dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    dodam, że temperatura pod stopami powyżej 23C działa źle na krwiobieg w nogach.
    Masz doskonałe rozwiazanie grzejniki + co. Grzejesz CO a dogrzewasz podłogą.
    Nawilżacze muszą mieć wydajność kubatury pomieszczenia w którym się znajdują.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #42

    Domyślnie

    Odświeżam wątek ale mam inny problem. Za jakiś czas chcę wybudować niewielkie pomieszczenie magazynowe na działce i mam tego typu problem, że muszę w nim utrzymywać jak najniższą wilgotność powietrza. Czy może ktoś mi doradzi jakich materiałów najlepiej użyć które by miało tzw naturalną higroskopijność celem wspomagania klimatyzacji?

  3. #43

    Domyślnie

    Kurczę. Temat chyba już martwy, a porusza wątek który mnie interesuje.

    Wynająłem nieogrzewany magazyn (1 piętro / cegła / nade mną tylko dach). Oczywiście mało izolowany.

    Temperatury na magazynie to czasem poniżej 10 stopni. Ale nawet gdy jest cieplej to cały ten zimny beton jakoś dziwnie promienieje, że ma się wrażenie, jakby weszło się do jaskini

    1. Chce podnieść komfort - o ile o komforcie mówimy. Myślałem, ze problemem jest wilgotność powietrza (obecnie 50%), ale czytam i zastanawiam się jak wygląda kwestia "odczuwania" chłodu przy takiej wilgotności i braku ogrzewania?

    2. Część biurowa nie posiada żadnej izolacji / podłogi... układamy w stanowiskach "siedzenia" kartony / na to deski / i karton + grzejniki ale ciągnie... wilgotność 50 stopni... jest dość wysoko bo 3 m, przed chwila włożyłem grzejnik olejowy pod biurko i jest trochę cieplej ale w stopy zimno ;] zastanawiam się jak tu podziałać aby oszukać / zrobić bańkę temperatury i było znośnie.

    3. Magazyn bez ogrzewania jest wysoki... i tu raczej nic nie dam rady zrobić (owijam metalowe regały folią itd. aby nie promieniowały). Zastanawiam się jednak co zrobić z wilgocią... pozbywać się jej / czy utrzymywać na poziomie tych 40-50%. Osibście jak tam chodzę to mnie zaraz zaczynają kości boleć

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony