dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Question Uszczelnienie kontrłaty - dach deskowany z papą

    Jutro wchodzi dekarz z pracami, cały czas się zastanawiam jaki środek wybrać i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
    Dach deskowany i papowany, chciałbym zabezpieczyć się przed ewentualnością podciekania przez przebity gwozdziami dach.

    Czy powinienem zastosować bitumiczny uszczelniacz dekarski czy moze coś z rodziny izohanu ? Np ekodach lub Izohan WL? ( na niektórych produktach izohanu w karcie technicznej jest wzmianka że nie należy stosować do materiałów smołowych
    A może po prostu taśmę uszczelniającą z pianki polietylenowej pod kontrłaty?

    Dodam że będę również chciał przesmarować tym samym specyfikiem papiaki od góry - trochę podcieka dach w niektórych miejscach.
    Papa na dachu to termozgrzewalna v60S30

    Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał _@_ Zobacz post
    Jutro wchodzi dekarz z pracami, cały czas się zastanawiam jaki środek wybrać i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
    Dach deskowany i papowany, chciałbym zabezpieczyć się przed ewentualnością podciekania przez przebity gwozdziami dach.

    Czy powinienem zastosować bitumiczny uszczelniacz dekarski czy moze coś z rodziny izohanu ? Np ekodach lub Izohan WL? ( na niektórych produktach izohanu w karcie technicznej jest wzmianka że nie należy stosować do materiałów smołowych
    A może po prostu taśmę uszczelniającą z pianki polietylenowej pod kontrłaty?

    Dodam że będę również chciał przesmarować tym samym specyfikiem papiaki od góry - trochę podcieka dach w niektórych miejscach.
    Papa na dachu to termozgrzewalna v60S30

    Proszę o pomoc
    Uszczelniacz dekarski do gontów, w wiaderku lub w tubie do pistoletu, trwale elastyczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Uszczelniacz dekarski nie bedzie smierdział jak niektóre lepiki przy podgrzanym dachu ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Podbijam temat.
    Jako że papa z posypką zastanawiam się czym przesmarować kontry, żeby wilgoć która wejdzie między papę a kontrę nie szkodziła jej?
    Generalnie większość wykonawców chce kłaść kontry bezpośrednio na papę i nigdy nie słyszeli żeby czymś się uszczelniało czy zabezpieczało kontrłaty.

    Jaki środek możecie polecić? Czy można do tego użyć zwykłego lepiku na zimno?
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja w końcu się zdecydowałem na coś takiego jak na zdjęciu poniżej- płynny poliuretan. Wykonawca oblewa kontrłaty dociska do dachu i dobija gwoźdzmi.
    Piana z tego co widzę jest nisko rozprężalna, a samo rozpręzenie zajmuje kilka minut.
    Generalnie jest to środek do uszczelniania połączeń z folią.

    Wykonawca zaproponował ten poliuretan, lepikiem musiałby przesmarować całą kontrę co zajmowało by dużo czasu.
    Jako drugi sposób na uszczelnienie myślałem o taśmie z polietylenu ale delta-fixx był tańszy o połowę - lepik wyszedłby najtaniej ale nie miałem pewnosci że posmarują wszędzie dokładnie a piana zrobi to za nich.
    Czy dobrze? Czas pokaże
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deltq.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	220606
    Ostatnio edytowane przez _@_ ; 25-10-2013 o 17:14

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pryz kącie nachylenia połaci powyżej 30* nie ma takiej potrzeby. Na wypłaszczonych dachach można najpierw nabić kontrłaty i na nie papę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pryz kącie nachylenia połaci powyżej 30* nie ma takiej potrzeby. Na wypłaszczonych dachach można najpierw nabić kontrłaty i na nie papę. Pozdrawiam.
    Andrzeju czyli jeśli dach ma więcej niż 30* to uszczelnianie kontrłat przy papie z posypką nie ma sensu?
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma takiej potrzeby chyba, że pojawi się przeciek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał _@_ Zobacz post
    Ja w końcu się zdecydowałem na coś takiego jak na zdjęciu poniżej- płynny poliuretan. Wykonawca oblewa kontrłaty dociska do dachu i dobija gwoźdzmi.
    Piana z tego co widzę jest nisko rozprężalna, a samo rozpręzenie zajmuje kilka minut.
    Generalnie jest to środek do uszczelniania połączeń z folią.

    Wykonawca zaproponował ten poliuretan, lepikiem musiałby przesmarować całą kontrę co zajmowało by dużo czasu.
    Jako drugi sposób na uszczelnienie myślałem o taśmie z polietylenu ale delta-fixx był tańszy o połowę - lepik wyszedłby najtaniej ale nie miałem pewnosci że posmarują wszędzie dokładnie a piana zrobi to za nich.
    Czy dobrze? Czas pokaże
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deltq.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	220606
    Mam do Ciebie pytanie, gdzie można nabyć ten preparat, najlepiej wysyłkowo, oglądałem skuteczność tego rozwiązania na filmie instruktażowym dorkena i jest to na pierwszy rzut oka bardzo dobre i proste w aplikacji rozwiązanie tylko jakoś nie widzę miejsca gdzie by to można było zakupić wysyłkowo. Jaka jest wydajność tego preparatu (ile mb kontrłat można uszczelnić) ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie ma takiej potrzeby chyba, że pojawi się przeciek. Pozdrawiam.

    U mnie w 2 miejscach jest przeciek. Wczoraj wszedlem na dach i zasmarowalem kontry w okolicach cieknacego miejsca dacholeum na styku kontra-papa. Nawalilem tego dacholeum grubo na tyle ze sobie posciekalo wzdluz kontry, ale jakos nie mam przekonania do tego. Wydaje mi sie ze Abizol G bylby lepszy...

    Masz moze cos sprawdzonego, co mozesz polecic Andrzeju? Albo moze Mistrz Jan cos podrzuci? Generalnie w przyszlym roku polozymy blache, do tego czasu jednak pod papa musi byc szczelnie aby welna, ktora zaczalem ukladac nam nie zamakala.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Lepik na zimno. Można podgrzać (nie palnikiem) Unieś kontrę i szpachelką daj lepik , dobij gwożdzie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Mam do Ciebie pytanie, gdzie można nabyć ten preparat, najlepiej wysyłkowo, oglądałem skuteczność tego rozwiązania na filmie instruktażowym dorkena i jest to na pierwszy rzut oka bardzo dobre i proste w aplikacji rozwiązanie tylko jakoś nie widzę miejsca gdzie by to można było zakupić wysyłkowo. Jaka jest wydajność tego preparatu (ile mb kontrłat można uszczelnić) ?
    Niestety nie wiem gdzie można to kupić. Wykonawca dostarczył ten preparat we własnym zakresie ( z tego co pamietam to koszt ok 86zl/butla ~940ml)
    Z informacji na butli było coś o sprzedaży nie komercyjnej. - w przyszłym tygodniu postaram się dopytać dekarza
    Co do wydajności to u mnie na dach ok 276 m2 zeszły 3 butle ( o ktróych wiem) mozliwe ze była1 więcej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał _@_ Zobacz post
    Niestety nie wiem gdzie można to kupić. Wykonawca dostarczył ten preparat we własnym zakresie ( z tego co pamietam to koszt ok 86zl/butla ~940ml)
    Z informacji na butli było coś o sprzedaży nie komercyjnej. - w przyszłym tygodniu postaram się dopytać dekarza
    Co do wydajności to u mnie na dach ok 276 m2 zeszły 3 butle ( o ktróych wiem) mozliwe ze była1 więcej.
    ok, dzięki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Masa uszczelniająca nie może spływać. Powinna mieć konsystencję budyniu czy marmolady. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu więc chciałbym odkopać stary ale jak aktualny.
    Otóż mam dach deskowany, papa i po ostatnich opadach zauważyłem kilka przecieków. Wszystkie są na łączeniu kontrłat gdzie biłem dwa gwoździe. Podejrzewam, że gwoździe mijają się za blisko siebie i zrobiła się w papie większa dziura lub mogło ja rozerwać.
    Jak to uszczelnić? Czy uszczelniacz dekarski na styku kontrłata- papa wystarczy?
    Chciałem podnieść kontrlatę i napchać lepiku tylko pojawił się problem. Łatę podniosłem ale kontrłata sztywno siedzi. Podbicie łomem wiąże się z uszkodzeniem papy.
    W związku z tym czy uszczelnienie powierzchniowe będzie skuteczne i czy w takim przypadku uszczelnić/smarować styk papa/kontrłata uszczelniaczem dekarskimi czy lepikiem?
    Chyba, że lepiej będzie podniesienie wszystkich łat i spróbować jakoś podnieść kontrlatę?
    Na forum znalazłem różne odpowiedzi ale jak zrobić żeby było dobrze.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Żadne podnoszenie! Bitumiczny uszczelniacz dekarski (np. Wet-R-Dri) po obu stronach kontrłaty i kielenką wyprować spoinę. Tak jak kiedyś kitowano szyby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Żeby mieć 100% pewności, to zdejmnij łaty i naklej na kątrę pasek 20cm papy termo. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #18

    Domyślnie

    Super że nie muszę podnosić kontrłat.
    Zastosuje bitumiczny uszczelniacz dekarski a czy lepikiem też to mogę zrobić? Mam 5 kg lepiku chyba matizol z tytana. Mogę go wykorzystać czy raczej się nie nadaje?

  19. #19

    Domyślnie

    Poprawka:to jest Abizol KL DM

  20. #20

    Domyślnie

    Ok już wiem że się nie nadaje bo na słoneczku zmienia konsystencję i spływa.
    Czy proponowany uszczelniacz Wet-R-Dri
    mogę zastosować pod kontrłaty jako uszczelnienie bo będę jeszcze robił dach garażu i odrazy bym je doszczelnił czy tylko nadaje się do uszczelnienia powierzchniowego. Zastanawiam sie jaka ma konsystencję skoro nakłada się do szpachelką.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony