dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie Okna dachowe Fakro czy Velux

    Witam,

    Na swoje poddasze planuje zakupić 6 sztuk okien do pokoi oraz 1 sztuke do łazienki.
    Początkowo szukalem w Veluxie jednak majster odradza ta firme, gdyz od jakiegos czasu zostaly w tyle za Fakro.
    Dlatego mam dylemat czy:

    Kupic 6 sztuk Fakro FTP – V U5 07 78x140 oraz do lazienki FTU – V U3 07 78x140

    Lub

    Kupic 7 sztuk Velux GHL 78x140 (ew 6 sztuk pokojowych i 1 szt GGu do łazienki)

    Proszę o opinie osób, ktore uzytkuja juz takie okna kilka lat bo naczytalem sie opinii czesciej negatywnych na Fakro ze wzgledu na gnicie. Valux mam w nizszej cenie tylko czy oplaca sie placic drozej za Fakro?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucano Zobacz post
    Witam,

    Na swoje poddasze planuje zakupić 6 sztuk okien do pokoi oraz 1 sztuke do łazienki.
    Początkowo szukalem w Veluxie jednak majster odradza ta firme, gdyz od jakiegos czasu zostaly w tyle za Fakro.
    Dlatego mam dylemat czy:

    Kupic 6 sztuk Fakro FTP – V U5 07 78x140 oraz do lazienki FTU – V U3 07 78x140

    Lub

    Kupic 7 sztuk Velux GHL 78x140 (ew 6 sztuk pokojowych i 1 szt GGu do łazienki)

    Proszę o opinie osób, ktore uzytkuja juz takie okna kilka lat bo naczytalem sie opinii czesciej negatywnych na Fakro ze wzgledu na gnicie. Valux mam w nizszej cenie tylko czy oplaca sie placic drozej za Fakro?

    Pozdrawiam
    Choć zarówno okna FAKRO jak i VELUX produkowane są w Polsce to jednak zyski firmy FAKRO pozostają w kraju. Tak więc kup FAKRO.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolpg

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Ja również stałem kiedyś przed dylematem Fakro czy Velux. Wybrałem tańszą wersję i kupiłem Fakro. Nie jestem zadowolony, ponieważ okno jest na zabudowanym tarasiku jako wyjście na dach. Najważniejszy jest kąt nachylenia dachu. Trzeba sprawdzić do jakiego nachylenia jest stosowane okno. Ja jak kupowałem to sprzedawca mnie zapewnił, ze wszystko będzie ok. No i zakupiłem okno z pojedynczą uszczelką. Zaczęło kapać. Zakupiłem drugą uszczelkę dookoła okna. Problem się zmniejszył ale nadal kapie, w duże ulewy oraz gdy zalega śnieg. Nagiąłem trochę rynienki w oknie i dalej nic zawsze gdzieś tam skapnie. W narożnikach na drewnianej ramie zaczęło się przebarwiać. Teraz pytanie: Czy za mały spadek dachu ok 20 stopni czy kiepskie okno. Następnym razem wybrałbym Velux. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

  4. #4

    Domyślnie

    Velux tez "gnije" . Wszystko to kwestia wentylacji i ... lat. U rodzicow skrapajaca sie woda na oknie Veluxa po 16 latach doprowadzila do najpierw nalotu/zmiany koloru drewna potem powolnym gniciu.
    Ja podobny dylemat mialem miesiac temu jak zamawialem okna, po lekturze m.in forum doszedlem do wniosku ze produkty obu firm sa bardzo porownywalne.
    Finalnie stanelo na Fakro, bo raz tj pisze kolega to krajowa firma, dwa jest teraz promocja i na wyzsze modele mozna otrzymac do 2kzl zwrotu, co w moim przypadku dalo spora roznice na korzysc Fakro.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Velux tez "gnije" . Wszystko to kwestia wentylacji i ... lat. U rodzicow skrapajaca sie woda na oknie Veluxa po 16 latach doprowadzila do najpierw nalotu/zmiany koloru drewna potem powolnym gniciu.
    Ja podobny dylemat mialem miesiac temu jak zamawialem okna, po lekturze m.in forum doszedlem do wniosku ze produkty obu firm sa bardzo porownywalne.
    Finalnie stanelo na Fakro, bo raz tj pisze kolega to krajowa firma, dwa jest teraz promocja i na wyzsze modele mozna otrzymac do 2kzl zwrotu, co w moim przypadku dalo spora roznice na korzysc Fakro.
    Masz na myśli dopłatę do kredytu dla domó energoszczędnych czy jakiejś innej formie zwrotu? Gdzie taka informacje można wyczytac?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Choć zarówno okna FAKRO jak i VELUX produkowane są w Polsce to jednak zyski firmy FAKRO pozostają w kraju. Tak więc kup FAKRO.
    oooooo i TO jest powód, który mi się bardzo podoba
    Jestem ZA ! Zmienimy postawę i za ... lat nasze rodzime firmy urosną w siłę i to One będą rozgrywać rynek.


    Pozdrawiam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    A coś więcej oprócz patriotycznych względów?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucano Zobacz post
    Masz na myśli dopłatę do kredytu dla domó energoszczędnych czy jakiejś innej formie zwrotu? Gdzie taka informacje można wyczytac?
    co ty .. mówię o poważnych rzeczach :
    http://www.fakro.pl/htmlpl/1541.php

  9. #9

    Domyślnie

    Zarzyjcie tutaj http://www.psbprofi.krakow.pl/aktual...teczny_prezent
    Maja bardzo dobra oferte na okna do końca roku.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Szkoda ze okna juz sa zamontowane bo pewnie bym skorzystal

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Choć zarówno okna FAKRO jak i VELUX produkowane są w Polsce to jednak zyski firmy FAKRO pozostają w kraju. Tak więc kup FAKRO.
    A cóż my możemy wiedzieć co się dzieje z zyskami właścicieli firmy Fakro? Pewne są tylko podatki, które idą do budżetu. Ale polskie zakłady Veluxa też płacą u nas podatki.. Argument o zyskach nie jest więc chyba jednak najlepszy.. pzdr

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A cóż my możemy wiedzieć co się dzieje z zyskami właścicieli firmy Fakro? Pewne są tylko podatki, które idą do budżetu. Ale polskie zakłady Veluxa też płacą u nas podatki.. Argument o zyskach nie jest więc chyba jednak najlepszy.. pzdr
    Velux ? podatki w kraju ? się ubawiłem, proponuję pojechać do Gniezna i zapytać tamtejszych włodarzy ile to podatków zostawia u nich Velux
    to, że dają zatrudnienie to już dużo, ale mój patriotyzm też by wskazał na Fakro

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Moje okna fakro 'chodzą' dużo ciężej niż veluxy, ale nie wiem, czy to kwestia modelu, montażu, czy czego...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze beda zadowolony, wybralem do pokoji:

    http://www.fakro.pl/okna_dachowe/obrotowe/fts-v.php

    a do łazienki:

    http://www.fakro.pl/okna_dachowe/obrotowe/ftu-v.php

    Sprawa jest zamknieta i utiwerdzam sie w przekonaniu, ze warto wspierac polskie przedsiebiorstwa. A co bedzie sie z nimi dzialo - czas pokaze. Na pewno nie jestem osoba, ktora nie przyzna sie do bledu i bedzie zachwalac swoj zakup tylko po to zeby nie wyjsc na osobe ktora zle zainwestowala pieniadze.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucano Zobacz post
    A coś więcej oprócz patriotycznych względów?
    jakosc jest podobna wiec warto brac swoje.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda4000

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucano Zobacz post
    Witam,

    Na swoje poddasze planuje zakupić 6 sztuk okien do pokoi oraz 1 sztuke do łazienki.
    Początkowo szukalem w Veluxie jednak majster odradza ta firme, gdyz od jakiegos czasu zostaly w tyle za Fakro.
    Dlatego mam dylemat czy:

    Kupic 6 sztuk Fakro FTP – V U5 07 78x140 oraz do lazienki FTU – V U3 07 78x140

    Lub

    Kupic 7 sztuk Velux GHL 78x140 (ew 6 sztuk pokojowych i 1 szt GGu do łazienki)

    Proszę o opinie osób, ktore uzytkuja juz takie okna kilka lat bo naczytalem sie opinii czesciej negatywnych na Fakro ze wzgledu na gnicie. Valux mam w nizszej cenie tylko czy oplaca sie placic drozej za Fakro?

    Pozdrawiam
    Witam. Ja mam te pierwsze okna (akurat w promocji) http://www.roofstyle.pl/velux,143.html i nic się z nimi nie dzieje. Też robiłam wywiady i mi polecono te. W sumie też nie miałam aż takiego kapitału aby bawić się w najdroższe produkty.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mati budujący

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Darlowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam ta cała debata na temat podatków i miejsc pracy dla ludzi ( firma fakro czy velux ) bzdura! To my klienci jesteśmy najważniejsi i my będziemy się później męczyć ze złym wyborem, bokierowaliśmy się dobrem portfela państwowego( a tam sami kombinatorzy). Drodzy państwo kierującego się tylko i wyłącznie swoim dobrem bo nikt później wam pieniążków nie zwróci.... pytanie zasadnicze jakie okna i jaka fima? Myślę że trzeba wziąć najważniejsze aspekty pod uwagę czyli: energooszczędność okna, z jakiego materiału i jaką technologią jest wykonane następnie cena... Okna są na lata a ich późniejsza eksploatacja nie może być uciążenieniem i wyrzutami sumienia ....bo mogłem troszeczkę dołożyć

  18. #18

    Domyślnie Okno Dachowe Velux czy Fakro

    Okno dachowe Velux czy Fakro to trudna decyzja. Przeglądając katalogi jest wiele modeli podmodeli tego producenta.
    Opisy i przedstawienie modeli okien wiadomo ciepłe cieplejsze rdzeń taki a taki a to materiał plastik drewno poliuretan .
    Ja osobiście polecam wybrać te na które nas stać , a później ktore się podobają bo tutaj można poszaleć
    system otwierania klapowy obrotowy cuda, i ostateczny wybór np: jak ładny dach można okno o niskim
    montażu dać.
    opcji jest do bólu
    kupiłem takie jakie chciałem miesiąć studiowałem Veluxa, Roto , Fakro ,
    nie podaje modelu dokładnie bo niewypada stronniczyć

    pozdrawiam
    Łukasz Jóźwiak

    [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 18-02-2014 o 21:12

  19. #19

    Domyślnie

    Cześć Wam

    Nie jestem specjalistą, budowałem swój dom rok temu, kupiłem na poddasze okna Velux i niesty ale nie polecam. Nie wiem czy miałem pecha czy co, ale po ok 2-3 miesiącach użytkowania, wraz z nadejściem jesieni, zauważyliśmy, że okno jest nieszczelne, zimą zaś u dołu okna pojawia się szron i lód. Zgłosiliśmy reklamację ale pomimo obietnic 10 letniej gwarancji producent odmówił ich naprawy bądź wymiany (między bajki można więc włożyć to obietnice), tłumacząc się, że uszkodzenia musiały powstać podczas transportu lub montażu, a jestem w 100% pewny że nic im się nie stało wtedy i to ich wada od nowości. Skończyło się u mnie na uszczelnieniu okien i zaklejaniu ich taśmą jak w jakiejś szopie :/ pewnie w lecie zdecydujemy się na wymianę albo naprawę jeśli się da.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    @roberto777 akurat to jest możliwe że przy samym montażu zostały popełnione błędy czy uszkodzenia i później masz takie problemy. To nie byłby pierwszy raz kiedy o tym słyszałem i pewnie nie ostatni. No chyba że montowałeś sam to nie wiem . Bo z niektórymi "fachowcami" to nigdy nie wiadomo. Bez dobrego montażu okno będzie stwarzać takie problemy

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony