dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 230
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Spokojnie, jestem. Nic mi się nie stało. Wiele się wyjaśniło, wyjaśnia. W bardzo dużym skrócie, całość opiera się na empirycznym doświadczeniu.
    Albo coś działa, albo nie. Ważne że Jezus daje nowe życie, wiem wiem teraz to "mało modne" tak jak by to miało być modne. Nawet od swojego brata słyszę mamy XXI wiek. Jak działa mechanizm ? jak obecne "wirusy" komputer troszkę wolniej chodzi, darmowy antywirus nie wykrywa robactwa, komputer jest tak zainfekowany, ale działa. Goshery, wot, dr web, avast do przeglądarki to minimum zabezpieczeń, widzę jak znajomi na FB, wot - same czerwone kółka, są zupełnie nie świadomi tego, że tam gdzie wchodzą jest robactwo. Rozumie, że w dobie mody na różne dziwadła, obchodzenie " halloween", chodzenia do wróżek, czytanie horoskopów, zażywanie homeopatii, nie sposób tego wymienić badziewia. Logika wskazuje prosta jak budowa cepa - wystarczy Opatrzność Boża. kwintesencja wiary.

  2. #222

    Domyślnie

    A Ja Cię rozumiem. Sam tak budowałem - zaufałem Panu, reszta to był pryszcz. Rozumiem nawet neoficką chęć pochwalenia się całemu światu, że w końcu uwierzyłeś. Niekoniecznie jednak znajdziesz tu zrozumienie Fajnie że wróciłeś do pisania, czekam na wpisy techniczne. A z tych ostatnich się cieszę. Jest nas już dwóch

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dużo do ogarnięcia tematów, w tym przeróbka fundamentu na ścianę oporową, inaczej będzie ciężko na raz wykonać płytę fundamentową+ ściany piwnicy.
    Jeśli by nie było wyżej budynku sąsiada, ok, można by się "pokusić" nie robić nic. Tak ściana musi powstać etapami, odcinkami po 1,5m.
    Trzeba wykonać zadaszenie - przesuwne, jednocześnie drenaż wykonać w odcinkach, jak sam widzisz roboty sporo- ale w sumie odeszła mi chęć "co ja nie dam rady" teraz to już zrobienie domu - bez większych emocji. Też jeszcze papiery trzeba było wyprowadzić, chodzi o granicę działki. Dawniej było wszystko na "gębę" stąd wymieniłem się z kuzynem na kawałek pola. Mam więcej o 0,5 ara, ale granica zamiast 3,96m od obecnej ściany budynku- biegnie 6,4m od.
    Teraz jeszcze okazanie granic drogi. Kolejny etap zrzut wody z drenażu do rzeki, mam taką możliwość- że przy okazji wymiany rury od studni, to przy okazji można by odpływ zrobić. Papierologi co nie miara w tym zaświadczenie, że nie jest to teren zalewowy. Później pozwolenie wodno prawne.
    cdn
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 24-03-2017 o 18:01

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Masz łeb nie od parady

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nowa baza do budowy jest zaplecze

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    nowe zaplecze do budowy 1,2-1,4km od tamtego, można zacząć budowę

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kiedy zaczynasz?
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  8. #228

    Domyślnie

    Myślę że jak kolega מרכבה wróci z Radomia

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jestem rozbudowa o bazę/ zaplecze, z planów nie zrezygnowałem

  10. #230

    Domyślnie

    Coraz wiecej osób decyduje się na budowę domu zesoenergetycznego. Rosnące ceny mediów nieustannie do tego zachęcają.

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony