dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 27
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 540
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Wodne ogrzewanie wsadzam w płytę , płytę robimy samodzielnie. Jeśli mi gdzieś pójdzie rura to zrobie w tym pomieszczeniu kable w samopoziomie tak jak u R&K. W kablach jest fajne że mozna sobie grzać strefowo tylko na co mi to skoro ja lubie mieć wszedzie 23st.. Ten pomysł z grzałką na czas kąpieli wydaje sie świetny, nie wiem po co grzać ciągle łazienke do wyższych temp. niż resztę domu , z tego się nie korzysta cały czas.Kaizen wiem ze masz podobny dom 115 parterówke dobrze ocieploną, ile cię wyniosły całościowo kable i za ile kw bez montażu? Strzelam że tyle samo.
    Z tą dopłatą to juz skurczyła sie do 4k, jest o tym wątek.
    Jeśli robisz sam, to wodne ogrzewanie także jst tanie.
    U siebie mam rurek około 900m, 2 rozdzielacze, spinki, folie, taśma brzegowa. W sumie 5 tys, z tego co pamiętam. Robione 2 lata temu.
    Do tego kompletny kociołek, mały, bo miał być tymczasowy.
    W sumie za kotłownię zapłaciłem 1000zł z podlicznikiem, kotłem, grupą bezpieczeństwa, sterownikiem za 170zł, pompą.
    CWU to bojler 80L. w taniej z prysznicem.
    Wszystko własna robota.
    Przy wylewce betonowej, masz znacznie lepsze parametry.
    Co do wyboru mojej wylewki, pewne względy zadecydowały o jej wyborze. Był to świadomy wybór.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 18:51
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jeśli robisz sam, to wodne ogrzewanie także jst tanie.
    U siebie mam rurek około 900m, 2 rozdzielacze, spinki, folie, taśma brzegowa. W sumie 5 tys, z tego co pamiętam.
    Jakbym kable kupował w sklepie, do którego dawałem linka to kosztowałyby 3464,26zł netto. Do tego 11 sterowników po 150zł i za 5K wychodzi kompletny system, z niezależnym sterowaniem każdego obwodu. Za 7K zł łacznie - full wypas ze zdalnym sterowaniem przez WiFi Devilink.
    W wersji od myfriendów 11x87zł co daje kompletny system grzewczy za mniej niż 4,5K zł albo 11x115zl w wersji z wifi i sterowaniem przez internet co daje 4729zł za kompletny system.

    Tysiąc za kotłownię? To chyba ze złomu. Za kocioł elektryczny to ze 2,5K trzeba dać. Do tego, wbrew pozorom, drobiazgi typu złączki, zawory, kolanka, trójniki itp. też ładna sumę utworzą (zdziwiłem się, jak miałem dogadaną robociznę na CWU - sprawdziłem, faktycznie drobiazgi kosztowały zadziwiającą kwotę).
    I sterowanie przy tej wodnej podłogówce ubogie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-08-2019 o 11:45

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakbym kable kupował w sklepie, do którego dawałem linka to kosztowałyby 3464,26zł brutto. Do tego 11 sterowników po 150zł i za 5K wychodzi kompletny system, z niezależnym sterowaniem każdego obwodu. Za 7K zł łacznie - full wypas ze zdalnym sterowaniem przez WiFi Devilink.
    W wersji od myfriendów 11x87zł co daje kompletny system grzewczy za mniej niż 4,5K zł albo 11x115zl w wersji z wifi i sterowaniem przez internet co daje 4729zł za kompletny system.

    Tysiąc za kotłownię? To chyba ze złomu. Za kocioł elektryczny to ze 2,5K trzeba dać. Do tego, wbrew pozorom, drobiazgi typu złączki, zawory, kolanka, trójniki itp. też ładna sumę utworzą (zdziwiłem się, jak miałem dogadaną robociznę na CWU - sprawdziłem, faktycznie drobiazgi kosztowały zadziwiającą kwotę).
    I sterowanie przy tej wodnej podłogówce ubogie.
    Grzałka 130zł. Sterwnik 170zł, pompa 240zł, licznik 50zł, 2x trójnik pex26 100zł, 2 mufy do pex 60zł,rurka i mufa do kotła, 30zł.
    Zabezpieczenia , czyli termiki na kocioł 6szt x klika zł. Stycznik 35złx2
    Plus kilka innych drobiazgów.
    Plus jeszcze jedno dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii.
    Więc mamy 4 zabezpieczenia na wypadek przekroczenia zadanej temperatury w kotle.
    Są różne rozwiązania.
    Kompletny kocioł elektryczny można kupić za 3k.
    Koszt wykonania mojego kotła, to 40zł spawaczowi.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 19:16
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #524

    Domyślnie

    Co do szybkiego podniesienia temperatury w łazience.
    Mam zwykłe farelki 2kW z allegro za 65zł. Zabudowana w kg, bo akurat mam taką zabudowę w obu łazienkach do ukrycia rur. Do tego po 1 dodatkowej maskownicy na łazienkę.
    Więc koszt mały, a efekt szybki, nawet w drogiej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 19:22
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Grzałka 130zł.
    Jakiej mocy?


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Sterwnik 170zł, pompa 240zł,
    Co potrafi? Ma jakaś pogodówkę? Harmonogram, żeby ustawić grzanie tylko w taniej strefie? Pilnuje temperatury powrotu i zasilania (bo rozumiem samej podłogi nie ma szans - za to przy wodnej trzeba krocie zapłacić)? Zmienia biegi pompy i moc grzałki, żeby nie przekroczyć granicznej temperatury powrotu?

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    licznik 50zł,
    O, to mnie interesuje. Obsłuży 11kW na trzech fazach? Bo chyba nie zrobiłeś kotła grzejącego cały dom na jednej fazie?


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    2x trójnik pex26 100zł, 2 mufy do pex 60zł,rurka i mufa do kotła, 30zł.
    A tak, każdy majsterkowicz ma zaciskarkę do pexów w podręcznych narzędziach.


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Więc mamy 4 zabezpieczenia na wypadek przekroczenia zadanej temperatury w kotle.
    Jakieś zabezpieczenie temperatury podłogi? Trochę szkoda byłoby płytek jakby popękały czy drewna, jakby się spaczyło przez za gorącą podłogę.

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .


    .
    Niedzielny wieczór.
    Masz lenia i szukasz ofiary
    Wszystko już było napisane kilkanaście razy.

    Wszystko napisałem przed chwilą, plus w innym temacie, razem ze zdjęciem z fazy 1 uruchomienia.
    Mam jeszcze sygnaturę
    Jest allegro, olx.
    Jest temat o grzaniu buforem.
    To to samo.
    Odsyłam do wątku.

    Ceny z allegro sprzed 2 lat.
    Kotłownia ze sterownikiem 1tys zł.
    Mój przedmówca pisał, że wszystko robi sam.
    Moja opcja, to tylko jedna z możliwości.
    Może dogadać się z elektrykiem, który mu da pieczątkę zgodną z przepisami, czyli zrobi według norm.

    A jeśli nie chce, to kupi kocioł, albo kable.
    Mnie to, obojętne.
    Jego wybór.

    Tyle.

    PS.
    Zapomniałem o grupie bezpieczeństwa z baniakiem.
    Mój błąd.
    Przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 20:14
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wszystko już było napisane kilkanaście razy.
    Przegapiłem. Gdzie opisywałeś działanie sterowania i miernika? Nigdzie nie widziałem, żebyś pochwalił się modelem ani możliwościami

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Moja opcja, to tylko jedna z możliwości.

    I już jesteś zadowolony i polecasz? A nie tak dawno pisałeś:

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Załącznik 402765
    To moje tymczasowe ogrzewanie, które miało dać radę przez dłuższy okres czasu.
    Niestety, nie dało rady.
    Grzałka 3x2KW.
    Grzeje tylko z 2 grzałkami. Temperatura kociołka osiąga 59*C.
    Po podłączeniu 3 grzałki, woda zaczyna wrzeć.
    Słyszę to.
    Temperatura kociołka dobija do 86*C, nie czekam dłużej, może wybić zawór..
    Generalnie, muszę zrobić nowy kociołek z większej rury.
    Szkoda.

    Pompa Ibo beta ustawiona na max, czyli 45W.

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przegapiłem. Gdzie opisywałeś działanie sterowania i miernika? Nigdzie nie widziałem, żebyś pochwalił się modelem ani możliwościami




    I już jesteś zadowolony i polecasz? A nie tak dawno pisałeś:
    Nie doczytałeś tematu do końca
    Problem został rozwiązany.
    Nadal uważam, że szukasz zaczepki
    Powtórzę jeszcze raz. To jedna z możliwości.
    Tak jak Twoje kable
    Jestem neutralny, mam swoje zdanie.
    Możesz mi wytknąć błędy, możemy podyskutować .
    Zresztą po to jest forum
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 20:21
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jestem neutralny, mam swoje zdanie.
    Możesz mi wytknąć błędy, możemy podyskutować .
    Trudno dyskutować, jak nie podajesz informacji. Nie chcesz podać jakie masz sterowanie i co potrafi, jaki masz miernik i co potrafi. Nie pisałeś nic o zabezpieczeniu przed przegrzaniem płytek i drewna. Nie pokazujesz pomiarów. Niby chwalisz system - ale mimochodem wspominasz, że potrzebujesz dogrzewać farelkami.

    Porównujesz instalacje 6kW z 11kW. To wspomniane ceny kabli też możesz podzielić przez dwa.
    Niby jak dom ma 3,5 czy 4kW obciążenia, to jest zapas. Ale jak ktoś chce grzać tylko w taniej strefie, to 6kW będzie za mało, bo 3,5kW*24=84kWh/10h taniej strefy to trzeba miec 8,4kW mocy grzewczej.

    I tu pojawia się problem z wodną podłogówką, bo nie wystarczy dołożyć grzałki. Trzeba zwiększyć przepływy, żeby tę większą moc rozprowadzić. Fajnie by było jeszcze równomiernie (co przy wodnej podłogówce jest i tak wyzwaniem, bo z definicji woda powracająca musi być zimniejsza, zazwyczaj o 5* przy sensownym sterowaniu, od zasilania).

    A dobrze mieć jeszcze więcej, żeby w dwie godziny dziennego okienka wyprodukować energie potrzebną do nadrobienia strat i dogrzania na kolejne 7 godzin z ktorych większość spędzamy w domu. Uwzględnijmy nawet, że tym czasie (miedzy 13:00 a 22:00) nie mamy największych mrozów i wystarczy 2,5kW. To i tak wychodzi, ze w 9h potrzebujemy 22,5kWh czyli 11,25kW mocy, żeby to wyprodukować w dwie godziny.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-08-2019 o 21:00

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trudno dyskutować, jak nie podajesz informacji. Nie chcesz podać jakie masz sterowanie i co potrafi, jaki masz miernik i co potrafi. Nie pokazujesz pomiarów. Niby chwalisz system - ale mimochodem wspominasz, że potrzebujesz dogrzewać farelkami.

    Porównujesz instalacje 6kW z 11kW. To wspomniane ceny kabli też możesz podzielić przez dwa.
    Niby jak dom ma 3,5 czy 4kW obciążenia, to jest zapas. Ale jak ktoś chce grzać tylko w taniej strefie, to 6kW będzie za mało, bo 3,5kW*24=84kWh/10h taniej strefy to trzeba miec 8,4kW mocy grzewczej.

    I tu pojawia się problem z wodną podłogówką, bo trzeba zwiększyć przepływy, żeby tę większą moc rozprowadzić. Fajnie by było jeszcze równomiernie (co przy wodnej podłogówce jest i tak wyzwaniem, bo z definicji woda powracająca musi być zimniejsza, zazwyczaj o 5* przy sensownym sterowaniu, od zasilania).

    A dobrze mieć jeszcze więcej, żeby w dwie godziny dziennego okienka wyprodukować energie potrzebną do nadrobienia strat i dogrzania na kolejne 7 godzin z ktorych większość spędzamy w domu. Uwzględnijmy nawet, że tym czasie (miedzy 13:00 a 22:00) nie mamy największych mrozów i wystarczy 2,5kW. To i tak wychodzi, ze w 9h potrzebujemy 22,5kWh czyli 11,25kW mocy, żeby to wyprodukować w dwie godziny.
    Nie porównuję.
    Pisałem o swojej.
    Pisałem z Tobą w temacie o grzaniu prądem.
    Sam mi napisałeś kilka słów. Wyjaśniłem swoje rozwiązania.
    Temat szeroki.
    Mam sąsiada który
    przyszedł do mnie zobaczyć mój kociołek.
    On ma wylewkę betonową 10cm.
    Zrobił swój kocioł, który poprawił w odniesieniu do mojego. Inaczej mówiąc, zaadoptował z poprawkami moje rozwiązanie.
    Ma własnej roboty o średnicy wew. 100mm z 2x grzałka 6kW.
    Taryfa g13.

    Da się.
    Tylko każdy musi wiedzieć, czego oczekuje.
    Ewentualnie, podać pewne rozwiązania, plus chęc adaptacji przez inwestora.
    Rozwiązań jest wiele.
    Nie każdy je akceptuje.
    Ale po to jest forum, by podnieś dyskusję i samemu wybrać najlepsze rozwiązanie.


    Wybiórczo cytujesz moje wypowiedzi na forum.


    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 21:27
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zrobił swój kocioł, który poprawił w odniesieniu do mojego. Inaczej mówiąc, zaadoptował z poprawkami moje rozwiązanie.
    Ma własnej roboty o średnicy wew. 100mm z 2x grzałka 6kW.
    Napiszesz to, co mnie interesuje? Jaki model licznika masz i co potrafi sterownik?


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wybiórczo cytujesz moje wypowiedzi na forum.
    Jak wolisz mogę cytować całość postu. Tylko to nie tylko niezgodne z netykietą, ale też bez sensu. Cytuję tylko te stwierdzenia, do których się odnoszę. Jak ktoś chce, to może sobie kliknąć i przeczytać cały post.

  12. #532
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jeśli robisz sam, to wodne ogrzewanie także jst tanie.
    U siebie mam rurek około 900m, 2 rozdzielacze, spinki, folie, taśma brzegowa. W sumie 5 tys, z tego co pamiętam. Robione 2 lata temu.
    Do tego kompletny kociołek, mały, bo miał być tymczasowy.
    W sumie za kotłownię zapłaciłem 1000zł z podlicznikiem, kotłem, grupą bezpieczeństwa, sterownikiem za 170zł, pompą.
    CWU to bojler 80L. w taniej z prysznicem.
    Wszystko własna robota.
    Przy wylewce betonowej, masz znacznie lepsze parametry.
    Co do wyboru mojej wylewki, pewne względy zadecydowały o jej wyborze. Był to świadomy wybór.
    Brawo ty , ja też robiłem sam i wyszły grosze w porównaniu z tym jak firma by mi to robiła to raz a dwa to że wiem że nic się nie stanie bo sam nie bedę sobie tuszował ciarajstwa ,kocioł na ekogroszek 5 klasy odało mi sie kupić nowy za 3 tys zł wersja testowa zanim wejdą do produkcji to dają na testy a potem sprzedają za 1/3 wartości więc mój system grzewczy tak liczony po łebkach to jakieś 8 tys może trochę więcej na 160m2 w tym 120m2 podłogówki , da się ? .da

  13. #533

    Domyślnie

    Kaizen, dostałam wycene własnie od nich na 9550 razem, nie rozbijali tego na części. Z cen podanych na stronie mozna wyliczyc ze propomowane regulatory 290 plus sterownik 795zl to za same kable z zestawem do montazu czujnikow wychodzi 5565zl a nie 3,5k. No chyba ze za ten zestaw do montazu czujnikow kroją jak za zboże.
    edit: dostałam dokladniejszą oferte zestaw do montazu czujnika temp. 429zl, same kable 5147zl za 10,6 kw

    Liczyłam też sama obciażenie cieplne przy temp. zew. -20i wew. 23 łopatologicznie, czyli ile ciepła wypromieniuje przez przegrody zewnętrzne kazdego z pomieszczeń wynik mnozyłam x1,1 i kabel dobierałam w góre Wyszło mi kabli na 8,6kw na te 10h taryfy co dało 4590zl. Nie wiem czy kable podrożały czy co. U każdego czytam,że go kable wyniosły około 3-4k max ale to posty przynajmniej sprzed 2 lat. Podejrzewam ze udział bytowych i wentylacji po części się znosi do tego jest mniejszy w bilansie niż przy wyzszych temp. więc zaniedbuję. Nie wiem czy słusznie.
    Wodną podłogówke i tak muszę zrobić, bo mam w projekcie pompe Inaczej mi sie ta cała energia pierwotna nie zgodzi, jakby ktoś przyszedł sprawdzić to się rypnie i bede musiała pompę instalować (kominka nie mam, w planach tylko klima jeśli okaże się potrzebna). Robimy sami podłogowe.

    klaudiusz_x, moglibyśmy się kiedyś spotkać i zobaczyć jak to u Ciebie wygląda? Właśnie o coś takiego mi chodzi. Jesteśmy z okolic Oświecimia.
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 13-08-2019 o 09:53 Powód: nowe info

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    edit: dostałam dokladniejszą oferte zestaw do montazu czujnika temp. 429zl, same kable 5147zl za 10,6 kw
    Sorki, byłem przekonany, że mam to w tabelce razem z VATem - jednak te 3,5K było netto co przy VAT 23% daje 4261,04zł.

    Ale chyba ceny nie wrosły o tyle?



    Finalnie zapłaciłem z robocizną 5900 zł brutto z VATem 8%. Peszle na czujniki i osobne czujniki miałem dodane wcześniej (przed tynkowaniem). IMO szpanerskie zestawy z tuleją na końcu to przerost formy nad treścią - a peszel mi i tak zostawał z robót elektrycznych. Wystarczy go taśmą na końcu zakleić, żeby jastrych nie wpadł do środka.

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Wodną podłogówke i tak muszę zrobić, bo mam w projekcie pompe Inaczej mi sie ta cała energia pierwotna nie zgodzi, jakby ktoś przyszedł sprawdzić to się rypnie i bede musiała pompę instalować (kominka nie mam, w planach tylko klima jeśli okaże się potrzebna).
    Przelicz z klimą. Może wystarczy jedna.
    IMO jedna i tak warto zamontować do chłodzenia. A i do grzania fajnie mieć coś oprócz podłogówki na okresy przejściowe. Coś, co szybko ogrzeje salon gdy w słotę zechce nam się ciepła, ale nie jest jeszcze stale na tyle chłodno, że warto odpalać podłogówkę - bo następnego dnia jak przyświeci słońce zrobi się za gorąco.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-08-2019 o 11:54

  15. #535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napiszesz to, co mnie interesuje? Jaki model licznika masz i co potrafi sterownik?




    Jak wolisz mogę cytować całość postu. Tylko to nie tylko niezgodne z netykietą, ale też bez sensu. Cytuję tylko te stwierdzenia, do których się odnoszę. Jak ktoś chce, to może sobie kliknąć i przeczytać cały post.
    Zacytowałeś, że mój kocioł gotuje wodę.
    Nie doczytałeś do końca tematu, gdzie problem został opisany i rozwiązany.
    Winne były rotametry w rozdzielaczach.
    Nie kociołek.
    Tyle na temat Twojej wiarygodności i rzucania się na każdego, kto ma inne CO niż Twoje jedynie słuszne kable.

    Nie będę więcej odpowiadał na Twoje zaczepki.
    Cytujesz wybiórczo, tylko pod swoje tezy. a to jest manipulacja i wprowadzanie w błąd czytających.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I już jesteś zadowolony i polecasz? A nie tak dawno pisałeś:
    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Załącznik 402765
    To moje tymczasowe ogrzewanie, które miało dać radę przez dłuższy okres czasu.
    Niestety, nie dało rady.
    Grzałka 3x2KW.
    Grzeje tylko z 2 grzałkami. Temperatura kociołka osiąga 59*C.
    Po podłączeniu 3 grzałki, woda zaczyna wrzeć.
    Słyszę to.
    Temperatura kociołka dobija do 86*C, nie czekam dłużej, może wybić zawór..
    Generalnie, muszę zrobić nowy kociołek z większej rury.
    Szkoda.

    Pompa Ibo beta ustawiona na max, czyli 45W.
    Licznik mam zwykły 3 fazowy z allegro.
    Nie ma podziału na taryfy dzień/noc, bo po co?
    Sterownik to załatwia.
    Nie wchodzę w dzienną taryfę.
    Jeśli odszukasz moje wypowiedzi, a podpowiadam, to więcej napisałem o tym rozwiązaniu.
    Możesz wrzucić, ale całość, nie wybiórczo.
    Nie zapomnij, że napisałem jeszcze, iż 10cm wylewki jest lepsze od moich 5cm anhydrytu.
    Pisałem jeszcze o buforze za płotem w krzakach...za 350 złoty baniak.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-08-2019 o 18:02
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #536

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Brawo ty , ja też robiłem sam i wyszły grosze w porównaniu z tym jak firma by mi to robiła to raz a dwa to że wiem że nic się nie stanie bo sam nie bedę sobie tuszował ciarajstwa ,kocioł na ekogroszek 5 klasy odało mi sie kupić nowy za 3 tys zł wersja testowa zanim wejdą do produkcji to dają na testy a potem sprzedają za 1/3 wartości więc mój system grzewczy tak liczony po łebkach to jakieś 8 tys może trochę więcej na 160m2 w tym 120m2 podłogówki , da się ? .da

    Dobrze, że $ zostały w kieszeni.
    Da się.
    Tylko niektórzy nie mogą wejść na allegro, czy olx i samemu pokombinować z hydraulikiem i elektrykiem.
    Wracając do Twojego kotła.
    Pewnie masz go z naklejką poprzednika, czyli jakiś inny kocioł 4 klasy.
    Właściwą otrzymasz dopiero po uzyskaniu certyfikatu.
    Czyli na razie to śmieciuch bez papierów, lub kocioł z fałszywym certyfikatem na 4 klasę.
    Są tutaj tacy, co mają pompy PW po 3 tys zł.
    Dobrej jakości. Właśnie z olx.
    Niestety, niektórym nie pasuje takie podejście do tematu.
    Ja na razie nie mam jeszcze klimy, bo jeśli chodzi o grzanie domu, to nie warto przy mojej cenie energii elektrycznej użyć jej do tego celu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-08-2019 o 18:17
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przelicz z klimą. Może wystarczy jedna.
    IMO jedna i tak warto zamontować do chłodzenia. A i do grzania fajnie mieć coś oprócz podłogówki na okresy przejściowe. Coś, co szybko ogrzeje salon gdy w słotę zechce nam się ciepła, ale nie jest jeszcze stale na tyle chłodno, że warto odpalać podłogówkę - bo następnego dnia jak przyświeci słońce zrobi się za gorąco.
    Pewnie zamontujemy klime, natomiast nie jest przewidziana w standardzie tzn rok, dwa pomieszkamy bez i zobaczymy jak jest. Ciekawa jestem czy dom mi sie bedzie przegrzewał. Mam okna od wschodu wyzej bo ulica blisko i dom nisko posadowiony, bedą sie zaczynały od 1-1,1m, jedno okno od południa 1,5x1,5 i 2 duże okna od zachodu 2,3x1,8 ale od zachodu mam wysokie drzewa kóre będą zacieniać. Plus do tego nisko okap na 80cm z każdej strony. Na to jedno od południa może damy rolete.
    Teraz mieszkam w mieszkaniu w którym każde okno ma nad sobą balkon i do tego blok z silikatow 24, w lecie w czasie upałów zdaza mi się chodzić po domu w polarze.

  18. #538

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Licznik mam zwykły 3 fazowy z allegro.
    Nie ma podziału na taryfy dzień/noc, bo po co?
    Sterownik to załatwia.
    Nie wchodzę w dzienną taryfę.
    Mam zwykły licznik 'vintage' 2-taryfowy podpięty do sterownika, który przestawia na nim taryfy. Licznik dokładnie pokazuje ile energii wziął kocioł elektryczny (100% w taniej załatwiam).

    Lubię na niego patrzeć, szczególnie gdy analogowa wskazówka przeskakuje z drogiej do taniej i robi "cyk"
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 14-08-2019 o 07:23
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  19. #539
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Mam zwykły licznik 'vintage' 2-taryfowy podpięty do sterownika, który przestawia na nim taryfy. Licznik dokładnie pokazuje ile energii wziął kocioł elektryczny (100% w taniej załatwiam).
    Mógłbyś podać jaki sterownik i może jakąś fotkę wrzucić ? (albo linka do postu jak juz opisywałeś). Stoje przed podobnym dylematem , jak najprościej / niezawodniej rozwiązać grzanie tylko w II taryfie(szczególnie przy zmianie czasu żeby nie wpaść w droższą przypadkowo.......).
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  20. #540

    Domyślnie

    dpo, licznik energii podłączony do kotła elektrycznego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3832.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	433629

    Sterownik do licznika energii steruje taryfami w liczniku - w sumie nie jest potrzebny, bo 100% w taniej idzie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3833.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	433630

    Sterownik temperaturowy do kotła elektrycznego Insbud IB-Tron 3100HT jest w salonie i on ma nastawy tylko na tanią taryfę.


    Bojler GALMET HEROS ELEKTRONIK z wbudowanym sterownikiem grzeje CWU tylko w taniej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 16-08-2019 o 18:21
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

Strona 27 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony