał na you tube i ,,prawidłowy montaż stolarki'' tym razem ja się ubawiłem, murowanie ościeża okna w ścianie z ceramiki cegłami pełnymi ?, wylewka cementowa pod oknem na ścianie z ceramiki?, okno oklejone taśmą paroizolacyjną szerszą od kotew ,czyli zaraz zostanie ona przy montażu kołków podziurawiona? Nawet nie piśnięte o podparciu okna , na unieruchomieniu i stabilizacji okna w zależności od sposobu i kierunku otwierania, nie piśnięte o podporach drzwi tarasowych i sposobach ich mocowania do podłoża. Cała instrukcja niekompletna i zawierająca błędy, jedynie służy do sprzedaży taśm i tyle ,
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 28-09-2013 o 20:27

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    To i ja Ciebie pożegnam i powodzenia życzę.

    Pozdrawiam

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    u mnie sytuacja podobna z tym, że przecieka na łączeniach okien tarasowych.

    wygląda to mniej więcej tak:

    podpowiecie jak można temu zaradzić? było podejrzenie, że woda wlewa się do łączników okien od góry, ale doszły glify od ocieplenia i problem nie zniknął. W poniedziałek montuję podłogę i muszę coś do tego czasu wymyślić
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140317_104511.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	336385   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2015-11-05 o 20.09.39.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	336386  

  5. #25

    Domyślnie

    zanim zaczniesz montować podłogę zrób prawidłowo izolację przeciwwodną z zewnątrz bo podłogę szlag Ci trafi natychmiast
    Nic dziwnego że ci cieknie i dalej będzie ciekło

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zanim zaczniesz montować podłogę zrób prawidłowo izolację przeciwwodną z zewnątrz bo podłogę szlag Ci trafi natychmiast
    Nic dziwnego że ci cieknie i dalej będzie ciekło
    dziękuję bardzo, niezmiernie mi pomogłeś. Jak nie zauważyłeś to pytanie było JAK zrobić a nie CZY zrobić.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kipi Zobacz post
    .... W poniedziałek montuję podłogę i muszę coś do tego czasu wymyślić
    Wszyscy tu jacyś drażliwi na swoim punkcie
    Woda wlewa Ci się bo nie masz nic zrobione na zewnątrz bądź zrobione źle - na zdjęciu widać nieosłonięty styrodur ocieplający fundamenty
    Poprawnie to powinieneś zrobić tak:
    - obciąć równiutko stryrodur poniżej balkony, najlepiej z kilka cm poniżej okna, najlepiej ze spadkiem na zewnarz budynku
    - do listwy podparapetowej bądź profila bazowego przykleić folię EPD choć ja proponuję lepsze rozwiązanie - folie aluminiową z butylem.
    - wyprowadzić i przykleić do styroduru powyższe. Szerokość taśmy powinna być taka by możliwe było wyciągnięcie jej na pionową część ocieplenia. Jeśli nie masz takiej szerokiej to kleisz z pasków zaczynając od zewnętrznej płaszczyzny ocieplenia fundamentów, kolejna na co najmniej 2 cm zakład aż do okna
    - później to wszystko zabezpieczasz obróbką blacharską
    i chwacit
    Nie zapomnij tylko by całość zachodziła także na ścianę i była tam dokładnie przyklejona
    Zdjęcia niestety nie mogę zamieścić, coś z FM sie dzieje

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Wszyscy tu jacyś drażliwi na swoim punkcie
    Woda wlewa Ci się bo nie masz nic zrobione na zewnątrz bądź zrobione źle - na zdjęciu widać nieosłonięty styrodur ocieplający fundamenty
    Poprawnie to powinieneś zrobić tak:
    - obciąć równiutko stryrodur poniżej balkony, najlepiej z kilka cm poniżej okna, najlepiej ze spadkiem na zewnarz budynku
    - do listwy podparapetowej bądź profila bazowego przykleić folię EPD choć ja proponuję lepsze rozwiązanie - folie aluminiową z butylem.
    - wyprowadzić i przykleić do styroduru powyższe. Szerokość taśmy powinna być taka by możliwe było wyciągnięcie jej na pionową część ocieplenia. Jeśli nie masz takiej szerokiej to kleisz z pasków zaczynając od zewnętrznej płaszczyzny ocieplenia fundamentów, kolejna na co najmniej 2 cm zakład aż do okna
    - później to wszystko zabezpieczasz obróbką blacharską
    i chwacit
    Nie zapomnij tylko by całość zachodziła także na ścianę i była tam dokładnie przyklejona
    Zdjęcia niestety nie mogę zamieścić, coś z FM sie dzieje
    Dzięki wielkie lecę jutro po taśmę butylową. Jest nadzieja, że dostanę ją na zwykłym składzie budowlanym, czy szukać w jakichś specjalistycznych sklepach?

  9. #29

    Domyślnie

    problem tylko w tym, że w tych temperaturach nie chce się kleić
    i sądzę że EPDM i klej na tę porę roku będzie lepszy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-05-24-311a.jpg
Wyświetleń:	821
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	336432

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @nikt ważny

    Będą montować mi przesuwkę HS (3,5m X 2,5m) z poszerzeniem systemowym ponad 20 cm od dołu i taśmy klejone okno/mur/fundament. Boję się zaistnienia sytuacji jak w powyższych wpisach. Czy nadaje się do szczelnej obróbki, dolnego poszerzenia systemowego, aluminiowo-butylowa mata wygłuszająca stosowana w motoryzacji?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #31

    Domyślnie

    mam poodobny dylemat



    mamy trzy okna tarasowe, każde na poszerzeniu, nie mam nistety zdjęcia z zewnątrz
    jak prawidlowo wykonać izolację,żeby nie było mostka i zabezpieczyć się maksymalnie przed wilgocią?
    taras będzie wylewany z gruszki w tym tygodniu, a potem na wiosnę legary i deski
    mam nadzieję,że nie jest za późno
    choć wykonawca tarasu twierdzi,że poszerzenia są wystarczajace to ja nie ufam wykonawcom

  12. #32

    Domyślnie

    Cezary - nadaje sie
    Maly domek - moze zacznij ufac wykonawca gdy dobrze mowia

  13. #33

    Domyślnie

    dzięki
    niestety moja wiedza budowlana opiera się głównie na tym forum, do tej pory wszelkie moje obawy co do przekonań wykonawców się potwierdzały, wolę dmuchać na zimne dlatego pytam

  14. #34

    Domyślnie

    Wystarczy dla izolacji cieplnej ale przed wilgocią jeżeli masz pianke niczym nie osłonięta od zewnątrz to ja bym zastosował jakąś folie, najlepiej EPDM

  15. #35

    Domyślnie

    od zewnatrz musisz wykonac izolacje przeciwwodna. Od wewnatrz teoretycznie paroszczelna choc jak nie zrobisz to realnie nic sie nie stanie

  16. #36

    Domyślnie

    No wlasnie czegos mi brakowalo od zewnatrz w tym miejscu, przypilnuje zeby to bylo

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    No wlasnie czegos mi brakowalo od zewnatrz w tym miejscu, przypilnuje zeby to bylo
    Patrząc na fotkę można stwierdzić że masz montaż "podstawowy" - czyli pianka+kotwy. Element uszczelnienia o którym jest mowa kosztuje, także - by go wymagać musiałby być zawarty w kosztorysie..

  18. #38

    Domyślnie

    Izolacja przeciwwodna jaka musi być wykonana przy każdym balkonie czy innym elemencie do samego podłoża z zewnątrz nie jest nigdy obejmowana zakresem prac montażowych przy oknach. Przy montażu nie ma realnie szans na jej wykonanie. Poza tym wchodzi ona w zakres prac kolejnej ekipy która bierze odpowiedzialność za prawidłowe uszczelnienie balkonów, tarasów itp.

  19. #39

    Domyślnie

    tak, montaż był podstawowy
    jestem świadoma,że to nie było w zakresie firmy montującej okna, pytam na co zwrócić uwagę na dalszym etapie- wylanie tarasu przez murarza i wykończenie elewacji i izolacje przy otworach przez drugą ekipę
    miałam obawę,że murarz zaleje betonem coś co powinno być wcześniej przysłonięte hydroizolacją

  20. #40

    Domyślnie

    zależy jak będzie robił ten taras
    Jeśli ma go wylać na gotowo pod płytki i tylko zdylatowany ociepleniem od ścian fundamentowych/nośnych to najpierw musi zrobić izolację przeciw wodną która przebiega od poszerzeń po zewnętrzną warstwę folii kubełkowej, a jeśli jej nie masz to musi schodzić aż za ocieplenie fundamentów ale jeśli ocieplenia także nie masz to wykończ chałupę byle jak i sprzedaj jak najszybciej
    Jeśli jednak najpierw wylany zostanie trzon tarasu, bez spadków itp to na niego należy wykonać pełną izolację przeciw wodną połączona dokładnie z poszerzeniami okna a później wylewkę ze spadkiem i wykończenie

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony