dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Unhappy somfy radiowe i satel integra

    Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi rolety zewnętrzne sterowane radiowo firmy Somfy pilotem Telis 4 RTS. I ponoć mam problem bo nie można nimi sterować przyciskiem na ścianie. Poza tym chciałem je podłączyć do centrali Satel Integra 128WRL i otwierać/zamykać przy użyciu tej centrali.
    Rolety mają Napęd Oximo RTS. Oczywiście są sterowane radiowo przyciski somfy....

    Można te napędy podpiąć do centrali Satel Integra? Wymiana napędów na zwykłe nie wchodzi w rachubę.
    Ostatnio edytowane przez JerzyR ; 03-10-2013 o 21:56

  2. #2

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...
    Jeśli komuś się przyda to należy w ww. przypadku zastosować Nadajnik RCS 9002 firmy Somfy.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...
    Może po prostu nie wiele osób robi to
    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi rolety zewnętrzne
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...
    Jeśli komuś się przyda to należy w ww. przypadku zastosować Nadajnik RCS 9002 firmy Somfy.
    Pozdrawiam
    Witam,
    Mam podobny problem...zamontowali mi tez bezprzewodowe...i pytanie teraz jak to podpiac np do systemu przewodowego F&F Pabianice? (to tylko przykład).
    Wystarczy tylko ten 1 nadajnik do np 15 rolet?

    Dzieki za info
    Krystian
    Dom parterowy płaski 207m2 (użytkowa 167m2); Podłogówka 167m2; Ściany porotherm 25cm+20cm styro Grafit 0.32; GWC (żwirkowy). PC (Daikin Altherma LT moc 7.4kW grzanie + hydrobox z c.w.u. 260l, P-W)

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze nie podłączyłem, ale jeśli chcesz sterować wszystkimi roletami razem to wystarczy 1szt RCS 9002, ale jeśli chcesz sterować każdym z osobna lub 2-3 grupami rolet to potrzebujesz kilka sztuk.

    Nie znalazłem informacji czy jest ograniczona liczba rolet do sterowania.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grudziu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj,
    są dwa rozwiązania - RCS9002 lub moduł RS485->Somfy.

    W przypadku RCS9002 realizowaliśmy inwestycję, gdzie 11 rolet radiowych zostało włączonych do sterowania przewodowego. Niestety przy funkcji "suma zasłoń rolety" jeździła część - musieliśmy wprowadzić sekwencję zdarzeń. Telegramy radiowe wzajemnie się zagłuszały. Dodatkowy nadajnik też by nie rozwiązał sprawy, ponieważ rolety były zamontowane w dużym domu w różnych miejscach i jednym nadajnikiem by się tego nie chwyciło.
    Ostatnio edytowane przez grudziu ; 04-01-2014 o 11:29

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi ...
    Cytat Napisał netmax Zobacz post
    Witam,
    Mam podobny problem......
    Coraz gorzej z ludźmi w Polsce - normalnie Ferdek ma racje

    PDS

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie

    Panowie jak to rozwiązanie by działało w połączeniu z Tahoma Premium? Czy to urządzenie RCS9002 przesyła sygnał tylko i wyłącznie do rolet? Ja Będę miał rolety oparte o IO Homeconrol i do tego centrala zarządzająca Tahome Premium. Czy RCS9002 będzie w stanie przesłać sygnał do Tahome i Tahome opuści mi wszystkie rolety podczas uzbrajania alarmu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony